Edmonton – Anaheim 3:4 (kon.) | Carolina – Dallas 5:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 3:6 (kon.)
Montreal – Tampa 1:5 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | New Jersey – Florida 2:4 (kon.)
Arizona – Buffalo 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 3:1 (kon.) | Vegas – NY Islanders 2:5 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 4:2 (kon.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Ottawa Senators
Neděle 18.12.2022, 20:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Minnesota Wild díky dobré první a druhé třetině vyhrává tento zápas 4:2. Nakonec byli střelecky aktivnější hosté, ale v této statistice dlouhou domu vládli domácí. Senators doplatili na nešikovnost před brankou soupeře. (22:52:29)

Statistiky
    Střely na bránu: 23 – 28 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Filip Gustavsson (MNS) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 60:00
    Anton Forsberg (OTT) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 58:05

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Kirill Kaprizov (MNS) – 1+2
    2. Jared Spurgeon (MNS) – 1+0
    3. Mats Zuccarello (MNS) – 1+1

59:35 Frédérick GAUDREAU - 4:2

59:35
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč od modré čáry do prázdné branky dokázal dostat FRÉDÉRICK GAUDREAU.

58:41
    Zakázané uvolnění proti Wild, vhazovat se bude před jejich brankou.

58:30
    Hosté se dostali do útočného pásma a jsou znovu v šesti.
    58:20 Claude GIROUX - 3:2

58:20
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hra bez brankáře hostům vyšla, je sníženo na rozdíl jediné branky, z bezprostřední blízkosti dokázal kotouč do odkryté části branky dostat CLAUDE GIROUX. Asistence: Brady Tkachuk a Drake Batherson.

58:00
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

57:35
    Filip Gustavsson kryje kotouč, komerční přestávka.

57:18
    Hosté rozehrávají od své branky, ale špatně rozehráli. Mats Zuccarello nedokázal chyby využít.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, puk mají častěji pod kontrolou hosté.

56:30
    Shane Pinto prodloužil puk do útočného pásma, ale tam nebyli jeho spoluhráči, kteří by mohli v akci pokračovat.

55:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

55:32
    Buly ve středním pásmu po ofsajdu Senators. Komerční přestávka.

55:24
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

54:00
    Šest minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí hokejisté drží dvoubrankový náskok.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Kaprizov (Zuccarello, Steel), 22. Zuccarello (Steel, Kaprizov), 30. Spurgeon (Kaprizov, M. Foligno), 60. F. Gaudreau – 45. Kastelic (Hamonic, Kelly), 59. Giroux (B. Tkachuk, Batherson)

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Shaw, Dewar, Reaves.
    Trenér: Dean Evason

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Chabot (A), Zajcev, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – B. Tkachuk (C), Brassard, Giroux (A) – DeBrincat, Pinto, Batherson – Kelly, Chartier, Gambrell – Motte, Kastelic, Watson.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Schrader, McCauley – Gibbons, Marquis

Diváci: 18 213