Florida – New Jersey 2:4 (kon.) | Detroit – Tampa 7:4 (kon.) | Colorado – Montreal 2:1 (po pr.)
Chicago – Nashville 2:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:6 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (kon.)

Filip Hronek (DET) – 0+0, +2 účast, 0 střel na branku, 0 TM, 21:39 čas na ledě
    Dominik Kubalík (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na branku, 2 TM, 11:41 čas na ledě
    Erik Černák (TBL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na branku, 0 TM, 21:29 čas na ledě

1. Dylan Larkin (DET) 2+1
    2. Michael Rasmussen (DET) 2+2
    3. Nikita Kučerov (TBL) 1+1 (03:50:12)

V třetí třetině nakonec padlo hned pět gólů. Detroit dokázal odskočit do vedení o dvě branky. Tampa zdramatizovala snížením na 4:5, ale pak soupeř dvakrát využil soupeřů risk s prázdnou brankou a vyhrál 7:4.

58:59
    Detroit právě vstřelil branku! Tak nyní už je to úplně jasné. Detroit pojišťuje vedení další brankou so prázdné branky, kterou zaznamenal MICHAEL RASMUSSEN. Asistence David Perron.
    57:27 David PERRON - 6:4

57:27
    Detroit právě vstřelil branku! Drama se nakonec nekoná. Tampa jen odvolala gólmana, a Detroit se hned trefil. DO prázdné branky kotouč poslal DAVID PERRON. Asistence Dylan Larkin.
    56:13 Nikita KUČEROV - 5:4

56:13
    Tampa právě vstřelila branku! Drama je na světě! NIKITA KUČEROV se prosadil po střele, po které kotouč skákal Hussovi po betonu, až doskákal do branky. Asistence: Victor Hedman a Steven Stamkos.

55:00

55:00

53:00
    Moritz Seider – 2 min., hrubost.

Michail Sergačjov – 2 min., hrubost.

53:00
    Nyní už to hráči na obou stranách nezvládli a poprali se v útočném pásmu Tampy.

52:33
    Za brankou Red Wings došlo k tvrdému hitu na domácího hráče, ovšem vše bylo podle pravidel.
    49:46 Dylan LARKIN - 5:3

49:46
    Detroit právě vstřelil branku! Domácí navyšují vedení už na dvoubrankové! A může za to DYLAN LARKIN, který kotouč vybojoval u mantinelu za brankou, a střelou z obrovského úhlu dokázal propálit Elliotta, který si ve třetí třetině vybírá slabší chvíle. Bez asistence.

48:43
    Killorn si navedl kotouč do mezikruží a při skrumáži před brankou mohl pálit. Místo toho si ale puk nechal ještě chvíli, odjel do velkého úhlu a už skórovat nedokázal.

48:08
    Ani tato dlouhá rozehrávka Lightning nevyšla. Následně se dostal do šance Cirelli, ale proti Hussovi neměl šanci.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 16. Määttä (P. Suter), 20. Rasmussen (Chiarot, Sundqvist), 32. Larkin (Perron, Rasmussen), 44. E. Söderblom (Veleno), 50. Larkin, 58. Perron (Larkin), 59. Rasmussen (Perron) – 2. Point (Kučerov, Černák), 19. Killorn (Colton, Perbix), 34. Colton, 57. Kučerov (Hedman, Stamkos)

Detroit Red Wings: Husso (Nedeljkovic) – Seider, Chiarot, Hronek, Walman, Oesterle, Määttä – Perron, Larkin, Rasmussen – Raymond, Copp, Erne – Sundqvist, P. Suter, Kubalík – Berggren, Veleno, E. Söderblom.
    Trenér: D. Lalonde

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Bogosian, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov, Stamkos, Naměstnikov – Point, Cirelli, Hagel – Killorn, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: M. Joannette, M. Dunning