Ottawa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – Buffalo 0:0 (odl.) | Carolina – Chicago 3:0 (kon.)
NY Rangers – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:3 (kon.)
St. Louis – Toronto 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 1:4 (kon.) | Arizona – Colorado 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 6:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:2 (kon.)
St. Louis Blues
4:5 (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Toronto Maple Leafs
Středa 28.12.2022, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Děkuji všem za pozornost a přeji hezký den. (04:44:20)

Máme za sebou úchvatnou přestřelku o devíti gólech, která našla své rozuzlení až v prodloužení, ve kterém měli dvě velké šance hosté a díky jedné proměněné berou bonusový bod do tabulky. Opět se ukázalo, že venkovní zápasy v letošní sezóně jsou Torontu šité na míru, proto dnes vyhrálo za 2 body a upevnilo si svou pozici v Atlantické divizi. Naopak St. Louis si připsalo třetí porážku v řadě a vzdaluje se kýženému čtvrtému místu v tabulce Centrální divize.

64:03 William NYLANDER - 4:5

64:03
    Toronto právě vstřelilo branku!
    WILLIAM NYLANDER využil chyby domácího Tarasenka útočné modré čáry, kde se nechal obrat o kotouč. Švéd už jel neohroženě sám na Greisse, kterému kotouč zasunul do brány a zařídil pro hosty bonusový bod.

62:46
    John Tavares po střele z levého kruhu nechal vyniknout opět jen gólmana domácích.

61:53
    Skoro přišel trest za neproměněný nájezd, ale štiplavou střelu Samsonov vytěsnil.

61:24
    TJ Brodie se postavil sám k nájezdu, jenže ho neprovedl vůbec dobře. Pro Greisse tento nájezd byl jednoduše zastavitelný.

61:24
    K vidění bude samostatný nájezd, když byl faulován hostující TJ Brodie.

60:01

Je za námi základní hrací doba stav je 4:4, bude tedy k vidění prodloužení. Ve třetí třetině se o jediný gól postaral domácí hráč, a tak svému celku vystřelil minimálně bod. Ve třetí třetině měli více ze hry hosté, měli i více střel, ale všechny skončily buď mimo, nebo je vychytal domácí gólman. Zajímavost: Poslední prodloužení ve vzájemném zápase vyhrálo St. Louis, jak to dopadne dnes?

60:00

59:00
    Další neskutečně tvrdý projektil od modré, postaral se o něj Parayko, ale Samsonov drží kotouč.

58:19
    Trenérovi hostů teď doslova bouchly saze, neboť rozhodčí přehlédli faul vysokou holí, po kterém zasažený hráč musel odejít na ošetřovnu.

57:53
    Tvrdá rána domácích od modré čáry skončila v hromadě tělech, které stály před brankou Samsonova, a tento pokus zblokovaly.

57:16
    Nahozením ze středního pásma získal Auston Matthews útočné pásmo pro své barvy.

55:37
    Nádherná akce, kterou nedokázal gólově zakončit Brayden Schenn, který dostal od kolegy z pravé strany útočného pásma skvělou přihrávku do jízdy, nechal ale vyniknout hostujícího brankáře.

54:36
    Zajímavá a chytrá "prostrkávačka" před branku Greisse ale nenašla podporu.

53:50
    Zajímavé nahození od modré čáry, ale nemělo další navazující akci.

Jakub Špaček

Branky a nahrávky: 8. Rosén (L. Brown, Toropčenko), 28. O'Reilly (B. Schenn), 30. Faulk (Bučněvič, Tarasenko), 46. Kyrou (Parayko, Thomas) – 4. Holl (Giordano, Nylander), 20. Tavares (Marner, Järnkrok), 26. Kerfoot (Matthews, Giordano), 36. Järnkrok (Holmberg, Engvall), 65. Nylander

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Rosén, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – Kyrou, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Acciari, B. Schenn, Barbašev – Leivo, L. Brown, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Giordano, Holl, Brodie, Timmins, Liljegren, Jo. Benn – Bunting, Matthews (A), Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – Kerfoot, Kämpf, Engvall – Aston-Reese, Holmberg, Joe. Anderson.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: MacCauley, Pochmara – Baker, Pancich

Diváci: 18 096