Ottawa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – Buffalo 0:0 (odl.) | Carolina – Chicago 3:0 (kon.)
NY Rangers – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:3 (kon.)
St. Louis – Toronto 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 1:4 (kon.) | Arizona – Colorado 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 6:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Ottawa Senators
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Boston Bruins
Středa 28.12.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a přeji hezký den. Na počtenou u dalších přenosů! (04:14:15)

Dnešní utkání sledovalo v Canadian Tire Center 20 016 diváků.

Statistika
    Střely na bránu: 33 – 51 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Cam Talbot (OTT) – 49 zákroků, 2 OG, úspěšnost 96,08 %, odchytal 65:00
    Jeremy Swayman (BOS) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,94 %, odchytal 65:00

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, 6 střel na bránu, 0 TM , čas na ledě 23:10, David Krejčí (BOS) – 0+0, 3 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 20:08, Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, 2 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 11:34, Pavel Zacha (BOS) – 1+0, 2 střely na bránu, 0 TM, čas na ledě 15:06

1. Drake Batherson (OTT) 0+2
    2. Alex DeBrincat (OTT) 1+0
    3. Pavel Zacha (BOS) 1+0

Ottawa nakonec bere dva body po výhře na nájezdy, kterou zajistil DeBrincat. Skvěle chytal hlavně Talbot, ale v prodloužení Jeremy Swayman. Boston dnes měl několik šancí na obrat ve skóre během třetí třetiny, ale narážel na skvěle chytajícího Talbota. Jediný z českých hráčů v dresu Bruins, který bodoval, byl Pavel Zacha, který srovnal skóre na 2:2. Boston se tak musí smířit pouze s jedním bodem.

Alex DEBRINCAT - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators. Rozhodující nájezd proměnil hned v první sérii ALEX DEBRINCAT, který udělal několik rychlých kroků, a pak kličkou za beton překonal Swaymana.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení patřilo převážně brankářům, kteří předvedli několik skvělých zákroků. Oba týmy mohly v prodloužení rozhodnout, což se i díky skvělým brankářům nestalo. Po krátké pauze nás tak čekají samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Na Swaymana se řítil kapitán Tkachuk, ale Swayman nastavil beton a poradil si s touto situací!

63:58
    Na druhé straně opět čaruje Swayman, tentokrát proti ráně Chabota.

63:34
    Hall je v prodloužení při chuti, jenže ani teď na Talbota nevyzrál.

62:24
    Na druhé straně přebruslil hostující obranu Stützle a jel sám na Swaymana, ale ten jeho střelecký pokus vyrazil špičkou betonu!

61:44
    Ze strany se řítil sám na Talbota Hall, ale útočník Bostonu trefil jenom jeho beton. Velká šance hostů!

61:19
    Pastrňák předal kotouč na Krejčího, který bekhendovou střelou zkoušel překonat Talbota, který ale schoval raději puk pod lapačku.

60:20
    Marchand dal puk na Bergerona, který už málem skóroval, ale proti byl výborně chytající Talbot.

60:01

Ve třetí třetině držela Ottawa náskok a vypadalo to, že už utkání dotáhne do vítězného konce, ale v 57. minutě srovnal svým 200. bodem v NHL v kariéře Pavel Zacha. Utkání tak rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Prodloužení začne po krátké přestávce.

60:00

59:49
    Stützle mohl rozhodnout, ale minul jen těsně Swaymanovu bránu! Mířil z dobré pozice, kousek před brankou.

58:34
    McAvoy pálil zápěstím, ale Talbota nepřekonal. Ten je dnes opravdu velkým hrdinou Ottawy v utkání.

58:08
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:40
    V hlavní roli nyní opět Talbot. Ten vyjel proti najíždějícímu Grzelcykovi, jehož pokus vyrazil holí. Puk se vrátil na hůl Grzelcyka, jenž chtěl poslat puk před bránu, ale narazil opět na Talbota, který zalehl puk a přerušil hru.
    56:27 Pavel ZACHA - 2:2

56:27
    Boston právě vstřelil branku! Bruins nevyužili přesilovku, ale krátce poté už vyrovnávají. Na pravý kruh si najel PAVEL ZACHA, který počkal až dostane přesnou přihrávku, a následně se trefil přesně za Talbotova záda. Pro Zachu je to 200. bod v NHL v kariéře. Asistence: Hampus Lindholm a Charlie Coyle.

56:05

56:04
    Talbot teď vytáhl hned tři skvělé zákroky po sobě, čímž nedovolil hostům skórovat. Poté už dalším zásahem přerušil hru.

55:18
    Pastrňák to během přesilovky už dvakrát střelecky zkoušel, ale neúspěšně. Dnes mu zatím není přáno, aby vstřelil gól.

54:14
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Travis Hamonic – 2 min., hákování.

54:05
    Talbot drží svůj tým na cestě za vítězstvím. Hall našel krásnou křížnou nahrávkou Pastrňáka a Talbot proti jeho ráně zasáhl parádním zásahem ramenem. Důležitý zásah domácího gólmana.

53:11
    Další ofsajd Bruins a další vhazování ve středním pásmu.

52:17
    Bostonu odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

51:41
    Boston dobře držel puk v útočném pásmu, jenže nakonec se Bruins vyhodili z útočného pásma.

50:31
    Alex DeBrincat vypálil kousek od brány a Jeremy Swayman musel být ve střehu. Nakonec si ale poradil a schoval kotouč pod lapačku. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

49:51
    Boston střídá a začíná novou útočnou akci zpoza Swaymanovy brány.

48:35
    Clifton dostal od Krejčího nabito na modrou čáru. Jeho ránu zablokovala obrana Ottawy.

47:25
    Lindholm vypálil od modré, ale jeho ránu Talbot vyrazil. Talbot posléze pokryl i nebezpečnou dorážku.

47:15
    Carlo vypálil od modré, ale Talbot zasáhl připraveným betonem.

46:52
    Hamonic vypálil od modré čáry. Swayman bez problémů zasáhl a má puk ve své výstroji. Po komerční pauze se bude vhazovat před bránou Bostonu.

46:00
    Talbot znovu zasahuje, tentokrát vyrazil betonem puk do rohu po střele Forborta.

45:39
    Další střela v podání DeBruska končí těsně mimo.

44:51
    Hezká akce Pavla Zachy. Ten nabral dobrou rychlost a po objetí branky se rozhodl zakončit, Talbot ale udržel beton u své tyčky a nedovolil českému útočníkovi skórovat.

44:03
    Ani Foligno nepřekonal Talbota poté, co střílel z mezikruží.

42:27
    Talbot zasahuje a vhazovat se bude před jeho bránou.

41:45
    Coyle se s pukem šikovně protáhl až ke střele, kterou Talbot vyrazil betonem.

41:21
    V úvodu třetiny se drží Ottawa s pukem na hokejkách.

40:01

Ve druhé třetině už začaly padat góly. Jako první se trefil v přesilovce Stützle, který po 12 sekundách zužitkoval přesilovku. Boston odpověděl vyrovnávací trefou z hole DeBruska, ale za další tři minuty se trefil DeBrincat. Boston měl navíc velké štěstí, protože Giroux trefil tyčku. Uvidíme, jestli se Bostonu podaří otočit utkání ve třetí části hry a nebo jestli si pro výhru dojde Ottawa. Třetí třetina začne zhruba ve 3:05.

40:00

39:05

38:51
    Krejčí dostal nahrávku na pravý kruh, jenže mu v poslední chvíli puk přeskočil hůl.

38:15
    Na druhé straně zasahuje Swayman a vhazuje se před jeho brankou.

38:05
    První minuta z přesilovky je pryč. Boston ji hraje dobře, kombinuje, ale střela zatím žádná nepřišla.

37:31
    Bruins se nyní vyhnali do středního pásma.

37:05
    Tim Stützle – 2 min., hákování.

36:31
    Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy se střídají v držení puku.
    33:37 Alex DEBRINCAT - 2:1

33:37
    Ottawa právě vstřelila branku! Ottawa si ale vedení bere zpátky! Chybu Bostonu v rozehrávce využil Holden, který poslal puk Bathersonovi, jenž na nic nečekal a posunul ho do jízdy ALEXI DEBRINCATOVI, který několikrát rychle zamíchal s pukem a kličkou překonal Swaymana. Asistence: Drake Batherson a Nick Holden.

33:00
    McAvoy pálil od modré čáry, Talbot se stihl přesunout a vyrazil puk betonem do rohu.

32:09
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra se přerušuje.
    30:33 Jake DEBRUSK - 1:1

30:33
    Boston právě vstřelil branku! Vedení domácích ale nemělo dlouhého trvání! Bergeron našel nahrávkou JAKEA DEBRUSKA, který se rozjel, nabral rychlost a vjel do útočného pásma. Obtočil se s kotoučem kolem brány a nejprve se jeho první střela odrazila od mantinelu, ale DeBrusk následně uklidil odražený puk z první do odkryté části brány. Asistence: Patrice Bergeron a Charlie McAvoy.

29:56
    Coyle z předbrankového prostoru pálil, ale na Talbota si nepřišel, protože ten má puk v lapačce a hra je přerušena.
    28:11 Tim STÜTZLE - 1:0

28:11
    Ottawa právě vstřelila branku! Bleskově využitá přesilovka! Ottawa pěkně kombinovala v útočném pásmu. Zpoza brány přihrál Batherson do mezikruží Chabotovi, který přenechal puk najíždějícímu TIMU STÜTZLEMU, který se nemýlil a otevírá skóre utkání. Asistence: Drake Batherson a Thomas Chabot.

27:59
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Trent Frederic – 2 min., sevření puku rukou.

27:35
    DeBrincat dostal krásnou nahrávku do mezikruží, ale pouze těsně minul bránu!

26:40
    Giroux trefil ze strany tyčku!

26:10
    Na druhé straně znovu zasahuje Swayman. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

25:36
    Pastrňák dostal na kruh nahrávku od McAvoye, jenže obrana Senators mu vystřelit nedovolila.

25:01
    Marchandova rána zápěstím končí v lapačce Talbota. Vhazuje se před domácí brankou.

24:43
    Swayman má další zásah. Poté se ještě strhla menší potyčka, kterou ale včas rozhodčí ukončili.

23:10
    Rána Pinta skončila v lapačce Swaymana. Vhazuje se před jeho bránou.

22:25
    Bergeron sice vstřelil gól, ale střídačka Ottawy si vzala trenérskou výzvu. Řešil se přechod útočného pásma. Video pak potvrdilo, že šlo o ofsajd, a tak gól neplatí

21:43
    Po střele domácích z mezikruží zasahuje Swayman, jenž má puk v lapačce. Vhazuje se před jeho brankou.

20:30
    Smith tvrdě pálil, rána jen těsně skončila nad břevnem Talbotovy brány.

20:01

První třetina skončila. Gól jsme zatím neviděli, ale sledujeme velmi pohledné utkání z obou stran. Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, oba brankáři ale zatím chytají spolehlivě, hlavně Jeremy Swayman předvedl několik důležitých zásahů. Druhá třetina začne zhruba ve 2:05.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:04

17:44
    Pastrňák střílel ze své obvyklé pozice v přesilovce, ale jeho ránu zablokoval Sanderson.

17:21
    Ottawa hraje oslabení dobře a dobře se brání.

16:22
    Ottawa vyhazuje až ke Swaymanovi.

16:04
    Tim Stützle – 2 min., podrážení.

15:53
    O puk se bojovalo u mantinelu, kde ho nakonec získali hráči Bostonu. Následně zasahuje Talbot. Vhazuje se před jeho brankou.

14:34
    Pastrňák nahrávkou oslovil Krejčího, který ale se svou střelou zmezikruží neuspěl a mířil mimo.

13:18
    S rozehrávkou za brankou pomohl Bostonu Swayman.

12:53
    Ofsajd Ottawy. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:44
    Bergeron se svou střelou neuspěl a nikdo se poté už nedostal k dorážce.

12:12
    Bergeron a McAvoy ujeli do přečíslení, které zakončil střelou druhý jmenovaný. Talbot chytil pokus do lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.

11:21
    Pastrňák ze své oblíbené pozice vyzkoušel pozornost Talbota. Domácí brankář byl ve střehu a střelu vyrazil.

10:50
    Kelly obětavě zablokoval ránu Taylora Halla.

10:29

10:20
    Sanderson vypálil od modré, ale bránu netrefil.

09:47
    Pinto se snažil v přesilovce z kruhu překonat Swaymana, ale ten puk ukryl pod lapačku. Vhazování před jeho brankou.

09:36
    Carlo tvrdě boural do mantinelu, ale naštěstí je v pořádku a už sedí na střídačce.

09:15
    Ottawa rozjíždí další akci zpoza vlastní brány.

08:44
    Po zásahu Swaymana se znovu bude vhazovat před jeho brankou.

08:29
    Matt Grzelcyk – 2 min., podrážení.

08:03
    Puk v lapačce Swaymana a buly je před jeho brankou.

07:31
    Stützle ujížděl sám na Swaymana, ovšem ten předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým!

06:51
    Nyní probíhá komerční přestávka. Poté se bude ve hře pokračovat.

06:18
    Forbort nebezpečně střílel z pozice před bránou, ale Talbot skvěle zasáhl.

04:16
    Tkachuk se řítil sám na Swaymana a chtěl ho překonat bekhendovou kličkou. Swayman ale jeho záměr přečetl a důležitým zásahem celou šanci zlikvidoval.

03:57
    Další Talbotův zásah. Tentokrát pálil Nosek. Další buly před Talbotem.

03:07
    Talbot teď málem daroval Bostonu gól, když svou chybou nahrál puk Krejčímu, ale ten netrefil puk optimálně. Domácí si můžou oddechnout.

02:39
    Talbot si poradil s další střelou Halla a i s následnou dorážkou.

02:27
    DeBruskovu ránu z mezikruží chytá do lapačky Talbot. Vhazuje se před bránou Ottawy.

01:43
    Další ránu na Talbota vyslal Hall, Talbot si poradil a chytá tuhle střelu.

01:22
    Pastrňák chtěl z otočky pálit, ale kotouč mu ujel, a tak ke střele ani nedošlo.

00:30
    Talbot má první zásah.

00:01

Ještě zazní státní hymna Kanady a USA.

Ottawa Senators: Talbot (A. Forsberg) – Zajcev, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Heatherington – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.
    Trenér: D.J. Smith

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – Frederic, Coyle, Hall – Cr. Smith, Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Jim Montgomery.

Přeji hezkou noc všem hokejovým fanouškům! Také základní část NHL pokračuje v plném proudu. My se zaměříme na souboj domácí Ottawy a hostujícího Bostonu. Ottawa ve svém posledním utkání na domácím ledě nestačila na Washington, kterému podlehla 2:3 v prodloužení. Zápas rozhodl v 63. minutě Marcus Johansson. Mezi střelce Ottawy se v tomto zápase zapsali Alex DeBrincat a Drake Batherson. Senátoři to budou mít ale těžké, protože proti nim stojí Boston, který aktuálně drží pozici nejlepšího týmu celé soutěže. Naposledy vyhráli Bruins na ledě New Jersey 4:3. Hlavní podíl na tom měl David Pastrňák, který se trefil hned dvakrát a dvě přihrávky měl David Krejčí. Jednu asistenci zapsal také Pavel Zacha, který do Bostonu zamířil právě z New Jersey. Nejproduktivnějším hráčem Ottawy je americký forvard Brady Tkachuk, který ve 33 zápasech zapsal 37 bodů (13+24). Nejlepším střelcem týmu je ale Kanaďan Claude Giroux, který dal 14 branek a k nim ještě přidal 24 asistencí a odehrál doposud 33 zápasů. Mezi beky je tím nejproduktivnějším Kanaďan Thomas Chabot, který v 28 utkáních zapsal 17 bodů (7+10). Brankáři Cam Talbot a Adam Forsberg se téměř pravidelně střídají, ale kanadský gólman má odehráno o dvě utkání více. Má procentuální úspěšnost zákroků 91,09 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj činí 2,70 gólu na zápas. Švédský brankář odehrál 17 utkání a má procentuální úspěšnost zásahů 90,48 % a průměrný počet inkasovaných gólů má 3,23 branky na zápas. Uvidíme, který brankář dostane od trenéra důvěru tentokrát. Asi není překvapením, který hráč je v dresu Bostonu tím nejproduktivnějším. Ano, je to český útočník David Pastrňák, který vr 33 zápasech zaznamenal 47 bodů (24+23) a je dokonce šestý v kanadském bodování celé NHL a je i nejlepším střelcem týmu. Jeho parťák z formace David Krejčí je v klubovém bodování na šestém místě, když zaznamenal ve 28 utkáních 26 bodů (10+16). O dvě příčky za ním v klubovém bodování je Pavel Zacha, který má na kontě ve 33 zápasech 20 bodů (3+17). Mezi tyto dva Čechy se dostal švédský obránce Hampus Lindholm, jenž je nejproduktivnějším obráncem Bruins. Ve 33 utkáních si připsal 24 bodů (4+20). Boston nasadil letos už tři gólmany. Jedničkou ale není Jeremy Swayman, který se v květnu účastnil MS ve Finsku. Nejvíc utkání zatím odchytal Linus Ullmark. Švédský brankář odchytal 23 zápasů. Jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 93,60 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj je 1,94 branky na zápas. Swayman odchytal 12 utkání s úspěšností zákroků 89,66 % a s průměrným počtem 2,63 góluna zápas. Jedno utkání odchytal Keith Kinkaid, který má průměrný počet inkasovaných gólů přesně 1,00 na zápas a procentuální úspěšnost zákroků 96,77 %. Uvidíme, který z gólmanů se nakonec v brance ukáže. Úvodní buly bude v Canadian Tire Center vhozeno krátce po 1:00. Příjemnou zábavu u sledování tohoto zápasu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 29. Stützle (Batherson, Chabot), 34. DeBrincat (Batherson, Holden), rozh. náj. DeBrincat – 31. DeBrusk (Bergeron, McAvoy), 57. Zacha (H. Lindholm, Coyle)