Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.) | Arizona – NY Islanders 5:4 (kon.)
Boston – Columbus 4:2 (kon.) | Detroit – Ottawa 3:6 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.)
Detroit Red Wings
3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Ottawa Senators
Sobota 17.12.2022, 19:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Je dobojováno a třetí třetina rozštípla otázku o tom, kdo si připíše body za výhru. Byla to Ottawa, kdo byl ve třetí části tím aktivnějším a hlavně důraznějším celkem. Vítěznou branku dal ve 49. minutě Claude Giroux a využil dnes třetí přesilovku hostujícího týmu. V 53. minutě pak ve vlastním oslabení skóroval Tyler Motte a když se Detroit v závěru odhodlal k dlouhé hře bez brankáře, tak ranou přes celé kluziště pečetil výsledek na konečných 3:6 Austin Watson. Detroit je po této porážce na čtvrtém místě Atlanticé divize se 32 body, Ottawa je ve stejné divizi na šestém místě s 30 body.

Detroit se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 ve Washingtonu, Ottawa bude hrát už zítra od 20:00 na ledě Minnesoty.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:53:57)

Utkání sledovalo 19 515 diváků.

Česká a slovenská stopa

Filip Hronek (DET) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:36
    Dominik Kubalík (DET) – 0+1, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:39

59:50
    Ještě jeden Talbotův zákrok, ten pak už nechtěl další vhazování a tak rychle rozehrál na spoluhráče.

59:27
    Domácí dohrávají zápas v útočném pásmu, snaží se alespoň o korekci nepříznivého stavu.

58:43
    Hosté jsou v plném počtu, Batherson je zase na ledové ploše.

58:28
    Larkin se sice prosmýkl do útočného pásma, jenže zcela mimo ideální úhel a skončil pouze v rohu.

57:52
    Samozřejmě pokračuje přesilovka domácích, jenže je to už hodně v křeči a hráči Ottawy vyhazují přes modrou čáru.
    56:49 Austin WATSON - 3:6

56:49
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Jenže buly vyhráli hosté, k puku se dostal AUSTIN WATSON a jelikož mohl zakončovat bez hrozby zakázaného uvolnění, tak zamířil a přes celé kluziště trefil prázdnou branku – 3:6. Asistence: Claude Giroux.

56:43
    Je tu velká šance Detroitu na případné drama. Dvě minuty za podrážení totiž dostal Drake Batherson a domácí budou hrát šest na čtyři.

56:05
    Málem bylo definitivně rozhodnuto, když od červené čáry zakončoval Tkachuk, o centimetry ale minul!

55:55
    Husso je na střídačce, je tu dlouhá power-play Detroitu!

55:55
    Nápor Detroitu se stupňuje, Talbot se tak má v posledních chvílích co otáčet.

55:27
    Teď nabízel Hronek přihrávku na teč, byla ale až moc prudká a pouze skončila mimo brankoviště.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Veleno (Kubalík, E. Söderblom), 15. Erne (Walman, P. Suter), 33. Hronek (Perron, Raymond) – 13. Batherson (DeBrincat, Pinto), 19. Chabot (DeBrincat, B. Tkachuk), 22. Batherson (B. Tkachuk, DeBrincat), 49. Giroux, 53. Motte (Kelly), 57. Watson (Giroux)

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Raymond, Larkin (C), Copp (A) – Perron, Rasmussen, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Erne – Kubalík, Veleno, E. Söderblom.
    Trenér: Derek Lalonde

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Brassard, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Watson, Kastelic, Motte – Gambrell, Chartier, Kelly.
    Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: StLaurent, Dwyer – Fournier, Cormier

Diváci: 19 515