Havířov – Vyškov 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Příbram 7:5 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 5:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Znojmo 1:8 (kon.) | Kopřivnice – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Opava – Vel. Meziříčí 8:4 (kon.)
Letňany – Kobra 2:3 (kon.) | Hronov – Písek 0:5 (kont.) | Chomutov – Řisuty 6:4 (kon.)
Nový Jičín – Havlíčkův Brod 2:1 (3:2 po s.n.) | Jablonec n/N – Klatovy 6:3 (kon.) | Vrchlabí – Tábor 3:4 (po pr.)
Děčín – Cheb 3:4 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:3 (0:0, 2:1, 4:2)
HC Klatovy
Sobota 10.12.2022, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • 2. liga skupina Západ • 24. kolo

Je konec! Na první branku si diváci museli počkat až do druhé třetiny, ale poté si jednoznačně přišli na své. Jablonec se ujal dvoubrankového vedení, ale Klatovy korigovaly. Třetí třetina nabídla hned šest branek, nakonec tedy poměrem 6:3 vítězí Jablonec.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:11:51)

59:27 Michal PAVLŮ - 6:3

59:27
    Vlci právě vstřelili branku!
    Je definitivně rozhodnuto! MICHAL PAVLŮ poslal kotouč přes celé kluziště do prázdné klece, takže domácí vedou už 6:3. Bez asistence.

59:15
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou:
    Daniel Špaček – 2+2, hrubost.

Vyloučení v týmu SHC Klatovy:
    Jiří Beránek – 2 min., hrubost.

59:15
    Houfek vystřelil ve chvíli, kdy toho brankář mnoho neviděl, kotouč ale až k Jelínkovi nedorazil.

58:54
    Po zakázaném uvolnění se ale bude vhazovat v obranném pásmu Vlků.

58:45
    Klatovy už hrají bez brankáře. Podaří se Jablonci přidat šestou trefu do opuštěné klece?

57:57
    Už jen dvě minuty dělí domácí od zisku tří bodů. Klatovy se připomněly, když zleva střílel Matoušek, ale brankář zasáhl.

57:04
    Jablonec se rychle dostal z vlastního pásma do toho útočného, ale na modré čáře přišla nepřesná předávka.

56:23
    Kolář pravým betonem vyrazil ránu z poměrně značného úhlu.
    55:50 Patrik MAĎAR - 5:3

55:50
    Vlci přidávají pátou trefu a opět tedy přichází uklidnění. Úspěšným střelcem se stal PATRIK MAĎAR. 5:3. Asistence: Michal Pavlů.

55:03
    Je vidět, že domácí se soustředí na defenzívu. Klatovy opět mají kotouč na hokejkách, ale obrannou hráz celku v bílých dresech budou překonávat obtížně.

54:03
    Jeden z domácích hráčů se objevil úplně sám na pravém kruhu, ale branku netrefil.

53:16
    Další rozehrávku obstarávají hostující hráči u vlastní branky.
    52:48 Daniel ČECH - 4:3

52:48
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Tak drama opravdu bude! Klatovy se opět velmi rychle dostaly do útočného pásma a přesný zásah zapsal DANIEL ČECH. 4:3. Asistence: Aleš Matoušek a Jakub Houfek.
    52:25 Marek PRINCL - 4:2

52:25
    Že by z tohoto zápasu ještě bylo drama? Hosté se dokázali prosadit v přesilovce, přestože to jako přesilovková kombinace moc nevypadalo. MAREK PRINCL dostal prostor na levém kruhu a přesně umístěnou střelou poslal touš pod lapačku. 4:2. Bez asistence.

52:00
    Jablonečtí se drali dopředu, ale zastavil je ofsajd. Vhazování bude tedy obstaráno ve střední třetině.

51:52

51:33
    Petr Had – 2 min., nedovolené bránění.

51:02
    Jablonec si dlouho předával kotouč v útočném pásmu, ale střela z vrcholu kruhu nakonec zaplachtila mimo tři tyče.

50:45
    Abraham se dostal k rychlé střele z pravé strany, ale dvakrát tečovaný puk v brance nakonec neskončil.

49:52
    Stanislav Vajner – 2 min., držení.

49:52
    Do konce třetí třetiny zbývá zhruba deset minut. Domácí opětovně bojují o kotouč u mantinelu.

49:14

48:52
    Odpískána byla hra vysokou holí. Čeká nás vhazování před brankou Klatov.

48:29
    Houfek tvrdě napřáhl z pravého kruhu, ale Jelínek předvedl naprosto výborný zákrok lapačkou.

47:50
    Hosté sami sebe vyhostili z útočného pásma, kde kombinovali na začátku početní výhody poměrně sympaticky.

47:14
    Roman Švík – 2 min., hákování.
    46:46 Michal KAPIČKA - 4:1

46:46
    Domácí pravděpodobně rozhodují o své dnešní výhře. Rychle se dostali do útoku a pak MICHAL KAPIČKA dokázal dostat černou gumu za brankovou čáru. 4:1. Asistence: Daniel Špaček a Lukáš Abraham.

46:21
    Teď už měl Kolář daleko větší potíže, ale volný kotouč na brankovišti dokázal zalehnout.

46:09
    Křížná přihrávka šla k zadní tyči, ale Kolář nakonec zasahovat nemusel.

45:50
    Jablonec už hraje přesilovku, ale zatím se do útočného pásma nedokázal dostat.

45:12
    Rychlý průnik hostů po pravém křídle se nesetkal s úspěchem.

44:47
    Jakub Houfek – 2 min., podrážení.

44:14
    Matoušek si nabruslil na levý kruh, odkud střílel, ale jeho pokus zápěstím jablonecká defenzíva zablokovala.
    43:39 Matyáš KAČÍREK - 3:1

43:39
    Jablonec dává branku ve vlastním oslabení! Špaček získal touš za klatovskou bránou a gólman Kolář se do své klece nestačil vrátit. Poloprázdnou bránu tedy přesně trefil MATYÁŠ KAČÍREK. 3:1. Asistence: Daniel Špaček a Lukáš Abraham.

43:27
    Jiří Koutecký – 2 min., podrážení.

43:08
    Brankář Kolář teď svému celku pomohl s rozehrávkou, zvládl ji perfektně.

42:32
    Pavlů se chystal vystřelit, ale hokejku před něj vložil bránící hráč, takže rána nepřišla.

42:09
    Nyní sledujeme boj především ve středním pásmu, což samozřejmě vyhovuje celku, který vede.

41:29
    Krátce po návratu hostujícího hráče na led se v dobré pozici mezi kruhy objevil Abraham. Bek Jablonce zamířil do hrudi Koláře.

40:56
    Přesilovka Jablonce pokračuje. Domácí měli kotouč na hokejkách, ale do střeleckých pozic se nedokázali dostat.

40:22
    První útočnou akci ve třetí části měli domácí, ale Princl pohotově dokázal dostat hrací předmět do neutrální zóny.

40:01

Skončila nám prostřední perioda, která nabídla branky. Jablonec se díky trefám Foerstera a Abrahama dostal do dvoubrankového vedení, ale Klatovy dokázaly reagovat po ubráněném oslabení. Ve 35. minutě se přesnou tečí prezentoval Kalus.

40:00

39:25
    Jiří Beránek – 2 min., vysoká hůl.

39:02
    Folda se snažil proháčkovat kupředu, ale poslední klička mu nakonec nevyšla. Jablonec by se potřeboval chytit nějakou povedenou akcí.

38:37
    Nepřesná rozehrávka Klatov. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po pravici Kristiána Koláře.

38:03
    Kolář se ocitl sám u zadní tyče, ale kotouč se k němu nedostal. Spoluhráč jej viděl, ale obránce předvedl precizní zákrok.

37:30
    Za brankou hostů bylo rušno, ale domácí puk vydolovat nedokázali, přestože to vypadalo z jejich strany nadějně.

36:38
    Kosnar se objevil v kvalitní střelecké pozici, ale ke střele se nedostal. Puk mu přeskočil hokejku.

35:57
    Snaha hostujícího týmu v útočném pásmu tentokrát vyšla vniveč, Jablonec ale možná je až zbytečně pasivní.

34:50
    Zdá se, že Klatovy jsou nyní při chuti. Nyní rozjíždějí další útočnou akci zpoza vlastní svatyně.
    34:04 Jan KALUS - 2:1

34:04
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Měli poměrně značný tlak v útočném pásmu, až se ke střele dostal Šilhán, jehož projektil tečoval JAN KALUS. Jelínek je poprvé v utkání překonán. 2:1. Asistence: Adam Šilhán a Jakub Houfek.

33:07

32:48
    Hosté se dostali do samostatného úniku, ale domácí brankář Jelínek neinkasoval. Teď už míří kupředu Jablonec.

31:07
    Kalus – 2 min., podrážení.

30:52
    Domácí jsou v plném počtu.

30:30
    Hodně bezzubá přesilovka Klatov. Puk sražen vysoko nad.

29:19
    Jablonec se osvobozuje.

28:52
    Starý – 2 min., nedovolené bránění.
    27:01 ABRAHAM - 2:0

27:01
    Jablonec přesilovku rychle využívá! Pavlů posunul puk na modrou LUKÁŠI ABRAHAMOVI a ten otřel svou ránu golfákem o tyč a nakonec puk končí v síti! Asistence: Michal Pavlů, Michal Kapička.

26:45
    Matoušek ztratil puk na útočné podré a došlo k přečíslení Vlků. Situaci nakonec hasil faulem hostující Houfek, který jde ven za sekání.

23:46
    Princl – 2 min., podrážení.
    21:56 FOERSTER - 1:0

21:56
    Had vystřelil polovysokou střelu od modré čáry a PETR FOERSTER dokázal sklepnout puk do sítě za záda brankáře Koláře! Asistence: Petr Had.

20:49
    Jablonec vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:30
    První střelu druhé třetiny vyslal domácí Kačírek, ale Kolář mu zmenšil střelecký úhel a bez problémů ji vyrazil.

20:01

V první třetině byly lepší Klatovy, místy měly velkou převahu a uzamkly Jablonecké v obranné třetině. V některých pasážích zápasu ale dokázali velmi dobře útočit i Vlci, kteří měli několik velkých šancí, leč žádná neskončila brankou. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:52
    V obrovské šanci se v samém závěru první třetiny ocitl domácí Maďar, který mířil z pravé strany na vzdálenější tyč, ale minul zařízení.

19:01
    Kapička – 2 min., krosček.

Pánek – 2 min., krosček.

16:30
    Domácí Abraham pálil od modré čáry, následně ještě dorážel Kačírek, ale stav zápasu stále zůstává bezgólový.

15:10
    Obrovská šance domácího Maďara, který se dostal do úniku a ač byl tísněn, dokázal nebezpečně vypálit. Domácí fanoušci reklamovali faul, ale nepíská se.

14:44
    Bekhend hostujícího Čecha ohrozil Jelínka, ten si ale s jeho pokusem poradil.

14:03
    Střela domácího kapitána pavlů byla zblokována, následně ještě před Kolářem dotíral Jursa, ale ani on puk do sítě nedostal.

13:27
    Matoušek se proháčkoval do obrannkého pásma Vlků, tam našel Kaluse, jehož střela ale postrádala razanci.

12:01
    Klatovští stále usazeni v útočním pásmu, ale teď domácím pomohl hostující kapitán Ženíšek, který neudržel modrou a sudí píská ofsajd.

11:11
    Klatovští znovu obléhají jabloneckou branku. Kalus se krásně uvolnil a nakonec nebezpečně vystřelil. Mířil na teploměr, ale Jelínek dokázal puk vyrazit.

10:26
    Klatovy jsou v plném počtu. Druhá polovina oslabení byla pro západočeský celek snazší než ta první.

09:26
    První minutu přesilovky sehráli Vlci dobře, strávili ji v útočném pásmu. Od modré vypálil Pavlů, ale minul branku.

8:26
    Marek Princl – 2 min., krosček.

07:44
    Maďar našel ve velmi dobré pozici Brokeše, který měl první velkou šanci Jablonce, ale Kolář skvěle zasáhl.

6:14

05:11
    Klatovy mají zatím viditelnou převahu. Houfek nahazoval před Jelínka, ale obrana puk odpálila do bezpečí.

4:14
    Jakub Jelínek – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Tomáš Brokeš.

03:22
    Klatovy útočily, ale rozhodčí přerušil hru pro postavení hráče v brankovišti a bude se vhazovat ve středním pásmu.

00:01

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Leško) – Starý, Pavlů (C), Kollert, Koutecký, Abraham, Had, Pilek – Kačírek, Maďar, Špaček (A) – Brokeš (A), Kapička, Jursa – Foerster, Folda, Švík – Bouřil.
    Trenér: Jan Šuráň

SHC Klatovy: Kolář (Mečl) – Houfek (A), Vajner, Kovářík, Šilhán, Pánek – Čech, Princl, Prokop – Kosnar, kolář, Matoušek – Ženíšek (C), Beníšek, Beránek – Kalus.
    Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Figer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 22. Foerster (Had), 28. Abraham (Pavlů, Kapička), 44. Kačírek (Špaček, Abraham), 47. Kapička (Špaček, Abraham), 56. Maďar (Pavlů), 60. Pavlů – 35. Kalus (Šilhán, Houfek), 53. Princl, 53. Čech (Matoušek, Houfek)

HC Klatovy: Kolář (Mečl) – Houfek (A), Vajner, Kovářík, Šilhán, Pánek – Čech, Princl, Prokop – Kosnar, Kolář, Matoušek – Ženíšek (C), Beníšek, Beránek – Kalus.

Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Figer