Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:6 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Washington – Seattle 4:1 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 5:2 (kon.)
Colorado – NY Rangers 1:2 (0:2 po s.n.) | Arizona – Boston 4:3 (kon.) | Vegas – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:6 (kon.) | Nashville – Ottawa 2:3 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (po pr.)
Tampa – Florida 4:1 (kon.)
Dallas Stars
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Sobota 10.12.2022, 20:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

S konstatováním, že Dallas Stars nakonec bere ze zápasu dva body díky výhře 3:2 v prodloužení nad Detroitem, který si z Texasu veze po téměř sedmi letech bod, se s Vámi loučí a hezký sobotní večer přeje Tomáš Lysý. (22:52:26)

Jake Oettinger (DAL) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 64:29
    Ville Husso (DET) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 64:29

Česká a slovenská stopa
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 12:28
    Filip Hronek (DET) – 0+0, 0 účast, 7 střel na branku, TM 0, čas na ledě 28:05
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, + účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 16:47

Využití: 1-0.

První dvě třetiny patřily Dallasu, který hrál přece jen o něco lépe než Detroit. Hosté sice od desáté minuty vedli výstavní trefou Dylana Larkina, ale poté na dlouho vypadli z role. Takže dvě minuty před koncem třetiny Denis Gurjanov srovnal a ve 36. minutě se Dallas zaslouženě dostal do vedení trefou Jamieho Benna při přesilovce z kruhů. Jenže za další tři minuty se Detroitu podařilo vyrovnat, když David Perron tečoval střelu Chiarota od modré. Třetí třetina nakonec branku nepřinesla a dlouho to vypadalo, že ani pětiminutové prodloužení nerozhodne: První tři minuty drželi hosté puk na svých holích, ale žádnou gólovou šanci si nevytvořili. Půl minuty před koncem ztratil kotouč ve středním pásmu Larkin, který si nerozuměl s Chiarotem. Toho využil Marchment, který zavezl puk do pásma a předložil ho před branku Nilsi Lundkvistovi, jenž propasíroval touš pod betony Hussa do sítě.

64:29 Nils LUNDKVIST - 3:2

64:29
    Dallas právě vstřelil branku!
    Dylan Larkin ve středním pásmu posílal kotouč po prknech pro Chiarota, jenže oba dva si nerozuměli a druhý uvedený, tedy bek Red Wings, chyběl vzadu. Tím spíše, že Marchment sebral kotouč a v situaci dva na jednoho naservíroval přihrávku k pravé straně branky pro NILSE LUNDKVISTA, který se trefuje potřetí v sezoně, se štěstím poslal kotouč mezi betony Hussa. Asistence: Mason Marchment.

64:09
    Dylan Larkin musel zabrat směrem k puku, před napadajícím soupeřem ho odehrál na obranné modré jen tím, že se po něm vrhnul a holí vypíchl pryč.

63:45
    Lucas Raymond zavezl puk do pásma, který přenechal na levém kruhu pro spoluhráče, ale Dallas se poté osvobozuje vyhozením kotouče a střídáním.

V prodloužení jsme zatím viděli jen jednu střelu na branku v podání Detroitu.

63:14
    Navíc přichází ofsajd Stars.

63:14
    Jenže i Dallas si nedokáže vytvořit šanci a couvá s pukem do středního pásma.

63:00
    Až nyní mají domácí kotouč ve své moci před brankou Hussa.

62:32
    Detroit má stále kotouč. Krátce po polovině prodloužení si do zakončení povyjel Dominik Kubalík, jeho střela z levého kruhu ale byla přizvednuta soupeřem do ochranné sítě.

62:20
    Na vlastní modrou se nyní vrátil i Dominik Kubalík.

61:53
    A hosté mají kotouč nadále. Téměř celé pásmo obkroužil Ben Chiarot, načež na modré přenechal puk Michaelu Rasmussenovi.

61:34
    Detroit stále drží kotouč, byť si znovu pomohl vyjetím do středního pásma.

61:17
    Dylan Larkin jel po modré a pomohl si kličkou, nikoliv však pořádnou střelou.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Gurjanov (Marchment, Seguin), 36. Ja. Benn (J. Robertson, Heiskanen), 65. Lundkvist (Marchment) – 10. Larkin (Czarnik), 39. Perron (Chiarot, Seider)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, R. Suter, Lundkvist, Lindell (A), Hakanpää – Gurjanov, Glendening, Kiviranta – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Hronek, Chiarot (A), Seider, Oesterle, Walman, Lindström – Raymond, Larkin (C), Perron (A) – P. Suter, Rasmussen, Kubalík – Erne, Copp, Sundqvist – Berggren, Veleno, Czarnik.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Furman South, Wes McCauley – Ben O'Quinn, James Tobias

Diváci: 18532