Florida – New Jersey 2:4 (kon.) | Detroit – Tampa 7:4 (kon.) | Colorado – Montreal 2:1 (po pr.)
Chicago – Nashville 2:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:6 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (kon.)
Detroit Red Wings
7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 22.12.2022, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hostující Tampa Bay v letošním ročníku odehrála třicet jedna zápasů, ve kterých získala čtyřicet jedna bodů a zatím drží šestou pozici Východní konference. Nejúspěšnější tým NHL posledních let se tak dostal na třetí pozii Atlantické divize. Východní konference je ale zatím velmi vyrovnaná. Tampa se může opřít o defenzivu. Dosud inkasovala jen devadesát branek. V posledním duelu ale padla 1:4 na ledě Toronta. Nejproduktivnějším hráčem Tampy je se čtyřiceti sedmi body Nikita Kučerov.

Domácí Detroit je na tom o poznání hůře než Tampa. Pro českého fanouška velmi zajímavý klub získal v letošním ročníku během třiceti jedna odehraných zápasů třicet tři bodů a zatím mu patří dvanácté místo Východní konference. V Atlantické divizi je Detroit šestý před Montrealem a Ottawou. Letos jej trápí hlavně slabá ofenziva. Detroit soupeřům vstřelil devadesát jedna branek. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti osmi body Dylan Larkin. Detroit ale šestkrát v řadě prohrál. Naposledy padl 3:4 v prodloužení na ledě Washingtonu.

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron, Larkin, Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Berggren, Veleno, E. Söderblom.
    Trenér: D. Lalonde

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Bogosian, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov, Stamkos, Naměstnikov – Point, Cirelli, Hagel – Killorn, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: M. Joannette, M. Dunning.

00:01

00:01
    Úvodní buly tohoto utkání vyhrála Tampa Bay Lightning.

00:38
    Tampa má na svém kontě první střelu, o kterou se zasloužil Sergačjov. Ale brankář Husso zasáhl.

01:29
    Tampa právě vstřelila branku! Hosté se rychle ujímají vedení! BRAYDEN POINT dokázal uniknout po pravé straně a Tampa se dostala do brejku dva na jednoho. Point si ale kotouč nechal pro sebe a byla to skvělá volba. Následně totiž vyslal krásnou střelu k vzdálenější tyči a skóroval. Asistence: Nikita Kučerov a Erik Černák.
    01:29 Brayden POINT - 0:1

03:03
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Joseph Veleno – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

03:14
    Ben Chiarot – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

03:20
    Soupeř se poprvé dokázal dostat k puku a hezky ho vyhodil, pomalu, až za branku Elliotta.

03:51
    Killorn za brankou zakopl a kotouč přenechal soupeři. Ten ho ale nedokázal vyhodit.

04:09
    Tampa nyní měla několik větších šancí, ale hodně meškala. Killorn nevypálil před prázdnou brankou, k dorážce mohli přijet z blízky dva hokejisté, ale ti nechali přijet naopak soupeře, který vyhodil.

04:56
    Husso parádně vychytal Stamkose a Detroit už vypadá, že soupeřovy přesilovky ubrání.

05:03
    Domácí hráči již operují ve čtyřech.

05:07
    Husso drží Detroit nad vodou. Tampa pálí o sto šest, ale nemůže gólmana překonat.

05:14

05:41
    Tampa Stále zůstává v útočném pásmu, ovšem nedaří se jí najít pozici k překonání Hussa.

06:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Ian Cole – 2 min., držení.

06:53
    Detroit má na svědomí svou první ránu v zápase až v probíhající sedmé minutě. Po ní se vyhnal sám z pásma.

07:15
    Další dvě střely domácích se nebezpečně protáhly kolem branky Eliotta, ale netrefily jí.

07:48
    Perronova rána mířila na beton Eliotta, následně se kotouč znovu odrazil mimo pásmo.

08:22

09:56
    Oba týmy se dvakrát rychle dostaly do pásma, ale vystřelit nedokázaly.

10:52
    Colton zavezl kotouč před brankáře, ale střelou ho nepřekvapil. Následně Red Wings přetočili hru.

11:33
    Střela jednoho z hráčů Red Wings z první od modré čáry nevyšla. Lightning ale musí oželet už svého druhého hráče. Poté, co předtím Veleno zasáhl Bellemara, který musel na ošetřovnu, do hlavy, opouští hřiště i Nick Paul.

12:28
    Colton zkusil opět proniknout k brankáři z pravé strany, pak ho prověřil, ale nedokázal ho překonat.

13:36
    Rudá křídla se dostaly před branku, ale vypálit nedokázala.

13:50
    Nyní už domácí branku ohrozili, ovšem Elliott si připsal dva skvělé zákroky.

14:37
    Hosté velice riskovali v rozehrávce za brankou, každopádně jim to vyšlo.

14:57
    Elliott si připsal dobrá zákrok proti Chiarotovi, který pálil z pravého kruhu.

15:34
    Detroit právě vstřelil branku! A je srovnáno! OLLI MÄÄTTÄ dostal skvělou přihrávku od Sutera na pravý kruh, odkud si sjížděl k brance, a protihráče okamžitě propálil. Asistence: Pius Suter.
    15:34 Olli MÄÄTTÄ - 1:1

18:12
    Paul se dostal do dobré šance, ale tu před brankou soupeře zahodil.

18:38
    Tampa právě vstřelila branku! Hosté se zase rychle dostávají do vedení! ALEX KILLORN vmetl kotouč do branky, jeho ránu ale ještě zkoumali sudí na videu. Ta nakonec přesto plazí a Tampa vede. Asistence: Ross Colton a Nick Perbix.
    18:38 Alex KILLORN - 1:2

19:33
    Detroit právě vstřelil branku! Tohle je naprosto bláznivý závěr první třetiny! Detroit opět srovnává! MICHAEL RASMUSSEN tečoval krásně ránu Chiarota od modré, na kterou tak soupeřů brankář absolutně neměl nárok.. Asistence: Ben Chiarot a Oskar Sundqvist.
    19:33 Michael RASMUSSEN - 2:2

19:33
    Michael Rasmussen – 2 min., sekání.

Nick Paul – 2 min., sekání.

20:00

První třetina byla velice zajímavá. Tampa do ni vkročila lépe a v sedmé minutě vedla o jednu branku s poměrem stře 11:0. Ke konci ale domácí zabrali, to bylo v probíhající 16. minutě. Pak ale přišly dva góly v rychlém sledu, když se prosadili ještě Killorn a Rasmussen. Do druhé třetiny se tak půjde za nerozhodného stavu.

20:01

20:01
    Druhá třetina započala a jako první je nyní u kotouče opět Tampa.

20:20
    Paul si sjížděl z pravé strany na branku soupeře sám, Husso ho ale vychytal.

21:34

21:34

22:20
    Tampa se snažila o brejk tři na dva, na modré ji ale odzbrojil jeden ze soupeřů. Byl to možná faul, ale sudí to tak nevyhodnotil.

23:14
    Maroonova střela nebyla z nejlepších, Husso ale kotouč i tak podržel.

23:33
    Další dobrý přechod Tampy ve třech zastavil ofsajd.

24:17
    Ve středním pásmu se srazili dva hráči a vypadalo to na faul Detroitu, který však sudí neodpískal. Tampa hraje dál v pásmu.

25:24
    Elliott dost riskantně rozehrál za svou brankou. Tampa ale dostala kotouč z pásma.

26:16
    Velice dobrá střela Killorna zůstala na betonu brankáře Hussa.

26:39
    Tampa soupeřova brankáře prověřila dalšími dvěma střelami.

27:17
    Dominik Kubalík – 2 min., hákování.

29:17

31:08
    Detroit právě vstřelil branku! Domácí otáčí skóre na svou stranu! DYLAN LARKIN přijel k brance a z levé strany se prezentoval krásnou laserově přesnou střelou. Asistence: David Perron a Michael Rasmussen.
    31:08 Dylan LARKIN - 3:2

33:15
    Tampa právě vstřelila branku! A zase je srovnáno! Jeden z hráčů Detroitu chtěl přihrávat ve své třetině, místo toho ale naservíroval kotouč nechtěně přímo volnému ROSSI COLTONOVI před branku. Ten si ho stáhl na forhend za sebe a krásně vypálil. Bez asistence.
    33:15 Ross COLTON - 3:3

34:50
    Sergačjov se prezentoval pěknou ránou od modré čáry, ovšem Husso byl v brance jistý.

35:39
    Alex Killorn – 2 min., sekání.

36:08
    Tampě se podařilo velice rychle dvakrát kotouč vyhodit přes všechny čáry.

36:38
    Minuta přesilovky je pryč a Detroit ještě ani nevypálil na branku.

37:01
    Hráči Red Wings už zvedali ruce nad hlavu, ale střelec poslal kotouč těsně vedle odkryté branky.

37:25
    Následně se Tampě podařilo znovu vyhodit a vypadá to, že tohle oslabení už zvládne.

37:39

37:54
    Tentokrát vyhození Tampy už končí zakázaným uvolněním, protože Blesky jsou již v plném počtu.

38:12
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu a hra se opět přerušuje.

38:54
    Point si najel do zajímavé pozice z pravého strany, ale jeho střela tahem byla vychytána.

39:18
    Tampa přejela znovu ve třech do útočného pásma. Nakonec to na sebe vzal Černák, který ale trefil jen beton Hussa.

39:59
    Olli Määttä – 2 min., hrubost.

40:00

Druhá třetina je také u konce. A stav je stále vyrovnaný. Detroit dokázal navýšit ve 32. minutě, když se trefil Larkin, ale o dvě minutky později už slavili zase i hosté, když po chybě na 3:3 vyrovnal Colton.

40:01

40:01
    I v poslední třetině Tampa vyhrává první buly.

41:17
    Bleskům se nepodařilo ani nadvakrát projít do útočného pásma a v početní nevýhodě za Tampu zas tak nějak nezaostávají.

42:01

42:29
    Bolts napadali soupeře za brankou, kotouč od něj ale nezískali.

42:49
    Larkin tečoval nechtěně střelu svého soupeře, Husso ale vyhodil pokus který se pak ještě jednou opakoval.

43:48
    Detroit právě vstřelil branku! Red Wings jdou po obrovské chybě Elliotta do vedení! Ten rozehrál zpoza branky přímo na ELMERA SÖDERBLOMA, který kotouč nasměroval do volné branky. Asistence: Joe Veleno.
    43:48 Elmer SÖDERBLOM - 4:3

45:57
    Tampa začala dvakrát útok zpoza své branky, ani jednou se ale nedostala až ke střele v útočném pásmu.

46:40
    Hosté drží kotouč mnohem více na hokejkách a jsou i střelecky o dost aktivnější, ale jejich střelba nemá takovou kvalitu.

48:08
    Ani tato dlouhá rozehrávka Lightning nevyšla. Následně se dostal do šance Cirelli, ale proti Hussovi neměl šanci.

48:43
    Killorn si navedl kotouč do mezikruží a při skrumáži před brankou mohl pálit. Místo toho si ale puk nechal ještě chvíli, odjel do velkého úhlu a už skórovat nedokázal.

49:46
    Detroit právě vstřelil branku! Domácí navyšují vedení už na dvoubrankové! A může za to DYLAN LARKIN, který kotouč vybojoval u mantinelu za brankou, a střelou z obrovského úhlu dokázal propálit Elliotta, který si ve třetí třetině vybírá slabší chvíle. Bez asistence.
    49:46 Dylan LARKIN - 5:3

52:33
    Za brankou Red Wings došlo k tvrdému hitu na domácího hráče, ovšem vše bylo podle pravidel.

53:00
    Nyní už to hráči na obou stranách nezvládli a poprali se v útočném pásmu Tampy.

53:00
    Moritz Seider – 2 min., hrubost.

Michail Sergačjov – 2 min., hrubost.

55:00

55:00

56:13
    Tampa právě vstřelila branku! Drama je na světě! NIKITA KUČEROV se prosadil po střele, po které kotouč skákal Hussovi po betonu, až doskákal do branky. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.
    56:13 Nikita KUČEROV - 5:4

57:27
    Detroit právě vstřelil branku! Drama se nakonec nekoná. Tampa jen odvolala gólmana, a Detroit se hned trefil. DO prázdné branky kotouč poslal DAVID PERRON. Asistence Dylan Larkin.
    57:27 David PERRON - 6:4

58:59
    Detroit právě vstřelil branku! Tak nyní už je to úplně jasné. Detroit pojišťuje vedení další brankou so prázdné branky, kterou zaznamenal MICHAEL RASMUSSEN. Asistence David Perron.
    58:59 Michael RASMUSSEN - 7:4

58:59
    Jake Walman – 2 min., sekání.

V třetí třetině nakonec padlo hned pět gólů. Detroit dokázal odskočit do vedení o dvě branky. Tampa zdramatizovala snížením na 4:5, ale pak soupeř dvakrát využil soupeřů risk s prázdnou brankou a vyhrál 7:4.

Statistiky
    Střely na bránu: 31 – 38 | Přesilová hra: 0/5 – 0/7 | Trestné minuty: 14 – 10

Ville Husso (DET) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5 %, odchytal 60:00
    Bryan Elliott (TBL) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 59:06

Česká a slovenská stopa
    Filip Hronek (DET) – 0+0, +2 účast, 0 střel na branku, 0 TM, 21:39 čas na ledě
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na branku, 2 TM, 11:41 čas na ledě
    Erik Černák (TBL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na branku, 0 TM, 21:29 čas na ledě

1. Dylan Larkin (DET) 2+1
    2. Michael Rasmussen (DET) 2+2
    3. Nikita Kučerov (TBL) 1+1 (03:50:12)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 16. Määttä (P. Suter), 20. Rasmussen (Chiarot, Sundqvist), 32. Larkin (Perron, Rasmussen), 44. E. Söderblom (Veleno), 50. Larkin, 58. Perron (Larkin), 59. Rasmussen (Perron) – 2. Point (Kučerov, Černák), 19. Killorn (Colton, Perbix), 34. Colton, 57. Kučerov (Hedman, Stamkos)

Rozhodčí: M. Joannette, M. Dunning