K. Vary – Litvínov 3:0 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Liberec – Plzeň 2:1 (po pr.) | Kladno – Třinec 4:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Středa 28.12.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 32. kolo

Dnešní zápas je u konce. Většina Ostravar arény čeká na šou, kterou po každém vyhraném zápase předvádí gólman Aleš Stezka, který si dnes vzal nejdříve mikrofon a poděkoval fanouškům, že navštěvují zápasy v tak hojném počtu. Tři body dnes zůstávají v Ostravě, hlouček fanoušků Mladé Boleslavi dnes z mezivánočního výjezdu odjíždí s prázdnou. A přitom to vůbec nevypadalo špatně. Hosté v první třetině přestříleli svého soupeře a podařilo se jim jako prvním vstřelit branku díky Stránskému. Domácí jakoby čekali na tento impuls a začali více útočit, do kabin ale odcházeli bez gólu. Až skoro v polovině druhé třetiny bylo srovnáno, když puk zamířil za Novotného po střele Kriegera. Vítkovická snaha přinesla své ovoce ve formě druhé branky, kterou vstřelil Bukarts, ani ne za dvě minuty pak zvyšoval vítkovický náskok Krieger. Po druhé třetině tak vedli vítkovičtí 3:1. Do třetí části vstoupili hosté s velkým odhodláním, ale Stezka svou branku uzamkl. Kapituloval až v oslabení, Kriegerův faul velmi rychle potrestal Lantoši. Domácí však hráli svou hru, další gól přidával Mueller. Při hře čtyři na čtyři odvolali hostující trenéři Novotného z branky, a i když to pro ně vypadalo nadějně, nakonec se museli smířit s dalším pukem v síti, když opuštěnou klec trefil Kalus. Domácí tak vyhrávají poslední letošní zápas na své půdě a potvrzují téměř nedobytnost své tvrze.
    Z Ostravy je to pro tento rok už úplně vše, mějte příjemný zbytek večera a celého roku. Přeji Vám do toho nového jen to nejlepší, hodně zdraví a skvělých (nejen) hokejových zážitků. Budu se těšit brzy na počtenou. (20:27:36)

59:53
    Vítkovičtí už své vedení v těchto chvílích uhájí, tribuny Ostravar arény odpočítávají poslední vteřiny.

59:47
    Menší závar u Stezky, ale nic, s čím by si domácí nedokázali poradit.

59:34
    Domácí mají puk pod kontrolou a odesílají jej do středního pásma.

59:17
    U levé tyče domácí branky číhal Najman, ale přihrávka na něj byla příliš prudká.

58:53
    Za hru vysokou holí bude pykat domácí Fridrich.

58:29
    Hostující Novotný se vrací do své branky.
    58:29 Marek KALUS - 5:2

58:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali k puku, Mikuš našel volného MARKA KALUSE, jehož střelu od mantinelu nemohl Lintuniemi už nijak zachytit – 5:2. Asistence: Juraj Mikuš, Aleš Stezka.

58:06
    Mladá Boleslav se drží v útočném pásmu, ale Stezka je pozorný.

57:43
    Oba týmy hrají v plném počtu.

57:38
    Rychlou přihrávku dostal Kousal, ale nastřelil jen klubko hráčů před brankou.

57:26
    Trenéři si vybírají oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav. I po něm zůstává Novotný na střídačce.

57:20
    Hosté bojují v pásmu, domácí hrají maximálně soustředěně.

56:45
    Hostující gólman odjíždí na střídačku, Mladá Boleslav hraje v pěti proti čtyřem.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 27. Krieger (Koch, Bukarts), 35. Bukarts (Gewiese, Raskob), 37. Krieger (Koch, R. Půček), 52. Mueller (Kalus, Lakatoš), 59. Kalus (Mikuš, Stezka) – 17. J. Stránský (Jánošík, Eberle), 49. Lantoši (P. Kousal, Lintuniemi)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Kalus, L. Krenželok (C), Lakatoš (A) – Fridrich, Chlán, Bernovský – R. Půček, Dej, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

BK Mladá Boleslav: Novotný (Krošelj) – Jánošík, R. Jeřábek, Pýcha, Pláněk (A), Lintuniemi, Bernad, Křepelka – Lunter, Lantoši, Šťastný – Šmerha, O. Najman (A), P. Kousal – Eberle, Fořt, J. Stránský (C) – M. Beránek, Kotala, Kantner.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Gebauer, Rožánek

Diváci: 7 225