Frýdek-M. – Přerov 3:2 (2:1 po s.n.) | Zlín – Prostějov 6:1 (kon.) | Jihlava – Vsetín 1:3 (kon.)
Poruba 2011 – Sokolov 4:2 (kon.) | Kolín – Slavia 1:5 (kon.) | Pardubice B – Třebíč 2:5 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 6:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Baník Sokolov
Úterý 27.12.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 32. kolo

Z dnešního hokejového utkání je to ode mne vše, děkuji za pozornost a dovolím si Vás pozvat na sledování České dvacítky v utkání s Rakouskem po famózní výhře nad Kanadou.

Z RT TORAX ARENY v Novém roce na počtenou! (20:03:12)

V posledním domácím utkání roku 2022 tak hráči RT TORAX dali fanouškům dárek v podobě výhry. Umocnit jej mohou ve čtvrtek na ledě pražské Slavie.

Takže i napotřetí se podařilo Porubě Sokolov porazit. Rozhodně to ale neměla lehké. Ve třetím dějství snížil na rozdíl jediné trefy Jaromír Kverka a utkání tak šest minut před koncem zdramatizoval. navíc si Baník získal územní převahu, dirigoval hru a dostával soupeře pod tlak. Toho využil v závěru třetiny a hrál bez gólmana. Jenže druhý pokus o vytažení hry se Porubanům podařilo dotáhnout až k červené čáře a střelou do prázdné brány Tomáš Šoustal v poslední minutě zpečetil konečný výsledek 4:2.

Střely 3. třetiny: 6:10
    Střely celkem: 28:26

59:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Dominik Hrníčko – 2 min., hrubost.

59:35
    Před Michajlovem se odehrál osobní střet a Baník má výhodu.
    59:03 Tomáš ŠOUSTAL - 4:2

59:03
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí podruhé získávají puk do své moci a TOMÁŠ ŠOUSTAL po vyjetí ze třetiny s jistotou zásahu prázdné brány posílá do ní puk. Asistence: Michal Vachovec.

58:56
    Na chvíli se domácím podařilo dostat hru do středního pásma. Soupeřova šestice ale dostává okamžitě puk pod kontrolu a zkouší na novo utkání dostat do prodloužení.

58:37
    Oddechový čas pro tým HC Baník Sokolov. Po něm zůstane brána prázdná.

58:37
    Vrhel s Csamangó donutili Dolejše přerušit hru.

57:55
    Pšurný to zkusil z otočky. Puk se dostal na hůl soupeře a je z toho rychlý protiútok.

56:53
    Klejna nahrál Balážovi a jeho střelu blokoval Hrníčko. Puk zpod bruslí pak poslal na Střondalu, jenž se pokusil dostat hru ze třetiny. Což se zdařilo.

56:36
    RT TORAX ale pásmo neudržel a hraje se opět kolem domácí brány.

56:00
    Voráček zavezl puk k útočné modré, nahodil jej do pásma a jel rychle střídat.

55:30
    Domácí nezastavili protiútok včas a ke střele se tak dostal Kysela.

55:13
    Puk končí u jednoho hráče Sokolova ve výstroji poté, co sváděli hráči souboj ve středním pásmu.

54:46
    Zakončení Šoustala končí u Michajlova, takže se po vystřídání bude vhazovat po gólmanově levé ruce.
    53:02 Jaromír KVERKA - 3:2

53:02
    Baník právě vstřelil branku!
    Domácím se protiútok nezdařil, na druhé straně už ale radost byla, když JAROMÍR KVERKA prostřelil Dolejše tak, že gólman padl na led. Asistence: Stanislav Vrhel a Tomáš Vracovský.

52:46
    Průnik Kverky zachytil Mlčák a z rohu vyjetý puk napálil před bránu Vracovský. Tam ale nestál žádný hráč v černožlutém drese.

Dnešní utkání sleduje 1564 diváků.

51:12
    Střondalova nahrávka před branku končí na holi Csamangó, který nabírá rychlost a vybízí k zakončení Zadražila. Puk se po odrazu od brankáře otírá o síť nad ledem a hra se tak přerušuje.

50:32
    Po vhazování se odehrálo malé drama v rohu, z kterého vyjel vítězně Pšurný a hru přesouvá na druhou stranu.

50:13
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba 2011, po přerušení hry, když pálil Pohl od modré.

50:13

50:02
    Usazení se v pásmu nepřipouští Berka. Vyhazuje přes všechny čáry.

49:10
    Krenželok za vlastní brankou čeká na vystřídání týmu. nakonec se mu stejně nezdařilo založit protiútok, puk sebral Osmík a zkusil to z osy hřiště.

48:22
    Grešova nahrávka byla vystižena Tomášem Rohanem a spolu s Martinem Rohanem zakončují akci střelou na bližší tyč.

48:13
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Ondřej Baláž – 2 min., podrážení.

47:35
    Dělovku Krenželoka vytěsnil Michajlov na zadní plexi.

47:31
    Domácí mají výhodu, když byl za soupeřovou brankou nedovoleně zastaven Gřeš.

46:37
    Tlak Baníku se stupňuje a Porubané jsou nuceni koncentrovat síly do obrany.

46:22
    Klozova dělovka je vyblokována přes ochrannou síť a končí na nouzovém světle u hlavního vchodu.

45:55
    Sokolov to zkusil přímočaře a Dolejš si připisuje zákrok díky Tomáši Rohanovi.

45:01
    Další porubský útok končí na brankářových betonech.

44:40
    Vachovec si narazil s Šoustalem, a když byl před brankou dostal kotouč zpět. Střelu Michajlov vykryl rameny do ochranné sítě.

44:11

43:53
    Poté, co v oslabení zahrozil domácí tým se puk ocitá za ochrannou sítí za Dolejšem po střele Kverky.

43:05
    Berka to vzal komplikovaně křížem středního pásma a není divu, že u domácí střídačky o puk přichází. Přímočarost by byla asi vhodnější.

42:43
    V porubské bráně nekončí puk, ale Vracovský. Konstrukci musí čároví znovu postavit na své místo.

42:11
    Vojtěch Střondala – 2 min., vysoká hůl.

42:05
    Za porubskou brankou se odehrál souboj o kotouč a sudí už bude trestat.

41:35
    Forčeking Střondaly donutil Kloze vybruslit zpět za svou branku a rozehrát na druhé straně.

40:30
    Šoustala zastavuje v rohu dle sudích dovoleně Novák a získává tak puk pro svůj tým. Ke střele na bránu se ale Sokolovští nepropracovali. Porubská obrana vytěsnila hru do pravého rohu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:05.

RT TORAX si v první minutě druhé třetiny získal náskok střelou Jiřího Karafiáta, který uplatnil pravidlo, nedáš, dostaneš! A střelou k bližší tyči vyhnal Horáka z brány. Michajlov držel Sokolovu šance snížit soupeřovo vedení. To se podařilo v přesilovce Stanislavu Vrhelovi, který oblafl Dolejše kličkovanou a puk doslova zavezl za brankovou čáru. Dvě minuty před odchodem do šaten získal Porubě zpět dvoubrankové vedení Michal Vachovec, když Urbanec ukradl puk soupeři v porubském obranném pásmu a křižnou nahrávku kapitán domácího týmu využil.

Střely ve 2. třetině: 11:11
    Střely celkem: 22:16

40:00

39:00
    Hosté se snaží před přestávkou se stavem něco udělat, ale Dolejš má dobré instinkty.
    37:49 Michal VACHOVEC - 3:1

37:49
    Domácí kapitán poslal puk křížem středního pásma na hůl MICHALA VACHOVCE, jemuž na druhém křídle jel Gřeš, ale volil střelu, která Michajlovovi prošla a puk se zastavil až v brankové síti. Asistence: Patrik Urbanec.

37:31
    Zpětná nahrávka Tomáše Rohana byla zblokována Urbancem a puk se tak nedostal na hůl Kjenovi.

37:20
    Po střele Střondaly se vhazovalo po pravé ruce Michajlova a o pár vteřin se situace opakovala po střele Gřeše.

36:06
    Nahození do pásma a rychlé střídání Poruby dostává hru k soupeřově bráně. Berisha napadá rozehrávku už v brankovišti, Pšurný to jistí ve středním pásmu. Nakonec se ke slovu dostává i porubská obrana. Jmenovitě Mlčák se Sedlákem, kteří rozjíždí útočnou akci.

35:22
    Porubské zakázané uvolnění posílá hru před Dolejše. Další šance pro Sokolov na srovnání stavu. Má teď totiž malinko více ze hry.

33:22
    Lehké nahození na Michajlovovu bránu dojížděl Berisha. Hostující brankář puk držel pod lapačkou u levé tyče a obránci ještě situaci jistili.
    33:04 Stanislav VRHEL - 2:1

33:04
    Dolejš si vyjel malinko z branky proti STANISLAVU VRHELOVI, který po přesné nahrávce křížem pásma použil stahovačku, gólmana si ještě položil a kolem jeho levé tyče puk kličkou dopravil za brankovou čáru. Asistence: Jaromír Kverka a Tomáš Vracovský.

32:24
    Adam Sedlák – 2 min., krosček.

32:20
    Sedlák byl už dlouho na ledě a ve vzdálenějším rohu neuhlídal souboj v regulích. Vrhel s Vracovským zůstali po jeho zákroku na ledě.

31:38
    Osmík neuspěl u mantinelu a Lemcke vyváží kotouč za modrou.

30:55
    Michaljov pomáhá útoku dlouhými nahrávkami. Sedlák sebral puk najíždějícímu Tomáši Rohanovi.

30:25
    Puk je v hledišti nad porubskou střídačkou.

30:15
    Poruba se dostala do ofsajdu.

29:55
    Nahození Martina Rohana končí sjetím po boční síti za brankou. Puk sbírá Osmík a zkouší objetím brány domácího gólmana překvapit. Marně!

29:46
    Až střela Švece je uchopena do brankářské výstroje. Bude se vhazovat po pravé Dolejšově ruce.

28:25
    Střondala kulhá po bloku střely Nováka. Sokolov je pořád na kotouči a Dolejš kryje i pokus Tomáše Rohana.

27:15

27:02
    RT TORAX se snaží o další gólovou radost, ale Michaljov je pozorný i proti nepředvídaným střelám v podání Berishi či Pšurného.

26:35

25:15
    Martin Weinhold – 2 min., sekání.

25:03
    Domácí jsou v oslabení nebezpeční. Další pokus měl Krenželok. Puk skončil u Michajlova na betonech. Nehodlal přerušovat hru a kotouč poslal Mikyskovi do jízdy.

24:41
    Šoustal se nenechal odstavit od kotouče a dojel si i pro zakončení jednoruč. Kloz byl pořád se soupeřem, takže domácí forvard neměl moc klidu.

24:35
    Jan Mlčák – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

23:48
    Vrhel se netrefuje do kotouče a tak může zaútočit Střondala. Což nemá dlouhého trvání, protože Baníkovská obrana se velmi rychle srovnala.

22:10
    Rozlítaný hokej sleduje početné publikum a nepřesnosti v nahrávkách předvádí oba týmy.

20:54
    Střídání v týmu HC Baník Sokolov:
    ze hřiště odchází Adam Horák, přichází Martin Michajlov.
    20:54 Jiří KARAFIÁT - 2:0

20:54
    Z protiútoku se prosazuje JIŘÍ KARAFIÁT střelou na bližší tyč a vyhání Horáka z brankoviště. Asistence: Patrik Urbanec a Daniel Dolejš.

20:48
    Střela Kverky končí na Dolejšových betonech.

20:06
    Urbanec se netrefil do kotouče a dostal se tak do velkých problémů. Až za branou vyhrává souboj o kotouč s Osmíkem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:15.

Dvacet minut hracího času jsme viděli aktivní otevřený hokej s dobou obranou na obou stranách. Sokolov první přesilovku zápasu nevyužil jak by si představoval, a když získala početní převahu Poruba využila ji. Sice až po znovu získání pásma, kdy skoro neškodnou střelu Daniela Krenželoka Horák nezachytil betony. V závěru měl Baník nevětší tlak z celé třetiny, ale Dolejš si všechny střely vždy našel. I díky jeho zákrokům vede RT TORAX 1:0.

Střely po 1. třetině: 11:5

20:00

19:15
    Poslední tečku třetiny zařídila Vachovcova formace.

18:50
    Konečně se Baníku podařilo usadit se v pásmu a pokusit se vyrovnat. Střelu Berky Dolejš vytěsnil levým betonem, pokus z osy hřiště v podání Zadražila a následně Mikysky vyrazil na hole spoluhráčů.

18:15
    Po krátké návštěvě Sokolova u Dolejše si Horák připisuje zákrok po pokusu Karafiáta.

17:20
    Pohl se snažil projít přes Urbance, což se nezdařilo a hosté tak berou zpátečku. Střelu Berisha namířil mimo tyče.

15:01
    Poruba měla další šanci v přečíslení dva na jednoho. Puk jen těsně minul před odkrytou brankou Pšurný.
    14:23 Daniel KRENŽELOK - 1:0

14:23
    Na jeden dotek projeté střední pásmo a DANIEL KRENŽELOK střelou od mantinelu proměňuje přesilovku. Puk Horákovi proskočil přes levý beton a zastavil se za druhou tyčí. Asistence: Adam Sedlák a Tomáš Šoustal.

14:05
    Zadražil vystihl jednu nahrávku a posílá puk až k Dolejšovi.

13:43
    Vachovec s Gřešem a Urbancem na modré kombinují, ale ještě jsme neviděli žádnou střelu na bránu.

13:17
    Stanislav Vrhel – 2 min., podrážení.

12:52

12:22
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Sokolovu se nedaří udržet se v útočné třetině.

11:36
    Paradoxně větší šanci ke gólu si vypracoval RT TORAX v oslabení.

10:52
    Jiří Karafiát – 2 min., sekání.

10:25
    Pšurný vybojoval puk proti Mikyskovi a vznikla z toho šance pro Šoustala. Berisha obkroužil pásmo a křižně střílel nahrávku do brankoviště, kde u levé Horákovy tyče stál právě Šoustal. skákavý puk mu ale přeskočil čepel.

09:35
    Stejnou mincí oplácí i obrana Baníku a když se hosté ženou do útoku, puk končí po střetu se soupeřem na tribuně.

08:58
    Přestože se hosté dostávají do útočné třetiny, k zakončení nedochází. Porubská obrana vytahuje hru s hráčem na kotouči na mantinely.

08:32
    Icing sokolova. Horák se staví k pravé tyči a bude sledovat Pšurného s Vracovským na buly.

08:01
    Ten zakončuje střelou před kruhy Lemcke. Horák instinktivně natáhl levý beton a puk doklouzal do rohu.

07:20
    Vhazování po pravé Dolejšově ruce vyhrává Vachovec a Urbanec tak může zkrotit skákavý puk a vytvořit prostor pro založení útoku.

07:15
    Sokolov operuje v útočné třetině a jen blokovaný puk letící vysoko na ochrannou síť přerušuje hru a tím i tlak do porubské brány.

06:38
    Baník velmi dobře brání už před modrou, takže se domácí horko těžko dostávají do střeleckých pozic.

05:47
    Kysela to zkusil po pravém křídle a zakončil v tísni bekhendem. Dolejš nastavil masku a puk se sklouznul na led.

05:24
    Kotouč je mimo hrací plochu. Bude se vhazovat po pravé Horákově ruce.

05:09
    RT TORAX nemůže pokračovat v útoku, provinil se ofsajdem.

04:59
    Hajný se protáhl kolem střídaček a zakončil k první tyči. Dolejš puk vyráží za branku.

04:01
    Střondalu do levého rohu vyhnala nahrávka Hrníčka. Horák jen sledoval souboj s Klozem.

02:58
    Kverka obral o puk Berisha a stejný počin předvedl mezi kruhy Mlčák. Hra se tak přelévá od brány k bráně.

02:41
    Vhazuje se po levé Horákově ruce po střele Pšurného.

02:01
    Dolejš nemusel zasahovat, protože únik Csamangó nezakončil přesně.

01:44
    Sokolov se musí vrátit před vlastní bránu. zahrál puk přes všechny čáry. Poruba posílá na led čerstvé síly.

01:10
    To až po dalším vstupu do útočné třetiny kryje horák pokus Karafiáta a z druhé strany vytěsňuje puk do ochranné sítě po střele Lemckeho.

00:14
    Puk získává Baník, ale do útočné třetiny se s kotoučem nedostává. Za modrou čarou puk sbírá Voráček a rozehrává na najíždějícího Gřeše. Ale ani Porubanům není první střela dopřána.

00:01

Krásný úterní večer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u 32. kola Chance ligy, v kterém domácí Poruba hostí Sokolov.

Týmy nastoupí v těchto sestavách:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Krenželok, Lemcke, Mlčák, A. Sedlák, Hlaváč – Gřeš, Vachovec (A), Šoustal – Karafiát, Pšurný (A), Berisha – Hrníčko, Střondala, Häring – Koudelný, Š. Pavlík, Brodek.
    Trenér: Jiří Režnar

HC Baník Sokolov: Horák (Michajlov) – J. Novák, Mikyska, Pohl, Rohan, Weinhold, Kloz, Klejna, Baláž – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Kysela, Rohan (C), Osmík – Hajný, Švec.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Kubičík, Skopal – Komínek, Kráľ.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

30. září
    Sokolov vs. Poruba 2:4
    3. listopadu
    Poruba vs. Sokolov 5:1

Budeme svědky třetí výhry Poruby? Nebo Baník tuto sérii prolomí?
    Odpověď můžeme sledovat od 17:30 z tribun RT TORAX ARENY nebo zde u textového přenosu.

s utkáním k dobru obývá s 59 body druhou příčku se ztrátou tří bodů na vedoucí Vsetín. S tím 7. prosince prohrál v sezóně potřetí (v RT TORAX ARENĚ 2:3). O pár dní později si z Poruby odvezl body i Prostějov (1:4) a až utkání ve Frýdku-Místku mělo vítěznou chuť (5:2). Dvě utkání před Štědrým dnem byly bodové. Domácí mač s Přerovem byl v prodloužení vítězný (2:1), utkání v Litoměřicích naopak dopadlo v prodloužení prohrou (1:2).

Porubská kabina je výkonnostně velmi vyrovnaná a utkání tak může rozhodnout kterákoliv útočná lajna. Čtyři hráči nasbírali za 32. kol přes dvacet bodů. Tomáš Šoustal s 27 kanadskými body (13+14) vévodí i střelecké listině, v nahrávkách je ale dominantní Roman Pšurný (9+17) jenž v předchozím utkání vsítil týmový stý gól.
    Přes dvacet bodů má také Jakub Šlahař (11+15) a Aaron Berisha (12+13). Kousek pod dvacetibodovou hranicí je Vojtěch Střondala a Michal Vachovec.

Mezi tři tyče se nejčastěji staví Daniel Dolejš, jež ve 21 zápasech získal úspěšnost 92,44%. Ondřej Bláha nastoupil do 10 zápasů s úspěšností 91,88%.

je se 40 body momentálně desátým týmem tabulky a to jen kvůli horšímu skóre oproti Kolínu, se kterým před třemi koly doma prohrál vysoko 0:5. Poté se nevedlo ve Frýdku-Místku odkud si odvezl Sokolov prohru 1:3. V posledním kole ale získal dva body za výhru v nájezdech proti Zlínu, když ztratil vedení 3:1. Dobré utkání odehrál Baník 10. prosince na své ledě se Šumperkem, kterého vyprovodil fotbalovým výsledkem 2:1, když tři dny před tím prohrál na Slavii 1:3.

Do utkání ve Frýdku-Místku nastoupil obránce Vojtěch Kolz, jenž oblékal dres Sokolova naposledy v playoff v roce 2005.

Co se statistik týče, tým táhne s 33 body Jaromír Kverka (8+25) jenž je lídrem jak ve střelecké tabulce, tak i v asistencích na góly. Gólově se dotahuje Tomáš Vracovský a Daniel Kružík, kteří vsítili shodně 6 branek. Polovinu Kverkových asistencí má na kontě Jan Pohl.
    Brankoviště kontroluje nejčastěji Martin Michajlov s úspěšností 90,74%.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 15. Krenželok (A. Sedlák, Šoustal), 21. Karafiát (Urbanec, Dolejš), 38. Vachovec (Urbanec), 60. Šoustal (Vachovec) – 34. Vrhel (Kverka, Vracovský), 54. Kverka (Vrhel, Vracovský)

HC Baník Sokolov: Horák (21. Michajlov) – J. Novák, Mikyska, Pohl, Rohan, Weinhold, Kloz, Klejna, Baláž – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Kysela, Rohan (C), Osmík – Hajný, Švec.

Rozhodčí: Kubičík, Skopal – Komínek, Kráľ