Ottawa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – Buffalo 0:0 (odl.) | Carolina – Chicago 3:0 (kon.)
NY Rangers – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:3 (kon.)
St. Louis – Toronto 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 1:4 (kon.) | Arizona – Colorado 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 6:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:2 (kon.)
New York Rangers
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Washington Capitals
Středa 28.12.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18 006 diváků. (03:47:40)

Střely na bránu: 32 – 30 | Přesilová hra: 0/5 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Hokejisté New Yorku Rangers nedokázali vstřelit Washingtonu ani gól. Hostující brankář Darcy Kuemper tak může slavit čisté konto, k němuž mu hodně pomohla i obrana. Ta domácí do šancí příliš nepouštěla, k tomu dokázala skvěle blokovat střely soupeře. Jezdci navíc měli špatně seřízená mířidla, když už netrefili protihráče, tak míjeli branku.

To Capitals byli směrem dopředu mnohem efektivnější. V 9. minutě využil přesilovku Marcus Johansson. Další dva góly padly v závěru druhé části. Nejprve se z dorážky prosadil Erik Gustafsson a 37 sekund před přestávkou se trefil také Lars Eller. Rangers pak v závěrečné třetině nedokázali zmírnit tříbrankové manko. Nepomohlo jim ani odvolání brankáře v přesilové hře, za které je naopak v čase 56:58 potrestal Conor Sheary.

59:58
    Ještě jedna střela Chytila. Kuemper ji odrazil vyrážečkou do rohu.

59:35

59:30
    Kakko našel Filipa Chytila. Kuemper se rychle přemístil a drží svou nulu!

58:55
    Už se v podstatě hraje jen o čisté konto Darcyho Kuempera. O vítězství Washingtonu je rozhodnuto.

58:35
    Opět Panarin. Střelu z pravého kruhu Kuemper pokryl a přerušil hru.

58:29
    Nyní střílel Artěmij Panarin, Kuemper byl připraven.

58:15
    Mika Zibanejad pálil od modré. Trefil jen Orlova.

57:45
    Tentokrát už Igor Šesťorkin zůstává v brance.

57:33
    Ještě jedno vyloučení na straně Washingtonu.
    Garnet Hathaway – 2 min., nedovolené bránění.
    56:58 Conor SHEARY - 0:4

56:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Artěmij Panarin střílel od modré čáry, ale trefil jen nohu CONORA SHEARYHO. Ten si kotouč následně srovnal na hokejku a z vlastního obranného pásma ho poslal do opuštěné branky Rangers. Ve statistikách bude tento gól zapsán jako zásah v oslabení. Bez asistence.

56:40
    Po Foxově krosu minul branku Zibanejad. Domácím dnes střelba opravdu nevychází.

56:03
    Po přerušení hry odchází v bolestivém předklonu na střídačku hostující obránce Nick Jensen. Nakonec dokonce opouští dějiště a míří do útrob arény. Vypadá to, že si ublížil při dopadu po souboji za brankou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Johansson (Kuzněcov, E. Gustafsson), 38. E. Gustafsson (Sheary, D. Strome), 40. Eller (Mantha), 57. Sheary

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Kravcov, Zibanejad, Panarin (A) – Vesey, Trocheck, Kreider (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Gauthier, Goodrow, Brodzinski.
    Trenér: Gerard Gallant

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Orlov (A), T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Irwin, Alexejev – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Milano – Aube-Kubel, Eller (A), Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Cherrey, MacPherson

Diváci: 18 006