Tampa – Florida 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:1 (kon.) | Toronto – Calgary 5:4 (po pr.)
Montreal – Los Angeles 2:4 (kon.) | NY Islanders – Carolina 0:3 (kon.) | Vancouver – Minnesota 0:3 (kon.)
St. Louis – Colorado 2:3 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
5:4 (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Calgary Flames
Neděle 11.12.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji krásnou třetí adventní neděli a všem Danám vše nejlepší k svátku! (04:12:54)

Střely na bránu: 34 – 26 | Přesilová hra: 3/6 – 1/2 | Trestné minuty: 16 – 8

Souboj dvou kanadských týmů přinesl přesně to, co od něj fanoušci mohli chtít: rychlý hokej plný šancí na obou stranách s celkem devíti góly. Šťastnějším celkem je nakonec Toronto, které muselo hned třikrát dotahovat. Pomohly mu k tomu přesilové hry, protože nepoučitelné Calgary hned sedmkrát faulovalo, naposledy hned na začátku prodloužení. Maple Leafs tři přesilovky využili a berou bod navíc.

Utkání ve Scotiabank Arena sledovalo 18 857 diváků.

60:43 Mitchell MARNER - 5:4

60:43
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Při přesilovce Toronta proti pouhým třem obráncům bylo v podstatě jen otázkou času, než někdo ze čtveřice Matthews – Tavares – Marner – Nylander udeří. Podařilo se to MITCHELLU MARNEROVI, který se u levého mantinelu odhodlal ke střele zápěstím, ta byla zblokovaná, jenže se odrazila přímo k němu. Okamžitě proto přišla dorážka, na kterou zmatený Vladař neměl šanci zareagovat. Asistence: William Nylander a John Tavares.

60:10
    Hned na začátku prodloužení si hosté výrazně komplikují situaci, Matthews po vyhraném vhazování pálil zprava nepřesně.

60:03
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Jonathan Huberdeau – 2 min., vysoká hůl.

60:01

Ve třetí třetině se opět skóre posunulo o jednu branku na každé straně, a tak ani po 60 minutách nelze určit, který z týmů si zaslouží bod navíc. Na straně domácích dnes ještě více než obvykle září duo Matthews – Nylander, které zařídilo všechny čtyři góly svého týmu.

60:00

59:35
    V poslední minutě třetiny už se hraje spíš prodloužení, neboť oba celky předvedly nebezpečné protiútoky.

58:20
    Závěr utkání patří zcela jednoznačně Torontu, Daniel Vladař ale drží pro svůj tým alespoň bod.

57:18
    Calgary hraje v plném počtu.

57:02
    Domácí dělají vše pro to, aby se vyhnuli prodloužení. John Tavares zkusil rychlý výpad z levého kruhu před branku.

56:38
    Nylander pálil z téměř stejné pozice, Tanev ale puk tečoval mimo branku. Calgary poté vyhazuje.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 6. Matthews (Nylander, Sandin), 18. Nylander (Sandin, Marner), 38. Nylander (Matthews), 47. Bunting (Matthews, Nylander), 61. Marner (Nylander, Tavares) – 10. Hanifin (Huberdeau, E. Lindholm), 13. Kadri (Dubé, Mangiapane), 32. Lewis (Backlund), 44. Hanifin (Ružička, Mangiapane)

Toronto Maple Leafs: Murray (Samsonov) – Holl, Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins, Brodie – Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Tavares (C), Malgin – Joe. Anderson, Kämpf, Kerfoot – Simmonds, Holmberg, Aston-Reese.
    Trenér: Sheldon Keefe.

Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Huberdeau – Mangiapane, Kadri, Dubé – Phillips, Backlund (A), Ružička – Lewis, Zohorna, Coleman.
    Trenér: Darryl Sutter.

Rozhodčí: Luxmore, Markovic – Cherrey, Apperson,

Diváci: 18 857.