Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.) | Carolina – Dallas 5:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:6 (kon.)
Montreal – Tampa 1:5 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | New Jersey – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 2:5 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 4:2 (kon.)

Česká a slovenská stopa

Juraj Slafkovský (MON) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, 2 TM, čas na ledě 14:35
    Erik Černák (TBL) – 0+1, 0 účast, 0 střel na bránu, 2 TM, čas na ledě 19:13

1. Brandon Hagel (TBL) – 2+1
    2. Steven Stamkos (TBL) – 0+2
    3. Kaiden Guhle (MON) – 0+1 (03:47:22)

Zápas je u konce. Montreal snížil hned po šestnácti sekundách poslední třetiny a zdálo se, že by s výsledkem mohl ještě něco udělat. Šancí měl mnoho, po celou třetí třetinu byl lepší, ale padl už pouze jeden gól, který vstřelil parádně Nikita Kučerov. Tampa tak vyhrává 5:1 a v tabulce je už čtvrtá. Montreal je až o deset příček níže.

58:01 Nikita KUČEROV - 1:5

58:01
    Tampa právě vstřelila branku! Hosté nakonec i v této třetině přidávají gól. NIKITA KUČEROV si vyměnil kotouč s Hagelem, který mu ho přihrál zpět. Kučerov si najel k pravé tyčce a z bezprostřední blízkosti kotouč zvedl do malé skulinky u pravého vinglu. Asistence: Brandon Hagel.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny zápasu.

57:26
    Naměstnikov opět vhodil puk do třetiny. Pak ho ale soupeř poslal k zemi.

56:43
    Naměstnikov potáhl sám kotouč až k brance soupeře podél pravého mantinelu. Oba týmy nyní o něj bojují za brankou.

56:13
    Další neskutečné šance Montrealu zastavil Erik Černák, který se "rozplácl" před Vasilevským a pokryl dvě střely, které šly po ledu.

55:53
    Cirelli mířil dopředu za kotoučem, který jeden z hokejistů "loboval", ale byla ž moc rychlý.

55:15
    Jeden z hokejistů inkasoval od Perbixe hit v útočném pásmu, ale Tampě se kotouč ve třetině podržet nepodařilo.

54:53
    Montreal stále bezúspěšně dobývá branku Tampy. V pásmu je o mnoho více, ale střelba mu schází.

52:04
    Tampa se snažila prosadit střelou Kučerova, který ovšem dokázal pouze donutit Allena kotouč podržet-

51:48
    Suzuki chtěl vyhodit, jeho kotouč zastavil Hagel a okamžitě ho odvezl do útočného pásma.

51:07
    Další obrovský závar před brankou hostujícího týmu. Jednu střelu vyřešil lehající si obránce, druhou Vasilevskij.

50:36
    Perry obral Armiu a rychle si to namířil do útočného pásma. Tam pálil jeho spoluhráč, který však střílel velice nepovedeně.

50:12
    Perbixovi se nepovedlo procpat kotouč do útočného pásma, Tampa jela střídat a Canadiens pro puk.

49:52
    Ve středním pásmu se oba týmy několikrát utkaly o kotouč. Nyní míří dopředu Tampa.

47:31
    Canadiens stále diktují tempo hry v této třetině. Zatím ale nebyli schopni toho pořádně využít.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 41. Suzuki (Guhle) – 3. Hagel (Cole, Černák), 12. Paul (Perbix, Stamkos), 30. Cirelli (Perry, Kučerov), 38. Hagel (Hedman, Stamkos), 59. Kučerov (Hagel)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Harris, Matheson, Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj – Jos. Anderson (A), Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Slafkovský – Armia, Dvorak, Hoffman – Pezzetta, Evans, R. Pitlick.
    Trenér: M. St. Louis

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), Černák, Cole, Foote, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Cirelli, Maroon – Perry, Bellemare, Naměstnikov.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: K. Pollock, K. Nicholson