Finsko – Švýcarsko 2:3 (po pr.) | Švédsko – Rakousko 11:0 (kon.) | Lotyšsko – USA 2:5 (kon.)
Lotyšsko
2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
USA
Pondělí 26.12.2022, 22:00 • Avenir Centre, Moncton, Kanada • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a těším se u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! (00:43:16)

Utkání nakonec podle očekávání ovládli Američané, kteří ve třetí třetině třikrát skórovali po trefách Luciuse, Savagea a Hughese. Lotyši dvě třetiny velkému favoritovi vzdorovali, ale nakonec neberou ani jeden bod. Lotyši se musí nyní rychle zregenerovat, protože už dnes ve 22 hodin českého času je čeká souboj se Švýcary. Američané mají volno a znovu nastoupí 28. prosince od 22 hodin proti Slovensku.

58:42
    Snuggerud vypálil z pozice mezi kruhy. Berzinš je připraven a připisuje si další zákrok. Bude se vhazovat před jeho bránou.

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18
    Brindley dostal na brankoviště dobrou nahrávku a vypálil. Berzinš ucpal prostor u tyčky svým betonem a zasáhl a poradil si i s následnou dorážkou jednoho z amerických hráčů.

56:40
    Lazarenovs schytal nějakou ránu a odjíždí na střídačku, kde už se ho ujali lékaři lotyšské reprezentace.

56:10
    Gauthier trefil tvrdou střelou z kruhu tyčku! Puk proletěl pod lapačkou Berzinše. Lotyši měli nyní štěstí.

54:36
    Američané už se nikam příliš neženou, tenhle výsledek jim vyhovuje.
    53:29 Luke HUGHES - 2:5

53:29
    Spojené státy právě vstřelily branku! Američané zřejmě stvrzují své vítězství. Na modré čáře se dostal puk k Peartovi, který ho poslal na druhou stranu modré čáry na kapitána LUKEA HUGHESE, který tvrdou střelou propálil Berzinše. Ránu nikdo netečoval, a tak puk skončil za zády lotyšského brankáře. Asistence: Jack Peart a Charlie Stramel.

53:12
    Další zákrok Berzinše. Vhazování před jeho bránou.

52:52
    McGroarty v nebezpečné pozici před bránou neuspěl. Berzinš totiž dokážal zasáhnout i vleže.

52:17
    Z pravého kruhu vypálil Gauthier. Jeho střelu skvělým zákrokem lapačkou zastavil Berzinš.

51:49
    Augustine má puk v lapačce. Proběhla komerční přestávka a vhazovalo se před jeho bránou.

51:39
    Lotyši střídají a rozjíždí zpoza vlastní brány další akci.

50:35
    Američané před vlastní bránou ztratili puk, čehož chtěl využít Cjunskis, který se k puku dostal. Ke střele ale nedošlo, protože si americká obrana dokázala poradit.

49:44

49:18
    Po zásahu Berzinše se vhazuje před jeho bránou.

Mateo

Branky a nahrávky: 25. Ravinskis (Rullers, Ozolinš), 35. Fenenko (Rullers) – 21. Snuggerud (Cooley), 30. Behrens (Savage, Duke), 42. Lucius, 47. Savage (Duke), 54. Hughes (Peart, Stramel)

Lotyšsko: Mežsargs (Berzinš) – Ozolinš (C), Hodass, Simanovičs, Fenenko, Lazarenovs, Kazaks, Mackevičs – Dukurs (A), Vilmanis, Veinbergs – Lavinš (A), Ločmelis, Darzinš – Silkalns, Purmalis, Bukarts – Rullers, Cjunskis, Ravinskis.
    Trenér: Artis Abols

USA: Augustine (Mbereko) – Peart, Hughes (C), Hutson, Chesley, Ufko, Behrens (A), Mittelstadt – Gauthier, Snuggerud, Cooley – McGroarty, Blake, Lucius – Boucher, Savage (A), Duke – Brindley, Connors, Stramel.
    Trenér: Rand Pecknold

Rozhodčí: Iwert (GER), Menniti (CAN) – Goncaldes (FRA), Oliver (CAN)