HC ZUBR Přerov
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 17.12.2022, 17:00 • MEO Arena, Přerov • Chance liga • 33. kolo

Hokejisté Přerova vydřeli dva body proti poslední rezervě Pardubic, která vedla díky Matýsem využité přesilovce od 17. minuty. Po dvou trefených tyčích z drtivého náporu v prostřední třetině vyrovnal Dvořák. Zato třetí třetina a prodloužení mnoho šancí nenabídly, rozhodly až nájezdy, v nichž se dvakrát trefil domácí Pechanec. (19:47:06)

Antonín PECHANEC - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil Zubr Přerov.

Autorem vítězné branky je ANTONÍN PECHANEC.

6. série
    2:1
    Antonín PECHANEC nezaváhal ani při druhém nájezdu a v šesté sérii prudkým švihem k tyči rozhoduje o vítězství Zubrů.

6. série
    1:1
    Pořadí se od šesté série otáčí. Tomáš URBAN napodruhé neproměňuje při pokusu mezi betony.

5. série
    1:1
    Martin KADLEC míchal s pukem, který mu Postava včas vypíchl.

5. série
    1:1
    Jiří GOIŠ najížděl středem a zápěstím trefuje znovu jen brankáře Dynama.

4. série
    1:1
    Tomáš VILDUMETZ neprostřelil Postavu mezi betony.

4. série
    1:1
    David BŘEZINA mířil nad vyrážečku, pokus však končí na betonu pardubického gólmana.

3. série
    1:1
    Tomáš ZEMAN to vzal širokým obloukem, zakončil však jen do betonu Michala Postavy.

3. série
    1:1
    Jan SVOBODA blafákem nevyzrál na Milana Kloučka.

2. série
    1:1
    Tomáš URBAN to udělal skvěle, pustil Postavu do rozkleku a zápěstím skóruje nad jeho lapačku.

2. série
    1:0
    Daniel INDRÁK přestřeluje.

1. série
    1:0
    Martin BELLUŠ zkoušel blafák do bekhendu po ledě, provedení zaskřípalo a kotouč naráží do Postavova betonu.

1. série
    1:0
    Antonín PECHANEC zahajuje rozstřel ranou zápěstím, kterou zastavila až napnutá síť.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Na led míří rolba a po nezbytné úpravě plochy začnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Vyloučení v týmu HC Zubr Přerov:
    Tomáš Kudělka – 2 min., sekání.

64:18
    Přerovští nevyužili přečíslení, hosté se stačili vrátit.

63:38
    Březina od mantinelu viděl volného Hrdinku, který si najel mezi kruhy, ale švihem posílá kotouč jen do Kloučkovy lapačky.

63:14
    Přerovu je pískána přihrávka rukou a po delší hře 4 na 4 se vrací klasický poměr při prodlouženích, tedy po třech na každé straně.

62:49
    Drtina si našel volný kotouč a bez přípravy ho opřel jen do zadního hrazení.

61:45

61:25
    V přesilovce 4 na 3 pálí z levého kruhu golfákem nepřesně Chroboček.

60:40

60:01

Oba celky získávají po bodu, i když pro Přerov je domácí remíza s posledním mužstvem tabulky spíše ztrátou. Poslední třetina byla hodně opatrná, hokejově mnohem slabší než ta prostřední, v níž Přerov soupeře chvílemi až drtil. O držiteli druhého bonusového bodu rozhodne prodloužení či nájezdy.

60:00

59:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Ondřej Matýs – 2 min., hákování.

59:45
    Do úniku se vydal také Březina, jehož hosté při blafáku zastavují jen nedovoleným zákrokem.

59:23
    Pardubičtí hokejisté se stačili vrátit s Goišem, který se hnal do protiútoku.

58:56
    Vildumetzovu nepřesnou křížnou přihrávku zachytil Krisl, vyvezl kotouč a pošetřil nějaké vteřinky.

58:40
    Tomáš Kudělka – 2 min., vysoká hůl.

58:00
    Dnešní utkání sleduje 593 diváků.

57:38
    Zakázané uvolnění vrací hru před Postavu.

57:11
    Tečovaná pardubická střela od modré čáry končí v rohu a domácí přenášejí hru do středního pásma.

55:12
    Vildumetz neměl při kontru podporu spoluhráčů, proto od modré čáry jen nahodil kotouč za přerovskou bránu. Tam ho dojel Kaut a bojuje se v rozích.

54:39
    Protiútok Pardubic B zhatil ofsajd. Jeden z hráčů reklamuje úder do obličeje, ale spíše si najel na rameno domácího Macuha.

53:54
    Domácí hokejisté vybojovali útočé pásmo, diváci je hlasitě ženou do útoku. Ztráta bodu doma s posledním by byla pro zubry nepříjemností.

52:49
    Svoboda ujel po levém křídle a zadovkou nabil Březinovi, který pálí doprostřed brány a Klouček podržel kotouč ve své výstroji.

52:21
    Je to teď taková přehazovaná, oba celky nastřelují puky bez účelu za pevně sevřené obrany. Nakonec je ofsajd pískán Přerovu.

50:21
    Dvořákovu střelu z otočky se snažil dorazit Dobša, Milan Klouček si však stáhl kotouč včas širokou holí pod lapačku.

49:32
    Rákos pálil z první od pravého hrazení jen do dobře postaveného Hrdinky.

49:13
    Sledujeme opatrnější pasáž, kterou přerušilo zakázané uvolnění Zubrů.

47:57
    Po komerční přestávce se vhazuje ve středním pásmu.

46:54
    Chrobočkovu velmi dobře mířenou ránu z úhlu vykopává Klouček bruslí.

46:48
    Pardubický brankář pro jistotu podržel dalekonosnou střelu ve své lapačce.

44:53
    Pardubičtí uspěli na vhazování v útočném pásmu a Belluš okamžitě tvrdou střelou vyprášil Postavův beton.

44:07
    Krisl nahazoval za bránu, domácí pak forčekingem donutili soupeře k nepřesné rozehrávce v nouzi, ale do střelecké pozice se v nepřehledné situaci nakonec nesrovnali. Černému mezi kruhy projel kotouč mezi bruslemi.

42:21
    Po přísně posouzeném zakázaném uvolnění Dynama a vyhraném buly rozehráli žlutomodří útok kolem soupeřovy brány a Jan Svoboda střílel pohotově zblízka jen do Kloučkova betonu.

41:46
    Pardubický Zeman v ideální pozici z levého kruhu o fous přestřelil přerovskou klec.

40:46
    Na druhé straně vyráží Klouček Dvořákovu polovysokou střelu, domácím se poté nepodařilo pokračovat v akci za bránou.

40:19
    Michal Postava chytá do lapačky prudkou střelu od pravého hrazení.

40:01

Prostřední část se nesla ve znamení velkého náporu Přerova, kterému se nakonec podařilo přece jen vydřít vyrovnání, když předtím na obou stranách zvonily tyče. Po 40 minutách je tedy stav nerozhodný.

40:00

39:26
    Přerovu je pískáno postavení mimo hru.

38:27
    Ševčíkovi na modré čáře přejížděl Dvořák, domácí obránce se rozhodl pro tvrdou střelu, kterou Klouček ukryl ve své výstroji.

37:57
    V zápisu o utkání je zatím nesprávně označen za autora gólu Chroboček, zde určitě musí dojít k opravě.
    37:57 Filip DVOŘÁK - 1:1

37:57
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí konečně vydřeli zasloužené vyrovnání. Po buly vydoloval kotouč Goiš a přihrál zadovkou na modrou čáru Chrobočkovi. Jeho tvrdou ránu do Kloučkova betonu pak připravil v souboji s obráncem pro FILIPA DVOŘÁKA, který z bezprostřední blízkosti doklepl do brány. Asistence: Jiří Goiš a David Chroboček.

37:46
    Po rychlé kličce pálil z brejku nepřesně domácí Indrák.

37:10
    Zubři rozebrali rychlou kombinací pardubickou obranu, Pechanec bekhendem našel na brankovišti najíždějícího Ševčíka, ofenzivní zadák však zblízka nepřekonal gólmana Dynama.

36:27
    Po vyhraném vhazování střílel Ševčík od modré čáry k tyči, Klouček byl opět na místě.

36:09
    Pro změnu zakázané uvolnění hostů.

35:03
    Zubři se nedohodli při střídání a vyhazují na zakázané uvolnění.

33:58
    Machač našel z brejku ve dvou na jednoho Půhoného, který bekhendem trefuje jen brankáře Postavu.

33:32
    Doležalovi sjel kotouč při střele z levého křídla od čepele a míří za bránu Pardubic B.

32:45
    Chrobočkovo nahození Klouček vyrazil před sebe a nepustil ani Pechancovu dorážku na dlouhou ruku zblízka.

31:34
    Přečíslení Dynama mohl již zakončit zcela volný Urban, trochu zbytečně hledal sklepnutím nalevo obsazeného Machače.

30:32
    Patrik Machač se forčekingem za bránou Zubrů dostal ke kotouči, přihrávkou na brankoviště však spoluhráče neobjevil.

29:19
    Pokračuje drtivý nápor Přerova. Březinovi střela z otočky sjela po čepeli, před brankovištěm ovšem klouzající kotouč zachytil Pechanec a podobně po ledě prověřil Kloučka, který řeší další šanci rozklekem.

29:06
    Clonící Ministr šikovně tečoval polovysokou střelu těsně vedle. Nula na přerovském kontě stále svítí.

28:14
    Dvořák netrefil pardubickou bránu z mezikruží.

27:39
    Černý objel bránu a snažil se zasunout rychle k tyči, kam dal Klouček včas svůj pravý beton.

27:11
    Pokračuje záplava šancí, Přerov vede 2:1 na tyče. Dalším, kdo na brankovou konstrukci dal své razítko, je Tomáš Doležal nenápadnou střelou od mantinelu.

27:01
    Po vyhraném buly střílel švíhem od modré čáry pod břevno Černý, brankář Dynama si poradil.

26:34
    Daniel Rákos z mezikruží trefuje břevno přerovské brány!

25:11
    Hosté namazali mizernou rozehrávkou zcela volnému Janu Svobodovi, jehož zakončení však zmagnetizoval lapačkou Milan Klouček.

24:30
    Dobšovu střelu švihem vyrazil Klouček obloukem před sebe a v pádu ji dorazil za jeho záda Goiš. Rozhodčí však okamžitě rozpažuje, gól není uznán. Zřejmě byl dosažen úmyslným kopnutím.

24:16
    Pardubické přečíslení 3 na 2 končí přihrávkou zpoza brány, která šla Machačovi na brusle.

23:05
    Zakázané uvolnění Pardubic B.

22:44
    Od pravého mantinelu prostřelil klubko hráčů Matýs. Sstřelu, kterou ještě lehce tečovala jedna z bruslí, Postava vůbec neviděl, ale byl dobře postavený a kotouč končí v jeho moci.

21:48
    Na druhé straně končí pardubický průnik nahozením kotouče pod tělo brankáře Postavy.

21:27
    Hned po skončení oslabení ujel do samostatného nájezdu Daniel Ministr, blafákem si však na Milana Kloučka nepřišel!

21:11

20:44
    Postava vyráží střelu z levého kruhu a stačil se přemístit i proti křížné dorážce z druhé strany.

20:01

Poslední béčko Pardubic překvapivě vede na ledě Přerova, když dokázalo využít hned svou první přesilovku, zatímco šest minut v oslabení ustálo bez úhony.

20:00

19:56
    Kaut číhal u tyče a střílel zblízka, Postava však skulinku utěsnil. Ještě jednou se bude vhazovat po jeho pravici.

19:23
    Obrovský závar před přerovskou bránou, kam se sesypalo šest nebo sedm hokejistů a nakonec volný kotouč domácí vyhazují.

19:11
    Daniel Ministr – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

18:55
    Ministrův příklep pokryl Milan Klouček a nepustil domácí hráče k dorážce.

18:50

18:01
    Kudělkova střílená přihrávka před bránu se odráží od pardubických bruslí a hosté vyhazují.

17:18
    Chrobočkovi nevyšla střela z první, posunul si kotouč bruslí a nakonec i tak vyslal hodně nepříjemnou křížnou střelu, kterou Klouček zneškodnil hranou betonu.

16:50
    Patrik Machač – 2 min., podrážení.
    16:04 Ondřej MATÝS - 0:1

16:04
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Hosté proměňují svou první přesilovku za 36 vteřin. Jejich komando obehrálo celé útočné pásmo, u přední tyčky se uvolnil Kaut a skvěle posunul puk na ONDŘEJE MATÝSE, který zakončil z těžkého úhlu do odkryté části brány. Asistence: Tomáš Kaut a Tomáš Vildumetz.

15:38
    Postava podržel chycený kotouč po střele od modré čáry.

15:29
    Filip Dvořák – 2 min., držení hole.

15:00
    Domácí zůstali po skončení přesilovky v náporu, zpoza brány prostrčil kotouč Antonín Pechanec na hůl Jana Svobody, po jehož pohotové střele zazvonila pardubická tyčka.

14:39

14:36
    V úplném závěru přesilovky zakončil kombinaci na jeden dotek dělovkou do Kloučkova betonu opět Hrdinka.

13:39
    Černého střelu zápěstím vyráží Klouček rozklekem a Macuhovi při pokusu o dorážku kotouč přeskočil hůl.

13:17
    Vzápětí pálil František Hrdinka od modré čáry sám, jeho golfový úder končí v lapačce Milana Kloučka.

13:05
    Hrdinka nabil nalevo Chrobočkovi, jehož prudký příklep vyráží Klouček betonem.

12:39
    Tomáš Kaut – 2 min., hákování.

11:20
    Doležalova svižná střela z vrcholu pravého kruhu z plné jízdy míří přímo doprostřed pardubické brány.

10:47
    Píská se zakázané uvolnění Přerova, i když se zdálo, že vyhozený kotouč lehce tečoval Doležal.

10:06
    Zpětnou přihrávku domácího Jana Svobody vystihl David Sýkora.

9:40
    Postava s jistotou chytá střelu z pravého kruhu.

8:30
    Kadlec centroval na brankoviště na Belluše, který vložil do dráhy čepel hole a zblízka trefuje přerovského brankáře.

7:10
    Přes obránce pálil z mezikruží zápěstím David Dobša, kotouč je ve výstroji Milana Kloučka.

6:45

6:05
    Přerov se usadil v útočném pásmu, Černého švih od modré čáry zblokoval do bezpečí Drtina.

5:30
    Podruhé v oslabení se hosté osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

4:45
    Martin Belluš – 2 min., krosček.

4:08
    Poprvé zahrozili domácí. Dobša na sebe natáhl dva hráče a vrátil kotouč na modrou čáru Černému, jehož tečovaná střela proletěla těsně vedle Kloučkovy brány.

2:57
    Ondřej Matýs zařadil vyšší rychlostní stupeň, prohnal se kolem pomalých přerovských beků a samostatný nájezd zakončoval po ledě mezi betony Michala Postavy, jenž je secvakl včas a první velkou šanci zmařil.

1:52
    Kadlecova přihrávka na Urbana nebyla přesná, kotouč mají ve své moci domácí a mohou rozjet akci zpoza vlastní brány.

0:54
    Hosté jsou vykázáni do středního pásma.

0:21
    Béčko Pardubic začalo aktivněji, Vildumetz zakončil jeho kombinaci z levého kruhu do brankáře.

0:01

Zubr Přerov: Postava (Žurek) – Černý, Kudělka, Hrdinka, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Svoboda – Doležal, Macuh, Indrák – Goiš, Dvořák, Dobša – Tarnoczy, Ministr, Fencl.
    Trenér: Robert Svoboda.

Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Hanousek, Zdráhal, Nedbal, Sýkora, Kubíček, Drtina, Oliva – Matýs, Kaut, Vildumetz – Zeman, Rákos, Rouha – Lichtag, Machač, Půhoný – Belluš, Urban, Kadlec.
    Trenér: Václav Baďouček.

Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Polák, Roupec.

Zubři hrají ve žluto-modrých dresech, Dynamo v červeno-černých.

V dosavadních dvou zápasech získali Moravané pět bodů ze šesti možných:
    Přerov – Pardubice B 4:3 na nájezdy
    Pardubice B – Přerov 1:3

Dynamo Pardubice B
    S pětibodovou ztrátou na předposlední místo uzavírá nováček tabulku druhé nejvyšší soutěže. Osmnáctizápasové čekání na tříbodové vítězství ukončilo béčko Pardubic doma proti Litoměřicím, následovala však minulou sobotu těsná porážka 2:3 na ledě Vsetína.