Pittsburgh – Carolina 3:4 (po pr.) | NY Rangers – NY Islanders 5:3 (kon.) | Ottawa – Washington 2:3 (po pr.)
Boston – Winnipeg 3:2 (kon.) | Vancouver – Seattle 6:5 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 4:3 (po pr.)
San Jose – Minnesota 5:2 (kon.)
San Jose Sharks
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Minnesota Wild
Pátek 23.12.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

58:49
    Tak šance Minnesoty jsou zřejmě u konce, protože dvě minuty za sekání dostává Matt Boldy (MNS).

39:19
    Dewar se ve vlastním oslabení vydal do útoku, kde jeho střelu zastavil Reimer, avšak hostující útočník byl následně podražen Mattem Benningem (SJS), takže přesilovka Sharks končí předčasně.

38:00
    Minnesota v pěti příliš dlouho nevydržela, protože dvě minuty za podrážení dostává Matt Dumba (MNS).

32:14
    Svečnikov vyhazoval kotouč z obranného pásma, kde hned po odehraní do něj vletěl Mason Shaw (MNS), který trefil domácího hráče kolenem na koleno a ruský útočník se jen hodně těžce zvedá z ledu. Pro Shawa končí zápas, protože za svůj zákrok dostává pětiminutový trest plus trest do konce zápasu.

31:05
    Nieto byl ve středním pásmu tvrdě seslán k ledu Mattem Dumbou (MNS), což se nelíbilo Jaycobu Megnovi (SJS), který se tak pustil do obránce Minnesoty a oba hráči dostávají pět minut, ikdyž trenér Wild by si ještě přál dvouminutový trest navíc pro domácího hráče za vyvolání bitky.

25:03
    Jevgenij Svečnikov (SJS) ve středním pásmu trefil Gaudreaua holí do obličeje a za své počínání dostává dvě minuty.

12:12
    San Jose navíc bude hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Calen Addisson (MNS), jenž si odpyká dvě minuty za hákování.

08:22
    Domácí hokejisté jdou do tří! Logan Couture (SJS) podrazil Kaprizova a za své počínání dostává dvě minuty.

07:20
    Hned po vhazování trefil Erik Karlsson (SJS) Boldyho holí do obličeje, takže si domácí obránce odsedí dvě minuty na trestné lavici.

04:35
    San Jose si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za sekání vyloučen Sam Steel (MNS).

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. E. Karlsson (Jayc. Megna, Barabanov), 12. Gregor (E. Karlsson, Benning), 33. Meier (E. Karlsson, Bonino), 38. Lindblom (E. Karlsson, Meier), 60. Labanc – 3. J. Eriksson Ek (Merrill), 40. Zuccarello (Kaprizov, Boldy)

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Vlasic, Benning, Ferraro, Harrington – Meier, Couture, Barabanov – Nieto, Bonino, Labanc – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon, Middleton, Brodin, Dumba, Addison, Merrill, Goligoski – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – J. Eriksson Ek, Greenway, Reaves – Dewar, Shaw.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Hebert, Samuel-Thomas – Toomey, Murchison

Diváci: 13 128