Vsetín – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 2:1 (po pr.) | Třebíč – Šumperk 5:2 (kon.)
Sokolov – Zlín 4:3 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Jihlava 3:2 (kon.) | Přerov – Kolín 5:1 (kon.)
Slavia – Pardubice B 5:3 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 21.12.2022, 17:30 • Litoměřice, Kalich Arena • Chance liga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Statistiky před utkáním:

Postavení v tabulce: 6. místo (49 bodů)
    Skóre: 95:84
    Nejproduktivnější hráč: Lukáš Válek (12+15)
    Nejlepší střelec: Filip Kuťák (14 gólů)
    Nejproduktivněšjí obránce: Jan Holý (6+13)
    Úspěšnost brankářů: Tomáš Král (91,66 %), Šimon Sklíba (81,08 %)
    Poslední utkání: Slavia – Litoměřice 7:2

HC RT TORAX Poruba

Postavení v tabulce: 2. místo (58 bodů)
    Skóre: 100:69
    Nejproduktivnější hráč: Tomáš Šoustal (13+14)
    Nejlepší střelec: Tomáš Šoustal (13 gólů)
    Nejproduktivněšjí obránce: Jiří Klimíček (3+12)
    Úspěšnost brankářů: Daniel Dolejš (92,44 %), Ondřej Bláha (91,51 %)
    Poslední utkání: Poruba – Přerov 2:1 pp

Dobrý den, vítám vás u online přenosu utkání 31. kola Chance ligy, ve kterém proti sobě nastoupí domácí Stadion a HC RT TORAX Poruba. Úvodní vhazování proběhne v 17:30.

Slezané po týdenní pauze přivítali na domácím ledě Přerov a svedli s ním velmi vyrovnanou bitvu. Zubři se na začátku druhé periody dostali do těsného vedení, ale ve 48. minutě vyslal přesnou střelu nejproduktivnější hráč Poruby Tomáš Šoustal a bylo vyrovnáno. Čtyřiatřicet vteřin před koncem nastavené pětiminutovky skóroval Roman Pšurný a domácí tak za těsnou výhru 2:1 brali dva body.

To Stadionu se po reprezentační přestávce moc nedařilo. Bez nemocného Tomáše Krále vyrazil do Edenu, kde prohrál se Slavií 2:7. Pražané vedli už od 1. minuty, poté sice Josef Koláček vyrovnal, ale další góly už padaly převážně za záda Šimona Sklíby. Ačkoliv se kališníkům utkání ve Vršovicích vůbec nepovedlo, Jan Holý si v něm připsal dva body, když přihrával na první gól a druhý sám vstřelil. Vyhoupl se tak na čelo tabulky produktivity obránců.

Z pohledu vstřelených gólů se ve středečním souboji utkají dva nejofenzivnější týmy soutěže. Ostravané doposud vsítili soupeřům rovných 100 branek, kališníci jen o pět méně. Svěřenci trenéra Režnara jsou také nejlepším týmem v bránění oslabení a jejich úspěšnost se blíží k 90 %. Porubští jsou ale také vůbec nejtrestanějším týmem Chance ligy a na trestné lavici už strávili 382 minut, to kališníci mají na kontě o rovných 100 minut méně.

Velmi zajímavý souboj se bude odehrávat mezi nejproduktivnějšími hráči obou celků. Tomáš Šoustal i Lukáš Válek mají shodně 27 bodů. Porubský forvard ale vstřelil o jeden gól více a je v tabulce kanadského bodování sedmý, litoměřická dvaadvacítka je o příčku níže. O bod méně má potom trojice hráčů Filip Kuťák, Jakub Šlahař a Roman Pšurný. Každý získaný bod tak může pořadím zamíchat.

Litoměřice se s Porubou v letošní sezoně utkaly dvakrát. Poprvé v Kalich Areně podlehly Toraxu 3:6, na ledě Poruby padly až po prodloužení.

HC Stadion Litoměřice: Běhula (Suk) – Jebavý (A), Černohorský, Výtisk (C), Veber, Holý (A), J. Šedivý, Šindelek – Válek, Kracík, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, M. Vitouch, Koláček – Jiruš, Pártl, Cikhart.
    Trenér: Miroslav Přerost

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Urbanec (C), Voráček, A. Sedlák, Krenželok, Mlčák, Lemcke, Hlaváč – Brodek, Šoustal, Berisha – Gřeš, Vachovec (A), Häring – Š. Pavlík, Pšurný (A), Karafiát – Hrníčko, Střondala, Christov.
    Trenér: Jiří Režnar

Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Kotlík.

00:01

00:27
    Přemysl Svoboda vyslal první střelu na hostujícího brankáře. Ten kotouč ramenem vyrazil.

01:12
    Kališníci jsou znovu v útočném pásmu, ale Karafiát stěhuje hru do středního pásma.

01:45
    Jeden z domácích najel do gólmana Poruby, který se jen těžce zvedá z ledu.

01:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Tomáš Voráček – 2 min., hákování.

01:55
    Hosté se hned po vhazování osvobodili, ale Válek už zavezl kotouč do útočné třetiny.

02:25
    Gřeš vyhodil kotouč přes všechny čáry.

02:40
    Svoboda se dostal k puku na levém kruhu, odkud vypálil. Bláha ale neměl zakrytý výhled a střelu tak bez problému zneškodnil.

03:08
    Petr Ton se ocitl sám v mezikruží, ale jeho střela letěla těsně mimo soupeřovu klec.

03:58
    Hosté už hrají v plném počtu.

04:33
    Cikhart zavezl puk za branku Poruby, ale u mantinelu o kotouč přišel.

05:16
    Jiří Karafiát se prokličkoval mezi kruhy, vypálil a trefil levou tyčku Běhulovy branky.

06:15
    Procházka si nepočínal šikovně u mantinelu v obranném pásmu, ale nakonec zvládl kotouč vyhodit. Kališníci vystřídali, do útoku míří Mlčák.

07:05
    Ton se protáhl přes dva obránce do útočného pásma, ale o kotouč nakonec přišel. Do protiútoku vyrazil Pšurný, ten ale také nevystřelil.

07:59
    Tomáš Gřeš vypálil z ostrého úhlu, ale Richard Běhula vyrazil puk betony.

08:30
    Michal Vachovec pouze nahodil puk ze středního pásma na branku a odjel střídat. Na druhé straně pálil Kracík, ale kotouč skončil v Bláhově lapačce.

09:10
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Lukáš Válek – 2 min., sekání.

09:27
    Aaron Berisha po kombinaci s Urbancem vypálil z levého kruhu, ale Běhula vytasil svou lapačku a přerušil hru. Po následujícím buly se kališníci osvobodili.

10:17
    Urbanec vypálil od modré, ale střelu zblokoval Petr Ton, jenž zamířil do protiútoku. Jeho střela ale mířila mimo Bláhovu klec.

11:17

11:18
    Vracející se Válek už najížděl s Kracíkem do situace 2 na 1, ale byl jedním z hostů zablokován.

12:02
    Poruba právě vstřelila branku!
    Chyba domácích zapříčinila ideální střeleckou pozici pro bývalého hráče Litoměřic VOJTĚCHA STŘONDALU, který vypálil z levého kruhu přesně pod víko Běhulovy klece.
    Asistence: Dominik Hrníčko.
    12:02 Vojtěch STŘONDALA - 0:1

13:09
    Po hře vysokou holí byla hra přerušena. Vhazuje se po levé ruce litoměřického gólmana.

13:18
    Slavíček zkusil vystřelit z levého kruhu, hostující gólman měl co dělat, aby střelu dokázal vyrazit.

13:57
    Vitouch kličkoval v útočném pásmu tak dlouho, až o puk přišel a Gřeš ho mohl vyvézt alespoň do středního pásma.

14:33
    Tomáš Šoustal zkusil střelu od levého mantinelu, ale Běhula neměl nikým krytý výhled a puk lapil.

15:06
    Jiří Brodek se natahoval v útočném pásmu po puku, ale Jan Výtisk byl u kotouče dřív. K puku se ve středním pásmu dostali hosté, ale přihráli si rukou a hra byla přerušena.

15:35
    Zakázané uvolnění Poruby.

15:42
    Svoboda chtěl od mantinelu přihrát na levý kruh na Procházku, ale neuspěl. Ve velké šanci se poté ocitl ještě jednou, ale opět bez úspěchu.

16:14
    Dva hráči Poruby ujížděli sami proti domácímu gólmanovi, nakonec pálil Dominik Hrníčko, ale Běhula schoval kotouč mezi betony.

16:14
    Dominik Hrníčko – 2 min., nedovolené bránění.

16:49
    Slavíček zavezl puk do útočné třetiny, ale hned po přechodu modré čáry o něj přišel a kališníci museli vyklidit pásmo.

17:37
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku a vyrovnávají! Z levého kruhu nejprve pálil Svoboda, kotouč se ale odrazil od jednoho z porubských obránců na vnitřní hranici levého kruhu na hůl LUKÁŠE VÁLKA, jenž zakončil nad beton ostravského gólmana.
    Asistence: Přemysl Svoboda a Josef Koláček.
    17:37 Lukáš VÁLEK - 1:1

18:30
    Lukáš Válek mel další střeleckou příležitost mezi kruhy, ale Bláha zasáhl betonem.

19:27
    Aaron Berisha protečoval kotouč do útočné třetiny, ale Josef Slavíček byl u puku dřív a hra se vrací zpět k Bláhovi.

20:00

První třetina byla velmi vyrovnaná. První se prosadili hosté, když se ve 13. minutě trefil Vojtěch Střondala. Kališníkům se ale krátce před koncem první třetiny podařilo odpovědět, Lukáš Válek přesně mířil z mezikruží a po první dvacetiminutovce je stav vyrovnaný. Druhá perioda začne cca v 18:18.

20:28
    Svoboda společně s Válkem přesunuli hru před Bláhu, prvně jmenovaný se dostal až těsně před brankáře, odkud bekhendem vystřelil, ale pouze do betonu ostravského gólmana.

21:16
    Zakázané uvolnění Stadionu.

21:29
    Před domácím gólmanem vznikla skrumáž, ve které si ale Běhula našel puk jako první a přikryl ho lapačkou.

21:44
    Jiří Karafiát se dostal k puku v mezikruží a vyslal nepříjemnou střelu, kterou domácí brankář ramenem vyrazil.

22:10
    Litoměřičtí se po delším talku dokázali osvobodit a zahrají si přesilovku.

22:23
    Filip Hlaváč – 2 min., nedovolené bránění.

22:29
    Koláček na vhazování uspěl a nahrál na modrou Výtiskovi, který okamžitě vypálil. Hostující gólman ale včas vymrštil lapačku a přerušil hru.

22:57
    Svoboda z levého kruhu pálil na horní roh porubské klece, ale puk letěl příliš vysoko. Hosté se osvobodili.

23:33
    Koláček dostal těsně před branku přihrávku přesně na hokejku, ale vystřelil pouze do připraveného betonu Ondřeje Bláhy.

24:23

24:49
    Dominik Hrníčko kličkuje za domácí klecí, nemůže se ale dostat ke střele.

25:30
    Vít Christov vystřelil od modré lajny, kotouč ale mířil mimo litoměřickou svatyni.

26:03
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Filip Šindelek.

26:08
    Václav Veber vyhazuje puk přes všechny čáry.

26:32
    Veber znovu osvobozuje svůj tým. Porubě se nedaří vytvořit si souvislejší tlak.

26:59
    Kališníci se ve vlastním oslabení dostali ke střele! Válek s pukem přejel do útočného pásma a od pravého mantinelu přihrál mezi kruhy na rozjetého Procházku. Ten ale nezakončil přeně.

27:40
    Patrik Urbanec – 2 min., držení.

27:40
    Poprvé v utkání uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.

27:52
    Tomáš Gřeš vyslal nepříjemnou střelu na tělo z pravého kruhu, domácí gólman ale dokázal zasáhnout.

28:03

28:13
    Koláček pálil z pravého kruhu, ale přestřelil.

28:29
    Kališníky v postupu do útoku zastavuje ofsajd.

28:54
    Kuťákova střela z pravého kruhu byla zblokována.

29:07
    Po střetu zůstává uprostřed kluziště ležet Ondřej Procházka, jenž se s bolestivým výrazem zvedá z ledu.

29:07
    Kališníci si zahrají přesilovku 5na3.

29:07
    Tomáš Gřeš – 2 min., podrážení.

29:15
    Po odpískání hry vysokou holí se hra stěhuje před domácího gólmana.

29:34
    Svoboda hledal zpětnou přihrávkou k modré Válka, ale k puku se dřív dostal jeden z hostů. Poruba hraje ve čtyřech.

30:04
    Koláček pálil z levé strany z ostrého úhlu, trefil ale pouze boční síť ostravské klece.

30:45
    Poruba se znovu osvobozuje. Tato přesilovka domácím vůbec nevychází.

31:09

31:26
    Pártl přišel v útočném pásmu u mantinelu o kotouč a hosté tak vyváží puk k Běhulovi.

32:26
    Justin Lemcke vyslal střelu z vlastního pásma, domácí brankář pro jistotu přerušil hru.

32:46
    Jiří Brodek vystřelil z levého kruhu, ale Běhula kotouč vyrazil betony.

33:20
    Přemysl Svoboda dostal nahrávku mezi kruhy, odkud jel sám vstříc Bláhovi. Bekhendová stahovačka mu ale nevyšla a hostující gólman sklapl betony včas.

34:07
    Domácí kapitán vypálil dělovku od modré, puk se ale zastavil o jednoho z obránců v červeném dresu.

35:04
    Daniel Krenželok rozehrává zpoza vlastní branky, kotouče se ale ujali domácí a Filip Pártl vrací hru zpět do pásma hostí.

36:07
    Přihrávka k levému mantinelu v útočném pásmu byla na Patrika Urbance příliš prudká a hosté se tak sami připravili o útočnou třetinu.

36:44
    Aaron Berisha byl zastaven nedovoleně. Hosté mají výhodu.

36:54
    Václav Veber – 2 min., hákování.

37:02
    Dominik Hrníčko stál před odkrytou klecí, přihrávka ale byla moc prudká a hostující devětapadesátka ji nedokázala sklepnout za brankovou čáru.

37:55
    Procházka předvedl skvělý blok, tohle bolelo. Kališníci ale díky němu mohou znovu vystřídat.

38:37
    Krenželok si u modré nepočínal příliš šikovně a Poruba musí vyklidit pásmo.

38:57

39:19
    Urbancovo nahození za modrou zachytil Holý a hraje se znovu ve středním pásmu.

39:50
    Cikhart na modré nezachytil Koláčkovu nahrávku z levého kruhu a druhá třetina skončí ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině diváci v Kalich Areně žádnou branku neviděli. Hraje se velmi vyrovnaný hokej, hráči obou celků urputně bojují o každý puk. Poslední dvacetiminutovka odstartuje cca v 19:07.

40:24
    Jebavý nahodil puk za útočnou modrou, ale Bláha radši přerušil hru.

40:43
    Kuťák nebyl na buly úspěšný a na druhou stranu může Gřeš, který z levého kruhu vypálil nad Běhulovu branku.

42:10
    Adam Sedlák zavezl puk do útoku, ke střele z mezikruží se dostal Jiří Karafiát, ale přestřelil.

42:52
    Ostravané rozehrávají z vlastního pásma, el do útoku se nedostali. Naopak se ke střele od modré dostal Válek, který byl ale v ofsajdu a hra je vykázána do střední třetiny.

43:28
    Od levého mantinelu střílel Aaron Berisha, ale litoměřickou klec minul.

44:23
    Kališníci kombinují v útočném pásmu. Před brankou se ocitl Holý, ale puk za červenou čáru nedostal.

44:59
    Aaron Berisha pálil z pravého kruhu, ale znovu minul cíl.

45:39
    Veber vyslal přízemní střelu od modré, Ondřej Bláha měl ale betony pevně přitisklé k ledu.

46:07
    Daniel Krenželok – 2 min., nedovolené bránění.

46:28
    Hosté se poprvé v oslabení osvobozují, Válek ale zaváží puk znovu k Bláhovi.

46:59
    Stadionu se teď přechod do útočného pásma vůbec nedaří.

47:37
    Slavíček pálil od modré, k dorážce se ještě dostal Vitouch, ale puk proklouzal pouze vedle pravé tyčky porubské klece.

48:11

48:25
    Zakázané uvolnění Toraxu.

48:55
    Veber rozehrává z vlastního pásma, v útoku si puk převzal Výtisk, který vystřelil od modré, ale minul.

49:49
    Procházka se ocitl v mezikruží nikým nebráněný a vypálil. Ondřej Bláha kotouč ale tak tak vyrazil.

50:07
    Adam Sedlák nadvakrát pálil od modré, ale ani jedna střela mu nevyšla. Do další přihrávky hostů se skvěle položil Holý a Běhula tak nemusel zasahovat.

51:22
    Koláček přešel do útoku, zpětnou přihrávkou k modré lajně našel Cikharta, jenž vypálil. Bláha ale kotouč znovu vyrazil.

52:07
    Poruba má výhodu.

52:13
    Lukáš Válek – 2 min., nedovolené bránění.

52:21
    Daniel Krenželok vypálil ze středu modré lajny. Richard Běhula měl úplně zakrytý výhled, ale kotouč se zastavil o jeho pravý beton.

52:26
    Procházka vyhazuje puk přes celou hrací plochu.

52:49
    Tomáš Šoustal zůstal po střetu ležet na pravém kruhu v útočném pásmu a jen těžce se zvedá z ledu. Podle jeho gest to vypadá, že byl zasažen hokejkou do obličeje.

53:17
    Vojtěch Střondala pálil z pravého kruhu nad domácí klec. Kotouč skončil v ochranné síti, vhazuje se po pravici domácího brankáře.

53:39
    V útočném pásmu skončil u levého mantinelu na ledě Slavíček a domácím fanouškům se nyní hodně nelíbí, že tento zákrok zůstane nepotrestaný.

54:05
    Šoustal golfákem vypálil z levého kruhu, trefil ale pouze Jana Holého.

54:20

55:09
    Jan Cikhart – 2 min., hrubost.

Adam Sedlák – 2 min., sekání.

55:24
    Válek se prokličkoval do útoku, u mantinelu pokračuje ve snažení Veber.

55:48
    Stadion stále drží útočné pásmo.

56:04
    Daniel Krenželok rozehrává od vlastní branky.

56:19
    Ondřej Procházka kličkoval mezikružím osamocen směrem k Bláhovi, branku ale přestřelil.

56:44
    Tomáš Šoustal pálil z blízkosti z levé strany, ale trefil pouze tyčku Běhulovy svatyně. Domácí gólman po následném závaru skončil bez masky a hra byla přerušena.

56:49
    Patrik Urbanec vypálil po vhazování z levého kruhu, litoměřický gólman ale ukryl puk v náruči.

57:09
    Oba týmy hrají v plném počtu.

Dnešní utkání sleduje 880 diváků.

57:39
    Domácí kapitán zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil ho k zadnímu mantinelu. Puk se odrazil k Bláhovi, který přerušil hru.

58:00
    Jebavý bekhendem vyhodil puk na zakázané uvolnění.

58:07
    Sedlák zkusil střelu od levého mantinelu. Domácí klec ale hodně minul.

58:16

58:32
    Koláček sice vybojoval za Bláhovou klecí puk, ale Procházka už přihrávku na modré nezachytil. Hra se tak stěhuje do středního pásma.

60:00

Zápas se v základní hrací době nerozhodl. Bude pokračovat pětiminutovým prodloužením.

60:01

60:15
    Na puku se dlouho držel Holý, nakonec přihrál Kracíkovi, který v útoku kombinuje s Válkem.

60:44
    Tomáš Šoustal – 2 min., sekání.

60:46
    Na vhazování byli úspěšnější hosté a ihned se osvobozují.

61:16
    Tak to byla paráda! JOSEF SLAVÍČEK z levého kruhu vyslal dělovku přesně pod víko Bláhovy klece a Stadion tak vítězí v prodloužení!
    Asistence: Jan Holý.
    61:16 Josef SLAVÍČEK - 2:1

Stadion i další domácí utkání dovedl do nastavení, ve kterém rozhodl Josef Slavíček. Celý zápas byl ale velmi vyrovnaný, ani jeden z týmů neměl výrazně navrch. To je ode mě pro dnešek vše a u dalšího online přenosu na počtenou!

Statistiky po utkání:

Vyloučení: 5:8
    Využití: 2:0
    Střely na branku: 37:34
    Vhazování: 22:30 (19:51:24)

Kateřina Kubatková

Branky a nahrávky: 18. Válek (P. Svoboda, Koláček), 62. Slavíček (Holý) – 13. Střondala (Hrníčko)

Rozhodčí: Zavřel, Petružálek – Beneš, Kotlík