Ottawa – Montreal 3:2 (kon.) | Minnesota – Detroit 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Calgary Flames
3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 15.12.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (07:04:45)

Střely na bránu: 38 – 27 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 8 – 12

V samostatných nájezdech byl tedy jediným úspěšným střelcem hostující Kuzmenko, který tak svému týmu vystřelil bod navíc. Vancouver Canucks tedy porazil Calgary Flames 4:3 po samostatných nájezdech

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
    Autorem vítězné branky je ANDREJ KUZMENKO.
    Mikael BACKLUND

3. série
    0:1
    Backlund taktéž zkusil kličku do bekhendu, ale vedl si zcela stejně, jak Dubé před ním, když poslal kotouč mimo bránu Vancouveru.

2. série
    0:1
    Pettersson mohl už rozhodnout, ale Markström svému krajanovi skvěle vysekl puk z hokejky svou holí.
    Dillon DUBÉ

2. série
    0:1
    Dubé zkusil kličku do bekhendu, ale ani netrefil bránu Vancouveru.
    Andrej KUZMENKO

1. série
    0:1
    Kuzmenko před Markströmem zasekl a poté poslal kotouč nad lapačku domácího brankáře.
    Jonathan HUBERDEAU

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel domácí Jonathan Huberdeau, který se pokusil o kličku do protipohybu Martina, ale brankář Vancouveru dokázal betonem zastavit jeho zakončení.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení se ani jednomu z týmu nepodařilo vstřelit rozhodující branku, a tak přicházejí na řadu samostatné nájezdy.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 10. Backlund (Dubé, Ružička), 17. Mangiapane (Kadri, Dubé), 24. Lewis (Weegar, Markström) – 2. Horvat (Ekman-Larsson, J. Miller), 2. Garland (Höglander, T. Myers), 26. Dries (Höglander, Kuzmenko), rozh. náj. Kuzmenko