NHL
New Jersey – Boston 3:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 0:0 (odl.) | Carolina – Philadelphia 6:5 (kon.)
Buffalo – Tampa 0:0 (odl.) | Washington – Winnipeg 4:1 (kon.) | NY Islanders – Florida 5:1 (kon.)
Dallas – Montreal 4:2 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (po pr.) | Chicago – Columbus 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:1 (1:0 po s.n.) | Vegas – St. Louis 5:4 (2:1 po s.n.)
Anaheim – Calgary 2:3 (po pr.)
New York Islanders
5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Florida Panthers
Sobota 24.12.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Děkuji vám za pozornost, všem Adamům i Evám přeji všechno nejlepší k jejich jmeninám, no a všem čtenářům Onlajnů přeji radostné prožití vánočních svátků naplněných dobrou náladou! (04:25:04)

Statistika
    Střely na bránu: 43 – 23 | Přesilová hra: 0/6 – 0/3 | Trestné minuty: 23 – 29

Ilja Sorokin (NYI) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 60:00
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 38 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90.5 %, odchytal 58:45

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Anthony Beauvillier (NYI) 2+1
    2. Anders Lee (NYI) 0+2
    3. Zach Parise (NYI) 1+0

Zápas končí asi až příliš krutým rozdílem, nicméně Islanders si rozhodně zasloužili vyhrát. V první třetině si ještě nevytvořili tolik šancí, kolik v přesilových hrách mohli, ale od druhé části už hráli výrazně lépe. Podařilo se jim vyrovnat a dostat Floridu pod tlak, ze kterého už se Panthers pořádně nedostali, takže Isles ještě ve druhé třetině stihli otočit na 2:1. V poslední dvacetiminutovce pak rozhodla pasáž v rozmezí 71 sekund, kdy nejprve při svém debutu v NHL vstřelil krásný gól nejmladší hráč na soupisce domácího týmu, Aatu Räty. O chvilku později skóroval neméně pohledným způsobem naopak nejstarší hráč Islanders, Zach Parise, a bylo jasné, kdo dnes zvítězí. Florida zkusila již pět minut před koncem risk bez gólmana, čehož využil Anthony Beauvillier a upravil skóre na závěrečných 5:1.

Utkání v UBS Arena sledovalo 17 255 diváků.

59:45
    Sergej Bobrovskij ještě předvádí několik dobrých zákroků, protože jeho spoluhráči jen přihlíží kombinaci domácího týmu.

58:53
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Givani Smith – 2 min., hrubost.

58:07
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Matt Martin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Brandon Montour – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

57:45
    Panthers už ani neprojevují snahu o ohrožení Sorokinovy branky.

56:40
    Nyní už je jasné, že se utkání jen dohrává, aniž by se na ledě dělo něco extra zajímavého.
    55:50 Anthony BEAUVILLIER - 5:1

55:50
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí nepohrdli možností přidat pátý gól a povedlo se to díky zkušenosti jejich kapitána. Anders Lee mohl z levé strany od vlastní modré zkusit sám trefit prázdnou branku, nicméně hodil kotouč doprava, kde byl ANTHONY BEAUVILLIER. Pro něj to byla výrazně lepší pozice, takže jednoduše trefil prázdnou klec. Asistence: Anders Lee.

55:00
    Florida zkouší štěstí s prázdnou brankou a šesti hráči v poli.

54:35
    Lomberg sebral puk na zadním mantinelu, zkusil rychle objet branku a obtočit se kolem druhé tyčky. Domácí gólman tam však byl včas, neměl s přikrytím kotouče žádné potíže.

53:30
    Domácí se ani neženou do bezhlavého forčekingu, raději rychle střídají a chtějí dohrát zápas v klidu.

52:41
    Panthers se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale je vidět, že už si s tím neví rady. Naopak Isles jen jednoduše posílají puky kousek z pásma.

51:45
    Anthony Beauvillier ujel podél pravého mantinelu, už však neměl moc energie. Bez přemýšlení proto střílel zápěstím, neúspěšně.

50:42
    Floridě útočná akce nevyšla a už se projevuje frustrace. Matthew Tkachuk ve středním pásmu atakoval Matta Martina, sice to nebyl nijak tvrdý zákrok, ale Tkachuk se rozhodně nesnažil sebrat puk.

49:40
    Teď to dokonce vypadá jako přesilová hra domácího týmu. Ten s chutí kombinuje po obvodu útočného pásma a nepouští Floridu k puku.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 26. Beauvillier (Dobson, Nelson), 40. Pulock (Pageau), 48. Räty (Lee, Beauvillier), 49. Parise (Romanov), 56. Beauvillier (Lee) – 9. M. Tkachuk (Montour)

New York Islanders: Sorokin (C. Schneider) – Pulock, Wotherspoon, Dobson, Romanov, Mayfield, S. Aho I – Wahlstrom, Barzal, Bailey (A) – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – Holmström, Pageau, Parise – Fasching, Räty, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Kiersted, Mahura – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Cousins, E. Staal, Lomberg – Smith, Dalpe, Děnisenko.
    Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: StPierre, Lambert – Panchich, Daisy.

Diváci: 17 255.