Tampa – Montreal 4:1 (kon.) | New Jersey – Boston 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 4:5 (po pr.)
Seattle – Calgary 2:3 (kon.) | Anaheim – Vegas 3:2 (2:0 po s.n.)
Seattle Kraken
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Calgary Flames
Čtvrtek 29.12.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (07:01:08)

3. Jordan Eberle (SEA) 0+2
    Calgary Flames slaví velmi důležitou výhru z ledu Seattlu Kraken.

Calgary bylo ve třetí třetině aktivnějším týmem a za svou snahu nakonec byli hosté odměněni i třetí brankou, kterou vstřelil Huberdeau. Kraken se následně už k příliš velkému tlaku nevzchopil, a tak se třetí branka Flames ukázala, jako vítězná.

Calgary Flames si tedy po prohrané bitvě o Albertu spravilo chuť, když kanadský celek zvládl další důležitý divizní souboj, protože z ledu Seattlu Kraken odjíždí po těsné výhře 3:2 se dvěma body a v divizní tabulce se díky tomu dostává na třetí místo.

59:46
    Eberle zpoza klece dostal kotouč na některého z jeho spoluhráčů, avšak následná střela zřejmě skončila na některém z hráčů stojících před bránou a puk se odrazil za klec Calgary, odkud ho Lucic obloukem poslal až do útočného pásma Flames.

59:40
    Dave Hakstol (SEA) si bere svůj oddechový čas.

59:40
    Po úspěšném zákroku Vladaře, jenž vyrazil střelu McCanna do rohu kluziště, se hostům podařilo vyhodit puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

59:18
    Burakovského střela z pravé strany trefila blokujícího Schwartze.

58:58
    Calgary se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma, když hosté zvládli souboj u mantinelu.

58:37
    Nyní už Grubauer míří na svou střídačku a Seattle hraje v šesti.

58:05
    Grubauer se své bráně už hlásí o odvolání, ale Flames zatím stále drží puk v blízkosti jeho brány.

57:57
    Lindholm dokázal zpoza klece dostat puk na Mangiapaneho, který bekhendem trefil Grubauera do jeho masky a puk se poté odrazil do ochranné sítě.

57:40
    Toffoli vyslal na zteč Dubého, avšak toho dokázal dojet Soucy, který hostujícího útočníka vytlačil k mantinelu.

57:08
    Chris Tanev dokázal získat puk za bránou Calgary a díky tomu se hostům poté podařilo dostat touš do středního pásma.

56:53
    Dunn chtěl poté nahodit puk zpět do útočného pásma, ale trefil hůl Huberdeaua, od které se kotouč odrazil mimo hrací plochu.

56:44
    Po zblokované střele Dunna se kotouč odráží do středního pásma.

56:35
    Po dlouhých jedenácti minutách se Vladař dočkává dalšího zákroku v této třetině, když si český brankář musel poradit se střelou Eberleho ze středu útočného pásma.

55:55
    Mangiapane vyslal hodně nepříjemnou střelu z pravého kruhu, kterou se Grubauerovi podařilo vyrazit za svou klec.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 19. Donato (Eberle, A. Larsson), 22. Oleksiak (Eberle) – 7. Toffoli (Dubé, Hanifin), 30. Kadri (E. Lindholm, R. Andersson), 52. Huberdeau (R. Andersson, Kadri)

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – A. Larsson, Dunn, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Schwartz, Wennberg, Burakovsky – McCann, Beniers, Eberle – Donato, Gourde, Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.
    Trenér: David Hakstol

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lewis, Ružička, B. Ritchie.
    Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Anderson, Skilliter – Gawryletz, Fournier

Diváci: 17 151