Frýdek-M. – Přerov 3:2 (2:1 po s.n.) | Zlín – Prostějov 6:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 1:3 (kon.)
Poruba 2011 – Sokolov 4:2 (kon.) | Kolín – Slavia 1:5 (kon.) | Pardubice B – Třebíč 2:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 6:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Úterý 27.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 32. kolo

Ve třetí třetině už hosté jen udržovali skóre a útočně už tolik nehrozili. Naopak domácí Dynamo za mohutné podpory se snažilo ještě šlapat a alespoň mírnou odměnou mu byl druhý gól, o který se postaral Ondřej Matýs. (20:24:05)

59:47
    Od Hanouska vylétl puk na Mičána, který ještě naposledy zasahuje.

59:25
    Hostům se povedlo vyhodit.

58:57
    Tomáš Kaut dostal od Zdráhala nabito na kruh, ale puk se od Mičána odrazil těsně vedle levé tyče!

58:31
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Lukáš Kříž – 2 min., podrážení.

58:22
    Jakub Lichtag se ještě hnal za dalším snížením, ale na Mičána puk nakonec neletěl.

57:12
    Až puk nakonec vyplaval před Tomášem Kautem, ale tomu dnes není přáno. Jeho střela byla zblokována!

56:35
    Hra se teď odehrává ve středním pásmo a vypadá to, jako by ani jeden tým nechtěl hrát.
    54:46 Ondřej MATÝS - 2:5

54:46
    Pardubice B právě vstřelily branku! Tak přeci z tlaku domácí alespoň ještě snižují. Puk se zvláštně odrážel na brankovišti, až ho zahlédl ONDŘEJ MATÝS, který byl u tyče dostatečně důrazný – 2:5! Asistence: Tomáš Urban a Tomáš Hanousek

54:23
    Urban dobře zamýšlel přihávku, ale na Matýse byla příliš vysoko. I tak ale domácí udržují pásmo.

53:50
    Klouček si pohlídal střelu k tyči od mantinelu.

53:35
    Také Třebíč ubránila oslabení.

52:55
    Kaut se Zdráhalem to několikrát zkoušeli, ale Mičán byl proti.

52:16
    Po štiplavé Zdráhalově střele od modré dorážel Ondřej Matýs, proti byl ale beton Mičána. Následně vypadla branka ze svého postavení, bude se ale pokračovat v pásmu Třebíče.

50:27
    Pardubice pozorně brání střední pásmo a hosty nepouští do pásma.

49:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Martin Kubíček – 2 min., sekání.

48:58
    Ferda protečoval puk za bránu, tam ale vše končí. Puk má pod kontrolou pardubický obránce Zdráhal.

47:52
    David Michálek útočil na druhou branku, když na brankovišti přetlačil obránce, ale Kloučka nadvakrát nepřekonal, protože se puk zastavil na modré čáře! Domácí následně vyhodili na icing.

47:13
    Robin Kaplan jen ve středním pásmu nahazuje za bránu a přenechává pozici spoluhráči.

45:52
    Nahození z ostrého úhlu nevypadalo nijak nebezpečně, Klouček ho ale svojí vyrážečkou úplně minul! Dynamo mělo štěstí, že puk těsně minul tyčku.

45:36
    Martin Bučko hned po vyhraném vhazování napřáhl, Mičán měl ale čistý výhled a zasáhl bez problémů.

45:31
    Rákos s Nedbalem se neohroženě vrhali před bránu a docílili vhazování před Mičánem.

43:44
    Dynamo povzbuzované domácími fanoušky se řítilo do zajímavé šance, kdy Kaut ještě hledal na druhé tyči Tomáše Zemana, kterému k zakončení kousek chyběl!

43:29
    Klouček musel vyrazit puk do rohu.

43:13
    Hrádek po kličce na modré čáře ztrácí puk.

42:45
    Tomáš Zeman si klepal za obranou o puk, byl úplně sám, ale černá guma se k němu nedostala.

42:14
    David Michálek odrazil puk o betony Kloučka.

41:09
    Tureček posílá kotouč na útočnou modrou, Dynamo se ale na puku poté neudrželo.

40:06
    Bořuta se po buly ujímá puku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:50.

Hosté ve druhé třetiny ještě navýšili své vedení a jdou si za pohodovým vítězstvím. Ve 23. minutě využil Kříž přihrávkou Martina Dočekala, který měl zjednodušenou pozici, protože brankář Klouček v předcházejícím souboji přišel o hokejku. Po nevybíravém zákroku Belluše, který byl oceněn pětiminutovým trestem a do konce utkání, dala Třebíč pátou branku, když puk propadl na zadní tyč k Ladislavu Bittnerovi, který ho zametl do brány.

40:00

39:32
    Vypadalo to, že už Třebíč zakončí druhou část ve středním pásmu, jenže nahrávka nebyla přesná. Hra se vrací před Mičána.

38:41
    Pardubice se znovu nahrnuly do pásma a snaží se ohrozit Mičána.

37:55
    Matěj Novák nabral vysokou rychlost, bohužel pro něj stál už v pásmu Svoboda.

36:44

36:06
    Zdálo se, že hosté budou v klidu kombinovat, jenže Matýs vystihl směr přihrávky a naservíroval kotouč pro Tomáše Kauta, který byl při zakončení lehce seknut a poslal puk do Mičána! Rozhodčí ale faul nepískají.

34:44
    Tomáš Zeman – 2 min., sekání.

34:26
    Zeman nedostal puk ven a obrana musí znovu zakládat akci.

34:15
    Po Dočekalově střele do betonů vyhazují domácí přes všechny čáry.

33:24
    Klouček se zvládl výborně přesunout proti dorážce Miroslava Holce a zabránil jasném gólu!

32:58
    Střela Hanouska skončila nad bránou v ochranné síti.

32:11
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Mičána.

31:58
    Kubíčkův pas na modrou čáru postrádal přesnost.

29:18
    Bučko si musel jet pro puk až před Kloučka.

29:09
    Zdráhalova střela přeletěla bránu.

28:41
    Po dlouhých minutách se hraje v pěti hráčích.

27:26
    Dynamo je sice na puku, ale do pásma se nedostává.

26:43
    Radim Ferda – 2 min., nedovolené bránění.

26:27
    Dynamo je ve čtyřech, ale nadále se bude bránit dlouhé přesilovce.

25:52
    Ale teď zkušený Rákos alespoň na chvíli uklidnil Pardubice vyhozením puku.

25:18
    Dynamo se ve třech jen brání, Třebíč nadále tlačí.

24:23
    Tomáš Hanousek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
    24:14 Ladislav BITTNER - 1:5

24:14
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Po bezohledném zákroku u mantinelu od Belluše hosté hned zkraje dlouhou výhodu trestají! U zadní tyče proplul puk až k nehlídanému LADISLAVOVI BITTNEROVI, který přehodil brankáře Dynama – 1:5

23:29
    Martin Belluš – OK, vražení na hrazení.
    22:07 Martin DOČEKAL - 1:4

22:07
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Další pohroma pro Pardubice! Milan Klouček přišel v souboji na brankovišti o hokejku, čehož hosté rychlým přenesením na druhou stranu využili. MARTINU DOČEKALOVI stačilo zvednout puk za bezmocného brankáře – 1:4! Asistence: Lukáš Kříž

21:21
    Nešťastnou srážku uprostřed ledové plochy odnesl Vojtěch Šilhavý, který neviděl Hanouska, jenž ho poslal k ledu. Už to ale vypadá lépe, hostující hráč odjel na střídačku.

20:47
    Matýs zavezl puk do pásma, ale hosté už zbytek nevýhody ubránili. Bittner je zpátky na ledě.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:59.

Hosté v první třetině navázali na své povedené výkony z poslední doby a vybudovali si na chrudimském zimáku dvougólový náskok. Na dva góly během prvních sedmi minut Dynamo odpovědělo proměněným trestným střílením z hole Tomáše Urbana, jenže nepohlídaný David Michálek za zády prostřelil Kloučka mezi betony.

20:00

19:53
    Ondřej Matýs si připravil puk pro sebe, ale Mičán puk kontroloval.

19:33
    Hosté zachycují chybnou rozehrávku na modrou a osvobozují se.

18:47
    Ladislav Bittner – 2 min., krosček.

18:22
    Puk skončil po odrazu v ochranné síti za Kloučkem.

18:08
    Bučko s Hrádkem zachytili rodící se protiútok hostů.

17:20
    Zeman se už připravoval střílet, ale puk těsně přešel mimo útočnou třetinu.

16:52
    Třebíč pod tlakem musela vyhodit kotouč z obranného pásma, Dynamo tak bude moct pokračovat v tlaku před Mičánem.

15:32
    Rychlá kombinace Horácké Slavie nevedla ke střele.

14:41
    Křížovi se nepodařilo rozehrát a hra se tak vrací před Mičána.

14:34
    Kaut se ještě nestačil odklidit z pásma a píská se ofsajd.

14:25
    Třebíč opět uzavřela soupeře v pásmu, tentokrát má Klouček puk v lapačce.
    13:53 David MICHÁLEK - 1:3

13:53
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Hosté jsou neskutečně efektivní a dvoubrankové vedení mají zpět! DAVID MICHÁLEK si nehlídán najel za obránce a prostřelil Milana Kloučka mezi betony – 1:3! Asistence: Radim Ferda a Antonín Bořuta

12:32
    Po dlouhém souboji u mantinelu nakonec Pardubice vybojovaly puk až do střelecké pozice.

12:03
    Hra bude ještě na chvíli přerušena, protože se z ledu odklízí krvavá stopa.

12:03
    Jiří Hunkes zůstal po zákroku ležet u pozice trestných lavic a otřesen míří za doprovodu na ošetřovnu.

11:42
    Kaplan si vyšlápl rychlostí na obránce, kterého přebruslil, objel bránu a připravil puk pro Hanouska. Mičánovi střela vypadla z lapačky, ale Belluš už puk nedorazil do brány!
    10:56 Tomáš URBAN - 1:2

10:56
    Pardubice B právě vstřelily branku! Dynamo svoji nabídnutou příležitost také využívá! Nejprve to vypadalo, že si nájezd vezme sám faulovaný Zeman, nakonec si k puku ale stoupl TOMÁŠ URBAN, který velkým obloukem si najel do středu a svižným zápěstím umístil puk k tyči – 1:2! Bez asistence

10:56
    Tomáš Zeman byl v úniku zahákován a Dynamo pojede trestné střílení!

09:36
    Hunkes je zpět na ledě.

08:58
    Tomáš Urban vyslal takovou utajenou střelu z otočky a puk se otřel o břevno. Ještě Půhoný to zkoušel z první, ale Mičán vyráží.

08:31
    Ani teď není stále Dynamo usazené v pásmu.

07:57
    Třebíčtí hráči šetří vteřiny ze svého oslabení hned od začátku.

07:36
    Jiří Hunkes – 2 min., nedovolené bránění.
    06:32 Matěj PSOTA - 0:2

06:32
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Ani na přesilovkový gól jsme nemuseli dlouho čekat! Bořuta nahodil puk od modré a před bránou ho tečoval MATĚJ PSOTA mimo dosah brankáře Kloučka – 0:2! Asistence: Antonín Bořuta a Martin Dočekal

06:23
    Daniel Rákos – 2 min., vysoká hůl.

06:04
    Kaut byl opět u další šance, kdy lehce udeřil hokejkou do puku a ten se projel brankovištěm těsně vedle brány!

05:40
    Klouček zachytává puk za bránou a posílá ho směr mantinel.

04:05
    Rákos chtěl dohrát protihráče, ale spíš si ublížil sám. Hosté otáčí zpět do útoku.

03:47
    Tomáš Kaut zůstal nepokrytý v mezikruží, ale jeho střelu si Mičán vychutnal v lapačce!
    03:03 Erik MELUZÍN - 0:1

03:03
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Dynamo velmi brzy inkasuje! Pardubická obrana si nepohlídala přečíslení hostů, které výborně vyřešil přihrávkou k tyči Novák a těžil z toho ERIK MELUZÍN, který dostal puk do brány – 0:1! Asistence: Matěj Novák

02:43
    Hunkes si to namířil do pásma a provětral Kloučkovy betony.

01:57
    Mičán přikrývá kotouč do lapačky po nahození Zdráhala kus za modrou.

01:09
    Bučko dvakrát poslal puk od modré na brankáře, ten ale jen protáhl svoje tělo. Nic nebezpečného.

00:22
    Matýs se hnal do rohu za pukem.

00:01

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, dnes to tady vypadá na parádní atmosféru od obou fanouškovských táborů. Máme se na co těšit!

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Kadlc) – Hanousek, Nedbal, Hrádek, Bučko, Zdráhal (A), Kubíček, Kaštánek – Vildumetz, Rákos, Matýs – Půhoný, Kaut (C), T. Zeman – M. Machač, T. Urban, Lichtag – Kaplan, Belluš, M. Rohlík.
    Trenér: Václav Baďouček

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Bořuta, Tureček, Kříž, Hunkes, Fajmon, Furch, Poizl – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Vodný, Šilhavý, Krliš – Meluzín, Maty. Svoboda, Mat. Novák.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Micka, Grygera – Kučera, Maňák.

SK Horácká Slavia Třebíč si v utkání před Vánoci poradila na domácím ledě se zvedajícím se Šumperkem 5:2. Vítězství zařídila hlavně úderná první útočná formace, která se podílela na většině branek. Martin Dočekal zaznamenal fantastických pět bodů a Matěj Psota se radoval z hattricku. „Myslím si, že jsme zvolili dobrý plán a myslím také, že to utkání jsme měli po celých šedesát minut pod kontrolou. První dvě třetiny byly vyrovnané, my jsme však byli efektivnější v koncovce. Dostali jsme se do vedení, pomohli jsme si i přesilovou hrou, což pro nás bylo uklidňující. Celý zápas podle mého názoru zlomil gól na 3:1, který jsme vstřelili v oslabení. Od té doby byl zápas v naší režii a soupeře jsme k nějakým tutovým šancím už nepouštěli. Kluci odvedli skvělou práci, podpořenou skvělým výkonem Honzy Mičána v bráně,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci Jaroslav Barvíř.

HC Dynamo Pardubice B zavítalo v minulém kole na led pražské Slavie, kde v souboji předposledního s posledním ztrácelo od prvních minut. Po nedisciplinovaném výkonu se Pražané dostali dokonce do vedení 4:0. Před koncem druhé třetiny se sice Pardubicím podařilo dát slepené branky, jenže zanedlouho opět trestal Všetečka, který navýšil na 5:2. Za Dynamo jen snížil Rákos, další branky už nepadly. „Nepodali jsme výkon hodný důležitosti zápasu. Snad jen prvních pět minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Zbytek první a druhou třetinu jsme byli úplně mimo, nevyhráli jsme jediný osobní souboj, nebyli jsme schopní se prosadit v útočném pásmu. V prvních dvou třetinách se rozhodlo, ve třetí jsme zkorigovali sestavu, ale to už bohužel bylo pozdě. Hráči si musí uvědomit, že za dvacet minut práce se body neberou,“ zlobil se po utkání trenér Václav Baďouček.

Zdravím vás u přenosu 32. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a SK Horácká Slavia Třebíč. Pardubice B v minulém kole selhaly v zápase „o šest bodů“ proti Slavii, která se jim vzdálila na rozdíl sedmi bodů. Třebíč zažívá velice dobrou sezonu, kdy se prakticky od začátku drží na vrcholu, momentálně je na třetí pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 11. T. Urban, 55. Matýs (T. Urban, Hanousek) – 4. Meluzín (Mat. Novák), 7. Psota (Bořuta, Dočekal), 14. D. Michálek (Ferda, Bořuta), 23. Dočekal (Kříž), 25. Bittner

Rozhodčí: Micka, Grygera – Kučera, Maňák