Vsetín – Sokolov 3:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:4 (0:0, 3:3, 0:1)
HC Baník Sokolov
Středa 28.12.2022, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači, Vsetín • Chance liga • 33. kolo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:06:29)

Střely na branku: 38 – 22

Sledovali jsme skvělou hokejovou podívanou, která se divákům, i těm nezaujatým, musela líbit.

Je dobojováno. Sokolovští nakonec strhli ve třetí třetině poprvé vedení na svou stranu a i přes závěrečný drtivý tlak Vsetína těsný náskok uhájil. Potřetí v sezóně tak Baník poráží Vsetín v základní hrací době a zatím je proti Valachům letos stoprocentní. A navíc Valachům utnul šňůru jedenácti vyhraných utkání v řadě za sebou.

59:58
    Poslední vteřiny tohoto duelu, puk je ve středním pásmu a už se nic nestane!

59:49
    Hostům se nedaří vyhodit puk pryč a domácí naopak stále drží útočné pásmo. Hra je zastavena, oddechový čas si bere lavička Sokolova.

59:15
    Domácí pokračují v tlaku, ale vše opět řeší obrana Sokolova, která znovu vyhazuje puk do bezpečí.

59:00
    Sokolov vyhodil puk šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:30
    Hajný napadal rozehrávku soupeře, ale domácí se stejně dostali do ohrožení Michajlova. Jenáčkovu teč bleskově zastavil tělem a hra je opět zastavena.

58:03
    Domácí jsou bez brankáře a se šesti bruslaři v poli!

58:03
    Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín.

58:03
    Martin Michajlov vytasil další parádní zákrok proti střele Danielse Berzinše z pravého kruhu a hned na to raději hru zastavuje.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Němec vybojoval puk a zavezl ho před sokolovskou branku, ale pozorná obrana Baníku znovu zastavila akci svého soupeře.

56:41
    Hosté se nikam neženou a snaží se bránit svůj těsný náskok. To se povedlo a puk je opět před brankou Maxima Žukova.

56:10
    Zakázané uvolnění Vsetína a hra se stěhuje před Žukova. Tohle hraje rozhodně do karet hostujícímu týmu.

55:24
    Berzinš vybojoval puk a chtěl ho nasměrovat před hostující brankoviště, ale obrana Baníku zakročila a dostala kotouč do bezpečí.
    54:01 Tomáš VRACOVSKÝ - 3:4

54:01
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté získali puk, Stanislav Vrhel ho poslal do jízdy TOMÁŠI VRACOVSKÉMU, jenž svižnou střelou prostřelil Žukova nad jeho levým ramenem – 3:4. Sokolov tak jde poprvé v utkání do vedení. Asistence: Stanislav Vrhel a František Klejna.

53:35
    Sokolov vyhodil puk daleko od své branky a hosté šli střídat. U puku jsou Vsetínští a míří s ním znovu až před klec Martina Michajlova.

52:41
    Trma-vrma před Michajlovem, domácí natřikrát doráželi puk před jeho brankou, nakonec ho ale za brankovou čáru nepropasírovali!

52:24
    Závar před domácí brankou, Žukov ale vše kryje a přerušuje hru. Následuje také další komerční přestávka.

51:38
    Po ofsajdu Sokolova se nyní vhazuje ve středním pásmu blíže vsetínské kleci.

50:02
    Daniels Berzinš se rozjel až před branku soupeře, kde zakončil mezi kruhy, ale jeho pokus byl sražen mimo ohrožení Michajlovovy branky.

Dnešní utkání sleduje 3751 diváků.

48:46
    Tomáš Vracovský už překonal Žukova, ale nakonec kotouč zamířil mimo! Teď měli domácí hráči pořádný kus štěstí!

48:06
    Ondřej Němec proti Hajnému vytasil obranný zákrok a Vsetín okamžitě otáčí hru na opačnou stranu.

47:29
    Boj o tři body nadále trvá, tempo hry prakticky neopadává. Sledujeme parádní hokejovou podívanou, která zatím nemá náznak vítěze.

46:10
    Následuje další komerční přestávka.

45:31
    František Klejna udržel touš u vlastního brankoviště a poté ho odehrál dopředu. Do akce tak mohou vyrazit Sokolovští.

44:35
    Stanislav Vrhel dojížděl puk v útočném pásmu, ale nakonec na něho nedosáhl a ve své moci ho nyní mají hokejisté Vsetína, kteří otáčejí hru.

43:43
    Z úhlu střílel Riku Sihvonen a kotouč pak proskočil okolo hostujícího brankoviště. Martin Michajlov ho pak raději jistil.

43:17
    Závar před hostující brankou, po Klhůfkově střele zakročil Martin Michajlov a znovu podržel svůj tým.

42:38
    A hned na to na druhé straně se rodila slibná akce Sokolova, ale hosté byli v ofsajdové pasti a je pískáno.

41:46
    Jakub Hajný dojel puk v útočné třetině, ale z úhlu ho nedokázal dostat za brankovou čáru.

41:05
    Domácí se nyní dostali do útočného pásma, Riku Sihvonen se snažil hledat přihrávkou Jana Bergera, ale nakonec tato souhra selhala.

40:47
    Sokolovští se nastěhovali před branku soupeře a dokonce skórovali. Ale jejich radost byla předčasná, protože sudí okamžitě signalizoval postavení útočícího hráče v brankovišti!

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:27.

Střely na branku: 26 – 14

Také druhá třetina je minulostí. V té první nepadl žádný gól, v té druhé jich napadalo rovnou šest. Vsetín šel třikrát do vedení, ale hosté pokaždé dokázali vyrovnat. Po dvou třetinách tak platí nerozhodný stav 3:3 a ještě nás čeká hodně zajímavá třetí třetina. Rozhodně není nic rozhodnutého, uvidíme, zda se jeden z týmů dostane do vedení, či se dočkáme nastavené hrací doby.

40:00

39:45
    Poslední vteřiny prostřední periody, hosté se nastěhovali do pásma Vsetína, ale tam Žukova neohrozili.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:02
    Ofenzivní hra pokračuje dále, nyní se zase do akce dostali domácí hráči, ale před Michajlovem neuspěli.
    36:56 Jan POHL - 3:3

36:56
    A je zase srovnáno. Hosté potřetí vyrovnávají stav a podruhé v přesilové hře. Zadražil posunul na modrou čáru puk pro JANA POHLA, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Asistence: Matěj Zadražil a Jaromír Kverka.

36:22
    Pokus Pohla zastavil Berzinš a ten poté poslal puk do středního pásma. Domácí se tak osvobozují a šetří cenné vteřiny z oslabení.

36:04
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Marek Voženílek – 2 min., hrubost.
    35:54 Ondřej SMETANA - 3:2

35:54
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Nyní už to ale Martin Michajlov nestihl. Po přesném pasu od Ondřeje Němce pálil od modré čáry jeho jmenovec ONDŘEJ SMETANA a hostujícímu brankáři nedal žádnou šanci – 3:2. Valaši už zase vedou. Asistence: Ondřej Němec.

35:27
    Ondřej Němec švihl do puku a klec hostů minul. Nicméně nadále pokračuje akce Vsetína, který má drtivý tlak před Michajlovem, ale ten opět drží svůj tým.

34:46
    Na ledě nechybí Luboš Rob, který nyní přihrál Janu Bergerovi, jenž orazítkoval tyčku soupeřovy brány!

34:34
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    Matěj Zadražil – 2 min., vysoká hůl.

34:34
    Vsetínští měli další menší tlak před klecí Sokolova, ale opět zaúřadoval Martin Michajlov. Následuje další komerční přestávka a po ní si přesilovku zahraje Vsetín.

33:46
    A další obléhání branky Baníku, Michajlov to ustál a hned puk rozehrává směrem ven z obranného pásma.

33:08
    Štěpán Bláha si vyměnil puk se spoluhráčem a následně zblízka vystřelil, ale jeho pokus zastavila obrana Sokolova.

32:13
    Luboš Rob vyslal na Michajlova další pokus, ale hostující brankář ho vychytal a opět mu nedovolil tříbrankový večer.

31:42
    Luboš Rob objel branku soupeře a dostával se do zakončení, ovšem na hattrick zatím nedosáhl. Následně ještě dorážel Berzinš, i ten se ale netrefil.

31:07
    Sokolovští se dostali do postavení mimo hru a ta je vykázána zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.

30:23
    Martin Osmík nyní mohl otestovat Žukova, ale nakonec jeho pokus končí jen vedle jeho branky.
    29:11 Jaromír KVERKA - 2:2

29:11
    Využitá přesilová hra a máme opět vyrovnáno. Po převzetí puku od Stanislava Vrhela si od pravého hrazení sjel na pravý kruh JAROMÍR KVERKA a jeho pohotová svižná rána končí u bližší tyče soupeřovy branky – 2:2. Asistence: Stanislav Vrhel a Jan Pohl.

28:55
    Marek Voženílek – 2 min., podrážení.

28:43
    Hosté se nyní dostali do další šance, ale klec Vsetína u protější tyče minuli.

28:39
    Luboš Rob má tak dnes zaděláno na hattrick. Hosté nyní zahrozili před Žukovem, který vychytal Dalimila Mikysku. Hra je zastavena a na řadě je komerční pauza.
    27:09 Luboš ROB - 2:1

27:09
    Valaši si berou zpět své ztracené vedení po krásně sehrané akci. Berzinš nasměroval z levé strany přihrávku na pravý kruh, kam si sjížděl LUBOŠ ROB a jeho pohotová střela pak zapadla za záda Martina Michajlova – 2:1. Asistence: Daniels Berzinš a Peter Lichanec.

26:51
    Tomáš Vracovský rychle předal puk spoluhráči, ale ten se mezi tři tyče netrefil.

26:11
    Hosté se tedy vrátili zase zpět do zápasu a nyní operují před domácí klecí.
    25:47 Vojtěch KYSELA - 1:1

25:47
    Na trestné střílení se rozjel faulovaný VOJTĚCH KYSELA, který se dostal do blízkosti Maxima Žukova, kterého poté prostřelil mezi jeho betony – 1:1. Je tedy vyrovnáno a začíná se znovu od začátku.

25:47
    Riku Sihvonen – TS, hákování.

25:47
    Marek Berka nahodil puk před branku Vsetína, kde se snažil střílet Kysela, bal ale zastaven a sudí nařizuj trestné střílení pro Sokolov!

24:57
    Další menší tlak před sokolovskou klecí, tu ale Baník ustál a dostává touš do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

23:10
    Roman Přikryl si sjel na pravý kruh, dostal přihrávku a okamžitě na Michajlova poslal střelu, kterou sokolovský brankář kryje levým betonem.

22:26
    Od své branky jdou do útočné akce sokolovští hráči, ovšem obrana Vsetína se rychle stáhla zpátky a souhru soupeři pokazila.

21:46
    Fanoušci Vsetína jsou hodně slyšet a nyní po vstřeleném gólu se dožadují pojistky.
    20:38 Luboš ROB - 1:0

20:38
    A hned na to na druhé straně udeřili domácí. Ondřej Smetana poslal puk na pravou stranu, kde střílel LUBOŠ ROB. Michajlov jeho pokus vyrazil, ale na následnou dorážku stejného hráče už nestačil zareagovat – 1:0. Asistence: Ondřej Smetana a Daniels Berzinš.

20:15
    Štěpán Csamangó hned v úvodu druhé třetiny prověřil Maxima Žukova, který proti jeho jedovce uspěl.

20:01

Tak ještě se musí plocha doupravit, objevily se tam místy kaluže vody.

Přestávka se prodloužila zhruba o deset minut, došlo totiž k problému s rolbou, ale vše je již v pořádku a za malý okamžik by měla druhá třetina začít.

Další třetina začne přibližně v 18:30.

Střely na branku: 12 – 7

První třetina duelu mezi Vsetínem a Sokolovem je minulostí. Ačkoli žádná branka nepadla, rozhodně bylo na co se dívat. Oba týmy hrají hodně ofenzivně a vypracovaly si několik šancí. Jenže oba brankáři dnes zatím dominují a kotouč za svá záda ještě nepustili. Drží tak čistá konta a naděje na úspěch svých týmů. Uvidíme, co nám přinese prostřední dějství a zda se už také dočkáme nějakého gólu.

20:00

19:54
    A také Sokolov je už kompletní.

19:38
    Vsetín je v plném počtu.

19:20
    Další šance domácích a v akci opět Michajlov. Ten je nyní v brankovišti hostů zatím doslova neprůstřelný.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:20
    Filip Krajčík švihem ohrozil Martina Michajlova, který ale vše dobře viděl a pokus soupeře zneškodnil. Hra je zastavena, vhazování proběhne na pravé straně.

17:54
    Přesilovka Sokolova záhy skončila, potřetí v první třetině uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

17:54
    Štěpán Csamangó – 2 min., hákování.

17:38
    Jan Štefka – 2 min., podrážení.

17:32
    Dalimil Mikyska nyní zabránil domácímu hráči skórovat, protože zachytil puk po střele Jana Štefky.

17:10
    Jan Berger z hrany levého kruhu napřáhl ke střele, po zemi ale zase nepřekonal Martina Michajlova.

16:27
    Marek Osmík protáhl puk do útočného pásma, následně to z levé strany zkusil Jan Pohl, ale jeho pokus zastavila obrana Vsetína.

15:40
    Baníkovci založili další akci, ale u zadního hrazení o puk přišli. A musejí se tak vracet zase zpět před branku Sokolova, aby pomohli Martinu Michajlovovi.

15:13
    Další šance Vsetína, Luboš Rob se uvolnil a z prostoru mezi kruhy okamžitě vystřelil, ale znovu se prezentoval Martin Michajlov skvělým zákrokem a drží hosty.

14:28
    Roman Přikryl od zadního mantinelu poslal puk na Petera Lichance, jenž si sjel do dobré střelecké pozice, ze které ale trefil jen připraveného Martina Michajlova.

13:05
    Šimon Jenáček napřáhl na modré čáře, jeho přízemní pokus však zamířil jen do obrany soupeře. Následně pak Sokolovští vyhodili touš do středního pásma.

12:34
    Po dalším zákroku Maxima Žukova je hra přerušena a na programu je další komerční přestávka.

12:23
    Domácí jsou v plném počtu.

12:05
    Závar před domácí klecí, Stanislav Vrhel ale nadvakrát nepřekonal Maxima Žukova.

11:40
    Domácím se nedaří vyhodit puk až před hostující klec, hosté naopak stále operují před Maximem Žukovem.

11:07
    Sokolov je v plném počtu.

10:46
    Voženílek poslal puk před hostující brankoviště, kde ale Lichanec jen promáchl.

10:23
    Pavel Klhůfek – 2 min., podrážení.

09:57
    Martin Michajlov sebral domácím gól. Ondřej Němec na levé straně střílel na odkrytou branku, ale hostující brankář se stihl včas přesunout a puk lapil!

09:17
    Vsetínští mají k dispozici další přesilovou hru. Ta první byla krátká, protože i Vsetínští šli do čtyř. Uvidíme, zda se jim povede otevřít skóre zápasu.

09:07

08:19
    Dalimil Mikyska se dostal do velké šance, ale proti jeho nebezpečnému zakončení vytasil skvělý zákrok Maxim Žukov, jenž svůj tým notně podržel!

07:44
    Sokolovští se vystavili ofsajdové pasti a vše se stěhuje zpět do neutrální zóny.

06:54
    Martin Rohan zastavil v rozletu Štěpána Bláhu, který se už napřahoval ke střele. Ale nakonec pro hosty vše dobře dopadlo a ti zklidňují hru.

06:27
    Nyní se zaskvěl ve svém brankovišti Maxim Žukov, který přikryl puk pod lapačku a raději nechal hru přerušit. Buly po jeho levé ruce.

06:11
    Vsetínští šli do další útočné akce, ale vystavili se ofsajdové pasti, hra je tedy vykázána zpět do středního pásma. Následuje také komerční přestávka.

05:20
    Peter Lichanec šel sám až před Martina Michajlova a nadvakrát na něho nebezpečně mířil, ve velké šanci ale brankáře Sokolova nepřekonal!

04:24
    Po úpravě masky Martina Michajlova se vhazovalo po jeho pravé ruce. Puk získali hosté a už s ním směřují opačným směrem.

04:10
    A také Vsetín je už kompletní.

04:05
    Jaromír Kverka se snažil zužitkovat pas od Tomáše Vracovského, ale rána mu nesedla a Žukov tak mohl v klidu puk ukrýt k sobě.

03:46

02:56
    Peter Lichanec se proháčkoval do útočného pásma, kde z levé strany vyslal pokus, který ale zastavila hostující obrana. Puk je poté ve středním pásmu

02:38
    Přesilovka domácích skončila, uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

02:10
    Ondřej Smetana – 2 min., hákování.

02:00
    Hosté špatně střídali a jsou ve čtyřech, domácí tak mají šanci jít do vedení v přesilové hře.

01:46
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jaromír Kverka.

01:17
    Riku Sihvonen byl dalším domácím hráčem, který střílel na branku soupeře, ale opět z toho branka není. Vsetín má od úvodních minut velký tlak.

00:42
    Ondřej Němec pálil skrze obránce Martina Rohana, ale neuspěl. Michajlov tak nemusel do zákroku a může být v klidu.

00:23
    A hned z toho byl první zákrok Martina Michajlova, když lapil pokus Jenyše z levého kruhu. Hra je zastavena a buly po pravé ruce hostujícího brankáře.

00:15
    Domácí tým vyhrál úvodní vhazování a už se s pukem tlačil do útočného pásma.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Krajčík, Smetana (A), Jenáček, O. Němec, Ondračka, Voženílek – Rob (C), Berzinš, Jenyš – Š. Bláha, Klhůfek, Hořanský – Sihvonen, Přikryl, Berger – Vítek (A), Štefka, Lichanec – Klímek.
    Trenér: Jiří Weintritt

HC Baník Sokolov: Michajlov (Horák) – J. Novák, Mikyska, Klejna, M. Rohan, Weinhold, Kloz, Baláž – Vracovský, Kverka (A), Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Pohl, T. Rohan (C), Osmík – Hajný, Kysela.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Koziol, Rapák – Hanzlík, Blažek.

Vzájemná utkání

Oba celky se už v probíhající sezóně utkaly, a to dvakrát. Pokaždé to bylo na ledě Sokolova, jenž shodnými výsledky 3:2 dokázal Vsetín porazit. Valaši tak mají dnes svému soupeři co vracet.

To sokolovští hráči jsou až na dvanáctém místě se ziskem čtyřiceti bodů a musejí ještě pořádně zabrat, aby se nedostali na poslední místo, které znamená přímý sestup do druhé hokejové ligy. Na poslední záložní tým Pardubic mají náskok jedenácti bodů, ale vzhledem k ještě velkému množství zápasů to rozhodně není mnoho. Před vánočními svátky porazil Sokolov doma ještě loni extraligový Zlín 4:3 po samostatných nájezdech. Naposledy ale nestačil na Porubu, na jejímž ledě padl 2:4. Na dalekou cestu do Vsetína se hosté vydávají s cílem zde urvat nějaký ten bod, ale sami vědí, že z Lapače se body jen těžko vozí.

Nejproduktivnější hráči

Jaromír Kverka 9+26
    Tomáš Vracovský 6+11
    Jan Pohl 5+12

Vsetínští hokejisté se po dvaatřiceti odehraných utkáních nacházejí na prvním místě tabulky druhé nejvyšší soutěže a znovu ukazují, že patří mezi špičku Chance ligy. Na své konto zapsali pětašedesát bodů a dnes budou usilovat o zisk dalších, aby si svou pozici pojistili. Valaši nyní táhnou neuvěřitelně dlouhou úspěšnou šňůru, když vyhráli jedenáct utkání v řadě za sebou a to je katapultovali na příčku nejvyšší. Naposledy rozjetý vsetínský tým nezastavila ani Jihlava, která doma prohrála 1:3. Prodlouží dnes hokejisté Vsetína tuto dlouhou sérii úspěchů?

Luboš Rob 14+22
    Roman Přikryl 4+16
    Vít Jonák 10+7

Hezký středeční večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je dnes jediný zápas Chance ligy, VHK ROBE Vsetín na svém ledě přivítá celek ze západu Čech, a sice HC Baník Sokolov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 21. Rob (Smetana, Berzinš), 28. Rob (Berzinš, Lichanec), 36. Smetana (O. Němec) – 26. Kysela (TS), 30. Kverka (Vrhel, Pohl), 37. Pohl (Zadražil, Kverka), 55. Vracovský (Vrhel, Klejna)

Rozhodčí: Koziol, Rapák – Hanzlík, Blažek