Buffalo – Detroit 6:3 (kon.) | Tampa – NY Rangers 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Ottawa 3:4 (po pr.)
Florida – Montreal 7:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Minnesota – Dallas 1:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 4:5 (0:2 po s.n.)
Arizona – Toronto 6:3 (kon.) | San Jose – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Anaheim – Nashville 1:6 (kon.)
Winnipeg Jets
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Vancouver Canucks
Pátek 30.12.2022, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

S konstatováním, že Winnipeg Jets vyhrál doma nad Vancouverem 4:2 a přerušil sérii tří porážek v řadě, se s Vámi loučí a hezký poslední pátek v roce přeje Tomáš Lysý. (04:50:29)

Statistiky:

Střely na bránu: 39 – 22 | Přesilová hra: 2/4 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 8

Connor Hellebuyck (WPG) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00
    Collin Delia (VAN) – 35 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,1 %, odchytal 59:42

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč. David Rittich byl náhradním brankářem Winnipegu

1. Sam Gagner (WPG) 0+0 (tisící zápas v NHL)
    2. Mark Scheifele (WPG) 3+0
    3. Pierre-Luc Dubois (WPG) 1+0

Sam Gagner si svůj 1000. zápas v NHL bude pamatovat v dobrém. První třetina se sice jeho Winnipegu nepodařila, Jets byli horší a zaslouženě prohrávali po gólu Andreje Kuzmenka již v první minutě, ale nakonec zápas otočili. Kouzlo gólmana Deliy prolomili v závěru druhé třetiny, kdy v rozmezí šesti minut vstřelili tři branky. Nejprve se tečí prosadil Mark Scheifele, čímž využil přesilovku. Poté z trestného střílení nedal Collinu Deliovi šanci Pierre-Luc Dubois, jenž pálil přesně do šibenice. Tři sekundy před odchodem do šaten pak Mark Scheifele využil další přesilovou hru. Hosté ještě necelých sedm minut před koncem zdramatizovali zápas díky Conoru Garlandovi, jenž po šťastném odrazu puku doklepl puk o beton Hellebuycka do sítě, ale zbytek zápasu si již Winnipeg zkušeně pohlídal a zejména závěrečné dvě tři minuty, kdy nepustil soupeře do žádného souvislejšího tlaku. Naopak 38 sekund před koncem Lowry před prázdnou brankou přihrál Marku Scheifelemu a ten zkompletoval hattrick – 4:2.

59:22 Mark SCHEIFELE - 4:2

59:22
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Nyní už není o čem a výhra jde do Winnipegu. Chaotická hra bez brankáře se Vancouveru stala osudnou, Lowry na obranné modré získal puk a po levé straně jej protáhl do pásma. Byl stíhán obráncem, takže se nesnažil za každou cenu trefit prázdnou klec, ale nahrál před opuštěnou brankou MARKU SCHEIFELEMU a čepice už létají na ledovou plochu. Hattrick pro zkušeného forvarda Winnipegu! Asistence: Adam Lowry.

59:10
    Dvakrát byl Collin Delia na půli cesty ze své branky, dvakrát se vrátil. Poté už to hosté musí zkusit. Nehledě na to, že před jeho opuštěním klece mlě velkou šanci Dubois, který zblízka nestvrdil vítězství Winnipegu.

58:24
    A i potřetí si Wininpeg výborně stráží obrannou modrou.

58:14
    Ani nyní se hostům nepodařilo zavést puk do pásma.

58:01
    Winnipeg vyhazuje puk, ovšem o zakázané uvolnění se nejedná.

57:20
    Canucks by nyní potřebovali usadit se před brankou soupeře, aby mohl Collin Delia bez starostí odjet ze své branky. A už se o to také hlásí.

56:23
    Důrazný Axel Jonsson Fjällby si jako tank prohrnul cestu přes obránce, ale před brankou Deliy už neměl dostatečný prostor k lepšímu zakončení.

55:37
    Canucks jsou opět před brankou Hellebuycka a postupně se připravují k závěrečnému tlaku.

54:29
    Domácí mohli opět vést o dvě branky. Do samostatného úniku ujel Kyle Connor, který po hezké přihrávce převzal puk na útočné modré, ale tváří v tvář Deliu nepřekonal.
    53:11 Conor GARLAND - 3:2

53:11
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Poměrně šťastná branka vrací Vancouver do zápasu. Hughesova střela prakticky z levého kruhu po Kuzmenkově pasu nebyla přesná. Puk se ale od zadního mantinelu odrazil k pravé tyči, kde byl CONOR GARLAND a o beton Hellebuycka dostal puk do sítě. Asistence: Quinn Hughes, Andrej Kuzmenko.

53:03
    Střela od modré v podání Brocka Boesera rozhodně nebyla špatná, ale Hellebuyck jí našel mezi svými betony.

52:45
    Hostům už se pořádně krátí čas, na stažení dvoubrankové ztráty mají něco málo přes sedm minut.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 34. Scheifele (Morrissey, Connor), 36. Dubois (TS), 40. Scheifele (Connor, Morrissey), 60. Scheifele (Lowry) – 1. Kuzmenko (E. Pettersson), 54. Garland (Q. Hughes, Kuzmenko)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), DeMelo, Samberg, Pionk, Dillon, Heinola – Connor, Dubois, Gagner – Lowry (A), Scheifele (A), Kuhlman – M. Barron, Stenlund, Jonsson Fjällby – Eyssimont, D. Gustafsson, Harkins.
    Trenér: Rick Bowness

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – Q. Hughes, Bear, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Dermott, L. Schenn – Michejev, Horvat (C), Boeser – Garland, J. Miller (A), Lazar – Kuzmenko, E. Pettersson, Pederson – Joshua, Aman, Studnicka.
    Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Brandon Blandina, Jake Brenk – Derek Nansen, Brandon Gawryletz