Columbus – Dallas 1:2 (kon.) | Washington – Detroit 4:3 (po pr.) | Boston – Florida 7:3 (kon.)
Nashville – Edmonton 4:3 (po pr.) | Colorado – NY Islanders 1:0 (1:0 po s.n.) | Vegas – Buffalo 2:3 (kon.)
Arizona – Montreal 2:3 (po pr.) | Vancouver – St. Louis 1:5 (kon.)
Washington Capitals
4:3 (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Detroit Red Wings
Úterý 20.12.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:52:55)

Statistiky
    Střely na bránu: 42 – 19 | Přesilová hra: 0/3 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 8

Charlie Lindgren (WSH) – 16 zákroků, 3 OG, úspěšnost 84,2 %, odchytal 64:38
    Ville Husso (DET) – 38 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,5 %, odchytal 64:38

Česká a slovenská stopa
    Filip Hronek (DET) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 24:12
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:32

1. Nic Dowd (WSH) 2+1
    2. Dmitrij Orlov (WSH) 1+0
    3. Erik Gustafsson (WSH) 1+1

Washington si z dvougólového handicapu z první třetiny nic nedělal a od startu druhého dějství na ledě většinu času dominoval. Na góly se Caps dost nadřeli, trn z paty jim dvěma góly v rozmezí jedenácti sekund vytrhl Nic Dowd. Hostům vrátil náskok Raymond, v životní střelecké formě hrající Gustafsson ho ale brzo vymazal a v prodloužení vystřelil domácímu týmu důležitý druhý bod Dmitrij Orlov.

64:38 Dmitrij ORLOV - 4:3

64:38
    Washington právě vstřelil branku!
    Nic Dowd před odjezdem na střídačku přenechal puk Johanssonovi, který ho bez dlouhého přemýšlení adresoval na vrcholek pravého kruhu. DMITRIJ ORLOV se tam opřel do střely příklepem a s pomocí odrazu od bližší tyče zápas ukončil. Asistence: Marcus Johansson, Nic DOwd.

64:10
    Od Hronka na modré přebral puk Larkin, jenže z levého kruhu ho pak umístil na břicho ideálně stojícího brankáře Lindgrena.

63:33
    Další zásah Hussa nastal hned po vhazování a tvrdé ráně Carlsona. Na druhé straně se neujala Raymondova střela zápěstím.

63:29
    Krásný průnik Kuzněcova. Rasmussena objel jako kužel a poté se pokoušel zakončit do protipohybu Hussa, kterému spadl puk do lapačky.

63:08
    Eller si klepal o přihrávku. V klíčový okamžik ji ale nezpracoval a to vrátilo domácí trojici do středního pásma.

62:42
    Dylan Strome stál v dráze Seiderovy střely a pomohl jí do ochranné sítě.

62:30
    Hosté rezignovali na forčekování Ellera a raději se poroučeli na střídačku. Zatím to v prodloužení není žádný velký kolotoč.

61:25
    Red Wings byli milimetry od vítězných oslav! Raymond si počkal na příjezd Hronka. V pravý moment mu dal puk na hokejku a český obránce orazítkoval břevno.

60:40
    Michael Rasmussen neskočil na Ovečkinovu kličku. Domácí tým byl zahnán k vlastní brance, kde už se představuje napadaný Kuzněcov.

60:18
    Perron nepřesně přihrál Rasmussenovi a zavinil zbytečné zakázané uvolnění. Capitals budou mít buly u Hussa.

60:02
    Za Capitals zahájili prodloužení Carlson, Eller a Ovečkin. Zpátky na střídačku se s pochroumaným ramenem vrátil Kuzněcov.

60:01

60:00

59:50
    Chiarot překročil útočnou modrou a ponechal kotouč Kubalíkovi. Lindgren byl v pozoru a teď už je jisté, že jeho šichta bude pokračovat v prodloužení.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 36. Dowd (Ovečkin, E. Gustafsson), 36. Dowd (Jensen, Aube-Kubel), 46. E. Gustafsson (Eller, Aube-Kubel), 65. Orlov (Johansson, Dowd) – 8. Perron (Rasmussen, Larkin), 16. Sundqvist (Berggren, Veleno), 45. Raymond (Copp, Määttä)

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Orlov (A), T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
    Trenér: Peter Laviolette

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot (A), Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron (A), Larkin (C), Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Czarnik, Veleno, Berggren.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Kea, Lee – Nansen, Shewchyk

Diváci: 18 573