Toronto – Anaheim 7:0 (kon.) | Florida – Columbus 4:0 (kon.) | New Jersey – Dallas 1:4 (kon.)
Buffalo – Los Angeles 6:0 (kon.) | Boston – NY Islanders 4:3 (2:0 po s.n.) | Tampa – Seattle 6:2 (kon.)
Detroit – Carolina 0:1 (kon.) | Nashville – Edmonton 3:6 (kon.) | Winnipeg – Vegas 5:6 (kon.)
Chicago – Washington 3:7 (kon.) | Colorado – Philadelphia 3:2 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Arizona Coyotes
Středa 14.12.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (07:14:04)

3. Radim Šimek (SJS) 0+1

Skomírající Arizonu ve třetí třetině vzkřísil kontaktní gól Nicka Bjugstada. Do té doby jednostranný průběh zápasu se náhle změnil a Sharks měli co dělat, aby zbývající náskok uhájili Jamesi Reimerovi se celé utkání dostávalo velké pomoci od fungující obrany, v nejkrizovějších chvílích se mohl spolehnout také na dobře postavené tyče.

59:58
    S docházejícím časem už Chychrun musel střílet zpoza pravého kruhu. Před Reimerem byl zasažen obránce Vlasic.

59:42
    Další vyhození Benninga chytal Gostisbehere až ve středním pásmu. Kojoti už mají velmi málo času na smazání ztráty.

59:10
    Sturm a Benning v rozmezí pár sekund odhodili puk z obranného pásma na zakázané uvolnění. Především obránce s pětkou na dresu nebyl daleko od toho, aby trefil nehlídané zařízení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Schmaltzovi nesedla střela, kterou měl dokončit souhru na jeden dotek. Později Reimer přikryl puk u své levé tyče, kudy ho chtěl procedit Ritchie.

58:15
    Logan Couture prázdnou bránu z půlky hřiště netrefil. K tomu ještě nebyl za červenou, takže zavinil zakázané uvolnění.

57:56
    Žralokům přichází vhod přerušení kvůli posunuté brance. Rozhodčí se při poradě usnesli, že ji Karlsson nevychýlil schválně.

57:36
    Clayton Keller nahodil do rohu pro Schmaltze. Vejmelka v ten okamžik vyrazil na střídačku a Arizona hraje v šesti.

56:59
    Maccelli teď ukázal, proč má mezi všemi nováčky nejvíce asistencí. Krásnou bekhendovou nahrávkou dostal do šance Gostisbeherea, který marně hledal místo na přední tyči.

56:36
    Gregor vypíchl Fischerovi puk a ten odklouzal přes dvě třetiny hřiště až do rohu, kde si pro něj jede Gostisbehere.

55:59
    Välimäkiho přihrávka byla zastavena. Domácí na přečíslení rezignovali a upřednostnili jistotu střídání.

55:10
    Kellerův pas z pozice vedle branky propadl ke Stecherovi, z jehož nápřahu vyrovnání Arizony taktéž nenastalo.

54:36
    Schmaltzovo přenesení na pravou část kluziště se minulo účinkem. Coyotes byli donuceni opustit útočnou třetinu.

54:03
    Bjugstadovu svižnou střelu Reimer vyrazil před sebe. Moc jistě nevypadal ani poté, co to na něj zkoušel Gostisbehere. Puk proskákal vedle pravé tyče.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 4. Hertl (Šimek, Harrington), 5. Bonino (E. Karlsson, Gadjovich), 29. Sturm (Bonino, Harrington) – 19. Crouse (Keller, Gostisbehere), 43. Bjugstad (Nemeth, Maccelli)

San Jose Sharks: Reimer (Mäkiniemi) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, Vlasic, Šimek, Harrington – Labanc, Hertl (A), Meier – Gregor, Couture (C), Bonino – Kunin, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.
    Trenér: David Quinn

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Hayton, N. Ritchie.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Samuels-Thomas, Furlatt – Gawryletz, Brisebois

Diváci: 10 462