Buffalo – Detroit 6:3 (kon.) | Tampa – NY Rangers 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Ottawa 3:4 (po pr.)
Florida – Montreal 7:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Minnesota – Dallas 1:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 4:5 (0:2 po s.n.)
Arizona – Toronto 6:3 (kon.) | San Jose – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Anaheim – Nashville 1:6 (kon.)

Statistiky
    Střely na bránu: 41 – 27 | Přesilová hra: 3/11 – 2/8 | Trestné minuty: 29 – 41 (04:21:59)

Florida Panthers vedla po první třetině 3:2. Ve druhé části přidala uklidňující trefu na 4:2. V poslední části ještě vsítili Panteři tři další zásahy a tak vítězí konečným výsledkem 7:2 proti Montreal Canadiens.

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Brandon Montour – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka.

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Brendan Gallagher – 5 min. + 10 min. osobní trest + 2 min., bitka, odpyká Juraj Slafkovský.

57:31
    Bobrovskij si připsal další dva pohotové zákroky.

56:58
    Panteři rozehrávají od své branky.

56:17
    Barkov teď znovu zahrozil, Montembeault ho vychytal. A následuje další krátká pauza.

55:43
    Florida se rozjíždí z vlastní třetiny.

54:55
    Dva nepřesné výstřely z hokejek hostů je připravuje o útočné pásmo.

53:49
    Montreal vybojoval buly v pásmu.

52:36
    Guhle po střetu s protihráčem odchází do kabin dříve, zřejmě bude zraněný.

50:44
    Radko Gudas – 2 min., hrubost,
    Marc Staal – 2 min., hrubost.

Kirby Dach – 2 min., hrubost,
    Joel Edmundson – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest + 2 min., hrubost.
    49:31 Eetu LUOSTARINEN - 7:2

49:31
    Florida právě vstřelila branku! Po další pěkné kombinaci 2 na 1 Bennett poslal přihrávku na hokejku EETA LUOSTARINENA, který přesně k tyči zakončil. Asistence: Sam Bennett.

48:44
    Reinhart trefil tyč.
    47:24 Matthew TKACHUK - 6:2

47:24
    Florida právě vstřelila branku! Panteři se znovu prosazují v klasické početní výhodě. Barkov si připsal asistenci za přesnou nahrávku na MATTHEW TKACHUKA, který těsně před brankářem dorazil kotouč do branky. Asistence: Aleksander Barkov, Brandon Montour.

46:59
    Ekblad po přihrávce zamířil vedle a Florida tak přišla o pásmo.

46:40
    Carter Verhaeghe – 2 min., vysoká hůl.

Kirby Dach – 2 min., vysoká hůl.

46:31
    Bobrovskij teď po dalším zákroku na brankovišti udržel kotouč před čárou. Po krátké pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Panterů.
    44:14 Carter VERHAEGHE - 5:2

44:14
    Florida právě vstřelila branku! Po další nebezpečné situaci je tu další úprava skóre. CARTER VERHAEGHE jel hlídaný obráncem, ale stejně se dokázal z bezprostřední blízkosti prosadit zakončením do horní části klece. Bez asistence.

42:35
    Icing Floridy, buly bude v jejich obraně.

42:15
    Lundell teď předvedl dobrý obranný zákrok proti útočícímu soupeři.

41:03
    Vhazování ve středovém kruhu, po přerušení ve středním pásmu.

40:02
    Vhazování ve středovém kruhu patří Floridě.

40:01

Po 40. minutách Florida vede 4:2, když navýšení náskoku přišlo v čase 26:22 kdy početní výhodu 5 na 4 zužitkoval Tkachuk po dobré kombinaci jeho spoluhráčů.

Další třetina začne přibližně v 3:00.

40:00

39:53
    Hra vysokou holí od Floridy, vhazování ve středním pásmu blíže u střídaček domácích.

39:00
    Ohlášena poslední minuta 2. třetiny, v držení hry jsou hosté.

37:46

37:05
    Další akce ze strany Panterů, tentokrát první střela přišla z kruhu a k následné dorážce se dostal Bennett, montrealský gólman znovu pohotově zasahuje.

36:57
    Po další kombinaci je tu přerušení hry kdy puk chytá znovu Montembeault.

36:00
    Hráči v bílo-červeném rychle vyhazují až k brance soupeře.

35:46
    Nick Suzuki – 2 min., hákování.

35:11
    Barkov měl z pravého kruhu další příležitost, Montembeault dobře viděl a přesně zasáhl.

34:30
    Hraje se teď delší chvíli bez přerušení.

32:51
    Florida se teď dostala na chvilku pod tlak, ale už se tlačí s hrou na druhou stranu kluziště.

31:39
    Hosté si nahodili hru do pásma, tam byla připravená Florida a vyváží puk pryč.

30:24
    Canadiens dostali trochu prostoru, střela šla nakonec mimo do rohu k mantinelu.

29:10

28:35
    Montreal měl dobrý pokus, Bobrovskij vyráží do bezpečí.

27:10
    Gustav Forsling – 2 min., držení.
    26:22 Matthew TKACHUK - 4:2

26:22
    Florida právě vstřelila branku! Tlak v přesilovce využívají Panteři v další střelenou branku, od modré vypálil Montour, kotouč těsně před brankářem ještě změnil směr po teči MATTHEW TKACHUKA a došel až do klece. Asistence: Brandon Montour, Aleksander Barkov.

25:25
    Ekbland zamířil z pravého kruhu mimo.

24:37
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě.

21:08
    Florida u puku jede směrem do středního pásma.

20:25
    Forsling pálil od modré, brankář hostů chytá, buly se bude vhazovat v obraně Canadiens.

20:01

Úvodní třetina je za námi a diváci už viděli 5 gólů, kapitán Floridy zaznamenal hattrick, Montreal se prosadil díky střelcům Xhekaj a Andersona, po přestávce uvidíme, co nám přinese další část.

Další třetina začne přibližně v 2 10.

20:00
    19:13 Josh ANDERSON - 3:2

19:13
    Montreal právě vstřelil branku! Z přesilovky je tu snížení ze strany Canadiens, ti si rozebrali obranu a Hoffman poslal finální nahrávku na JOSHE ANDERSONA, který jí těsně před brankářem uklidil do klece. Asistence: Mike Hoffman, Arber Xhekaj.

18:35
    Bobrovskij si teď hokejkou pomohl a vyhodil puk do bezpečí.

17:25
    Florida se uvolnila a na chvíli se dostala i do pásma, ze kterého se dostala zpět a ještě přihrávkou zdržela o pár vteřinek Montreal.

15:28
    Eetu Luostarinen – 2+2, vysoká hůl.
    15:22 Aleksander BARKOV - 3:1

15:22
    Florida právě vstřelila branku! A je tu hattrick od kapitána, před klecí se dostal k odraženému projektilu, který do pravého horního růžku poslal ALEKSANDER BARKOV. Bez asistence.

14:49
    Další reklamní přestávka.
    14:14 Arber XHEKAJ - 2:1

14:14
    Montreal právě vstřelil branku! Poté, co se vrátila hra do 5 proti 5 je tu snížení na 1:2, po povedené kombinaci v útočné třetině se dostal k ráně ARBER XHEKAJ a kotouč končí v kleci, Bobrovskij přes clonící hráče neviděl zřejmě nic. Asistence: Jonathan Drouin, Yevgeni Dadonov.

14:14

13:30
    Domácí vyhazují a Montreal rozehrává od své klece.

12:14
    Radko Gudas – 2 min., nedovolené bránění.
    11:50 Aleksander BARKOV - 2:0

11:50
    Florida právě vstřelila branku! Po přesilové hře 5 na 4 Panthers přidávají další trefu, Reinhart přesně poslal hru na levý kruh, kde ALEKSANDER BARKOV vypálil do levé horní části klece. Asistence: Sam Reinhart, Matthew Tkachuk.

10:50
    Joel Armia – 2 min., vysoká hůl.

10:04
    Montour dostal pohotovou nahrávku na levý kruh, kde byl sám, z bezprostřední blízkosti ho vychytal Montembeault.

09:59
    Canadiens teď sebrali hru ve vlastní obraně, došli do přečíslení 3 na 2, ale střela končí jen u mantinelu.

09:02
    Icing hra se vrací do obrany Floridy.

08:43
    Edmundson u modré zastavil hru, poslal jí na spoluhráče na pravém kruhu, ale brankář byl pozorný.

07:42
    Z pravé strany dostal přihrávku útočník domácích, ale v rychlosti zamířil nepřesně.

06:45
    Je tu krátká pauza, po ní bude vhazování v útočné třetině Floridy.

05:34
    Na druhé straně měl možnost Montreal, kdy šli dva na jednoho, ale finální přihrávku dobrým obranným zákrokem zastavil Forsling.

04:47
    Další pokus Panthers, brankář vyráží k mantinelu.
    02:37 Aleksander BARKOV - 1:0

02:37
    Florida právě vstřelila branku! Domácí otevírají dnešní skóre, Forsling vystřelil z levé strany a před brankou puk tečoval ALEKSANDER BARKOV, který ho usměrnil za brankovou čáru. Asistence: Gustav Forsling, Carter Verhaeghe.

01:58
    Další vhazování ve středním pásmu.

00:55
    Ofsajd hostů, vhazování ve středním pásmu.

00:51
    Dach z pravého kruhu pálí první střelu na branku, Bobrovskij přerušuje hru.

00:05
    Florida se hned dostala do útoku, kde finální střela na branku nešla.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Coli. White, Verhaeghe, Barkov (C) – M. Tkachuk, Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Levtchi, Cousins – E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Xhekaj, J. Barron, Harris – Jos. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Drouin, Dach, Hoffman – Gallagher (A), Dvorak, Dadonov – Armia, Evans, Slafkovský.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Hanson T. (Can) – Kozari S. (Can).

Domácí tento měsíc odehráli 12 utkání, z nich 5 krát vyhráli a v 7 museli skousnout porážku. Poslední výhru slavili šest dní před Vánoci, kdy na ledě Devils vyhráli 2:4.

Ve Východní konferenci jim patří 12. místo za (14 výher, 1 výhra v prodloužení, 4 prohry v prodloužení, 16 proher v základní hrací době), bodů mají celkem 34.

Nebudou hrát: Duclair, Hornqvist, Tierney.

Hosté v prosinci hráli 13 kol. Z nich zvítězili jen 2 krát, v 7 případech nebodovali, 2 krát dostali 1 bod za prohru v prodloužení, jeden zápas v prodloužení vyhráli, na svém stadionu vybojovali výhru až na nájezdy 2:1 proti Calgary. Poslední vítězství po 60.minutách zaznamenali 7.12. na ledě Seattlu 2:4.

Ve Východní konferenci jsou na 14. pozici za (8 výher, 7 výher v prodloužení, 3 prohry v prodloužení, 17 proher v základní hrací době), nasbíráno mají celkem 33 bodů.

Nebudou hrát: Byron, Matheson, Monahan, Price, Savard.

Vzájemné zápasy (2022):

Montreal x Florida – 10:2.

Florida x Montreal – 7:4.

Montreal x Florida – 3:4.

Florida x Montreal – 5:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:07.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 3. Barkov (Forsling, Verhaeghe), 12. Barkov (Reinhart, M. Tkachuk), 16. Barkov, 27. M. Tkachuk (Montour, Barkov), 45. Verhaeghe, 48. M. Tkachuk (Barkov, Montour), 50. Luostarinen (Bennett) – 15. Xhekaj (Drouin, Dadonov), 20. Jos. Anderson (Hoffman, Xhekaj)

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Coli. White, Verhaeghe, Barkov (C) – M. Tkachuk, Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Cousins – E. Staal, Lomberg.

Rozhodčí: Hanson T. (Can) – Kozari S. (Can)

Diváci: 19 623