Montreal – Calgary 2:1 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (po pr.)
Ottawa – Anaheim 3:0 (kon.) | Minnesota – Edmonton 2:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 1:0 (po pr.)

3. Claude Giroux (OTT) 0+2 (04:34:30)

Ottawa dokázala zvítězit v domácím utkání proti Anaheimu 3:0. Už v šesté minuty otevřel skóre svou první brankou v sezoně Kelly, na což navázal DeBrincat v jedenácté minutě. Právě Alex DeBrincat se následně prosadil také během přesilovky ve třetí třetině a sebral tím veškeré naděje Anaheimu na zvrat v utkání. Hosté totiž čelili dnes bezchybnému Camu Talbotovi, který si připsal 32. zákroků. V brance Ducks odvedl velmi dobrý výkon Lukáš Dostál, který odehrál první zápas v sezoně. Ani jeho 35 zásahů ale nestačilo k tomu, aby Ducks uspěli.

59:31
    Ještě Watson před brankovištěm dostal rychlý pas zpoza branky, Dostál ale už kapitulovat nehodlá.

59:01
    Hraje se poslední minuta utkání.

58:26
    Sanderson vypálil od modré čáry, Dostál si ještě vylepšuje statistiky. To je ale jen chabá útěcha, porážce ani jeho solidní výkon nezabrání.

57:29
    Senators se ale během této minuty k ničemu nedostali a Anaheim je v plném počtu.

55:29
    A rozhodčí uznali, že skutečně došlo k nedovolenému bránění brankáři. Trenér Anaheimu nevěřícně kroutí hlavou, jak mohli rozhodčí prvně branku uznat.

55:29
    Rozhodčí gól uznali! Ale ještě se to snaží změnit střídačka Anaheimu, která si bere challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři.

55:29
    Z opakovaných záběru je vidět, že kotouč skončil za zády Dostála, ale stalo se tak až poté, co jej Chartier srazil. Rozhodčí míří k videu.

55:29
    Domácí vyrazili v oslabení do útoku a Chartier po zakončení vjel do Dostála, kterého srazil do branky. Za to pak schytal hodně tvrdou odvetu ze strany hráčů Ducks. Zegras bude vyloučen za krosček.

54:54
    Henrique pronikl až před brankoviště, jenže se mu nepovedlo svůj beton usměrnit za záda Talbota, který už začíná střelce Anaheimu dost frustrovat.

54:31
    Komerční pauza.

54:31
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Shane Pinto – 2 min., podrážení.

53:40
    Na druhé straně Dostál zapisuje po nahození Brassarda jubilejní třicátý zákrok. Pokud se nestane nějaký zázrak, tak to ale k bodování jeho týmu stačit nebude.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Kelly (Zajcev), 11. DeBrincat (Giroux, Chabot), 52. DeBrincat (Batherson, Giroux)

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – Stützle, B. Tkachuk (C), Giroux (A) – DeBrincat, Batherson, Pinto – Kelly, Chartier, Motte – Watson, Kastelic, Brassard.
    Trenér: D.J. Smith

Anaheim Ducks: Dostál (Stolarz) – Fowler (A), Kulikov, Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Vaakanainen – Zegras, Terry, Henrique (A) – Vatrano, Comtois, R. Strome – McTavish, Leason, Max Jones – Megna, Silfverberg (A), Carrick.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Barton, Nansen

Diváci: 14204