Philadelphia – Columbus 5:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (kon.) | Carolina – New Jersey 4:1 (kon.)
Toronto – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – St. Louis 5:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | San Jose – Calgary 3:7 (kon.)
Los Angeles Kings
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Anaheim Ducks
Středa 21.12.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

S konstatováním, že Los Angeles Kings potvrdili dobrou formu posledních zápasů a vyhráli potřetí v řadě, když porazili Anaheim Ducks 4:1, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (07:12:54)

3. Alex Iafallo (LAK) 1+0

Po bezbrankové první třetině, kdy byli domácí o něco lepší, začaly padat branky až ve druhé části.. Jako první se v přesilovce po hezké kombinaci prosadil přímou střelou Drew Doughty. To bylo ve 27. minutě a hosté o osm minut později zažili jedinou radost, když z dorážky Shattenkirkovy střely srovnal Frank Vatrano. Nicméně na konci třetiny se domácí opět dostali do vedení, když Alex Iafallo jen nastavil hůl do krásného pasu Danaulta.

Zkraje třetí části sice Kings ještě nevyužili dobrou možnost, ale vzápětí další přečíslení úspěšně zakončil Viktor Arvidsson a bylo téměř jasné, jak zápas dopadne. Anaheim totiž nevykazoval příliš odporu a když se po parádním zakončení bekhendem prakticky zády k brance prosadil Kevin Fiala, bylo jasné, že domácí zapíší třetí výhru v řadě – 4:1.

59:18
    Copley zapisuje další zákrok, nyní proti střele Kirklanda, a dnes bude inkasovat pouze jednou. Na počet obdržených gólů Kings v sezoně jde o dobrou bilanci.

58:32
    Comtois zablokoval střelu Roye. Poté se do zakončení dostal Edler, ale na Dostála nevyzrál.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:04
    Carrickova střela zápěstím z pravého kruhu neměla příliš šancí na úspěch, Copley byl na místě.

56:08
    Domácí se naprosto v pohodě ubránili a už vyváži puk do středního pásma.

55:24
    Při dalším útoku zatím trenérský štáb Ducks neodvolává brankáře.

55:04
    Kombinace hostí v útočném pásmu žádnou velkou šancí neskončila, domácí se poté osvobozují.

54:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Alex Iafallo – 2 min., vysoká hůl.

53:40
    Do přesilovky půjdou ještě i hosté, Lukáš Dostál už je venku z branky.

53:03
    Přesilovka se domácím příliš nedaří, ale to je asi poslední, co je v téhle době trápí.

52:29
    Po zákroku Dostála následuje další úspěšné vyhození Ducks, domácí tak musí začít s útokem od vlastní branky.

51:50
    Kings nemusí v přesilové hře nikam chvátat, přeci jen vedou o dvě branky.

51:10
    Mikey Anderson – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Maxime Comtois – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost.

51:10
    Po útoku Anaheimu, zastaveném na modré čáře, vznikla pořádná šarvátka a tady už se trestat bude. Zejména Maxime Comtois a Mikey Anderson byli v potyčce velmi aktivní a ještě si na dálku něco vysvětlují.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 27. Doughty (Kopitar, Kempe), 40. Iafallo (Danault, Moore), 44. Arvidsson (Kaliyev, Lizotte), 51. Fiala (Kempe) – 35. Vatrano (Shattenkirk, Silfverberg)

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Spence – Fiala, Kopitar (C), Kempe – Iafallo, Danault (A), Moore – Arvidsson, Lizotte, Kaliyev – Anderson-Dolan, Kupari, Vilardi.
    Trenér: Todd McLellan

Anaheim Ducks: Dostál (O. Eriksson Ek) – Fowler (A), Kulikov, Benoit, Klingberg, Shattenkirk, Beaulieu – Henrique (A), Zegras, Terry – Vatrano, R. Strome, Silfverberg (A) – Comtois, McTavish, Leason – Jays. Megna, Carrick, Kirkland.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Kyle Rehman, Garrett Rank – Tyson Baker, CJ Murray