Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Jihlava – Liberec 2:3 (kon.) | Plzeň – Pardubice 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Zlín 3:1 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Třinec – Olomouc 2:3 (kon.)
HC Sparta Praha
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Mountfield HK
Pondělí 19.12.2022, 18:00DHL Extraliga juniorů • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji hezký den při sledování posledního kola juniorské extraligy v roce 2022. Konkrétně půjde o duel 34. kola mezi HC Sparta Praha a Mountfield HK.

Jaká je situace v tabulce?
    Domácí Sparta je po 30 zápasech na pátém místě s 50 body (při skóre 102:90), hostující Hradec Králové je v aktuální nekompletní tabulce po 29 zápasech předposlední s 30 body (70:89). Favorit utkání tak je poměrně jasný, ale uvidíme, jestli Sparta dokáže prognózy potvrdit.

Spartu v letošní sezoně zatím nejvíce táhne útočník Ondřej Hrabík, který v 25 zápasech nasbíral 34 bodů (16+18). Za hosty je nejproduktivnější Petr Moravec s 27 body (16+11).

HC Sparta Praha: Přikryl (Liemann) – Červenka, Šindelek, Böhm, David, Ducháč, Bartoň, Pavlák – Žmola, Stepanchuk, Hrabík, Senčák, Theimer, Vitouch, Vašíček, Hamršmíd, Mácha, Hrabovetskyi, Novák, Fábry

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Havlíček, Táborský, Hušek, Hrbek, Pavič, Pelda, Boukal – Hora, Klíma, Král, Pavlík, Novotný, Jón. Leden, Giesl, Aschenbrenner, Vencl, Beneš

Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Horažďovský, Teršíp.

Hráči nastupují na led. Hosté v černých dresech, domácí v bílém.

00:01

00:18
    Úvodní buly sice vyhráli hosté, do útoku šli ale rychle domácí. Po střele zprava musí zasahovat brankář a následuje buly po jeho levici.

00:44
    Zakázané uvolnění Hradce Králové. Buly bude opět před Kasalem.

01:15
    Stepanchuk vystřelil od modré na teploměr a Kasal měl co dělat, aby puk mezi tělem a rukou udržel.

01:34
    Sparta právě vstřelila branku!
    Domácí tým jde již ve druhé minutě do vedení! Tlak Sparty zužitkoval ADAM MÁCHA. Asistence: Stepanchuk, Böhm.

02:41
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Jón – 2 min., vražení na hrazení.

03:11
    Böhm měl velkou šanci. Kotouč už propadl za brankáře, kde mu pomohli obránci a puk vyhodili.

04:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Rychlý protiútok zakončil přesně JAKUB JÓN. Asistence: Vencl, Pavlík.

06:20
    Hradec Králové se ihned po vyrovnání musí bránit, jelikož Sparta má opět více ze hry a hraje kolem hostujícího brankáře.

07:21
    Hostující kapitán Havlíček vyslal dobrou střelu od modré, která šla jen těsně vedle levé tyčky.

08:01
    Po dalším útoku hradeckých raději puk podržel brankář Přikryl.

09:21
    Oba týmy teď zahrály několik nepřesností ve středním pásmu.

11:21
    Hra se teď poměrně dost vyrovnala a hraje se bez šancí.

12:53
    Dva hráči Sparty najeli do pásma moc rychle a útok domácího celku je tak zastaven. Pavlík musí počkat až oba pásmo vyklidí.

13:04
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Theimer – 2 min., podrážení.

14:01
    Sparta vyhazuje a zatím brání oslabení velmi dobře.

14:38
    Až teď dokázal Hradec domácí více zatlačit. Střelu od modré ale v pohodě chytá brankář.

15:04
    Domácí hrají v plném počtu. Theimer je zpět na ledě.

16:34
    Tlak Sparty raději řeší Kasal přikrytím kotouče a přerušením hry. Buly bude po jeho levici.

17:01
    Do protiútoku jel Hradec. Sudí ale píská ofsajd.

17:50
    JAN HAMRŠMÍD využil odraženého puku a dorazil ho za brankáře. Domácí tak opět vedou. Asistence: Mácha, David.

19:06
    Hosté bleskově reagují a rychle srovnávají! Trefil se MICHAL BENEŠ. Asistence: Jón, Hušek.

19:25
    Nejprve to zkusil Hradec od modré, posléze domácí střílí do připraveného brankáře. Sledujeme zajímavý závěr třetiny.

20:00

Úvodní dějství je u konce a viděli jsme čtyři góly. Diváci si rozhodně přišli na své a máme se i nadále na co těšit. Další třetina začne přibližně v 18:51.

20:01

20:23
    Domácí si nepřihráli přesně a je z toho zakázané uvolnění.

21:41
    Táborský – 2 min., sekání.

22:09
    Fábry pálil na vzdálenější tyč. Bohužel pro domácí branku minul.

22:42
    První minuta přesilovky je pryč, Hradec vyhazuje.

23:41
    Táborský je na ledě, hosté jsou kompletní.

23:44
    Táborský – 2 min., nedovolené bránění.

23:44
    Hostující hráč byl na ledě jen tři sekundy a už jde opět na trestnou lavici.

24:44
    Sparta kombinuje kolem Kasala a hledá skulinky ke střelbě.

25:44
    Sparta se i přes tlak do vyložené šance nedostala a hosté již jsou kompletní.

26:25
    Obrovská chyba domácího brankáře! Ten namazal puk přesně na TOMÁŠE HORU, který trefil přesně volné místo u tyčky! Bez asistence.

27:39
    ARTEM HRABOVETSKYI využil rychlého protiútoku domácích a zanedlouho po gólu soupeře srovnává! Asistence: Hrabík, Böhm.

28:32
    Další rychlý protiútok domácí celku končí střelou vedle branky.

30:01
    Jsme v polovině základní hrací doby. Hraje se teď převážně ve středním pásmu.

31:21
    Zajímavá pasáž hry, kdy měli hosté tři útočné akce, domácí dvě. Ani jednou z toho ale nebyla gólová střela.

32:02
    Giesl si najel šikovně mezi obránce. V poslední chvíli mu ale jeden z nich puk vypíchl.

34:31
    Delší pasáž hry, kdy domácí Sparta byla v tlaku. Ani jedna ze střel ale na branku nemířila. Protiútok Hradce naopak zastavil ofsajd.

34:40
    Leden vyslal na domácí branku nebezpečnou střelu, kterou Přikryl vyrazil na poslední chvíli!

35:16
    Sledujeme teď dost nepřesností na obou stranách.

36:03
    Vidíme asi páté přerušení během uplynulé minuty. Hra je hodně kouskovaná.

37:02
    Obrovská šance hostujícího týmu! Pavlík dobře ideálně namazáno před branku, kde udělal Přikrylovi dobrou kličku. Domácí brankář ale stihl zareagovat a koncem betonu u tyče puk vyrazil do rohu kluziště!

37:51
    Na druhé straně střílel z dobré pozice Mácha. Puk tečoval v pokleku jeden z obránců vedle tyče.

38:01
    Začaly poslední dvě minuty druhé třetiny.

38:42
    Hradec šel do přečíslení 3 na 1! Táborský dostal přihrávku za obránce a jel sám na Přikryla, který si počkal na střelu a vyrážečkou zachránil svůj tým!

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

40:00

I ve druhé třetině jsme viděli vyrovnanou hru. Oba týmy přidaly po jedné brance a stav je tak stále nerozhodný. Oproti prognózám nemá Sparta vyloženě více ze hry a o vítězství bude proti dobře hrajícímu Hradci ještě muset hodně bojovat.

Hráči se vrací na led. Jdeme na třetí třetinu.

40:01

41:26
    V úvodu třetí třetiny jsou zatím více na puku domácí hráči.

43:16
    Sražená střela Klímy přeletěla horní tyč domácí branky.

44:02
    Theimer sice zavezl puk do útočného pásma, domácí z toho ale dále nic nevytěžili.

46:02
    Hosté jdou znovu do vedení! Za modrou čárou vypálil švihem MATĚJ HAVLÍČEK a puk končí až v síti! Brankář pravděpodobně přes klubko těl před ním neviděl. Asistence: Beneš.

47:01
    Sparta mohla odpovědět po dorážce Hrabíka. Ležící Kasal ale teď zachránil svůj tým.

47:31
    Sparta donutila Hradec vyhodit přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

48:51
    Sparta se snaží hrát co nejrychleji a částečně jí to vychází. Hradec teď ale hraje v obraně velmi dobře.

49:59
    Protiútok Hradce zastavil na mantinelu Hamršmíd a puk tak mají opět domácí.

50:05
    Vencl nahodil od mantinelu. Puk si u tyče v pohodě sebral Přikryl.

51:23
    Žmola dostal ideální přihrávku mezi obránce a už chtěl ujíždět sám na brankáře. Rychlý Havlíček ale dokázal zareagovat a puk mu vypíchl.

52:02
    David pálil od modré a ještě jeden z domácích hráčů střelu pravděpodobně tečoval před brankářem. Kasal ale i tak nakonec zasahovat nemusel. Puk šel mimo.

53:01
    V posledních minutách se hodně hraje před Kasalem, který zatím drží v důležitých momentech svůj tým.

53:28
    Šindelek měl na hokejce vyrovnání! Byl sám na pravé kruhu, gólmana Hradce ale neprostřelil.

56:02
    Sledujeme v posledních minutách stále podobný obraz hry. Sparta tlačí, Hradec se brání. A zatím úspěšně.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí už moc času nemají. Posledních pět minut se hraje prakticky bez přerušení v rychlém sledu.

58:31
    A je tu menší mela před hostující brankou. Vylučovat se ale nebude. Domácí si berou oddechový čas.

58:31
    Konec oddechového času. Sparta to zkouší bez brankáře!

58:40
    Domácí vybojovali puk a hrají kolem hostující branky.

58:52
    Protiútok Hradce ke střele nevedl a do útoku tak už jdou opět domácí.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Následuje buly před hostující brankou.

59:14
    Buly sice vyhráli hosté, vyhodit ale nedokázali. Puk mají domácí.

59:50
    Tohle už Hradec zvládne a získá všechny body. Čas domácím bleskově utíká.

Utkání juniorské extraligy mezi Spartou a Hradcem Králové končí trochu překvapivým vítězstvím hostujícího týmu 3:4. Šlo o poslední duel těchto týmů před vánoční přestávkou. Hosté se radují spolu s hrstkou svých diváků a po velmi bojovném výkonu si připisují všechny body. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (20:08:35)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 2. Mácha (Stepanchuk, Böhm), 18. Hamršmíd (Mácha, David), 28. Hrabovetskyi (Hrabík, Böhm) – 5. Jón (Vencl, Pavlík), 20. Beneš (Jón, Hušek), 27. Hora, 47. Havlíček (Beneš)

Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Horažďovský, Teršíp