Pittsburgh – Carolina 3:4 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:3 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (po pr.)
Boston – Winnipeg 3:2 (kon.) | Vancouver – Seattle 6:5 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 4:3 (po pr.)

3. Lane Pederson (VAN) – 1+1 (06:55:36)

Je konec! Vancouver nakonec vítězí 6:5 po nájezdech. V úvodu rostřelu kralovali brankáři. Poté poslal domácí celek do vedení Miller, ale za Seattle rychle odpověděl Jordan Eberle. Ve třetí sérii ale rozhodl Elias Petterson, který si dnes připsal pět kanadských bodů a vítězný nájezd.

Elias PETTERSSON - 6:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks. Autorem vítězné branky je ELIAS PETTERSSON!

3. série
    2:1
    Elias Petterson vyšperkoval povedené utkání forhendovým blafákem a zařídil triumf Canucks!

3. série
    1:1
    Jordan Eberle si položil brankáře a vyrovnal střelou pod břevno.

2. série
    1:0
    J. T. Miller se rozjel z levé strany a poslal puk k zadní tyči.

2. série
    0:0
    Daniel Sprong zkoušel najít mezírku mezi betony, ale Martin prostor utěsnil.

1. série
    0:0
    Andrej Kuzmenko přibrzdil, ale Jones jeho pokus zneškodnil.

1. série
    0:0
    Donato se rozjel jako první, ale puk mu před brankou přeskočil přes čepel.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme se rozhodující branky nedočkali. Vancouver byl sice aktivnější, nastřelil brankovou konstrukci a hrál přesilovku, ale přesto o držiteli druhého bodu rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:14
    Bo Horvat vypálil po nabití na modrou čáru, ale Jones jeho ránu po celou dobu viděl a připsal si snadný zákrok.

64:00
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Jordan Eberle – 2 min., držení.

63:38
    Jared McCann se prosmýkl do útočného pásma, ale nedokázal oslovit spoluhráče ve střelecké pozici. Seattle v prodloužení není příliš aktivní.

63:06
    Hosté se opět dostali do útočného pásma, jenže jejich akce skončila nepřesným zakončením.

62:45
    Seattle se usadil v útočném pásmu. Adam Larsson si puk přehodil na bekhend, ale netrefil branku.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 18. Pederson (E. Pettersson, Kuzmenko), 29. E. Pettersson (L. Schenn, Kuzmenko), 46. Kuzmenko (Pederson, E. Pettersson), 49. Boeser (E. Pettersson, Q. Hughes), 59. E. Pettersson, rozh. náj. E. Pettersson – 8. McCann (Beniers, Soucy), 24. Bjorkstrand (Schwartz), 24. Sprong (A. Larsson, Geekie), 34. Wennberg (Bjorkstrand, Borgen), 47. Sprong (B. Tanev)