Philadelphia – Columbus 5:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (kon.) | Carolina – New Jersey 4:1 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 5:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 3:7 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
New York Rangers
Středa 21.12.2022, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

38:09
    Sammy Blais (NYR) neudžel nervy na uzdě a po rutinním souboji u mantinelu se zbytečně ohnal po McGinnovi, jeho trest zní dvě minuty za hrubost.

33:43
    Rakell nebezpečně najížděl před brankoviště a číhal na přihrávku z pravé strany. K'Andre Miller (NYR) na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu, jeho zákrok byl posouzen jako nedovolené bránění.

23:28
    Na dvě minuty svůj výběr oslabuje Kasperi Kapanen (PIT), jenž je trestán za podrážení.

15:07
    McGinn vyvážel puk ven ze své třetiny, když byl u mantinelu podržen Adamem Foxem (NYR). Poměr sil na ledě se zhruba na minutu vyrovná.

13:59
    Další menší trest pro Penguins, Marcus Pettersson (PIT) na kruhu okatě sekl zakončujícího Zibanejada.

01:58
    Situace se pro domácí nadále komplikuje, Pierre-Olivier Joseph (PIT) zastavil útočícího Kakka jen za cenu držení. Hosté si zahrají první přesilovku.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 35. Malkin (Crosby, Letang), 40. Rust (P. Joseph, Zucker), 49. Crosby (Guentzel, Rakell) – 1. Kreider (Trocheck), 51. Kreider (Trocheck, Brodzinski)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – M. Pettersson, Letang, Dumoulin, Rutta, P. Joseph, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rakell – Zucker, Malkin, Rust – McGinn, Carter, Kapanen – Poehling, Blueger, Heinen.
    Trenér: Mike Sullivan.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, Harpur, B. Schneider – Panarin, Zibanejad, Goodrow – Kreider, Trocheck, Vesey – Lafreniere, Chytil, Kakko – Blais, Brodzinski, Kravcov.
    Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: McCauley, MacDougall – Alphonso, Kovachik.

Diváci: 18 005