Ottawa – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Columbus – Buffalo 0:0 (odl.) | Carolina – Chicago 3:0 (kon.)
NY Rangers – Washington 0:4 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:3 (kon.)
St. Louis – Toronto 4:5 (po pr.) | Winnipeg – Minnesota 1:4 (kon.) | Arizona – Colorado 6:3 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:2 (kon.) | Vancouver – San Jose 6:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
San Jose Sharks
Středa 28.12.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Je za námi utkání mezi Vancouverem a San Jose, které dopadlo jednoznačně ve prospěch domácího celku. Kosatky si vytvořily náskok už v první třetině a v dalším průběhu hry jej postupně navyšovaly. Po dvou třetinách vedly o tři góly a v závěrečné periodě ještě další dvě trefy přidaly. Hostům nepomohly ani dvě branky Meiera, Žraloci tak na ledě Vancouveru padli 2:6.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:33:24)

59:11
    Rozběhla se nám poslední minuta utkání. Vancouver drží hrací předmět ve vlastním pásmu.

58:13
    Do rozehrávky domácího celku se zapojil brankář Spencer Martin, zvládl ji velice dobře.
    57:32 Brock BOESER - 6:2

57:32
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali ještě jedné trefy! Bo Horvat zpoza brány nabídl touš na kruh BROCKU BOESEROVI, který to vymetl precizně. Reimer byl v tomto případě bez šance. 6:2. Asistence: Bo Horvat a Ilja Michejev.

56:43
    Spencer Martin si připsal poměrně snadný zákrok, kotouč dokázal vyrazit do rohu kluziště.

56:02
    Do konce utkání už zbývají necelé čtyři minuty. Dá se říct, že střetnutí se z obou stran už jen dohrává.

55:36
    Elias Pettersson se dostal do potíží ve vlastním pásmu, nakonec ale vše zvládl.
    54:33 Timo MEIER - 5:2

54:33
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Erik Karlsson potvrdil svou letošní výtečnou formu parádním průnikem. Dostal se mezi obránce a poté na levé straně uvolnil TIMA MEIERA, jenž předvedl velice pohotové zakončení. 5:2. Asistence: Erik Karlsson.

53:22
    Ethan Bear nabil spoluhráči na vrchol pravého kruhu, odkud přišla střela. Reimer ale zasahovat nemusel, poněvadž pokus byl zablokován.

52:52
    Nico Sturm se v pádu snažil přihrát před bránu, ale domácí obránci jej nakonec zastavili.
    52:11 Bo HORVAT - 5:1

52:11
    Kanadský celek přidává pátou branku a dnes je definitivně rozhodnuto! BO HORVAT se uvolnil na pravé straně útočného pásma, před sebou měl hodně prostoru a nakonec parádně vymetl horní růžek. 5:1. Asistence: Brock Boeser.

51:44
    Domácí hokejisté měli za sebou už poměrně dlouhé střídání, a tak kotouč jen nahodili dopředu a jeli střídat.

50:52
    Křížná přihrávka našla na levém kruhu Meiera, který zvolil rychlé zakončení, avšak Martin se přesunul pohotově.

50:18
    Noah Gregor si hledal místo na útočné modré čáře, ale nevšiml si, že stojí v ofsajdu. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Horvat (Michejev, Boeser), 17. E. Pettersson (Pederson, L. Schenn), 25. Michejev (Kuzmenko, T. Myers), 27. Q. Hughes (Michejev, Horvat), 53. Horvat (Boeser), 58. Boeser (Horvat, Michejev) – 20. Meier (Couture, E. Karlsson), 55. Meier (E. Karlsson)

Vancouver Canucks: S. Martin (Delia) – T. Myers, Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Bear, Stillman – Boeser, Horvat (C), Michejev – Lazar, J. Miller (A), Garland – Pederson, E. Pettersson, Kuzmenko – Studnicka, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Jayc. Megna, Benning, Vlasic, Ferraro (A), Harrington – Barabanov, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl, Bonino (A) – Nieto, Sturm, Gregor – J. Svečnikov, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Skilliter, Anderson – Murchison, Fournier

Diváci: 18 875