Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.) | Arizona – NY Islanders 5:4 (kon.)
Boston – Columbus 4:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:6 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.)

3. Sam Steel (MIN) 0+2 (04:46:35)

Minnesota v domácím prostředí porazila Chicago 4:1 a vyhrála čtvrtý zápas v řadě. Vítězství si domácí zajistili už po dvou třetinách, kdy vedli 3:0 a nic na tom nezměnil ani gól Jonathana Toewse ve 49. minutě. Dvě minuty před koncem utkání totiž zkompletoval svůj hattrick Mats Zuccarello, který zvýšil na 4:1 a rozhodl o tom, že Chicago prohrálo pošesté v řadě.

59:40
    A už se ani do útoku hnát nebudou. Drží kotouč a dohrávají.

59:23
    Blackhawks se povedlo vyrazit do útoku, střelu z uctivé vzdálenosti však Fleury bez problémů vyráží a domácí se vrací do držení puku.

58:52
    Minnesota už neponechává nic náhodě. Drží kotouč v útočném pásmu a nehodlá nechat soupeře už cokoliv vymýšlet.

58:20
    Mrázek, který už je opět v brance Chicaga, čelil nebezpečnému protečování puku před brankovištěm. Zakončení Reavese ale dokázal zlikvidovat a přerušit hru.
    57:51 Mats ZUCCARELLO - 4:1

57:51
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Jenže risk Chicagu nevyšel a kluziště zasypaly kšiltovky! Gólem do prázdné branky se totiž prosadil MATS ZUCCARELLO, který vsítil svůj druhý hattrick v kariéře! Asistence: Kirill Kaprizov, Jared Spurgeon.

57:30
    Chicago odvolalo Mrázka a jde do šesti!

57:19
    Dumbova střela byla sražena až do ochranné sítě. Komerční pauza.

56:02
    Hra se přesunula zase před branku Minnesoty, Fleury si poradil se střelou Toewse zpoza kruhů. Hra pokračuje.

55:30
    Foligno se nerozpakoval a poslal střelu do chumlu hráčů před brankovištěm Chicaga. Kotouč prošel dokonce až na Mrázka, který ho odráží mimo nebezpečný prostor.

55:01
    Icing Chicaga.

54:16
    Mrázek se opět vypravil mimo brankoviště. Při hře s holí zvládl i druhou situaci, když odpálil kotouč mimo dosah najíždějícího soupeře.

54:01
    Entwistle nahodil kotouč ze středního pásma, Fleury hru přerušil. Podle rozhodčích k tomu ale neměl důvod, a tak se musí okamžitě vhazovat před brankou Minnesoty, aniž by domácí mohli prostřídat.

53:38
    Tentokrát Kaprizov dokázal poslat svou střelu na branku soupeře. Mrázek se proti ráně zpoza levého kruhu blýsknul dalším zákrokem.

53:11
    Wild převzali nyní, alespoň krátce, taktovku střetnutí. Kaprizov se ale mezi tři tyče netrefil.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 5. Zuccarello (Kaprizov, Steel), 29. Kaprizov (Zuccarello, Steel), 40. Zuccarello (Boldy, J. Eriksson Ek), 58. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon) – 49. J. Toews (P. Kane, Set. Jones)

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, Sa. Walker, F. Gaudreau – M. Foligno (A), Greenway, J. Eriksson Ek – Dewar, Shaw, Reaves.
    Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, Set. Jones, Tinordi, Murphy (A), J. Johnson, Cal. Jones – P. Kane (A), Domi, Lafferty – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Dickinson, Athanasiou, Entwistle – Khaira, Blackwell, R. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Chmielewski, MacDougall – Galloway, Johnson

Diváci: 18501