Pittsburgh – Carolina 3:4 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:3 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (po pr.)
Boston – Winnipeg 3:2 (kon.) | Vancouver – Seattle 6:5 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 4:3 (po pr.)
San Jose – Minnesota 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Minnesota Wild
Pátek 23.12.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný pátek a někdy opět na počtenou. (07:18:01)

Hvězdy utkání

1. Erik Karlsson (SJS) – 1+3
    2. Timo Meier (SJS) – 1+1
    3. Nick Bonino (SJS) – 0+1

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Filip Gustavsson (MNS) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 58:18
    James Reimer (SJS) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:00

Statistiky

Střely na bránu: 25 – 26 | Přesilová hra: 2/6 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 28

San Jose ve třetí třetině už spíš jen odráželo útoky Minnesoty, která nechtěla přijít o svou vítěznou šňůru. Reimer však už i s pomocí svých obránců neinkasoval ani jednu branku a naopak v úplném závěru pečetil výhru střelou do opuštěné klece Labanc.

V domácím drese opět zazářil obránce Erik Karlsson, jenž zažil další čtyřbodový zápas a jen pod poslední branku Sharks se nijak nepodepsal.

San Jose Sharks tedy před Vánoční přestávkou ukončilo vítězné tažení Minnesoty Wild, kterou na svém ledě porazili poměrem 5:2.

59:46 Kevin LABANC - 5:2

59:46
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Minnesota ještě přeci jen odvolala svého brankáře, ale Kaprizov při svém založení útoku ztratil kotouč hned na KEVINU LABANCOVI, který puk poté i rychle dojel a poslal ho do opuštěné klece Wild. Bez asistence.

59:09
    Karlsson přihrával k bráně Nietovi, ale ten kotouč hned nezpracoval, a tak ani nemohl nijak ohrozit Gustavssona.

58:49
    Tak šance Minnesoty jsou zřejmě u konce, protože dvě minuty za sekání dostává Matt Boldy (MNS).

58:34
    Brodin vypálil od modré čáry a jeho střela byla hodně nepřesná a kotouč se poté odrazil do středního pásma.

58:12
    Kaprizov zkoušel střílet z levého kruhu, ale trefil jen bránícího Benninga.

57:40
    Boldy zpoza klece nahrával Eriksson Ekovi, kterému však jeho střela vůbec nesedla a Bonino následně vyvezl touš z obraného pásma Sharks.

57:19
    To tedy znamená, že Gustavsson už míří na svou střídačku a hosté budou hrát v šesti bruslařích.

57:19
    Domácí hokejisté poslali kotouč přes celé kluziště a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

56:54
    Couture vzápětí narazil do brány Minnesoty, kterou vykotvil ze své pozice a po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:49
    Domácí hokejisté šli ve dvou na jednoho, kde nakonec Meier nahrával Couturovi a jeho střela orazítkovala tyč hostující klece!

56:11
    Spurgeon zkoušel střílet tentokrát z pravé strany, avšak do jeho střely se položil bránící Ferraro.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. E. Karlsson (Jayc. Megna, Barabanov), 12. Gregor (E. Karlsson, Benning), 33. Meier (E. Karlsson, Bonino), 38. Lindblom (E. Karlsson, Meier), 60. Labanc – 3. J. Eriksson Ek (Merrill), 40. Zuccarello (Kaprizov, Boldy)

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, Harrington – Meier, Couture, Barabanov – Nieto, Bonino, Labanc – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon, Middleton, Brodin, Dumba, Addison, Merrill, Goligoski – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – J. Eriksson Ek, Greenway, Reaves – Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Hebert, Samuel-Thomas – Toomey, Murchison

Diváci: 13 128