Tampa – Montreal 4:1 (kon.) | New Jersey – Boston 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 4:5 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:3 (kon.) | Anaheim – Vegas 3:2 (2:0 po s.n.)
Seattle Kraken
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Calgary Flames
Čtvrtek 29.12.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (07:01:08)

3. Jordan Eberle (SEA) 0+2
    Calgary Flames slaví velmi důležitou výhru z ledu Seattlu Kraken.

Calgary bylo ve třetí třetině aktivnějším týmem a za svou snahu nakonec byli hosté odměněni i třetí brankou, kterou vstřelil Huberdeau. Kraken se následně už k příliš velkému tlaku nevzchopil, a tak se třetí branka Flames ukázala, jako vítězná.

Calgary Flames si tedy po prohrané bitvě o Albertu spravilo chuť, když kanadský celek zvládl další důležitý divizní souboj, protože z ledu Seattlu Kraken odjíždí po těsné výhře 3:2 se dvěma body a v divizní tabulce se díky tomu dostává na třetí místo.

59:46
    Eberle zpoza klece dostal kotouč na některého z jeho spoluhráčů, avšak následná střela zřejmě skončila na některém z hráčů stojících před bránou a puk se odrazil za klec Calgary, odkud ho Lucic obloukem poslal až do útočného pásma Flames.

59:40
    Dave Hakstol (SEA) si bere svůj oddechový čas.

59:40
    Po úspěšném zákroku Vladaře, jenž vyrazil střelu McCanna do rohu kluziště, se hostům podařilo vyhodit puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

59:18
    Burakovského střela z pravé strany trefila blokujícího Schwartze.

58:58
    Calgary se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma, když hosté zvládli souboj u mantinelu.

58:37
    Nyní už Grubauer míří na svou střídačku a Seattle hraje v šesti.

58:05
    Grubauer se své bráně už hlásí o odvolání, ale Flames zatím stále drží puk v blízkosti jeho brány.

57:57
    Lindholm dokázal zpoza klece dostat puk na Mangiapaneho, který bekhendem trefil Grubauera do jeho masky a puk se poté odrazil do ochranné sítě.

57:40
    Toffoli vyslal na zteč Dubého, avšak toho dokázal dojet Soucy, který hostujícího útočníka vytlačil k mantinelu.

57:08
    Chris Tanev dokázal získat puk za bránou Calgary a díky tomu se hostům poté podařilo dostat touš do středního pásma.

56:53
    Dunn chtěl poté nahodit puk zpět do útočného pásma, ale trefil hůl Huberdeaua, od které se kotouč odrazil mimo hrací plochu.

56:44
    Po zblokované střele Dunna se kotouč odráží do středního pásma.

56:35
    Po dlouhých jedenácti minutách se Vladař dočkává dalšího zákroku v této třetině, když si český brankář musel poradit se střelou Eberleho ze středu útočného pásma.

55:55
    Mangiapane vyslal hodně nepříjemnou střelu z pravého kruhu, kterou se Grubauerovi podařilo vyrazit za svou klec.

55:37
    Toffoli se snažil prohodit kotouč mezi bruslemi obránce Dunna, ale ten mu na jeho kličku neskočil.

55:11
    Ofenzivní akce Seattlu končí na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

55:00
    Otevíráme poslední pětiminutovku třetí třetiny. Pokud chce Kraken v tomto utkání bodovat, tak domácí budou muset hodně přidat, protože v posledních minutách tahají za kratší konec.

54:18
    Domácí hokejisté nyní měli velké štěstí, protože střela Kadriho z levého kruhu orazítkovala břevno domácí klece.

53:58
    Lucic se po levé straně snažil prodrat před Grubauera, avšak velmi dobrou práci předvedl Borgen, který hostujícího útočníka vytlačil za bránu.

53:41
    Coleman obdržel přihrávku před bránu Seattlu, jenže další důležitý zákrok předvedl Grubauer, který následnou střelu útočníka Calgary zastavil.

53:08
    Calgary se poté nastěhovalo do svého útočného pásma, ale čtvrtá formace Flames si zde nevypracovala žádnou střeleckou příležitost.
    52:00 Jonathan HUBERDEAU - 2:3

52:00
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A tak jsem to zřejmě zakřikl, protože se vzápětí hosté dostávají do vedení. Kadri přihrál kotouč na modrou Anderssonovi, jehož střela byla domácím hráčem sražena a puk dojel před bránu k JONATHANU HUBERDEAUOVI, jenž se stihl ještě i otočit a poslal touš pod vyrážečku Grubauera. Asistence: Rasmus Andersson, Nazem Kadri.

51:49
    Seattle tedy přežil své oslabení, a tak nadále pokračujeme za nerozhodného stavu.

51:34
    Na domácího brankáře přiletěl další střelecký pokus z modré čáry, který vyslal Hanifin a Grubauer raději přerušil hru.

50:58
    Mangiapane měl obrovskou příležitost poslat Calgary do vedení, když se k němu odrazil kotouč před Grubauerem, jenže z bezprostřední blízkosti domácího brankáře nepřekonal.

50:42
    Růžička vystřelil z levého kruhu, ale pokus slovenského útočníka byl hodně nepřesný.

50:16
    Lindholm zavezl puk do útočného pásma, kde nahrával před bránu Kadrimu, jenž tečoval touš přímo do připraveného Grubauera.

49:57
    Kadri nabil na modré čáře Anderssonovi, jehož dělovka skončila na betonech Grubauera. Seattle poté vyhodil puk ze svého obranného pásma.

49:44
    Oliver Bjorkstrand (SEA) však Colemana při jeho střele sekl, a tak za své počínání dostává dvě minuty.

49:30
    Coleman se dostal ke střele z levého kruhu, která jen těsně minula vzdálenou tyč domácí klece.

49:10
    Ofenzivní snaha Calgary byla zastavena hvizdem čárového rozhodčího, protože se hosté dostali do ofsajdu.

48:45
    Schwartz chtěl přihrát kotouč na najíždějícího Burakovského, avšak tento pas si pohlídal bránící Andersson.

48:24
    Ritchie nahazoval puk ještě před středovou čárou, takže je Calgary odpískáno celkem zbytečné zakázané uvolnění.

47:39
    Do útoku se poté pustili hosté z Calgary, když si nakonec Grubauer musel poradit se střelou od modré čáry, jenž skončila v jeho výstroji.

47:12
    Domácí hokejisté předvedli parádní kombinaci až do prázdné brány, jenže Wennberga dokázal uhlídat Hanifin, jenž by jinak zakončoval do zcela odkryté klece.

46:52
    Burakovsky dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud následně i vystřelil, ale jeho pokus letěl mimo bránu Calgary.

46:30
    Backlund se svým pasem snažil najít Mangiapaneho, jenže ten byl dobře hlídat domácí obranou.

45:04
    Oleksiak hledal svým křižným pasem volného Benierse, ale do této přihrávky vložil svou hůl Lewis, takže Beniers poté nemohl střílet z první.

44:22
    Stone nahrál na útočnou modrou Huberdeauovi, jenž poté chtěl zadovkou uvolnit Lucice, avšak tento pas sebral jeden z domácích hráčů.

43:47
    Seattle se pokoušel dostat puk zpoza hostující klece mezi kruhy, ale tento pas zastavil Coleman.

42:54
    Dunn nahrál na levou stranu Larssonovi, jehož pokus možná trochu lízl svou lapačkou Vladař a puk letěl mimo bránu Calgary.

42:09
    Hostujícím hokejistům nevyšla útočná rozehrávka, když kotouč pouze proletěl přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
    41:32 Velká příležitost Huberdeaua, kterého však vychytal Grubauer.

41:32
    Grubauer nyní předvedl hodně důležitý zákrok, když Kadriho střela se odrazila mezi kruhy, kde byl nikým nehlídaný Huberdeau, jenž však nedokázal dostat puk za ležícího brankáře Seattlu.

40:58
    Chris Tanev dostal přihrávku na modrou čáru, odkud následně nahodil touš, ale jeho pokus jen proletěl kolem brány Seattlu.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 25:29
    Zblokované střely: 7:8
    Hity: 18:17
    Vyhraná vhazování: 15:22
    I ve druhé třetině se oba týmy prosadily jednou, a tak i do třetí části půjdeme za nerozhodného stavu.

Seattlu se velmi vydařil vstup do druhé třetiny, když hned ve druhé minutě poslal Krakena do vedení Oleksiak. Calgary si hned poté vzalo oddechový čas, ale i tak ještě chvíli trvalo než se hosté opět trochu probrali.

Plamenům k tomu nakonec pomohla přesilová hra, kterou vcelku rychle využili díky teči Kadriho a následně bylo i Calgary lepší, jenže další branku už hosté nepřidali.

I do třetí třetiny se tedy půjde za nerozhodného stavu.

40:00

39:48
    Kraken se ještě dostal do jednoho střeleckého zakončení, které však hostující obrana zblokoval do ochranné sítě.

39:12
    V samotném závěru druhé třetiny se domácí dostali do obrovské šance, když Eberle poslal kotouč mezi kruhy na volného Dunna, proti kterému však Vladař vyjel a střelu domácího hráče vyrazil.

38:28
    Seattle nahazoval kotouč do svého útočného pásma, kde puk zaletěl přesně do díry v plexiskle, jenž je určená pro fotografy. Vypadá to tak, že to foťak i schytal a další fotku z tohoto utkání už nepořídí.

37:50
    Colemanovu střelu od levého mantinelu Grubauer vyrazil hodně nešťastně přímo před sebe, ale zde zrovna nebyl žádný z hráčů Calgary, který by se tak dostal k snadné dorážce.

37:22
    Další vyhozený kotouč Seattlu skončil u Vladaře, který ho raději schoval do své lapačky, protože na něj nebezpečně dotíral domácí Schwartz.

37:04
    Seattle poslal kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění. Calgary poté vyhrálo vhazování a od modré vypálil Hanifin, jehož střela zaletěla do výstroje Grubauera.

36:55
    Lehce po konci přesilové hry se ještě ke střele z pravého kruhu dostal Mangiapane, jehož pokus Grubauer vyrazil před sebe a domácí brankář poté rychle zalehl kotouč.

36:45
    Hned dvakrát během krátké chvíle střílel z levé strany Weegar, když jeho první střelu vyrazil Grubauer a druhý pokus skončil na bránícím hráči Seattlu.

36:28
    Grubauer musel předvést další zákrok proti tvrdé ráně Anderssona. Kraken poté dostal touš do hlediště, ale to bylo s tečí, takže se vylučovat nebude.

36:07
    Lindholm v pravém kruhu předvedl pěknou stahovačku, se kterou oklamal bránícího hráče, avšak jeho následná střela letěla mimo bránu Seattlu.

35:42
    Andersson dostal přihrávku na modrou čáru, odkud vyslal svou ránu, která zaletěla přesně do výstroje Grubauera.

35:18
    Seattlu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

34:50
    Domácí střídačka tedy dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, ikdyž zpětný záznam ukazuje, že na ledě bylo klasických pět bruslařů Seattlu. Hodně přísné vyloučení domácích.

34:50
    Vypadá to tak, že domácí hokejisté půjdou znova do čtyř, když si hráči Seattlu nepohlídali své střídaní. Nicméně rozhodčí se ještě radí a uvidíme zda Calgary bude hrát svou třetí přesilovou hru.

34:34
    Chris Tanev svým dlouhým pasem našel volného Růžičku, který však neměl potřebnou rychlost, aby následně jel sám na Grubauera, a tak vystřelil z velké vzdálenosti a domácí brankář si proti jeho střele vyjel a kotouč vyrazil.

34:02
    Backlund zavezl puk do útočného pásma, kde chtěl přihrát Colemanovi, ale trefil jen bránícího Benierse.

33:20
    Andersson si na modré čáře několikrát vyměnil puk s Hanifinem a druhý jmenovaný se nakonec rozhodl nahodit touš na bránu, kterou však těsně netrefil.

32:28
    Burakovsky ve středním pásmu zachytil rozehrávku Calgary a hned zavezl puk do útočného pásma, jenže zde jeho přihrávku na Oleksiaka zastavil Hanifin.

31:45
    Křižnou přihrávku Anderssona dokázal zblokovat jeden z bránících hráčů Seattlu a kotouč se poté odrazil do hlediště.

31:28
    Seattle následně poslal kotouč přes všechny čáry, a tak je tu další zakázané uvolnění domácích hráčů.

31:14
    Zadorov nabral velkou rychlost a následně chtěl využít své váhy a nacpat se před bránu Seattlu, ale parádní obranný zákrok předvedl Beniers, který vysekl kotouč do rohu kluziště.

30:44
    K zakončení z velké blízkosti se dostal Růžička, avšak z velkého úhlu nenašel žádnou díru ve výstroji připraveného Grubauera.

30:28
    Vyrovnávají branka Calgary hodně pomohla a hosté se znova nacpali do svého útočného pásma, odkud se Kraken osvobozuje vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
    29:39 Nazem KADRI - 2:2

29:39
    Flames využívají přesilovou hru! Hosté vyhráli i následné vhazování, když Andersson nahrál kotouč na pravou stranu Lindholmovi, který poté poslal puk chytře před bránu Seattlu, kde jej parádně tečoval NAZEM KADRI přesně mezi betony přesunujícího se Grubauera. Asistence: Elias Lindholm, Rasmus Andersson.

29:33
    Hned po vyhraném vhazování letí střela na bránu Seattlu, kde však byl připravený Grubauer, který puk už nepustil.

29:27
    Růžička však vybojoval za bránou Krakena přesilovou hru pro Calgary, protože Carson Soucy (SEA) jej trefil holí do obličeje, takže domácí obránce dostává dvě minuty.

29:27
    Andersson z pravé strany zkoušel překonat Grubauera, avšak tuto střelu si domácí brankář pohlídal.

28:34
    Mangiapane nahrál kotouč na modrou, kde byl Stone, avšak jeho následná střela skončila na některém z bránících hráčů.

28:07
    Domácí hokejisté chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, jenže před modrou čárou jej Beniers tečoval příliš nahoru, protože touš poté zaletěl až do ochranné sítě.

27:34
    Wennberg z rohu kluziště vyslal přesný pas na Soucyho, jehož pohotová střela končí ve výstroji českého brankáře.

26:50
    Huberdeau si sjel na střed útočného pásma, kam i obdržel přihrávku, avšak do jeho následné střely se skvěle položil Oleksiak.

25:51
    Brandon Tanev se dostal do další velké příležitosti, když domácí útočník obdržel přihrávku na hranici levého kruhu, avšak jeho následná střela mířila přesně do středu brány, kde byl připravený Vladař.

25:28
    Seattlu nevyšla útočná rozehrávka, protože kotouč pouze přeměřil celé kluziště a domácím je odpískáno zakázané uvolnění.

24:58
    Backlund si to v útočném pásmu zamířil hned do trojice domácích hráčů, kteří jej o kotouč připravili.

23:41
    Calgary se následně pokoušelo dostat do svého útočného pásma, ale hostům nevyšel přechod modré čáry, kde se dostali do ofsajdu.

23:23
    Schwartzovu střelu z pravého kruhu dokázal zblokovat Chris Tanev.
    22:47 Dvě velké příležitosti domácího útočníka Brandona Taneva, jenž během jednoho střídání jel dvakrát sám na Vladaře.

22:47
    Tak to je neuvěřitelné Brandon Tanev se dostal během jednoho střídání do druhého úniku, když tentokrát mířil nahoru, avšak jeho pokus orazítkoval břevno hostující klece.

22:16
    Brandon Tanev se z čista jasna objevil za obranou Calgary a mířil sám na Vladaře, ale střelecké zakončení domácího útočníka dokázal Vladař vytáhnout mimo svou klec.

21:14
    Darryl Sutter (CGY) reaguje na špatný vstup svého týmu do druhé třetiny oddechovým časem.
    21:14 Jamie OLEKSIAK - 2:1

21:14
    Seattle právě vstřelil branku!
    Nicméně útok domácích hokejistů pokračoval dál a Eberle nakonec velmi dobře nahrál od mantinelu najíždějícímu JAMIEMU OLEKSIAKOVI, který využil menší clony bránícího Anderssona a poslal touš k bližší tyči hostující klece. Asistence: Jordan Eberle.

20:52
    McCann se trochu netradičně dostal ke střele od modré čáry, kde však zlomil svou hůl, a tak musí rychle pro novou.

20:10
    Wennberg hned zastavil rozehrávku Anderssona, a tak se díky tomu Seattle rychle dostal do útoku, ale následné zakončení Schwartze bylo nepřesné.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 14:14
    Zblokované střely: 2:4
    Hity: 12:10
    Vyhraná vhazování: 4:9
    V první třetině jsme mohli vidět jednu branku na obou stranách.

V první třetině střetnutí mezi Seattlem a Calgary se nejprve dostali do vedení hostující hokejisté, když Toffoli před Grubauerem uplatil svůj důraz a dostal touš za jeho záda.

Poté si obě mužstva vyzkoušela svou přesilovou hru, ve které se však ani jeden z nich nedokázal prosadit. Minutu a patnáct vteřin před koncem první části přišlo vyrovnání Krakena, jelikož Donato na dvakrát dokázal dostat touš za Vladaře.

20:00

19:18
    Vladař měl co dělat, aby hned neinkasoval druhou branku, protože nahození z pravé strany před bránou tečoval Schwartz a bylo to přímo do českého brankáře.
    18:45 Ryan DONATO - 1:1

18:45
    Nicméně za bránou sebral kotouč Eberle, který hod poté poslal mezi kruhy na RYANA DONATA, jehož první střelu ještě Vladař vyrazil, ale puk se vrátil zpět k domácímu útočníkovi, jehož dorážka už skončila v bráně Flames. Asisstence: Jordan Eberle, Adam Larsson.

18:35
    Seattle dokázal vybojovat puk ve svém útočném pásmu, kde následnou střelu Larssona Vladař vyrazil do rohu kluziště.

17:58
    V závěru přesilové hry si Grubauer ještě poradil se střelou Backlunda a i s následnou dorážkou Mangiapaneho.

17:28
    Růžička nabil na modrou Hanifinovi, jehož střelu dokázal Grubauer vytáhnout mimo svou klec.

17:14
    Calgary je opět vytlačeno ze svého útočného pásma.

16:51
    Brandon Tanev zasáhl do kombinace hostujících hokejistů a následně poslal touš přes všechny čáry.

16:13
    Geekie dokázal zastavit přihrávku Huberdeaua, a tak následně šli domácí ve dvou na jednoho, kde chtěl Geekie nahrát Brandonu Tanevovi, avšak tento pas zastavil Andersson.

15:55
    Kraken půjde do čtyř, protože dvě minuty za hákování dostává Yanni Gourde (SEA).

15:41
    Stone ve středním pásmu napřáhl a vyslal tvrdou střelu směrem na domácí klec, kde Grubauer musel zasáhnout a touš vyrazit.

14:38
    Lewis alespoň dostal puk z obraného pásma Calgary a hned vzápětí inkasoval ostrý hit od Borgena.

14:08
    Flames se poté snažili dostat do svého útočného pásma, jenže akce hostujících hokejistů skončila na modré čáře, kde se dostali do ofsajdu.

13:39
    Během krátké chvíle si Vladař musel poradit se střelami Dunna a McCanna, když oba hráči pálili z levé strany útočného pásma a český brankář ve službách Calgary oba jejich pokusy vyrazil za svou klec.

12:53
    Burakovsky dobře počkal se svou přihrávkou na najíždějícího Schwartze, jenž poté využil své rychlosti a dostal se k bráně Calgary, ale bekhendem Vladaře nepřekonal.

11:22
    Stone dostal nabito na modrou čáru, ale velká rána obránce Calgary letěla hodně mimo bránu Seattlu a kotouč se navíc odrazil až do středního pásma.

10:52
    Z pravé strany útočného pásma vyslal svou střelu Mangiapane a jeho pokus jen těsně minul vzdálenější tyč domácí klece.

10:19
    Od modré čáry letí další střela na bránu Calgary, když Schultzovu střelu Vladař příliš vidět nemohl a kotouč se nakonec odrazil od jeho betonu.

10:09
    McCann posílal puk před bránu Calgary, kde jej ještě dokázal tečovat Beniers, ale jen přímo do připraveného Vladaře.

10:02
    Burakovsky nahrál do druhé vlny najíždějícímu Schultzovi, jehož následnou střelu Vladař trochu krotil, jak horkou bramboru, ale český brankář nakonec touš zkrotil do své lapačky.

09:08
    Larssonova střela od modré zasáhla bránícího Toffoliho a díky tomu se ke střele poté dostal domácí Donato, avšak jeho pokus mířil mimo tři tyče.

08:55
    Vzhledem k tomu, že je Weegar už zpět ve hře, tak je další vyhození hostujících hokejistů posouzeno, jako zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Vladařem.

08:37
    V samotném závěru přesilové hry se do útoku v oslabení dostal Mangiapane, jenž se dokázal nacpat až před Grubauera, jehož však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

08:17
    Sprong se pokoušel o křižnou přihrávku, jenže ta letěla přímo do Dubého, takže kotouč opět letí až k Grubauerovi.

07:47
    Andersson na pravé straně zastavil další útočnou snahu domácích hokejistů a Coleman poté poslal kotouč přes všechny čáry.

07:28
    Calgary se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

06:48
    Seattle si však zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hrubost dostává Mackenzie Weegar (CGY).

06:48
    Beniers parádně z otočky našel mezi kruhy volného Eberleho, jehož okamžitou střelu však chytá Vladař.

06:35
    Calgary se hned znova dostalo zpět do svého útočného pásma, kde od levého mantinelu vystřelil Lucic a jeho pokus končí někde ve výstroji Grubauera.
    06:22 Tyler TOFFOLI - 0:1

06:22
    Hostující hokejisté se dostávají do vedení! Hanifin obdržel přihrávku na modrou čáru a jeho následné nahození Grubauer neudržel, když zde uplatnil velký důraz TYLER TOFFOLI, kterému se nakonec podařilo dotlačit kotouč do brány Seattlu. Asistence: Dillon Dubé, Noah Hanifin.

05:56
    Andersson nahrál do středního pásma Dubému, jenž ihned přejel s pukem do útočného pásma, kde byla jeho střela zblokována do rohu kluziště.

04:58
    Sprong obdržel dlouhou přihrávku za obranu Calgary a jel sám na Vladaře, kterého však se svou přímou střelou nepřekonal.

04:28
    Na druhé straně se Gourdovi podařilo lehce tečovat nahození Larssona a puk se poté odrazil od betonu Vladaře.

04:04
    Hned první zákrok Grubauera byl velmi důležitý, když se Lucicovi z rohu kluziště podařilo najít sjíždějícího Zadorova, který z hranice levého kruhu ihned vystřelil a domácí brankář má kotouč ve své výstroji.

03:22
    Schwartz si velmi dobře sjel na střed útočného pásma, kam nakonec dostal přihrávku od Burakovského, ale do střely domácího útočníka vložil svou hůl Dubé a kotouč se odrazil do ochranné sítě.

02:06
    Gourde dostal přihrávku na modrou čáru a hned po přejetí do útočného pásma nahrál na pravou stranu Brandonu Tanevovi, jemuž však při střele sjel kotouč z hole.

00:55
    Calgary se poprvé podívalo do svého útočného pásma, kde z otočky Huberdeau poslal touš za bránu Seattlu.

00:18
    Domácí hned nahodili kotouč do svého útočného pásma, kam si pro něj Vladař jede za svou klec.

00:01

Teprve nyní se dostáváme k oběma hymnám, které zazní Climate Pledge arénou a následně už konečně dojde k úvodnímu vhazování..

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – A. Larsson, Dunn, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz, Wennberg, Burakovsky – McCann, Beniers, Eberle – Donato, Gourde, Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.
    Trenér: David Hakstol

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lewis, Ružička, B. Ritchie.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Anderson, Skilliter – Gawryletz, Fournier.

(18-10-4)

To tým ze státu Washington ještě odpočíval o jeden den déle a až právě zápasem s Calgary se vrací do hry. Kraken zatím zažívá mnohem lepší ročník než ten premiérový, když Seattlu patří šesté místo v Západní konferenci, ale boj o poslední postupové příčky je zatím velmi vyrovnaný.

Poslední zápasy

Vancouver Canucks – Seattle Kraken 6:5 sn.
    Seattle Kraken – St. Loius Blues 5:2
    Seattle Kraken – Winnipeg Jets 3:2

(16-13-7)

Kanadskému týmu zatím nevychází sezóna dle jejich představ, jelikož jsou po 36 zápasech na nepostupové deváté příčce, ale ztráta na play off je minimální. Plameny se už po vánoční přestávce vrátili zpět do kolotoče NHL, a to bitvou o Albertu, ve které sice byli střelecky aktivnější, jenže Edmonton svého soupeře vyškolil z produktivity, a tak si nyní Calgary bude chtít spravit náladu v Seattlu.

Calgary Flames – Edmonton Oilers 1:2
    Anaheim Ducks – Calgary Flames 2:3 pp.
    Los Angeles Kings – Calgary Flames 4:3 pp.

Vítám vás u dalšího utkání z nejlepší hokejové ligy, ve kterém se podíváme na střet z Pacifické divize, jelikož Seattle Kraken na svém ledě přivítá Calgary Flames.

Zápas startuje něco málo po čtvrté hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 19. Donato (Eberle, A. Larsson), 22. Oleksiak (Eberle) – 7. Toffoli (Dubé, Hanifin), 30. Kadri (E. Lindholm, R. Andersson), 52. Huberdeau (R. Andersson, Kadri)

Rozhodčí: Anderson, Skilliter – Gawryletz, Fournier

Diváci: 17 151