Poruba 2011 – Prostějov 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:3 (po pr.) | Vsetín – Pardubice B 3:2 (kon.)
Sokolov – Šumperk 2:1 (kon.) | Litoměřice – Kolín 2:1 (1:0 po s.n.) | Přerov – Slavia 2:0 (kon.)
Třebíč – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
BK Mladá Boleslav
Sobota 10.12.2022, 16:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím vás u on-line přenosu ze zápasu Extraligy dorostu. V rámci 6. kola nadstavbové skupiny o pořadí v play off domácí tým HC Dynamo Pardubice hostí celek BK Mladá Boleslav. Utkání se hraje v malé hale enteria areny.

Pardubičtí dorostenci postoupili ze skupiny B ze čtvrtého místa. V nadstavbové fázi soutěže se jim zatím moc nedaří, z pěti zápasů si připsali čtyři body a ve dvanáctičlenné tabulce jim patří desátá příčka. Svěřenci trenéra Petra Hemského naposledy hráli ve čtvrtek proti Liberci a Bílým Tygrům podlehli 1:4. Nejproduktivnějším hráčem Dynama v této sezoně je David Krčál, jenž si ve svých patnácti odehraných utkáních připsal čtrnáct bodů s bilancí 6+8.

Středočeši jsou na tom o poznání lépe, vévodí totiž pořadí nadstavbové části. V ní zatím vyhráli všechny zápasy a mají na svém kontě čtrnáct bodů. Z výsledků zaujmou především vysoká vítězství nad Karlovými Vary 8:1 a další drtivá výhra 7:0 nad Plzní. V tomto týdnu už tým z města automobilů na východě Čech jednou uspěl, protože dorost Mountfield HK na něho ve čtvrtečním střetnutí nestačil v poměru 2:4. Jedním z hlavních tahounů Bruslařů je Patrik Král, který už dosáhl na 26 kanadských bodů (8+18).

Vzájemná bilance v této sezoně:

Letos se tyto celky střetly už dvakrát, a to v základní části. 6. října v 7. kole Pardubice na domácím ledě prohrály 2:4. V závěrečném, 14. kole ovšem zvítězily. 19. listopadu mladoboleslavští hokejisté na svém zimním stadionu padli těsně 1:2.

00:01

00:45
    Zatím se ani jeden tým neusadil v útočném pásmu.

01:40
    Je k vidění především řada nepřesností z obou stran.

02:43
    Sražená střela Hlinského nedoputovala k Antošovi. Na druhé straně Vystrčil radši přerušil hru.

04:10
    Celky se po chvílích střídají v držení kotouče.

04:36
    Po další tečované ráně se vhazuje v obranné třetině Dynama.

05:15
    Domácí zatím netrefují bránu. Antoš si připsal další zákrok.

06:10
    O puk se dlouho bojovalo u mantinelu za pardubickou bránou, hosté se pořád drží na útočné části hřiště.

07:11
    Mladá Boleslav je směrem do útoku přece jen o něco aktivnější, opět prověřila soupeřova gólmana.

07:32
    Odpískán icing Pardubic.

07:40
    Puk je mimo hrací plochu, následuje buly před Antošem.

08:13
    Domácím se zatím nedaří dosáhnout souvislejší ofenzivní akce.

08:49
    Trefil teď dvakrát netrefil bránu.

09:21
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Marek Trefil – 2 min., nedovolené bránění.

10:10
    Lempachovu ránu Vystrčil zneškodnil vyrážečkou.

10:52
    Ani přesilovka zatím Východočechům nevychází podle představ.

11:23
    V závěru přesilové hry přišla jedovatá rána od modré čary, Vystrčil ji odrazil do ochranné sítě.

12:19
    Rolinek zavážel puk do útočné třetiny, jeho spoluhráč byl ale v ofsajdu.

13:25
    Kurka trefil pouze Antošův beton, na druhé straně pak měl velkou šanci Kučera. Neproměnil ji však.

15:29
    Ofsajd mladoboleslavských hokejistů neunikl oku čárového rozhodčího.

16:05
    David Šindelář – 2 min., napadení.

17:06
    Polovina druhé přesilovky Dynama je minulostí, pardubičtí hráči si vytvořili jednu šanci

18:05
    Také tato početní výhoda zůstane bez využití.

18:29
    Minutu a půl před první sirénou se bude vhazovat před bránou Petra Antoše, jenž si připsal další zákrok.

19:09
    Fišerova rána byla sražena a nehrozila tak pardubickou bránu.

20:00

Úvodní třetina branku nenabídla, přičemž mírně aktivnějším celkem v ofenzivě byl dorost Mladé Boleslavi. Pardubice měly výhodu dvou přesilovek, a to po faulech Trefila a Šindeláře. Do velkého tlaku se v nich ale domácí nedostali.

20:01

20:29
    Macháček trefil pouze před sebou stojícího pardubického hráče.

21:34
    Král dostal přihrávku do jízdy, o puk ale přišel.

22:10
    Chvíli po nepřesné hostující střele přišel mladoboleslavský ofsajd.

22:35
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Máme tu otevření skóre! Přesnou trefou pod horní tyč se prosadil mladoboleslavský Vojtěch Beran.

22:43
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tadeáš Pražan – 2 min., podrážení.

24:10
    Přesilovka Bruslařů nevypadá špatně, zatím ji chybí přesnější zakončení.

24:36
    Matěj Oliva – 2 min., nedovolené bránění.

25:15
    Krátkou přesilovku pět na tři hosté nevyužili, ale pokračují v útoku.

25:59
    Teď byl k vidění zajímavý závar u brankoviště Dynama, skóre se však nemění a vhazuje po Antošově pravici.

26:38
    Pardubice jsou v plném počtu a momentálně se nachází v útočném pásmu.

27:00
    Také domácí se dokázali chvíli držet v útočném pásmu.

27:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Máme tu brzké vyrovnání, a to díky úspěšné střele z hole Víta Pilaře.

29:30
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou.

31:00
    Zápas probíhá v poměrně slušném tempu.

32:30
    Domácí teď dvakrát prověřili brankáře Středočechů.

33:50
    Puk je mimo hřiště, bude se vhazovat před Antošem.

34:30
    Dynamo se opět poměrně dlouho drží v útoku, ale netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.

35:53
    Šance přišla i na druhé straně. Hra má teď skutečně dobrý spád. Vystrčil má další zásah.

36:30
    Z otočky zajímavě pálil Lempach, Vystrčil byl pozorný.

37:01
    Dynamo po svižném útoku otáčí skóre. Tentokrát se prosadil Tom Kaštánek.

39:00
    Poslední minutu druhé třetiny zahajují Bruslaři v útočném pásmu.

39:27
    Odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

39:57
    Jan Fišer – 2 min., držení.

40:00

Druhá třetina dnešního utkání mělo o poznání zajímavější průběh. O otevření skóre se postaral mladoboleslavský Beran. Do kabin však šli spokojenější domácí, protože na vyrovnávací gól Pilaře navázal Kaštánek. Pardubice navíc třetí dějství po Fišerově nedovoleném zákroku zahájí přesilovkou

40:01

40:34
    První rána početní výhody přišla zprava.

41:57
    A to byla také jediná šance pardubické přesilovky, protože poté už si Východočeši nevytvořili souvislý tlak.

42:40
    Macháček napálil jen bránícího hráče.

43:30
    Král nabízel puk před bránu, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

44:01
    Hra se znovu přesunula do útočné třetiny Dynama.

44:17
    Lempach ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku a Pardubice pokračují v útočném snažení.

45:33
    Domácí jsou nadále aktivní v ofenzivě a Vystrčila donutili k dalšímu zákroku.

46:00
    Tak Antoš zasahuje a bude se před ním vhazovat.

46:49
    Mladá Boleslav není schopná se dostat do výraznější střelecké příležitosti.

47:39
    Tak přece jen se Středočeši prosazují. Krátký tlak gólově zakončil Vojtěch Hora.

49:39
    Adam Martin Hlinský – 2 min., hákování.

51:08
    Mladá Boleslav právě vstřelila brank! Po protiútoku se prosazuje Matěj Vojáček. Gólová radost je pro Bruslaře o to sladší, že přichází v oslabení.

51:51
    Samuel Kopecký – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

53:00
    Rušná třetí třetina pokračuje mladoboleslavskou přesilovkou, zatím neúspěšnou.

55:20
    Pardubice se potřebují udržet v útočném pásmu, to se jim ale zatím moc nedaří.

56:50
    Od modré napřáhl Lempach, blokující Lev byl však proti.

57:59
    Vojtěch Beran – 2 min., vysoká hůl.

58:00
    Po Beranově vyloučení a timeoutu mají domácí velkou šanci na vyrovnání.

58:15
    Dynamo už hraje bez brankáře.

58:46
    Pardubice teď trpělivě kombinovaly v ofenzivní třetině. I hosté si vyžádali oddechový čas.

59:09
    Kvůli postavení útočícího hráče ve Vystčilově brankovišti se hra přesouvá do středního pásma.

Mladoboleslavští dorostenci závěrečný nápor soupeře ustáli a připisují si šesté vítězství v řadě. Pardubice prohrály 2:3 především kvůli pokažené třetí třetině. Nejprve vyrovnal Hora a poté se o rozhodující zásah postaral Vojáček v početní nevýhodě. (18:07:43)

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 28. Pilař (Oliva, Kaštánek), 38. Kaštánek (Bartoň, Kantor) – 23. Beran (Vojáček, Steklý), 48. Hora (Lisler, Král), 52. Vojáček (Kristek)

HC Dynamo Pardubice: Antoš (Tuláček) – Vápeník, Oliva, Šmerda (C), Úlehla, Novosad, Křečan, Kaštánek – Lempach (A), Rolinek, Pražan, Kopecký, Krčál, Kučera, Kantor, Bartoň, Mikeska, Pilař
    Trenér: Petr Hemský

BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Kovář F.) – Hlinský, Kovář D., Fišer, Šilhavý, Hora, Macháček – Hurt, Trefil, Beran, Kristek (A), Steklý, Lev, Král (A), Vojáček, Šindelář (C), Kurka, Lisler
    Trenér: Petr Haken

Rozhodčí: Hrdlička – Obr, Landsmann