Val. Meziříčí – Žďár n/S 6:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Pondělí 19.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 9. kolo

Bobři potvrdili v tomto utkání roli favorita a svého soka ze Žďáru nad Sázavou přehráli v poměru 6:3 a to hlavně díky Davidu Vítkovi, který zaznamenal tři branky a k tomu přidal jednu asistenci. Další ústřední postavou dnešního úspěchu Valašského Meziříčí byl Tomáš Vávra, který si připsal tři asistence. (20:32:17)

59:37
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Hosté ještě jednou zkusili hru bez brankáře a výsledkem je další branka v podání DOMINIKA POKORNÉHO. Asistence: Tomáš Andris a Richard Pětník.

58:40
    JAN FENCL se trefuje do odkryté klece. Asistence: Tomáš Vávra a David Vítek.

57:09
    Žďár právě vstřelil branku!
    Hosté skutečně dramatizují závěr zápasu. Přesilovou hru využívá LUKÁŠ BUREŠ. Asistence: Jakub Čejka a Miroslav Rohlík.

56:35
    Michal Hryciow je vyloučen na dvě minuty za hrubost a hosté ještě budou mít příležitost se zápasem něco udělat.

48:50

46:50
    Hosté si přesilovou hru zopakují. Nyní je vyloučen Ondřej Gabrhelík na dvě minuty za nebezpečnou výstroj.

46:14

44:14
    Hosté si zahrají v početní výhodě. Na dvě minuty je vyloučen Dominik Pokorný za podrážení.

40:01

40:00

37:37
    Tentokrát se domácím přesilovka povedla a DAVID VÍTEK zkompletoval hattrick. Asistence: Tomáš Vávra a Michal Hryciow.

37:10
    Miroslav Rohlík je vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:34

33:08
    Hosté udeřili ve vlastním oslabení a dávají kontaktní branku, když se trefil TOMÁŠ KULHÁNEK. Asistence: Miroslav Rohlík.

31:34
    Na dvě minuty je vyloučen Lukáš Jícha za sekání a domácí si zahrají další přesilovou hru.

30:31
    DAVID VÍTEK skóruje dnes již podruhé a zvyšuje vedení Valašského Meziříčí. Bez asistence.

27:40

25:40
    Domácí si zahrají přesilovku. Martin Pleva je vyloučen na dvě minuty za hákování.

21:11
    Po vhazování ve středovém kruhu uběhlo pouhých devět sekund a domácí opět vedou zásluhou MATĚJE SVITÁKA. Bez asistence.

21:02
    MIROSLAV ROHLÍK dává gól ze šatny a je vyrovnáno. Asistence: Tomáš Kulhánek.

20:01

20:00

14:13

12:13
    Václav Macek je znovu vyloučen na dvě minuty, tentokrát za podrážení.

07:38
    DAVID VÍTEK využívá přesilovou hru a domácí se ujímají vedení. Asistence: Michal Hryciow a Tomáš Vávra.

07:17
    Václav Macek si půjde odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

05:09
    Za faul Michala Hryciowa bylo nařízeno trestné střílení.

02:35

00:35
    David Vítek je z kraje utkání poslán na trestnou lavici na dvě minuty za vražení na hrazení a hosté si zahrají první přesilovou hru.

00:01

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Netolička) – Báchor (C), Hryciow, Sviták, Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík, Kubín – Kozubík, Vávra (A), Vítek – Finsterle, Pokorný, Andris – Pětník, Martinec, Fencl – Kuchařík.

Trenér: Lukáš Plšek.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vít) – Grauer, Ludvík, Macek, Pleva (C), Svoboda, Půža – Bureš (A), Jícha, Rohlík, Pilný, Kotlík, Michalčuk, Vaňkovský, Čejka, Gregar, Kunstmüller, Kulhánek.

Trenér: Vojtěch Šír, Milan Řehoř.

Rozhodčí: Grygera – Bubela, Vengřín.

Plameny se nenachází zrovna v ideálním rozpoložení. Za sebou mají nyní řadu 5 proher a v tabulce jim patří předposlední místo před Velkým Meziříčím. Z 22 odehraných utkání jich žďárští hned 17 prohráli. Před zápasem 25. kola odvolalo vedení Žďáru z pozice hlavního trenéra Martina Sobotku, kterého na lavičce vystřídali Vojtěch Šír s Milanem Řehořem. Hned první zápas pod novými kouči se ale Plamenům příliš nevyvedl. V klání sice vedli s náskokem 2:0, Opavě se ale během dalších třetin podařilo skóre dorovnat a obrat dokonala v prodloužení, kdy zvítězila 3:2.

Jedničkou v brankovišti je od nové sezóny dlouholetý člen žďárského kádru Jiří Sláma, který však nepředvádí takové výkony, jaké by se od něj mohly očekávat. V dresu s velkým “Ž“ nastoupil letos do 17 zápasů s průměrem 4,25 inkasované branky na zápas a úspěšností 87,6 %, což ho řadí mezi jednu z nejhorších brankářských jedniček v celé Východní konferenci.

Plameny letos jako první tým východu zaznamenaly hranici 100 inkasovaných branek, za 22 zápasů vstřelily pouze 57 gólů, nejhorší Velmez dal 46 branek, valašskomeziříčští Bobři jich doposud vstřelili 60.

Žďáru to zkrátka letos nelepí, znát je to hlavně kvůli bodovému půstu Jana Wasserbauera, který zatím vstřelil 3 góly a na 5 nahrával. V minulém roce měl v průměru bod na zápas, letos je však výrazně za očekáváním. Znát je také odchod Davida Čermáka nebo Petra Štěpánka do druhé francouzské nejvyšší soutěže, kteří byli v minulém roce tahouny týmu.

Nejproduktivnějším hráčem Plamenů je aktuálně Lukáš Bureš (5+11) druhým v tabulce je jedenáctibodový Martin Pleva (1+10), nejlepším střelcem je s šesti góly Robin Kaplan (6+0).

SESTAVA ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU V POSLEDNÍM ZÁPASE:
    Vít (Sláma) – Macek, Ludvík, Lojek, Pleva (C), Půža, Grauer – Čejka, Chlubna, Jícha, Rohlík, Prokš, Pilný, Vaňkovský, Bureš (A), Gregar, Kotlík, Kulhánek, Kunstmüller.

Svěřenci koučů Plška a Vávry mají za sebou aktuálně dvě prohry v řadě, když ve 23. kole nestačili na rozjeté Znojmo, po plánovaném týdnu volna zase padli 4:2 na ledě Hodonína. „Dnes to bylo nadstandartní, vyrovnané utkání, oba týmy hrály parádně. Vidím dva důvody, kvůli kterým jsme prohráli. Tím prvním je rychlá ztráta vedení 2:0, druhým to, že jsme dostali dva góly v oslabení,“ hodnotil zápas s Baníkem Lukáš Plšek.

Poslední dvě klání chyběl Bobrům v sestavě kapitán a nejlepší střelec týmu Jan Křivohlávek (7+9), z důvodu nemoci nemohl nastoupit ani Tomáš Vávra (7+9), společně s Křivohlávkem jeden z nejproduktivnějších Valachů. Po delší pauze se však znovu vrátil odchovanec Šimon Kuchařík, poprvé na střídačku A-týmu se postavil odchovanec valašskomeziříčské juniorky, obránce Adam Kubín. Valmezu nemohli pomoct hráči se střídavými starty z Přerova, který měl v sobotu svůj program a Jan Fencl, Patrik Tarnoczy i Tomáš Hanák nastoupili v základní sestavě v utkání s Pardubicemi B. Hráče ze Vsetína a Zlína zase čekalo nedělní krajské derby.

Proti Hodonínu se mezi tři tyče postavil brankář David Sachr, který dres Bobrů oblékl po více jak měsíci. Jihomoravané na něj za 60 minut hry poslali celkem 48 střel, Sachr za svá záda pustil 4 góly s úspěšností nad 91 %.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM ZÁPASE:
    Sachr (Vašica) – Hryciow, Ďurkáč (A), Gabrhelík, Sviták, Báchor (C), Kubín, Holiš – Finsterle, Pokorný, Kozubík – Kuchařík, Martiník, Andris – Pětník, Vavřík, Martinec.

Zdravíme všechny fanoušky druholigového hokeje. Před námi je poslední zápas tohoto roku mezi Bobry z Valašského Meziříčí a žďárskými Plameny. V plánovaném termínu 9. kola 22. října se žďárští potýkali s vysokou marodkou a utkání tak bylo přeloženo na 19. prosince. Oba týmy se proti sobě ale už jednou postavily, v zápase 21. kola se Valaši představili na Bouchalkách a brali výhru 5:4 v prodloužení. Vítězství Valachům vystřelil obránce Michal Hryciow.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme vám z něj přinášet změny stavu.

Jan Zatočil

Branky a nahrávky: 8. Vítek (Hryciow, Vávra), 22. Sviták, 31. Vítek, 38. Vítek (Vávra, Hryciow), 59. Fencl (Vávra, Vítek), 60. Pokorný (Andris, Pětník) – 22. Rohlík (Kulhánek), 34. Kulhánek (Rohlík), 58. Bureš (Čejka, Rohlík)