Česko
Úterý 27.12.2022, 17:00 • Vierumäki Sport Institute • Reprezentace do 17 let

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek úterního večera! (19:02:16)

Střely na branku – 14:20

Česká sedmnáctka zahájila sérii tří přípravných zápasů proti domácímu Finsku vítězstvím 2:1. Dlouho to přitom vypadalo, že přesilovkový zásah Jonatana Hirschovitse-Gerze bude stačit Finům na nejtěsnější výhru, ovšem v závěru duelu přišel velký obrat. V čase 57:41 srovnal při hře bez brankáře David Svozil. Ten si z modré čáry potáhl kotouč na levý kruh a odsud zamířil přesně. O vítězství Lvů pak rozhodl pouhé 4 sekundy před koncem Adam Jecho. Toho poslal do samostatného úniku Kos a český kapitán zachoval chladnou hlavu. Odveta je na programu už zítra.

59:56 Adam JECHO - 1:2

59:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelné! Pouhé čtyři sekundy před koncem patrně dovršuje obrat kapitán ADAM JECHO! Ondřej Kos využil špatné finské rozehrávky a získal puk na útočné modré. Následně našel rozjetého Jecha, který situaci tváří v tvář Louhivaarovi vyřešil naprosto přesnou střelou do horního růžku nad lapačku. Asistence: Ondřej Kos.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.
    57:41 David SVOZIL - 1:1

57:41
    Hra bez brankáře Lvům vyšla! Na modré čáře převzal puk DAVID SVOZIL. Ten nezazmatkoval, vybruslil s ním až na levý kruh a z této pozice překonal Louhivaaru svižnou střelou švihem – 1:1. Asistence: Adam Benák.

57:15
    Mařík zůstává na střídačce. Česko to zkusí v šesti!

57:15
    Česká lavička si vyžádala oddechový čas.

56:53
    Tohle už bylo lepší. Nahrávka na osu našla Sebastiana Glase, kterému však střela z jedničky nesedla ideálně.

56:18
    Dobrý forčekink českých hokejistů. Ale k nějaké šanci to nevedlo. Přihrávka do předbrankového prostoru nenašla adresáta.

55:05
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Finové v posledních minutách české hráče do ničeho nepouštějí.

54:32
    Ránu od modré čáry si pohlídal Matyáš Mařík. Český brankář vyrazil puk až do ochranné sítě za svou brankou.

53:55
    A Finové už jsou kompletní.

53:28
    Tahle přesilovka našim hráčům zatím vůbec nevychází. Dosud se nedokázali pořádně usadit v útočném pásmu.

52:20
    Finové se v úvodu oslabení osvobodili.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 35. Hirschovits-Gerz (Vikla) – 58. Svozil (Benák), 60. Jecho (Kos)

Finsko: Louhivaara (Myllykangas) – Soini, Välilä, Lahtinen, Amhamdi, Nieminen, Mononen, Vikla, Leppä – Sinivuori, Saarelainen (C), Keinänen – Viuhkola, Ruohonen (A), Väärälä – Viita, Loponen, Rajala (A) – Hirschovits-Gerz, Heinänen, Teshome.
    Trenér: Marko Kauppinen

Česko: Mařík (Vilém) – Hlinský (A), Galvas (A), Skok, Svozil, Chaloupka, Fibigr, Švec – Kos, Jecho (C), Klíma – L. Král, Benák, Titlbach – Zeman, Sikora, Pohludka – Humeník, Glas, Drančák – P. Král.
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Hölli – Mikkola, Niiranen