Motor ČB – Litvínov 2:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 0:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.)
Sparta – Plzeň 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 22.12.2022, 18:30 • O2 arena, Praha 9–Libeň • Tipsport extraliga • 30. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (21:07:53)

Dnešní utkání sledovalo 12 107 diváků.

Domácí půjdou znovu do akce na druhý svátek vánoční, kdy je čeká první utkání legendárního Spengler Cupu proti výběru Kanady. Plzeň se pak ve stejný den v rámci následujícího extraligového kola představí na domácím ledě proti svému rivalovi z Karlových Varů.

O2 arena hlásí dohráno, poslední předvánoční kolo v hlavním městě nabídlo jednostrannou podívanou! Plzni se dnes nepovedlo vůbec nic a z Prahy si odváží porážku 0:3, která by, nebýt solidního výkonu Dominika Pavláta, mohla být ještě mnohem horší. Sparta vládla ledu od první do poslední minuty, své soupeře k ničemu nepustila a skvělou hru přetavila v hladkou výhru.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 33 – 11. Zblokované střely: 13 – 3. Vhazování: 44 – 12. Hity: 5 – 5. Trestné minuty: 4 – 10. Využití přesilovek: 0/5 – 0/2.

Nejlepší hráči utkání
    SPA: Miroslav FORMAN (2+0)
    PLZ: Kryštof HRABÍK (0+0)

59:54
    Polášek hlídá puk za svým brankovištěm, dnes už toho v O2 areně nejspíš moc neuvidíme. V Libni máme hotovo, tři body znovu zůstanou v Praze!

59:23
    Indiáni vyhodili puk na druhý konec kluziště, za Kováře pro vyhozený kotouč zajíždí Tomášek.

58:55
    Sparta se pohodlně usadila v hostující třetině, k vidění je teď dlouhá šňůra domácích přihrávek.

58:29
    Plzeň duel dokončí ve čtyřech, Marek Soukup (PLZ) pár desítek sekund před koncem podrazil Thorella.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:52
    Sledujeme další tahanici o kotouč u mantinelu, tentokrát za Pavlátem. Utkání se už jen dohrává.

57:22
    Mertl přišpendlil na hrazení Vitoucha, kterého se spolu s dalším spoluhráčem teď snaží rychle odzbrojit.

56:32
    Thorell chtěl tentokrát posunout puk na najíždějícího Řepíka, ani ten si ale nedokázal nahrávku zpracovat.

55:55
    Do závěrečné sirény zbývají jen čtyři minuty, Sparta má hru plně pod kontrolou a kráčí ke třemi bodům.

55:20
    Erik Thorell z kruhu nasměroval puk před brankoviště na svého bratra Gustafa, který ale nenápadnou přihrávku nezachytil!

Střely na branku: 30 – 11.

54:54
    Z ochozů na hrací plochu doslova prší pískot, domácí fanoušci by rádi viděli trest z celkem okaté držení Maláta. Situace se ale obešla bez vyloučení.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. M. Forman (Horák, Polášek), 7. M. Forman (Sobotka, Řepík), 35. Řepík (TS)

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Moravčík, Krutil, Polášek (A), T. Tomek, Mikliš, Jandus, Pohl – M. Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – E. Thorell, Horák, Tomášek – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, G. Thorell, Dvořáček.
    Trenér: Miloslav Hořava.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Vondraš) – Kaňák, Zámorský, Kvasnička, Piskáček (C), Houdek, Kremláček – Hrabík, Kodýtek (A), Pour – Suchý, Mertl (A), Holešinský – A. Dvořák, Bitten, Rekonen – Dáňa, Soukup, Malát.
    Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Úlehla, Kika – Lučan, Špůr.

Diváci: 12 107.