Poruba 2011 – Přerov 2:1 (po pr.) | Slavia – Litoměřice 7:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Sokolov 3:1 (kon.) | Pardubice B – Prostějov 4:1 (kon.) | Šumperk – Jihlava 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 19.12.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 30. kolo

Z RT TORAX ARENY je to pro dnešní večer již vše.
    Děkuji za pozornost, přeji nejen příjemný zbytek večera, ale hlavně krásné pohodové klidné a radostné SVÁTKY VÁNOČNÍ a 27.12. se těším opět na počtenou. (20:11:18)

Přerov dlouho držel puk na holích, kolikrát si vyjel z útočné třetiny, aby nabral potřebnou rychlost do další akce, ale nakonec se podařilo domácímu týmu ukončit utkání ještě v prodloužení. Rychlá protiakce zakončená přesnou nahrávkou na volného Romana Pšurného přináší druhý bod na konto HC RT TORAX Poruba 2011.
    Jen málo scházelo, aby zápas dospěl k nájezdům.

64:26 Roman PŠURNÝ - 2:1

64:26
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí odvrátili útočný výpad a Krenželok se rozjel po levém křídle. ROMAN PŠURNÝ si najel hodně mimo brankoviště, a když získal prudkou, ale přesnou nahrávku křížem pásma, nezaváhal a poslal puk pod horní tyč. Postava neměl šanci ani kdyby se včas přesunul. Asistence: Tomáš Šoustal a Daniel Krenželok.

63:58
    Další pokus hostů je zmařen těsně před mezikružím.

63:32
    Střela Černého je porubským gólmanem vyražena na levou stranu, kde není nikdo v modrožlutém drese.

63:15
    Přerušení zařídil střelou Doležal.

62:02
    Černý se snažil dostat puk do brankoviště, narazil ale na Lemckeho. Hru otáčí Pšurný.

61:47
    Hrdinka hledal cestu k porubské bráně ale zamotal se u své modré. Vachovec se připletl k mantinelu a získal pro tým cenný čas.

61:24

60:12
    Šlahař s Krenželokem a Vachovcem kombinují podél modré čáry. Krisl cloní šoustala před brankou a Černý kontroluje druhou stranu.

60:01

Domácí si za bojovnost a velkou urputnost i snahu zasloužili vyrovnání. Z nepřehledné situace v brankovišti vytěžil gól Tomáš Šoustal a protože se v závěrečných minutách základní hrací doby nepodařilo ani jednomu týmu získat vedení na svou stranu, šance na to měly, čeká nás prodloužení. Přerov jej bude dohrávat v oslabení ještě 1:24.

60:00

59:40
    Porubané se neudrželi v pásmu, na kotouči ovšem ano. Při dalším vniknutí do třetiny střílí Šoustal a do střely vkládá hůl Černý, ten tak letí do hlediště.

59:24
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Rok Macuh – 2 min., hákování v útočné třetině, když se dostával před porubskou bránu.

59:20
    Adámek s Doležalem byli ve výtečné pozici strhnout vedení na svou stranu. proti byl Dolejš a jeho betony, k tomu pomoc Urbance, když skákavý puk odvezl ze třetiny. Ne ale daleko.

58:31
    Berisha se prosmýkl kolem levého mantinelu a cloněn protihráčem nahodil z úhlu do brankoviště. Puk projel hráčům pod bruslemi a Šoustal bráněn nedokázal včas reagovat.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 48. Šoustal (Vachovec, Lemcke), 65. Pšurný (Šoustal, Krenželok) – 22. Březina (F. Dvořák)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Lemcke, Krenželok, Mlčák, A. Sedlák, Hlaváč – Šlahař, Pšurný (A), Karafiát – Gřeš, Vachovec (A), Häring – Brodek, Šoustal, Berisha – Hrníčko, Střondala, Christov.
    Trenér: Jiří Režnar

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl (C), Hanák – Březina, Pechanec, Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Adámek.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Otáhal