Poruba 2011 – Přerov 2:1 (po pr.) | Slavia – Litoměřice 7:2 (kon.) | Kolín – Třebíč 2:1 (kon.)
Frýdek-M. – Sokolov 3:1 (kon.) | Pardubice B – Prostějov 4:1 (kon.) | Šumperk – Jihlava 1:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 19.12.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý večer nejen příznivcům porubského hokeje! Dnes nás čeká 30. kolo Chance ligy, Poruba na svém ledě přivítá Zubry z Přerova. Oba celky už se letos jednou setkaly. Jednalo se o střetnutí 17. kola, kdy Ostravané ztratili venku dvoubrankové vedení. Zubři tehdy skvěle zapracovali v posledním dějství, otočili vývoj zápasu a pojistili si tři body. Dirigentem obratu byl s bilancí 2+1 David BŘEZINA.

HC RT TORAX Poruba 2011 se dnes pokusí o návrat do čela chanceligové tabulky. Ostrava proti Frýdku-Místku utnula dvouzápasovou bezbodovou sérii, teď se bude snažit o založení další vítězné šňůry, kterých už letos měla požehnaně. Klíčem k tomuto cíli bude silná ofenzíva, Poruba je nejproduktivnějším týmem ligy. Tři hráči na soupisce domácích mají alespoň 25 kanadských bodů, v této kategorii je lídrem Jakub ŠLAHAŘ. Jednatřicetiletý forvard má bilanci bod na zápas s 26 zářezy (11+15).

HC ZUBR Přerov by se v případě dnešního úspěchu přehoupnul do elitní pětky, ovšem to by museli hosté prolomit střeleckou smůlu. Z posledních pěti klání si odnesli jen pět bodů, jen jedinkrát navíc pokořili hranici tří tref. Tyto problémy podtrhává fakt, že i přesto, že jsou Zubři momentálně šestí, v tabulce produktivity bychom našli jejich hráče až na 39. místě. Tam se skví už dříve zmíněný David BŘEZINA, jenž má pod svým jménem 17 bodů (8+9).

Krásný podvečer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u sledování textového přenosu utkání 30. kola Chance ligy.

Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Lemcke, Krenželok, Mlčák, A. Sedlák, Hlaváč – Šlahař, Pšurný (A), Karafiát – Gřeš, Vachovec (A), Häring – Brodek, Šoustal, Berisha – Hrníčko, Střondala, Christov.
    Trenér: Jiří Režnar

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl (C), Hanák – Březina, Pechanec, Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Adámek.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Otáhal.

00:01

00:28
    První útočná akce Zubrů vyšla na prázdno. Záhy se puku dotýká Postava po střele Vachovce a vhazuje se po brankářově pravici.

01:14
    Domácí pásmo neudrželi, ale to je nemuselo mrzet. Puk do třetiny opětovně zavezl Gřeš a zakončení přerušuje hru.

01:44
    Ševčík vyhrává za brankou souboj o kotouč a přes Krisla se hra přesouvá do středního pásma.

02:24
    Jenže tam se puku zmocňuje Střondala a Christov mu sekunduje při jízdě k bráně. Zakončení je ale nepřesné.

02:55
    Dolejš nemusel zasahovat při průniku čtvrté přerovské formace. Puk mířil po střele mimo tyče.

03:42
    Kostrbaté nahrávky končí tak, že je puk mimo hrací plochu. Vhazuje se před Postavou.

03:58
    Dvořákovi nebylo dovoleno plnohodnotné zakončení. Rameno na rameno s ním jel Urbanec a puk tak i s hráči zajíždí za porubskou bránu.

04:30
    Podobně dopadl i Doležal. Bude se vhazovat po levé ruce domácího gólmana.

04:37
    Po buly se puk dostává do ochranné sítě. Vhazování se bude opakovat.

05:03
    Gřeš napadal rozehrávku Chrobočka. Po krátké hře ve středním pásmu se do útočné třetiny probojoval RT TORAX a Postava si připsal zákrok po střele Berishi.

06:02
    Sedlákovo nahození, aby udržel pásmo, Postava vytěsnil hokejkou na zadní mantinel.

06:38
    Střondala s Christovem měli výtečnou možnost otevřít skóre! Postava i v leže dokázal puk dostat z brankoviště a hrozbu odvrátit.

07:22
    Dobrou šanci měl i Přerov. Dvořák s Indrákem se tlačili do brány, jenže i jim nebylo dopřána první gólová radost.

07:35
    Vhazování po pravé ruce Dolejše končí v jeho lapačce. Buly se bude opakovat.

07:45
    Karafiát dopravil puk do třetiny a odrazy nekončí v bráně. Pšurnému puk sjel z čepele a Lemcke v otočce puk minul. Vše napravil, když se dostal k puku čele a před brankou číhal na dorážku Šlahař. Zubří obrana puk ale dopravila včas mimo brankoviště.

08:31
    Pšurného zakončení po vhazování u Dolejše končí v Postavově lapačce.

08:59
    Průnik Dvořáka končí vyražením puku a následné dorážce do boční konstrukce. Porubané přečkali nebezpečnou akci.

09:40
    Nepřesnosti v nahrávkách hru kouskují a každou chvíli se hraje na jinou stranu.

10:15
    Hrníčkovo špatné rozehrání sbírá mezi kruhy Goiš a zakončuje k bližší tyči. To Dolejš vykryl a puk odrazil na hokejku Sedláka, který objíždí bránu a posílá do útoku Střondalu dlouhou nahrávkou na útočnou modrou.

11:40
    Přerovu se nezdařilo zakončení další útočné akce.

12:08
    RT TORAX rychle otáčí hru a Postava kryje střelu Šlahaře.

12:14
    Dělovka Krenželoka je oražena od betonů přes všechny čáry a píská se tak zakázané uvolnění.

12:39
    Vachovcova nabídka od střídaček na střed hřiště je Gřešem protečována na bránu. Postava lapačkou a holí puk dostává pod kontrolu.

12:46
    Šoustal vyhrává vhazování v útočné třetině, ale Berisha neuhájil zisk kotouče. Hra se přesunula před Dolejše a v rohu vytahuje kotouč Goiš. Zakončení Macuha je blokováno Voráčkem a tak má Dolejš méně problémů s jeho zpracováním. Hru ale nepřerušuje.

13:48
    Zubři dál otáčí puk kolem porubské brány, ale k zakončení není ani jeden hráč vpuštěn.

14:15
    Porubě je odpískán ofsajd.

14:26
    Po vhazování se v útočné třetině k puku dostává Krisl a jeho projektil končí v ochranné síti vlivem brankářské hokejky.

15:26
    Přerovští nahazují puk do třetiny z hloubi středního pásma. Tam jej horko těžko dostávají pod kontrolu a proto se musí rychle vracet do obrany.

15:50
    Häringovi puk prošel pod čepelí, když byl sám v brankovišti u pravé tyče. Mohl zakončit do odkryté poloviny brány.

16:28
    Ofsajd Porubu zastavuje v dalším bleskovém útoku.

16:38
    Pechanec si to rozdal v rohu s Lemckem. Neuspěl. Ovšem Poruba se ze své třetiny nedostává a dopřává zakončení Ministrovi. Dolejš si levou tyč dobře pohlídal a přerušuje hru.

17:20
    Hrníčko s Christovem bojují za hostující brankou s Černým a na pomoc mu jede Kudělka. Zubři souboje vyhrávají a je tu protiútok.

18:07
    V jízdě to zkusil na bližší tyč Adámek. Za brankou si odražený puk sbírá a na druhé straně nahrává na modrou. Nápřah Hrdinky končí v Dolejšově lapačce.

18:41
    Oprava postavení brány Postavy si žádá trochu více času.

18:58
    Průnik Doležala končí ne střelou ale objetím porubské brány.

19:28
    Zakončení Goiše je Dolejšem vyraženo ke střídačce.

19:43
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Aaron Berisha – 2 min., napadení.

19:43
    Dolejš zachytil Svobodovo zakončení a u branky sjednával Berisha pořádek.

20:00

Přestože byli domácí v útočení aktivnější, dá se říci, že se hrálo převážně před Postavou, na střely vede Přerov. Jeho útočné výpady vezly s sebou přesnější mušku. Gól jsme přesto neviděli, protože obě obrany pracují na výbornou.

Střely po 1. třetině: 8:14

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:27
    Nahození Březiny mohl vytáhnout zpět do středního pásma Urbanec. Puk se ale svezl jen po špičce čepele a tak zůstává Přerov v útočném pásmu.

21:02
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tváří v tvář Dolejšovi souboj nejproduktivnější hráč Zubrů DAVID BŘEZINA vyhrává a otevírá střeleckou listinu utkání v přesilovce. Asistence: Filip Dvořák.
    21:02 David BŘEZINA - 0:1

22:25
    Do úniku se dostává Macuh a je podražen Sedlákem v mezikruží.

22:27
    Adam Sedlák – 2 min., podrážení.

22:55
    Gřeš vyváží kotouč až k bráně a vybízí Christova k zakončení. Zela před ním prázdná brána, ale skákavý puk se nezdařilo zkrotit ani Postavovi, který se navíc dostává mimo brankoviště.

23:40
    Dolejš nemusí zasahovat při žádném nápřahu soupeře. Puky míjí bránu nebo jsou čtveřicí porubských hráčů blokovány.

24:27

24:58
    Hraje se otevřený hokej nahoru dolů s mnoha nepřesnostmi.

25:35
    Přerov vyhazuje přes všechny čáry.

25:43
    Ševčík vyhazuje puk citlivě z pásma. Dolejš rozehrává na Mlčáka a Porubané mohou založit útok.

26:57
    Doteď se jim to ale nedaří. Přerovští forčekují hluboko ve třetině.

27:12
    Až nyní měl nebezpečnou příležitost Karafiát. Pravou tyč si Postava uhlídal a puk navíc odehrál za branku, kde si jej sebral Hanák.

27:37
    Zakončení Šlahaře končí u gólmana. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

27:56
    Pokus Indráka končí na zadním mantinelu a po otočení hry se k puku snaží v rohu dostat Gřeš. Je z toho nakonec vyhození až k Dolejšovi.

28:49
    Berisha to zkusil z pravého křídla.

28:58
    Puk sjíždí od mantinelu k Postavovi a ten jej raději zakrývá lapačkou. Přijíždí k němu Šoustal a rozhodčí zvedá pravici. Vyřídit si to s porubským forvardem přijel ještě Kudělka.

29:01
    Současné vyloučení:
    Tomáš Šoustal – 2 min., nesportovní chování + 2 min., hrubost, odpyká Daniel Häring.

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Tomáš Kudělka – 2 min., hrubost.

30:10
    Hraje se kolem porubské brány. Zakončení Indráka letí do druhého rohu. Dvořákův pokus už Dolejš chytá do lapačky.

30:58
    Zubři po vhazování to zkusili z úhlu, ale ani tentokrát si nevytvořili dvoubrankové vedení.

31:01

31:29
    Adámek se prosmýkl přes Urbance a zakončuje z kruhu. Hokejka Dolejše vytěsňuje puk do plexi.

32:17
    Nepřesná nahrávka přímkou na modré končí na hokejce Hanáka.

32:40
    Pšurný neustál souboj v levém rohu útočné třetiny a následně vše napravil v obraně, když na modré sebral kotouč Tarnoczymu. Útok končí střelou na bránu a dalším zákrokem Postavy.

33:33
    David Chroboček – 2 min., nedovolené bránění.

33:50
    Kudělka držel puk pod bruslí a nehodlala hrát. Střondala se ohradil směrem k sudímu, který nechal vše ještě chvíli běžet. Puk vypadl a z pásma jej dostává Indrák.

34:18
    Gřeš se v rychlosti nahrávky netrefil do odkryté klece.

34:58
    Dolejš zachytává vyhozený puk a vybízí k rozehrávce Vachovce.

35:33
    Domácí přes veškerý tlak do brány přesilovku nevyužili. Hosté jsou již v plném počtu.

36:15
    Zakončení Doležala končí u brankáře. Po vhazování měl velkou šanci skórovat Goiš a po odrazu puku od betonu se napřahoval Chroboček. I jeho střela končí u brankáře.

36:40
    Lukáš Adámek – 2 min., hrubost.

37:28
    Střela Šlahaře od modré končí odražená a k dorážce se dostává Berisha.

37:41
    Hosté i ve čtyřech jedou do protiútoku. Pokus Macuha končí na boční síti, protože Dolejš si jej dobře vybruslil k pravé tyči.

38:28
    Jiří Goiš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

12 vteřin budou hrát Zubři ve třech!

38:30
    Hosté jsou ve čtyřech a vyhazují přes všechny čáry.

39:02
    Pechanec využil zaváhání Poruby a puk dostává z pásma.

39:26
    Vachovec to zkusil z levého křídla a ještě si dojel střelu dorazit. To ale už nemohl, puk měl Postava v lapačce.

39:45
    Dělovka šoustala letí těsně kolem pravé tyče.

39:58
    Přerov se osvobozuje.

40:00

Zubři na začátku třetiny dohrávali přesilovku a tu využil David Březina přímočarou jízdou do brány. O šance nebyla nouze ani na jedné straně, ale další přesnou střelu diváci neviděli. Spíše hodně bruslení a nepřesných nahrávek. Trochu se i přiostřilo v brankovištích, za což sudí posílali okamžitě na trestnou lavici.

Střely v 2. třetině:11:11
    Celkem: 19:25

Další třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:15
    Šlahař zaváží puk do pásma, ale místo střely volí nahrávku na levou stranu. Což nebyl dobrý nápad, protože mu v cestě stál Pechanec. Tím se akce zabrzdila a následně ani Voráček neměl štěstí v zakončení.

40:28

41:51
    Z tlaku, který teď Poruba vynaložila se Zubři osvobozují za cenu icingu.

42:01
    Střela po ledě z hole Krenželoka neprošla až k bráně. Puk zachytil Černý a hra se přesouvá před Dolejše.

42:35
    Ten si ovšem nepřipisuje žádný zákrok, protože spoluhráči drží hru u mantinelu a nedovolují soupeři vystřelit.

43:10
    Po nepřesném zakončení Vachovce se ke střele probruslil Dobša. Puk orazítkoval plexisklo za porubskou brankou.

43:56
    Po zisku kotouče ve středním pásmu se do střely opírá Dvořák a přinutil Dolejše přerušit hru.

44:11
    Po buly se opět pokusil proměnit střelu v gól Dvořák. Porubský gólman vytěsňuje puk ramenem.

44:33
    RT TORAX zahrává kotouč přes všechny čáry. Buly se připravuje po pravé ruce domácího brankáře.

45:12
    Hrníčko v pozici obránce posílá dlouhou nahrávku Christovi na útočnou modrou. Blokuje jej ale Krisl a hra se přesouvá před domácí bránu.

45:51
    Porubané útok odvrátili a Postava si připisuje zákrok po střele Pšurného.

45:59
    Vhazování vyhrává Dvořák, ale dlouhá nahrávka Hanáka končí až na druhé straně kluziště. Icing.

46:26
    Bleskový přesun Přerova k soupeřově bráně končí střelou Jana Svobody, která končí v porubské lapačce.

46:37
    Urbanec dopravil puk lobem za Postavovu bránu, kde Gřeš s Häringem protáčí puk kolem brány.

47:08
    Poruba právě vstřelila branku!
    Důraz v brankovišti a ležící Postava byly aktéry vyrovnání, které je připsáno TOMÁŠI ŠOUSTALOVI. V nepřehledné situaci v brankovišti se dá soudit, že si Postava dal betonem vlastní gól. Asistence: Michal Vachovec a Justin Lemcke.
    47:08 Tomáš ŠOUSTAL - 1:1

48:25
    Pšurného zakončení přes obránce Postava dobře viděl a puk drží ve výstroji.

48:40
    Po vhazování vypálil Gřeš, ale puk se odrazil od bruslí Chrobočka na druhou stranu pásma. Porubané se drží nadále na kotouči a hru přerušuje sudí až po střele Lemckeho.

49:09
    Jan Svoboda se snažil dostat před Krenželoka. Skončili na zadním mantinelu porubské obranné třetiny, kde si kotouč sbírá Vachovec.

50:10
    Bojovnost obou týmů dostává nový level a hra dramatické momenty.

Ty sleduje 901 diváků.

51:15
    Häring s Gřešem si protočili pozice, ale k zakončení tato akce nevedla.

51:31
    Za hostující brankou svedl souboj Lemcke s Březinou, po kterém zůstává porubský obránce ležet na ledové ploše. Do hry tak vstupuje kustod a jde kontrolovat stav hráče. Ten se po chvíli zvedá z ledu a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

52:02
    Zubři nemohou hrát v útočné třetině, je signalizován ofsajd.

52:24
    Střela Pechance končí u Dolejše. Bude se vhazovat po jeho levici.

52:40
    Puk dostává pod kontrolu Christov a spolu s Hrníčkem a Střondalou útočí.

53:08
    Zubři se osvobozují zakázaným uvolněním.

53:11
    Střelu Hrníčka Postava jen tak tak vyráží.

53:50
    Goišova střela míjí pravou Dolejšovu tyč.

54:17
    Šlahařova střela po ledě přes několik hráčů se zastavuje na bruslích Krisla.

54:49
    Domácí ustáli útočnou akci Macuhovy formace a posléze si vynutili vhazování před Postavou, když hostující gólman zachytil střelu Brodka.

55:06
    Domácí zůstávají v pásmu, protože Zubři zahráli přes všechny čáry. Postava přikryl puk u pravé tyče po střele Šoustala.

55:16
    Michal Vachovec – 2 min., hrubost.

David Chroboček – 2 min., hrubost.

56:08
    Střelecky se mohl prosadit Adámek, na druhé straně Pšurný.
    Postava měl puk pod kontrolou a po odpískání se v jeho království semlela výměna názorů hned tří trojic. Rozhodčí kupodivu nebudou posílat na trestnou lavici, jen vykázali hru do středního pásma.

56:48
    RT TORAX má puk pod kontrolou a hledá přímočarou cestu do útočné třetiny.

57:16
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

57:47
    Porubané stále krouží ve své třetině s pukem na holích. Až nyní se odhodlal rozjet útočnou akci Krenželok.

58:31
    Berisha se prosmýkl kolem levého mantinelu a cloněn protihráčem nahodil z úhlu do brankoviště. Puk projel hráčům pod bruslemi a Šoustal bráněn nedokázal včas reagovat.

59:20
    Adámek s Doležalem byli ve výtečné pozici strhnout vedení na svou stranu. proti byl Dolejš a jeho betony, k tomu pomoc Urbance, když skákavý puk odvezl ze třetiny. Ne ale daleko.

59:24
    Rok Macuh – 2 min., hákování v útočné třetině, když se dostával před porubskou bránu.

59:40
    Porubané se neudrželi v pásmu, na kotouči ovšem ano. Při dalším vniknutí do třetiny střílí Šoustal a do střely vkládá hůl Černý, ten tak letí do hlediště.

60:00

Domácí si za bojovnost a velkou urputnost i snahu zasloužili vyrovnání. Z nepřehledné situace v brankovišti vytěžil gól Tomáš Šoustal a protože se v závěrečných minutách základní hrací doby nepodařilo ani jednomu týmu získat vedení na svou stranu, šance na to měly, čeká nás prodloužení. Přerov jej bude dohrávat v oslabení ještě 1:24.

60:01

60:12
    Šlahař s Krenželokem a Vachovcem kombinují podél modré čáry. Krisl cloní šoustala před brankou a Černý kontroluje druhou stranu.

61:24

61:47
    Hrdinka hledal cestu k porubské bráně ale zamotal se u své modré. Vachovec se připletl k mantinelu a získal pro tým cenný čas.

62:02
    Černý se snažil dostat puk do brankoviště, narazil ale na Lemckeho. Hru otáčí Pšurný.

63:15
    Přerušení zařídil střelou Doležal.

63:32
    Střela Černého je porubským gólmanem vyražena na levou stranu, kde není nikdo v modrožlutém drese.

63:58
    Další pokus hostů je zmařen těsně před mezikružím.

64:26
    Domácí odvrátili útočný výpad a Krenželok se rozjel po levém křídle. ROMAN PŠURNÝ si najel hodně mimo brankoviště, a když získal prudkou, ale přesnou nahrávku křížem pásma, nezaváhal a poslal puk pod horní tyč. Postava neměl šanci ani kdyby se včas přesunul. Asistence: Tomáš Šoustal a Daniel Krenželok.
    64:26 Roman PŠURNÝ - 2:1

Přerov dlouho držel puk na holích, kolikrát si vyjel z útočné třetiny, aby nabral potřebnou rychlost do další akce, ale nakonec se podařilo domácímu týmu ukončit utkání ještě v prodloužení. Rychlá protiakce zakončená přesnou nahrávkou na volného Romana Pšurného přináší druhý bod na konto HC RT TORAX Poruba 2011.
    Jen málo scházelo, aby zápas dospěl k nájezdům.

Z RT TORAX ARENY je to pro dnešní večer již vše.
    Děkuji za pozornost, přeji nejen příjemný zbytek večera, ale hlavně krásné pohodové klidné a radostné SVÁTKY VÁNOČNÍ a 27.12. se těším opět na počtenou. (20:11:18)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 48. Šoustal (Vachovec, Lemcke), 65. Pšurný (Šoustal, Krenželok) – 22. Březina (F. Dvořák)

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Otáhal