Philadelphia – Columbus 5:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (kon.) | Carolina – New Jersey 4:1 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 5:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 3:7 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
New York Rangers
Středa 21.12.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc u sledování NHL! Zámořská soutěž dnes pokračuje osmi duely, jedním z nich bude souboj v PPG Paints Areně mezi Pittsburghem a Rangers.

PITTSBURGH PENGUINS
    4. místo v Metropolitní divizi
    31 Z, 16–2–4–9, 108:89 (+19), 40 bodů

Tučňáci si dnes budou snažit si spravit chuť po víkendové tuhé bitvě s Carolinou, kterou prohráli tím nejtěsnějším možným rozdílem. Zásahy Rakella a McGinna Pittsburghu nepomohly zajistit vítězství, a po konečném výsledku 2:3 si tak body připsaly Hurikány.

Svěřenci Mika Sullivana tak v noci z neděle na pondělí padli poprvé po sérii sedmi úspěchů v řadě, a navíc spadli z druhého místa v divizi. Aktuálně jsou až čtvrtí, a jistě se tak chtějí vrátit zpátky do první trojky, čehož by mohli dosáhnout už dnes. Podaří se jim to?

33 Z, 15–3–5–10, 109:90 (+19), 41 bodů

Jezdci se naopak na dlouhé vítězné šňůře stále vezou. V pondělí jí protáhli už na sedm utkání a nutno podoktnout, že ve velkém stylu! Trápícímu se Chicagu vůbec nedali šanci a uštědřili mu debakl 7:1, na kterém se jednou brankou podílel i český forvard Filip Chytil.

Newyorčané okupují třetí místo v Metropolitní divizi, ze kterého ale, jak již bylo níže zmíněno, mohou po dnešku spadnout. Pokud si tedy nechtějí zkomplikovat život, musí v "ocelovém městě" bezpodmínečně uspět, ideálně už v šedesáti minutách. Porazí silné Pens?

DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Pittsburgh Penguins: Jarry – Pettersson, Letang, Dumoulin, Rutta, Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – Heinen, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, O'Connor.

Mimo sestavu: Friedman.

Zranění: Petry, Zucker, Archibald.

New York Rangers: Šesťorkin – Lindgren, Fox, Miller, Trouba, Harpur, Schneider – Panarin, Zibanejad, Goodrow – Laferniere, Chytil, Kakko – Kreider, Trocheck, Vesey – Blais, Brodzinski, Kravcov.

Mimo sestavu: Hájek, Gauthier.

Zranění: nikdo.
    Rangers jsou na místě! Začínáme po jedné hodině ráno.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang, Dumoulin, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Heinen.
    Trenér: Mike Sullivan.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, Harpur, B. Schneider – Panarin, Zibanejad, Goodrow – Kreider, Trocheck, Vesey – Lafreniere, Chytil, Kakko – Blais, Brodzinski, Kravcov.
    Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Alphonso, Kovachik.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou noc, duel v Pittsburghu odstartuje přibližně za půl hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy, v té domácí oproti očekávání figuruje Jason Zucker.

Lze očekávat, že úvodní buly bude vhozeno zhruba s deseti- až patnáctiminutovým zpožděním, jak je ostatně v NHL zvykem. Utkání tak začne cca. v 1:10.

Oba týmy jsou na ledě, v Pittsburghu je vše připraveno. Od prvního vhazování nás dělí už jen hymna.

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

00:01

00:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    Tak tohle je přímo snový start pro newyorské Jezdce, hosté se prosazují hned ze svého prvního protiútoku a po dvaadvaceti sekundách jdou do vedení! Na levém křídle se uvolnil CHRIS KREIDER, který Jarryho překvapil zakončením do vzdálenějšího horního rohu – 0:1! Asistence: Vincent Trocheck.
    00:22 Chris KREIDER - 0:1

01:10
    Rangers jeden gól nestačí, hra se stále drží před Jarrym. Pens zatím marně hledají cestu ven z pásma.

01:58
    Situace se pro domácí nadále komplikuje, Pierre-Olivier Joseph (PIT) zastavil útočícího Kakka jen za cenu držení. Hosté si zahrají první přesilovku.

02:33
    Fox sérii přihrávek uzavřel nahozením z hranice třetiny, které ale bylo zblokováno. Pittsburgh po pár sekundách boje o pryž následně puk vyhodil ven.

03:05
    Zibanejadův pokus byl tečován, kotouč ale šel mimo tři tyče a jen orazítkoval mantinel za Jarrym.

03:26
    Penguins zatím zvládají oslabení bránit bez obtíží, New York jim dosud moc nezatopil pod kotlem.

04:10
    Joseph je zpět na ledě, domácí jsou v plném počtu. Trouba nyní z modré nahodil puk za pittsburghskou klec, Rangers se i nadále drží v útočné třetině.

04:42
    Hosté zakládají další útočné tažení, Trouba rozehrává puk dopředu. Pittsburghu se stále nedaří nějak výrazně promluvit do dění na ledě.

05:06
    Kapanen zkusil štěstí ze zadní hranice pravého kruhu, Šesťorkin si ale jeho projektil pohlídal a puk lapil do své rukavice. Hra je na krátký moment přerušena.

05:56
    K'Andre Miller trpělivě hlídá puk za newyorskou brankou a čeká, až se na led dostane nová lajna Rags.

06:29
    Rangers kontrolují puk, Penguins se krom neškodných protiútoků zatím zmohli jen na odrážení jednoho hostujícího ofenzivního tažení za druhým.

07:12
    Nahnat vítr do plachet svého týmu se pokusil Heinen, jehož zakončení ale zblokoval Schneider. Šesťorkin tak tentokrát nebyl nucen zasahovat.

07:42
    Vesey svou střelou trefil jen hůl bránícího protihráče, od které se pryž odrazila do ochranné sítě nad Jarrym. Míříme do první komerční přestávky.

Střely na branku: 4 – 1.

08:11
    Rakell pronesl puk z vlastního pásma až na mezikruží před Šesťorkinem, přičemž ruský brankář jeho následnou střelu vyrazil mimo nebezpečí.

08:43
    Zucker se pokusil z kruhu poslat puk na modrou, jeho přihrávku ale zachytil protihráč. Rangers se ujímají kotouče a přesouvají hru k Jarryho svatyni.

09:28
    Ruhwedel nahodil pryž za Šesťorkinovu klec. Puk se od mantinelu odrazil před brankoviště, kde ale v té době nebyl ani jeden z domácích hráčů.

09:54
    Domácí jsou momentálně aktivnějším celkem na hrací ploše. Nezahálí ale ani hosté, Jarry teď čelil poměrně nepříjemné dorážce z hranice brankoviště.

10:28
    Kapanen vyhodil puk ven ze svého obranného pásma, Penguins se nyní snaží rychle prostřídat formace.

11:03
    Blais byl odzbrojen v rohu za domácí brankou, následný domácí protiútok byl připravenými protihráči zneškodněn už v neutrální zóně. Na ledě teď vynikají obrany.

11:49
    Penguins jsou sice častěji na kotouči, Rangers ale zatím působí daleko nebezpečnějším dojmem. Pittsburghu se nedaří v útočném pásmu vymyslet nic kreativního.

12:13
    Domácí hráči nyní vyhodili puk až za Šesťorkina, hra tedy bude pokračovat vhazováním vedle Jarryho.

12:20
    Krátce po vyhraném buly Jarryho reflexy proklepl Vesey, pittsburghský brankář byl ve střehu.

Střely na branku: 6 – 4.

12:29
    Vesey to zkusil znovu a tentokrát neměl ke gólu daleko, z prostoru pro vhazování trefil tyčku!

13:18
    Kakko prostrčil puk za modrou čáru, Pittsburgh se ale následně rychle vrátil zpět do útočného pásma.

13:48
    Poprvé byl na ledě vidět český forvard Filip Chytil, který zblokoval Crosbyho střelu z voleje. Puk se odrazil nad hrazení, dění je tedy znovu na chvíli zastaveno.

13:59
    Další menší trest pro Penguins, Marcus Pettersson (PIT) na kruhu okatě sekl zakončujícího Zibanejada.

14:15
    Kreider byl v nebezpečné pozici u pravé tyče, jeho zakončení ale za položeného Jarryho neprošlo! Pittsburgh teď měl opět štěstí!

14:56
    Rangers byli podruhé v rozmezí několika sekund vyhnáni z útoku, domácím se v oslabení zatím daří.

15:07
    McGinn vyvážel puk ven ze své třetiny, když byl u mantinelu podržen Adamem Foxem (NYR). Poměr sil na ledě se zhruba na minutu vyrovná.

15:42
    Carter chtěl poslat puk na Kapanena, který si ho ale ve středovém kruhu nezvládl rychle zpracovat. Kotouč tak končí na newyorských hokejkách.

16:18
    Lindgren vyhodil puk přes všechny čáry až za Jarryho, běží zkrácená přesilovka Pittsburghu.

16:45
    Obrana Rangers vyřešila chaotickou situaci před svým brankovištěm, Šesťorkin nakonec snad ani nemusel zasahovat. Domácí se musí stáhnout z útoku.

17:19
    Nepovedená rozehrávka Tučňáků vede k odpískanému icingu, hra se vrátí zpět před Jarryho.

17:58
    Malkin našel na pravém kruhu uzdraveného Zuckera, jehož zakončení zmizelo ve výstroji pokrčeného Šesťorkina. Ten je tak stále neprůstřelný.

Střely na branku: 7 – 7.

18:19
    První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, siréna v PPG Paints Areně zazní za pár desítek sekund.

18:41
    Adam Fox střeží kotouč před Šesťorkinem, jeho spoluhráči mezitím rychle míří na střídačku.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:06
    Bitva o kotouč těsně u hranice domácího pásma vede k postavení mimo hru. Další vhazování tak proběhne v neutrální zóně, blíže k Jarryho brankovišti.

19:39
    Pettersson nezvládl udržet prudkou přihrávku v mezích newyorské třetiny, Pens musí z pásma ven.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

Statistické okénko
    Střely na branku: 7 – 8. Zblokované střely: 6 – 5. Vhazování: 4 – 10. Hity: 10 – 9. Trestné minuty: 4 – 2. Využití přesilovek: 0/1 – 0/2.

Rangers po první části vedou v Pittsburghu 1:0 a nutno podotknout, že náskok si drží zaslouženě. Penguins inkasovali už po necelé půlminutě hry a následně se jim za celou periodu nepodařilo pořádně ohrozit Šesťorkina, zatímco New York si vypracoval hned několik zajímavých šancí. Statistika střel na branku je možná celkem vyrovnaná, ale obraz hry hovoří ve prospěch hostů. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po přestávce.

20:01

20:23
    Pod první zakončení druhé třetiny se podepsal Fox, jehož projektil z hranice pásma šel jen do Jarryho.

20:47
    Hostující obránce neuspěl ani tentokrát, domácí gólman byl opět rychlejší. Pittsburgh je ale i nadále zaražený před vlastní brankou, New York má převahu.

21:18
    Domácí na nepříjemný nápor hostů reagují akorát vyhozením kotouče ven z pásma na zakázané uvolnění, druhým za posledních přibližně deset sekund hry.

21:57
    Rangers rotovali před Jarrym, nakonec se ale z pásma vyhnali sami nepřesnou přihrávkou. Penguins se poprvé od začátku třetiny mohou nadechnout.

22:55
    Newyorský celek stále kontroluje hru a operuje v ofenzivní třetině. Teď má navíc ponechanou výhodu, Pens půjdou po nejbližším přerušení do čtyř.

23:28
    Další tyčka pro Jezdce, tentokrát byl milimetry od vstřelené branky Filip Chytil! Penguins se zatím na ledě trápí a nedaří se jim promluvit do hry.

23:28
    Na dvě minuty svůj výběr oslabuje Kasperi Kapanen (PIT), jenž je trestán za podrážení.

24:18
    Sérii přihrávek Rangers z kruhu uzavřel Panarin, který ale přestřelil. Ruský forvard to pár sekund nato zkusil z podobné pozice znovu, Jarry tentokrát zasáhl.

24:49
    Pettersson zachytil nahozený puk u mantinelu a okamžitě jej znovu vyhodil ven ze své třetiny, hostům se momentálně nedaří se znovu usadit v útoku.

25:30
    Kakko nabídl puk na modrou Troubovi, jehož následnou ránu ještě někdo v mezikruží tečoval. Jarry ale dalším zákrokem udržel svůj celek nad vodou.

25:54
    Rakell nahodil puk za Šesťorkina. Jeho lajna má za sebou další náročnou směnu v obranném pásmu a míří rychle nasbírat síly na střídačku.

26:47
    První domácí střelecký pokus prostřední části má na svědomí Rutta, Šesťorkin jeho nahození pokryl lapačkou. Po zákroku přichází komerční pauza.

Střely na branku: 8 – 14.

27:09
    Penguins se poprvé od začátku druhé třetiny usazují v útočném pásmu, kvůli dotěrné obraně Rangers ale bojují o každý centimetr. Nemají to vůbec jednoduché.

27:44
    Hostující defenzíva si vůbec nepohlídala Rusta, jehož nenápadné zakončení Šesťorkin zneškondil rukavicí. Skvělý zákrok z dílny ruského strážce brankoviště.

28:35
    Kakko byl dvěma protihráči odzbrojen za brankovištěm, domácí se znovu přesouvají před Šesťorkina.

28:58
    Pittsburghu se nedaří proniknout do slotu. Joseph na brankáře Rangers nahodil puk z hranice pásma, Šesťorkin si s rutinním projektilem hravě poradil.

29:18
    Rozhodčí nyní zastavil rozvíjející se hostující protiútok kvůli vychýlené svatyni Rangers, hra bude pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.

29:51
    Kravcov ze sebe setřásl protihráče a předal puk Blaisovi, na kterého se ale nalepil další Tučňák. V rohu za domácí svatyní je vidět zuřivá bitva o kotouč.

30:23
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny. Pittsburgh si do statistik zapisuje zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce zatím solidního Jarryho.

31:15
    Trocheck nahodil puk do ofenzivní třetiny, kde se Rangers následně neúspěšně snažili zakotvit.

31:40
    V posledních sekundách se hraje hlavně ve středním pásmu. Domácí odráží akce aktivních hostů a snaží se se dostat ke kotouči, zatím ale bezúspěšně.

Střely na branku: 10 – 15.

32:20
    Letang si u mantinelu počíhal na Lafreniera, který ale stihl na poslední chvíli poslat puk volnému spoluhráči. Hosté se znovu vrací do útočné třetiny.

32:55
    Zucker se ocitl v dobré pozici pro zakončení, jeho střela z otočky z hranice brankoviště ale nakonec jen projela kolem Šesťorkinovy svatyně.

33:20
    Rangers to teď před svou klecí neměli jednoduché a pro jistotu vyhodili puk na zakázané uvolnění.

33:43
    Rakell nebezpečně najížděl před brankoviště a číhal na přihrávku z pravé strany. K'Andre Miller (NYR) na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu, jeho zákrok byl posouzen jako nedovolené bránění.

34:24
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí svou druhou dnešní přesilovku přetavili ve vyrovnávací gól, v Pittsburghu tak začínáme zase od začátku! Po krátké sérii přihrávek se v mezikruží uvolnil legendární JEVGENIJ MALKIN, jehož následné zakončení proletělo skrz nohy clonícího Rakella a rozvlnilo síť svatyně – 1:1! Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.
    34:24 Jevgenij MALKIN - 1:1

34:48
    Penguins jsou ve varu, Rangers snad vůbec poprvé od začátku střetnutí prožívají opravdu těžké okamžiky ve svém pásmu. Pittsburgh se žene za obratem.

Střely na branku: 14 – 17.

35:14
    Malkin chtěl zleva přemístit puk před brankoviště, kam z opačné strany najížděl jeden z jeho spoluhráčů. Nabídku ale nakonec zachytil jeden z protihráčů.

35:54
    Rakell zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu, kotouč proletěl skrz brankoviště a skončil až ve vzdálenějším rohu za svatyní. Šesťorkin se teď musí hodně otáčet.

36:38
    První obranný pár Rangers je na ledě už přes minutu, Pittsburgh stále tlačí na hostující brankoviště.

37:08
    Atmosféra v PPG Paints Areně houstne, a to jak v hledišti, tak na ledě. Šesťorkin zastavil Guentzelův bekhend a za klecí Rangers byla po přerušení k vidění agresivní strkanice, kterou ale sudí rychle zklidnili.

37:38
    Rangers se ani tentokrát nedostali přes neutrální zónu. McGinn teď nahazuje puk zpět k Šesťorkinovi.

38:09
    Sammy Blais (NYR) neudžel nervy na uzdě a po rutinním souboji u mantinelu se zbytečně ohnal po McGinnovi, jeho trest zní dvě minuty za hrubost.

38:40
    Zkraje vlastního oslabení se po křídle dopředu dostal Kreider, jehož střelu Jarry vykryl lapačkou.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:30
    Tahle početní výhoda není z pohledu Pens ani zdaleka tak povedená jako ta poslední, newyorští hráči mají zatím dění na ledě více méně pod kontrolou.

39:47
    Slovo "zatím" se v předchozím příspěvku ukázalo býti klíčové, domácí nakonec využívají i další přesilovku a těsně před koncem části jdou do vedení! Josephovu střelu z modré mimo dosah gólmana tečoval BRYAN RUST, který byl úplně sám před brankovištěm Rangers – 2:1! Asistence: Pierre-Olivier Joseph, Jason Zucker.
    39:47 Bryan RUST - 2:1

40:00

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

Pittsburgh druhou třetinu začal bídně a trvalo mu dlouho, než se proti soupeři z New Yorku chytil. Rangers si v prvních minutách části na ledě dělali, co chtěli a hnali se za další brankou, které ovšem nedosáhli. Když tedy Penguins ke konci periody převzali iniciativu, byl to pro ně problém – domácí využili hned dvě přesilovky a strhli vedení na svou stranu. Dotáhnou slibně rozehraný duel do vítězného konce, nebo jim hosté ještě pořádně znepříjemní život? Nechme se překvapit.

40:01

40:22
    Rakell hned zkraje periody zakončil z bezprostřední blízkosti brankoviště, Šesťorkin zakročil betonem.

40:56
    Penguins vyhazují puk za soupeřovu svatyni a míří na střídačku, vymrštěnou pryž sbírá Trocheck.

41:32
    Rangers znovu odrazili domácí výpad, úvod posledního dějství zatím patří hráčům Pittsburghu.

42:28
    Puk se znovu šourá do pásma Tučňáků, Rangers se zatím nezmohli na útočný výpad. Šesťorkin musí být takřka konstantně ve střehu.

42:56
    Trocheck do útočného pásma pronikl dříve než hráč s pukem, akce hostů tak po hvizdu čárového rozhodčího končí předčasně – postavení mimo hru.

43:34
    Panarin se zbavil celkem laxně bránícího protihráče, najel na mezikruží a zakončil přesně do výstroje skrčeného Jarryho. Dění je přerušeno.

43:54
    Rutta se dostal k puku těsně před vlastní brankou a obratem ho vyhodil za Šesťorkina, hra tak bude pokračovat vhazováním po pravici Tristana Jarryho.

44:21
    Carter chtěl z křídla posunout puk na střed, kde byl rozjetý Kapanen. Přihrávku ale zblokoval vracející se protihráč, Šesťorkin tak mohl zůstat v klidu.

45:15
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme svižnou a vyrovnanou podívanou.

45:45
    Marcus Petterson nabral vyhozený kotouč na svou hůl a rozehrál ho vpřed, následná rychlá akce Pittsburghu ale končí jen odpískaným ofsajdem.

46:18
    Domácím ani tentokrát přechod do ofenzívy nevyšel dle plánu, máme tu další reklamní přestávku.

Střely na branku: 20 – 20.

46:54
    Malkinova přihrávka před brankoviště nenašla zamýšleného adresáta. Penguins se usadili v útoku, Rangers je drží u mantinelu a nepouští do střel.

47:37
    Sledujeme bitvu o kotouč u hrazení vedle Šesťorkinovy svatyně, do které je zapojeno hned několik hráčů.

48:06
    Harpur nahodil puk do útočného pásma, v rohu si jej ale na svou hůl vzal jeden z domácích. Rangers tak tentokrát útočné pásmo nevybojovali.

48:40
    Šesťorkin ze své klece loví třetí kotouč, který se tam ocitl po svižné akci elitní formace domácích Penguins! Guentzel se dostal do přečíslení dva na jednoho se SIDNEYM CROSBYM, kterému předal puk a ikona pittsburghského klubu následně z hranice brankoviště zakončila mezi betony – 3:1! Asistence: Jake Guentzel, Rickard Rakell.
    48:40 Sidney CROSBY - 3:1

49:28
    Rozšířit gólový účet Tučňáků se z kruhu pokusil Poehling, kterého ale zradila hokejka. Puk tak místo na Šesťorkina zaletěl jen za brankoviště Rangers.

50:03
    Ale pozor, Jezdci bleskově odpovídají a jsou zpátky ve hře! O kontaktní gól se po převzetí výborné přihrávky od Trochecka postaral CHRIS KREIDER, kterého před brankovištěm nikdo nehlídal a úplně volný hostující forvard si zakončením zadělal na hattrick – 3:2! Asistence: Vincent Trocheck, Jonny Brodzinski.
    50:03 Chris KREIDER - 3:2

50:54
    Misky pomyslných vah se překlopily na stranu Rangers, kteří se nyní snaží co nejdříve vyrovnat skóre.

51:37
    Rutta s Dumoulinem napadají protihráče za domácí brankou a snaží se je připravit o kotouč, ale bezúspěšně. Hosté teď na ledě dominují, Jarry se musí otáčet.

51:52
    Z pravého prostoru pro vhazování se ozval Adam Fox, jehož projektil ale šel mimo pittsburghskou branku. Hektické dění teď na moment zastaví reklamy.

Střely na branku: 22 – 22.

52:19
    Chytil posunul puk na Lafreniera, kterého ale na kruhu obratem odzbrojil vracející se protihráč.

52:49
    Dumoulin teď drží kotouč za Jarrym. Domácí střídají a snaží se trochu uklidnit divokou hru.

53:30
    Brodzinskiho střela byla ještě před brankovištěm tečována a puk teď proskákal jen pár centimetrů kolem vzdálenější tyče domácí klece!

54:08
    Trocheck chtěl nahrát na modrou, kde byl Miller, ale nenamířil svou nabídku úplně přesně. Newyorčané ztrácí útočné pásmo a musí se na moment stáhnout.

54:56
    Letang si pohlídal Troubu a vyšťouchl mu pryž z hokejky. Puk zajel až k Jarrymu, který jej následně obratem zahrál za své brankoviště.

55:30
    Hostům na vyrovnání zbývají čtyři a půl minuty. Rangers nyní sice drží puk častěji než jejich protihráči, na Jarryho už ale dlouho neletěla nějaká nebezpečná střela.

55:43
    Protiútok Pittsburghu nebyl sehraný a končí ofsajdem, za chvilku tak uvidíme buly v neutrální zóně.

Střely na branku: 23 – 22.

56:21
    Tohle si Rutta za rámeček nedá. Jeho rozehrávka podél mantinelu totiž přistála přesně na hůl Brodzinskiho, jehož následné zakončení Jarry vychytal.

56:49
    Puk po souboji u mantinelu vyletěl mimo hrací plochu a přistál na jedné ze střídaček, do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes tři minuty.

57:07
    Blueger poslal puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Jarrym, Šesťorkin zatím zůstává na ledě. Rangers ještě do šesti nejdou.

57:47
    Fox pronesl puk do útočného pásma. Rutta ho zavedl k mantinelu, kde se ho snaží připravit o pryž.

58:09
    V Pittsburghu mohlo být definitivně rozhodnuto! Crosby vybojoval puk v útočném pásmu a předal ho Rustovi, který najel k brankovišti a zakončil k bližší tyči. Šesťorkin se nicméně pořádně natáhl a betonem pryž vytěsnil!

58:28
    Brodzinski zkusil štěstí z prostoru mezi kruhy a modrou čarou, jeho zakončení bylo zblokováno do ochranné sítě. Rangers si berou oddechový čas.

58:28
    Oddechový čas končí a Šesťorkin se na led nevrací, hosté hrají vabank! Rangers v šesti!

58:51
    Fox přihrávkou z modré připravil přímo jedovatou ránu z voleje pro Zibanejada, které ale Jarry nekompromisně nastavil do cesty lapačku. Hezký zákrok.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:17
    Dumoulin na kruhu trochu nevybíravě zastavil Zibanejada, tohle se mohlo trestat. Hostující útočník následně nezvládl zabrzdit včas a vrazil do Jarryho, přičemž při kolizi se domácí klec vychýlila.

59:47
    Dění se sice drží v domácím pásmu a Rangers ještě kují pikle, tohle už ovšem svěřenci Mikea Sullivana nejspíš zvládnou ubránit. Do konce zbývají už jen sekundy.

3. Bryan Rust (PIT) 1+0

Pittsburgh hlásí dohráno a na třetím místě v Metropolitní divizi dochází ke střídání stráží! Domácím Tučňákům se sice dnes dlouho nedařilo se dostat do hry a dobrou polovinu utkání celkem jasně tahali za kratší konec pomyslného lana, nakonec se jim ale podařilo s Rangers rovnat krok, otočit skóre utkání a vybojovat cenné dva body! Svěřenci Gerarda Gallanta tak ztratili slibně rozehraný duel a domů se vrací s prázdnou.

Tučňáky dále čeká odveta s Carolinou, které v pondělí ráno podlehli 2:3. Na programu je pozítří, Rangers ve stejný den hrají newyorské derby s Islanders.

Dnešní utkání sledovalo 18 005 diváků.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště! (03:52:56)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 35. Malkin (Crosby, Letang), 40. Rust (P. Joseph, Zucker), 49. Crosby (Guentzel, Rakell) – 1. Kreider (Trocheck), 51. Kreider (Trocheck, Brodzinski)

Diváci: 18 005