Ottawa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – Buffalo 0:0 (odl.) | Carolina – Chicago 3:0 (kon.)
NY Rangers – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:3 (kon.)
St. Louis – Toronto 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 1:4 (kon.) | Arizona – Colorado 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 6:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:2 (kon.)
New York Rangers
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Washington Capitals
Středa 28.12.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18 006 diváků. (03:47:40)

Střely na bránu: 32 – 30 | Přesilová hra: 0/5 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Hokejisté New Yorku Rangers nedokázali vstřelit Washingtonu ani gól. Hostující brankář Darcy Kuemper tak může slavit čisté konto, k němuž mu hodně pomohla i obrana. Ta domácí do šancí příliš nepouštěla, k tomu dokázala skvěle blokovat střely soupeře. Jezdci navíc měli špatně seřízená mířidla, když už netrefili protihráče, tak míjeli branku.

To Capitals byli směrem dopředu mnohem efektivnější. V 9. minutě využil přesilovku Marcus Johansson. Další dva góly padly v závěru druhé části. Nejprve se z dorážky prosadil Erik Gustafsson a 37 sekund před přestávkou se trefil také Lars Eller. Rangers pak v závěrečné třetině nedokázali zmírnit tříbrankové manko. Nepomohlo jim ani odvolání brankáře v přesilové hře, za které je naopak v čase 56:58 potrestal Conor Sheary.

59:58
    Ještě jedna střela Chytila. Kuemper ji odrazil vyrážečkou do rohu.

59:35

59:30
    Kakko našel Filipa Chytila. Kuemper se rychle přemístil a drží svou nulu!

58:55
    Už se v podstatě hraje jen o čisté konto Darcyho Kuempera. O vítězství Washingtonu je rozhodnuto.

58:35
    Opět Panarin. Střelu z pravého kruhu Kuemper pokryl a přerušil hru.

58:29
    Nyní střílel Artěmij Panarin, Kuemper byl připraven.

58:15
    Mika Zibanejad pálil od modré. Trefil jen Orlova.

57:45
    Tentokrát už Igor Šesťorkin zůstává v brance.

57:33
    Ještě jedno vyloučení na straně Washingtonu.
    Garnet Hathaway – 2 min., nedovolené bránění.
    56:58 Conor SHEARY - 0:4

56:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Artěmij Panarin střílel od modré čáry, ale trefil jen nohu CONORA SHEARYHO. Ten si kotouč následně srovnal na hokejku a z vlastního obranného pásma ho poslal do opuštěné branky Rangers. Ve statistikách bude tento gól zapsán jako zásah v oslabení. Bez asistence.

56:40
    Po Foxově krosu minul branku Zibanejad. Domácím dnes střelba opravdu nevychází.

56:03
    Po přerušení hry odchází v bolestivém předklonu na střídačku hostující obránce Nick Jensen. Nakonec dokonce opouští dějiště a míří do útrob arény. Vypadá to, že si ublížil při dopadu po souboji za brankou.

55:43
    Hathaway zablokoval střelu Panarina a puk se odrazil do středního pásma.

55:05
    Branka Rangers je prázdná! Domácí tedy s šesti bruslaři proti čtyřem soupeřům.

55:04
    Domácí dostávají asi poslední šanci na dramatizaci duelu. Budou hrát přesilovku po vyloučení Matta Irwina.

54:41
    Jimmy Vesey se po zadovce Kreidera objevil na brankovišti úplně sám, ale Kuemper dokázal jeho zakončení vykopnout pravým betonem! To byla velká příležitost Rangers.

54:25
    Skóre nezměnil ani Jimmy Vesey. Ten dostal přihrávku na pravý kruh, ale Kuemper byl připraven.

53:59
    Šest minut do konce. Hosté mají hru pod kontrolou, nepouštějí soupeře do šancí.

53:02
    V Madison Square Garden panuje hodně komorní atmosféra. Fanoušci Rangers jsou průběhem utkání zaraženi.

52:30
    Ránu Nicolase Aubeho-Kubela od pravého mantinelu vyrazil vyrážečkou Šesťorkin.

52:03
    Hosté v postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

50:45
    Garnet Hathaway to v krátkém sledu dvakrát zkoušel na Šesťorkina. Gólman Rangers v obou případech zasahoval levou nohou.

50:04
    Zakázané uvolnění hostí. Rangers se krátí čas na vymazání třígólového manka.

49:56
    Hosté si připsali další zblokovanou střelu. Na jejich obranu narazil Panarin. Do konce třetí třetiny schází deset minut.

49:05
    Lars Eller se snažil protáhnout kolem Trouby, domácí kapitán ho však čistě poslal k ledu.

48:40
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

48:31
    Po další střele hostí přerušil Šesťorkin hru.

48:19
    Sonny Milano zaměstnal Šesťorkina svým pokusem po přejetí útočné modré. Domácí brankář vyrazil puk do rohu.

47:58
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

47:32
    Hostům nic nepřinesla spolupráce Stromea s Ovečkinem, kterou Rangers zastavili ještě před zakončením.

46:32
    Tvrdá střela Filipa Chytila. Kuemper tentokrát musel zasahovat, což velmi dobře zvládl.

44:52
    Ránu Miky Zibanejada zablokoval Orlov. Hosté jsou dnes výborní v blokování střel.

44:06
    Julien Gauthier obral o puk rozehrávajícího Irwina. Z toho mohl těžit Ryan Lindgren, jenž ale z osy minul branku.

43:03
    Hosté v plném počtu. Rangers se tak nepodařilo zmírnit třígólové manko.

42:49
    Domácí v postavení mimo hru. Jejich přesilovka se chýlí ke konci.

42:38
    Nick Jensen vyhazuje až k brance soupeře.

42:27
    Další střela Panarina. Kuemper je opět na místě a přerušuje hru.

42:16
    Fox nabil Artěmijovi Panarinovi. Jeho rána končí na betonech Kuempera.

41:29
    Artěmij Panarin minul branku Washingtonu.

41:15
    Volej Miky Zibanejada z levé strany vyráží Kuemper.

Střely na bránu: 20 – 23 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Hokejisté Washingtonu mají duel v Madison Square Garden výborně rozehraný. Nad NY Rangers totiž vedou už 3:0. Domácí se snažili tlačit, ale naráželi na dobrou obranu soupeře, která většinu jejich ran zablokovala, případně scházela střelám hráčů v modrém přesnost. Krátce před přestávkou se naopak dvakrát prosadili Caps. Po dorážce Erika Gustafssona ještě přišla ke slovu trenérská výzva, která však domácím nevyšla. Podle rozhodčích se Sheary brankáře Šesťorkina vůbec nedotkl, byť kontakt v brankovišti byl ze záběrů zřetelný. 37 sekund před pauzou pak celek z hlavního města USA udeřil ještě jednou zásluhou Larse Ellera.

40:00
    39:23 Lars ELLER - 0:3

39:23
    Hosté přeci jen zvyšují na rozdíl tří branek! Mantha předal kotouč LARSOVI ELLEROVI, který s ním dojel až mezi kruhy a svižnou střelou švihem k pravé tyčce Šesťorkina překonal – 0:3. Asistence: Anthony Mantha.

38:20
    Igor Šesťorkin teď ukradl jasný gól Marcusovi Johanssonovi! Ten se dostal před brankou k puku po přihrávce Kuzněcova. Kotouč si přehodil na bekhend do protipohybu domácího brankáře a posílal ho do odkryté klece. Před čarou se však zázračně zjevila Šesťorkinova lapačka, která zachraňuje newyorský celek!

37:01
    Vyloučení v týmu New York Rangers:
    HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.
    37:01 Erik GUSTAFSSON - 0:2

37:01
    Gól platí! Domácí fanoušci pískají a bučí při vysvětlení rozhodčího, který řekl, že k žádnému kontaktu nedošlo. Ten byl přitom z opakovaných záběrů naprosto patrný... Ale pojďme se k celé situaci vrátit. Vincent Trocheck byl v útočném pásmu obrán o puk. Následoval rychlý protiútok a střela Conora Shearyho z pravého kruhu. Tu Šesťorkin vyrazil a následně do něho najel zmíněný Sheary. Volný kotouč si mezitím našel ERIK GUSTAFSSON, jenž ho ze slotu zvedl mimo dosah rozhozeného gólmana Rangers – 0:2. Asistence: Conor Sheary a Dylan Strome.

37:01
    Hosté se radovali z druhého gólu, ale střídačka Rangers si bere trenérskou výzvu. Domácí reklamují nedovolené bránění brankáři Šesťorkinovi. Do něho totiž před gólovou dorážkou Erika Gustafssona najel Conor Sheary.

36:40
    Panarin s pukem v útočném pásmu. Ještě počkal na Trochecka, kterému kotouč předložil do dobré pozice. Ten ale přestřelil!

35:50
    Domácí se snaží hrát aktivně, přesto mají v posledních minutách minimum střel na branku. Jejich pokusy buď blokuje obrany, nebo jsou nepřesné.

35:15
    Anthony Mantha se po vyhraném buly v útočném pásmu a přiťuknutí od Kuzněcova natlačil až před brankoviště a domácí musel podržet Šesťorkin, který udržel kotouč před brankovou čarou!

35:00
    Hosté v postavení mimo hru. Čas na reklamní přestávku.

34:34
    Rangers se snaží tlačit. Nahození Jacoba Trouby od modré však bylo zablokováno pozornou obranou Capitals.

33:58
    Hosté šikovně vyhodili. Tak, že puk nepřešel přes všechny čáry a hra tedy pokračuje.

33:19
    Kakko vypracoval šanci pro Vincenta Trochecka. Jeho střela z mezikruží však byla zablokována.

32:54
    Z pravé strany střílel Lars Eller. Trefil boční oblouk domácí branky.

32:18
    Rozhodčí si ještě předchozí šanci Gauthiera prohlédli na videu. Zkoumali, zda Kuemper nezajel s kotoučem za brankovou čáru, ovšem o gól se opravdu nejednalo.

32:18
    Julien Gauthier se nyní dostal za záda obrany hostí. Sice přepadl přes hůl Gustafssona, ještě se ale dokázal zvednout a pokračovat v nájezdu na Kuempera. Ten však hostům udržel vedení! Domácí lavička žádá vyloučení Gustafssona, ale rozhodčí se k udělení trestu nemají...

31:36
    Nyní ale Panarin našel pěkným krosem na levém kruhu číhajícího Miku Zibanejada. Ten z jedničky minul branku.

31:03
    Artěmij Panarin neuspěl se snahou zavézt puk do útočného pásma. Byl zastaven na modré čáře.

30:31
    Kotouč nyní vypadl z hrací plochy. Následuje další reklamní přestávka.

29:57
    Po zákroku Šesťorkina následovala před domácí brankou strkanice. Vylučovat se ale nebude. Zas tak závažné to nebylo.

29:38
    Vincent Trocheck vrátil puk obránci Adamovi Foxovi, který si sjel mezi kruhy. Branku hostí trefit nedokázal.

29:03
    Fox zablokoval přihrávku Johanssona, která směřovala na před branku najíždějícího spoluhráče.

28:37
    Hosté zatím velmi dobře brání a při hře 5 na 5 pouštějí soupeře do minima šancí.

28:03
    Z levé strany střílel Kravcov. Ten přestřelil branku hostí.

27:20
    Anthony Mantha vypálil po vyhraném vhazování v útočném pásmu. Igor Šesťorkin si připsal další úspěšný zákrok.

27:14
    Dylan Strome si dokázal zpracovat puk ze vzduchu a střelou z pravého kruhu prověřil Šesťorkina. O chvíli později usiloval o svou 803. branku v NHL Alexandr Ovečkin, který však po závaru nedostal puk za brankovou čáru. Ten končí pod Šesťorkinem. Reklamní pauza.

25:47
    Chytilův kros našel na levém křídle najíždějícího Kaapa Kakka. Finský útočník nepřekonal Kuempera.

25:21
    Filip Chytil dobře zapracoval v defenzivě, když odebral puk Johanssonovi. Následně otočil hru na druhou stranu a střelou švihem prověřil Kuempera. Ten si pro kotouč sáhl lapačkou.

24:12
    Kuzněcov udržel puk na útočné modré a zadovkou poslal do nájezdu Anthonyho Manthu. Ten šel do bekhendové kličky, ovšem Šesťorkin skvěle zasáhl. Domácí brankář pak dokázal nataženým levým betonem vychytat i dorážku Sonnyho Milana!

23:20
    Kuemper rozehrál po mantinelu. Puk dojel na levém křídle Alexandr Ovečkin a vypadalo to, že se natlačí před Šesťorkina. V tom mu ale zabránil čistým vypíchnutím kotouče obránce Miller!

22:33

22:27
    Vitalij Kravcov to zkoušel z ostrého úhlu. Kuemper si hlídal bližší tyčku a jeho spoluhráči pak vyhodili.

21:56
    Domácí už vyměnili přesilovkovou sestavu. Je tam Chytilova řada...

21:18
    Ránu Artěmije Panarina zablokoval Dowd. Puk se pak odrazil do středního pásma.

20:50
    Chris Kreider si sjížděl na přihrávku Zibanejada. Měl ale zablokovanou hokejku.

20:32
    Hned vyloučení na straně hostí. Dmitrij Orlov je potrestán za podrážení.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

Statistiky
    Střely na bránu: 13 – 8 | Přesilová hra: 0/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 2

První třetina vyšla výsledkově lépe Washingtonu. Hosté v 9. minutě využili přesilovku 5 na 3, když puk i s přispěním nešťastného zákroku obránce Trouby dopravil za brankovou čáru Marcus Johansson. Domácí pak byli střelecky aktivnější, ale do šancí se moc nedostávali. Nejblíže vyrovnání byli Kakko s Lafrenierem, kteří nedokázali dostrkat puk za brankovou čáru po ráně Chytila. Na druhé straně pak ještě nastřelil Alexejev brankovou konstrukci.

20:00

19:41
    Johansson vytvořil dobrou pozici pro Larse Ellera. Ten mířil z pravého kruhu na vzdálenější tyčku a pořádně protáhl Igora Šesťorkina. Domácí brankář předvedl velmi dobrý zákrok.

19:03
    Probíhá poslední minuta úvodní periody.

18:21
    Alexandr Alexejev málem navýšil hostující vedení! Obránce Washingtonu najížděl proti brance z levé strany a jeho střelu zastavila branková konstrukce!

17:27
    Orlov nahodil puk na zadní mantinel. Tam ho získal Kuzněcov, po jehož zadovce pálil z levého kruhu Anthony Mantha. Šesťorkin byl na místě a vyrazil ránu útočníka Caps.

16:32
    Kličkujícího Jensena obral o puk Adam Fox. Do protiútoku pak mohl vyrazit Jimmy Vesey, ten ale byl na ledě dlouho. Raději se tak kotouče zbavil a odjel střídat.

15:58
    Střely na branku – 13:6

14:45
    Obrovský nápor domácích! Filip Chytil nahodil zleva puk do brankoviště, kde se ho jeho spoluhráči snažili dotlačit za brankovou čáru, ale Darcy Kuemper nějak dokázal odolat! Poté se ještě dostal k dorážce z mezikruží právě Chytil, ovšem jeho rána byla zablokována.

14:38

13:43
    Projektil Adama Foxe od modré čáry opět likviduje pozorný gólman Capitals.

13:23
    Kuemper vyrazil také bekhendové zakončení Chrise Kreidera.

13:11
    Panarin nahrál na levý kruh Zibanejadovi. Jeho prudkou střelu z jedničky Kuemper stačil vyrazit!

12:35
    Právě Nick Jensen nyní podržel puk v rukavici příliš dlouho a dostává za to dvouminutový trest. Přesilovka pro Rangers.

12:20
    Po buly vypálil Nick Jensen. Šesťorkin musel hledat puk v provozu a zasahoval na poslední chvíli!

12:15
    Zakázané uvolnění, na které zahrál domácí obránce Adam Fox.

11:48
    Opět přišla na řadu lapačka brankáře Washingtonu. Tentokrát pálil zleva Ryan Lindgren.

11:39
    Mika Zibanejad prověřil Kuempera střelou z pravé strany. Ten má puk v lapačce.

11:10
    Caps se ve snaze dostat se zpátky do útočné třetiny dopustili ofsajdu.

10:54
    Domácí se dostali pod tlak. Nakonec alespoň vyhodili puk ze svého obranného pásma.

10:10
    Domácí jsou již v plném počtu. Po zákroku Kuempera následuje reklamní přestávka.
    08:44 Marcus JOHANSSON - 0:1

08:44
    Hosté dvojnásobnou přesilovku využívají! Z levého kruhu střílel Jevgenij Kuzněcov. Šesťorkin vyrazil puk před sebe, kde se ho snažili hrát MARCUS JOHANSSON a Jacob Trouba. Domácí kapitán ho nešťastně posouval směrem na vlastní branku a kotouč nakonec propadl za brankovou čáru k pravé tyčce kolem nataženého betonu gólmana Rangers. Johansson se ho také dotkl a tak je tato trefa připsána jemu. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Erik Gustafsson.

08:08
    Chris Kreider dostal dvě minuty za přidržení Ovečkina. Domácí jdou na poměrně dlouhou dobu do tří!

08:04
    Kombinace hostí směřovala na Jevgenije Kuzněcova, který střílel z vrcholu pravého kruhu. Puk skončil ve výstroji Šesťorkina.

07:47
    Ryan Lindgren dostal dvě minuty za sekání. Hosté si tak zahrají přesilovku.

06:47
    Ránu Jacoba Trouby přizvedl do ochranné sítě bránící Dylan Strome. Následuje první reklamní přestávka.

06:16
    Lindgrenovu střelu od modré čáry tečoval Barclay Goodrow. Puk minul pravou tyčku z pohledu Kuempera.

05:45
    Hosté zahráli na další icing. Vhazuje se před Darcym Kuemperem, který v minulé sezóně získal Stanley Cup s Coloradem.

04:38
    Vincent Trocheck vyhrál buly v útočném pásmu a následně mohl střílet. Branku Capitals netrefil.

04:33
    Kotouč spadl na střídačku Rangers. Dokonce přepadl přes plexisklo, kterého se ale dotkl. Za to tedy hostům vyloučení nehrozí.

03:54
    Na pravé straně našlápl do brejku Vitalij Kravcov. Výborně se však vrátil Trevor van Riemsdyk, který domácího útočníka dobruslil a nenechal ho střílet ani přihrávat.

03:23
    Panarin kroužil s pukem na levé straně útočného pásma. Následně puk nahodil na branku a po teči Miky Zibanejada musel na poslední chvíli reagovat Kuemper!

03:14
    Braden Schneider přijel s pukem na útočnou modrou a nahodil ho na Kuempera. Ten ho schoval v lapačce.

02:55
    Od modré čáry střílel Jacob Trouba. Kuemper svým zákrokem přerušil hru.

02:44
    Z levé strany to vyzkoušel K'Andre Miller. Darcy Kuemper vyrazil puk do rohu.

02:24
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

01:35
    Po prostřídání už zakončoval z pravého kruhu Sonny Milano. Igor Šesťorkin si připsal první ostrý zákrok.

01:09
    Dobrý forčekink první hostující formace. Do nějaké šance se však Ovečkin, Sheary či Strome nedostali.

00:53
    Máme tu zakázané uvolnění Washingtonu.

00:01

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Kravcov, Zibanejad, Panarin (A) – Vesey, Trocheck, Kreider (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Goodrow, Brodzinski.
    Trenér: Gerard Gallant

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Orlov (A), T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Irwin, Alexejev – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller (A), Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Cherrey, MacPherson.

New York Rangers:
    Rangers mají odehráno 35 zápasů. Bodů nasbírali 43 a v tabulce Východní konference i Metropolitní divize se nacházejí o jedno místo nad Washingtonem. Newyorčané jsou velmi dobře rozjetí. Z posledních devíti utkání vyhráli hned osm. Na jedinou porážku z tohoto období, kterou utrpěli v Pittsburghu, velmi dobře zareagovali předvánoční výhrou 5:3 v domácím derby s NY Islanders. Jezdci mají po zdravotní stránce čistý štít.