Slovensko – USA 6:3 (kon.) | Kanada – Německo 11:2 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 0:3 (kon.)
Švédsko – Česko 3:2 (po pr.) | USA – Švýcarsko 5:1 (kon.)
Lotyšsko
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Finsko
Čtvrtek 29.12.2022, 17:10 • Avenir Centre, Moncton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Finsko se po tomto zápase tedy posunulo do čela skupiny, momentálně má na kontě 7 bodů. Naopak Lotyši jsou s jedním bodem poslední a jestli chtějí postoupit do čtvrtfinále, musí v závěrečném duelu skupiny porazit za tři body Slovensko.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (19:31:56)

Statistiky

Střely na bránu: 31 – 29
    Trestné minuty: 6 – 10
    Využití přesilovek: 0 – 0
    Vhazování: 21 – 23

Finsko dnes potvrdilo roli favorita, ale snadný zápas to rozhodně nebyl. V první třetině byli Lotyši o chlup lepší, jenže jedinou branku první dvacetiminutovky vstřelil Jani Nyman. Ve druhé části už Finsko svého soupeře přehrálo, ve 30. minutě navíc navýšilo své vedení díky trefě Nika Huuhtanena. Zhruba v polovině třetí periody se Lotyšsko nadechlo k velkému tlaku, ale dnes výtečný Jani Lampinen si udržel stoprocentní úspěšnost až do konce. V 58. minutě navíc definitivně rozhodl gólem do prázdné klece Konsta Kapanen.

59:42
    Utkání se už z obou stran jen dohrává. Je jasné, že tři body budou brát Finové.

58:44
    Emils Veckaktinš se celkem rychle protáhl po pravém křídle, ale přesně přihrát už nestačil.

58:18
    Girts Silkalns se dostal do útočného pásma, ale souboj u mantinelu nezvládl.
    57:45 Konsta KAPANEN - 0:3

57:45
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Ale Lotyšsko powerplay nesehrálo vůbec dobře. Po pár vteřinách o kotouč zabojoval KONSTA KAPANEN, který celkem snadno dopravil puk do opuštěné klece. Finové dnešní utkání vyhrají. 0:3. Asistence: Sami Päivärinta.

57:36
    Lotyšský brankář už zůstal na střídačce. Máme tady powerplay.

57:36
    Lotyši vybojovali útočné pásmo a nyní si vzali oddechový čas.

57:23
    Ville Koivunen na druhé straně vyrazil do otevřenější obrany. Kotouč si napoprvé nezpracoval ideálně, ale nakonec vystřelil. Patriks Berzinš si pomohl vyrážečkou.

56:45
    Niks Fenenko se po přistrčení kolegy dostal do příhodné střelecké pozice, finský brankář utěsnil prostor u přední tyče.

56:02
    Suomi se vrátil na led. Finové přežili oslabení, i když je Lotyši zatlačili.

55:44
    Klavs Veinbergs vystřelil zápěstím z levého kruhu, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

55:13
    Oliver Kapanen se pokusil o napadání lotyšské rozehrávky, což se mu celkem povedlo.

54:42
    Jani Nyman zastavil křížnou přihrávku a poté kotouč vyhodil co nejdále od finské klece.

54:18
    Jani Lampinen musel v brankovišti znovu čarovat! Pokryl si dvě rány od modré čáry a poté i teč Darelse Dukurse po přihrávce Danse Ločmelise.

54:02
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Jimi Suomi – 2 min., hákování.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Nyman (Malinen, Salin), 30. Huuhtanen (Nyman, Salin), 58. K. Kapanen (Päivärinta)

Lotyšsko: Berzinš (Lipskis) – Ozolinš (C), Hodass, Simanovičs, Fenenko, Kazaks, Mackevičs – Lavinš (A), Ločmelis, Darzinš – Purmalis, Veinbergs, Dukurs (A) – Ravinskis, Bukarts, Veckaktinš – Vilmanis, Rullers, Cjunskis – Samitis, Silkalns.
    Trenér: Artis Abols

Finsko: Lampinen (Koskenvuo) – Vilén, Heimosalmi (A), Malinen, Salin, Ruotsalainen, Suomi – Kemell, O. Kapanen (C), Koivunen (A) – Nyman, Miettinen, Huuhtanen – Hämeenaho, Rönni, Lambert – Väisänen, Päivärinta, K. Kapanen – Kaskimäki.
    Trenér: Tomi Lamsa

Rozhodčí: Hamilton (CAN), Tscherrig (SUI) – Wyonzek (CAN), Goncalves (FRA)