Poruba 2011 – Přerov 2:1 (po pr.) | Slavia – Litoměřice 7:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Sokolov 3:1 (kon.) | Pardubice B – Prostějov 4:1 (kon.) | Šumperk – Jihlava 1:2 (kon.)
HC Slavia Praha
7:2 (4:1, 1:0, 2:1)
HC Stadion Litoměřice
Pondělí 19.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 30. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:17:51)

Hokejisté Slavie poprvé v letošní sezóně dali sedm gólů a porážejí Litoměřice vysoko 7:2. K důležité výhře vykročili už v první třetině, gólově ovládli i druhou a třetí třetinu. Svůj první gól dal během debutu ve slávistickém áčku Tomáš Labuzík, úspěšný první zápas v novém dresu zaznamenal i brankář Adam Brízgala.

59:24
    Jebavý tvrdým hitem poslal k ledu Labuzíka, ten se ale bez problémů zvedá.
    57:56 Jan HOLÝ - 7:2

57:56
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice ještě dvě minuty před koncem využívají přesilovku a dávají svůj druhý gól. Přesnou střelou, kterou ještě otřel o tyčku, se trefuje JAN HOLÝ. Asistence: Josef Slavíček a Jaroslav Kracík.

56:59
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Lukáš Žejdl – 2 min., nedovolené bránění.
    53:58 Lukáš ŽEJDL - 7:1

53:58
    Slavia právě vstřelila branku!
    Do střelecké listiny se zapisuje i LUKÁŠ ŽEJDL, který vjel do útočného pásma a střelou k pravé tyčce do protipohybu litoměřického brankáře zvyšuje už na 7:1. Asistence: Edgars Kulda.

52:30
    Mrňa mířil na svůj druhý gól, Sklíbu ale tentokrát neprostřelil.

49:09
    Nejproduktivnější hráč Litoměřic Válek vyhmátl puk zpod Brízgaly a snažil se ho pod ním střelit do branky. Tu ale těsně minul.

48:03
    Dnešní utkání sleduje 519 diváků.

46:36
    Střelu od modré dorážel těsně před Brízgalou Ton, sešívaný gólman puk vyrazil.

46:09
    Brízgala musel být po delší době opět v akci. Před bránou zakončoval střelec první branky Koláček, slávistický gólman se proti němu přesunul.
    44:56 Pavel MRŇA - 6:1

44:56
    I ve třetí třetině se slávisté prosazují a dávají už šestý gól! Klikorka dalším přesným pasem vyslal do samostatného úniku PAVLA MRŇU, který svým švihem sestřelil i Sklíbovu láhev. Asistence: Karel Klikorka.

44:42
    Szathmáry tvrdě nastřelil Procházku, který s bolestí odchází na střídačku.

41:56
    Přečíslení dvěma proti jednomu zakončoval po Mrňově pasu Maxim Havrda, z dobré pozice před brankovištěm ale přestřelil.

41:40
    Gajda hledal před brankou Tona, ten ale puk ze vzduchu netrefil.

40:41
    Kulda dostal přihrávku na pravé křídlo, branku ale minul.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:39.

Ve druhé třetině padla jediná branka. Ve 31. minutě se ve vlastním oslabení svým prvním gólem v kariéře trefil dnešní debutant Tomáš Labuzík, který navýšil vedení sešívaných proti Litoměřicím už na 5:1. I v prostřední periodě byli domácí aktivnější a několikrát zahrozili, naopak Stadion herně stále ztrácí.

40:00

39:42
    Brož zachytil puk na modré čáře a vyrazil do přečíslení 2 proti 1, které nakonec i sám zakončil. Sklíba puk vyrazil.

38:43
    Hra se v posledních minutách zklidnila a ani jeden tým se nedostává do soustavnějšího útoku.

35:13
    Velká šance Slavie jen těsně nekončí gólem! Szathmáry ještě na poslední chvíli posunoval puk na Všetečku, kterému ale puk projel mezi nohama.

31:54
    30:47 Tomáš LABUZÍK - 5:1

30:47
    Při svém debutu v sešívaném áčku dává TOMÁŠ LABUZÍK svůj první gól za Slavii! Výborným pasem ho do brejku v oslabení vyslal Klikorka a Labuzík přesnou střelou překonal Sklíbu. Asistence: Karel Klikorka.

29:54
    Jan Kern – 2 min., vysoká hůl.

28:33
    Přemysl Svoboda ujížděl sám na Brízgalu, který ale jeho nepříliš povedenouu střelu bez problémů zastavil.

25:25
    Brízgala čelil dvěma střelám od obránců. Pokusy Výtiska i Holého ale vyrazil.

23:54

23:19
    Pavel Mrňa se uvolnil na pravém kruhu a tvrdou střelou orazítkoval pravou tyč!

22:25
    Před brankou dorážel Žejdl, skulinku v postavení litoměřického brankáře ale nenašel.

22:15
    Už poněkolikáté v dnešním zápase došlo na souboj Sklíby a Kuldy, opět vyzněl ve prospěch litoměřického gólmana.

21:54
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Josef Jícha – 2 min., držení.

21:50
    Havrda našel ve velké šanci Žejdla, proti němu se ale fantasticky přesunul Sklíba!

20:01

Celkem pět gólů padlo v divoké první třetině, v níž dominovali hokejisté Slavie. Postupně nasázeli Litoměřicím čtyři góly. Stadion dokázal odpovědět na úvodní trefu Jana Kerna z první minuty, pak ale červenobílí třikrát skórovali a odcházejí do šatny s zatím jednoznačným vedením.

20:00
    19:00 Tadeáš HEJDA - 4:1

19:00
    Svůj první gól od února 2020 dává obránce TADEÁŠ HEJDA, který si na pravém kruhu převzal puk od Stehlíka a zamířil přesně mimo dosah Sklíby. Asistence: Lukáš Stehlík a Jan Kern.

18:44
    Po střetu v rohu zůstal na ledě ležet Holý, rozhodčí proto hru přerušil. Litoměřický bek se však po chvíli zvedá a odjíždí na střídačku.

17:34
    Žejdlovu dalekonosnou střelu Sklíba viděl a hru přerušil.

15:58
    Litoměřický brejk zakončoval nejlepší střelec hostů a bývalý hráč Slavie Kuťák. Brízgala se ale proti jeho střele přesunul.

14:48
    Brízgala zastavil Němcovu střelu i přes to, že mu společnost před brankou dělalo několik hráčů hostů.

13:16

11:56
    Sešívaní ostřelují litoměřickou branku. Sklíba nejprve zasáhnul proti Kuldově střele, pak zpacifikoval pokus Brože.

11:16
    Jakub Černohorský – 2 min., sekání.

09:43
    Kombinci Kuldy a Všetečky chtěl před brankou zakončovat Žejdl, k němuž se ale puk nakonec nedostal.
    08:01 Lukáš STEHLÍK - 3:1

08:01
    Z podobné pozice jako u druhého gólu Žovinec teď LUKÁŠ STEHLÍK natáhl ke střele na hranici levého kruhu a trefil prostor u pravé Sklíbovy tyče. Asistence: Pavel Mrňa a Robin Všetečka.

07:38
    Slávisté chvíli kombinovali v útočném pásmu, Litoměřice ale pak vyhazují.

06:35
    Slavia přenesla hru na pravou stranu, odkud hned vyzkoušel pozornost Sklíby Edgars Kulda.

06:19
    Petr Ton – 2 min., podrážení.
    05:12 Dušan ŽOVINEC - 2:1

05:12
    Po neúspěšném litoměřickém brejku vyrazili do protiútoku sešívaní a díky přesně umístěné střele DUŠANA ŽOVINCE se znovu dostávají do vedení. Asistence: Lukáš Žejdl.

04:45
    Žejdl na útočné modré málem zachytil nepřesnou rozehrávku Litoměřic, hra se po icingu hostů nakonec vrací před Sklíbu.
    03:20 Josef KOLÁČEK - 1:1

03:20
    První střela na novou slávistickou akvizici Brízgalu končí inkasovaným gólem. Holý našel mezi kruhy nepokrytého JOSEFA KOLÁČKA, který přesně zamířil k levé tyči. Asistence: Jan Holý a Petr Ton.

02:24
    Střely Hejdy i Stehlíka prosvištěly vedle brány, slávisté však i po vstřeleném gólu tlačí.

01:55
    Žejdl vyslal na levém křídle do útoku Všetečku, který se snažil protlačit před Sklíbu. Rozhodčí hru kvůli posunuté brance Stadionu přerušuje.
    00:47 Jan KERN - 1:0

00:47
    Sešívaní využívají úvodní tlak a po pouhých 47 vteřinách otevírají skóre dnešního utkání. Žovincovo nahození tečoval před bránou do protipohybu litoměřického gólmana JAN KERN. Asistence: Dušan Žovinec a Jaroslav Brož.

00:39
    Brož žabičkou našel před brankou najíždějícího Stehlíka, na jeho střelu i dorážku Havrdy ale stihl Sklíba zareagovat.

00:29
    Po vhazování v útočném pásmu střílel nejprve Klikorka a pak z pravé strany Kulda, Sklíba oba pokusy kryje.

00:16
    Kulda napadal rozehrávku hostů tak dlouho, až je přinutil vhodit na zakázané uvolnění.

00:01

HC Slavia Praha: Brízgala (Málek) – Klikorka, Hejda, Žovinec, D. Němeček, Barák (C), Szathmáry, Duda – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – L. Stehlík, Kern, J. Brož – Mrňa, Havrda, Sklenář – Petrov, Labuzík, Strnad.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Suk) – Jebavý (A), Hampl, Výtisk (C), Š. Němec, J. Šedivý, Holý (A), Černohorský – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, Cikhart, Gajda.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Baxa, Belko.

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřicím se v poslední době bodově daří – ze čtyř prosincových zápasů třikrát vyhrály, celkem pak zvítězily v osmi z posledních deseti utkání. Naposledy uspěly po nájezdech v Kolíně a vylepšily si tak bodovou bilanci na 49 bodů a páté místo. Venku sice Stadion naposledy na začátku prosince proti Pardubicím B prohrál, předtím ale na kluzištích soupeře uspěli v šesti z osmi duelů.

HC SLAVIA PRAHA

Slávisty čeká před Štědrým den dvojice domácích zápasů. V pondělí přivítají Litoměřice, s nimiž mají v letošní sezóně zatím vyrovnanou bilanci. V září sice se Stadionem v Edenu prohráli, na konci října ale soupeře u něj doma – jako jediný tým v lize – vynulovali. Vítězně chtějí sešívaní navázat i na triumf z posledního domácího duelu proti Sokolovu. K dispozici už mají Robina Všetečku, který se z marodky vrátil už v minulém duelu v Přerově, řada klíčových hráčů včetně kapitána Tomáše Knotka ale stále chybí. Sešívaným už nepomůže Vladimír Růžička, s nímž se klub domluvil na rozvázání smlouvy.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 30. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Stadion Litoměřice. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 1. Kern (Žovinec, J. Brož), 6. Žovinec (Žejdl), 9. L. Stehlík (Mrňa, Všetečka), 19. Hejda (L. Stehlík, Kern), 31. Labuzík (Klikorka), 45. Mrňa (Klikorka), 54. Žejdl (Kulda) – 4. Koláček (Holý, Ton), 58. Holý (Slavíček, Kracík)

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Baxa, Belko