Buffalo – Detroit 6:3 (kon.) | Tampa – NY Rangers 2:1 (2:1 po s.n.) | Washington – Ottawa 3:4 (po pr.)
Florida – Montreal 7:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:1 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:1 (kon.)
Minnesota – Dallas 1:4 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 4:2 (kon.) | Colorado – Los Angeles 4:5 (0:2 po s.n.)
Arizona – Toronto 6:3 (kon.) | San Jose – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Anaheim – Nashville 1:6 (kon.)
San Jose Sharks
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 30.12.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Philadelphia Flyers.

Philadelphia Flyers odehrála 35 zápasů s bilancí 11-0-7-17 a získala 29 bodů. V tabulce Metropolitní divize je na předposlední pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Porazila New Jersey 2:1 a Columbus 5:3. Tým nestačil na Rangers 3:6, Toronto 3:4 a Carolinu 5:6.

San Jose Sharks odehrálo 36 zápasů s bilancí 8-3-6-19 a získalo 28 bodů. V tabulce Pacifické divize je tým na předposledním sedmém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Minnesotu porazil 5:2. Nestačil na Kings 2:3 v nájezdech, Calgary 2:5 a 3:7 a na Vancouver 2:6.

Zápas brzy začne.

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Vlasic, Šimek, Harrington, Ferraro – Meier, Couture, Barabanov – Nieto, Hertl, Labanc – Bonino, Sturm, J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.

Philadelphia Flyers: Ersson (Hart) – Provorov, York, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Ristolainen – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Farabee, J. Cates, Konecny – Hayes, Laughton, Allison – Deslauriers, P. Brown, MacEwen.

00:01

02:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

02:43
    Úvodní dvě střely na branku mají na svém kontě domácí, ale zatím na výraznější šanci čekáme.

03:01
    Zack MacEwen se pokoušel získat útočné pásmo, ale neuspěl. Travis Konecny následně vypálil a Kaapo Kähkönen vyrazil puk.

03:41
    Sharks rozehrávají od vlastní branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

04:00
    Cameron York má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se na střídačku vydal i on.

04:38
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující obrana musí hrát u své branky. Beci situaci zvládli.

05:15
    Oba kluby poslaly do hry odpočinuté hráče, následně se Steven Lorentz dostal do zakončení, ale minul branku.

06:00
    Logan Couture rozehrává od své branky, následně ale domácí přišli o puk. Travis Konecny pálil od modré čáry jen do brankáře.

06:08
    Komerční přestávka.

07:22
    Travis Konecny měl velkou šanci, ale jeho rána nepřekvapila domácího brankáře, který velmi dobře dokázal zasáhnout.

07:30
    2:4, tak vypadá statistika střel na branku.

07:40
    Rasmus Ristolainen se propracoval do dobré pozice před brankou, rána se mu nepovedla podle představ.

08:07
    Jonah Gadjovich měl dvě dobré pozice před brankou, dvakrát dokázal vypálit, ale oba jeho pokusy vyrazil Samuel Ersson.

08:46
    Šance začínají přibývat na obou stranách, ale zatím na úvodní branku v zápase čekáme.

09:11
    Kaapo Kähkönen kryje kotouč po střele soupeře, vhazovat se bude před domácí brankou.

09:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se dostává k velké radosti zdejšího publika do vedení. Po výborné přihrávce Karlssonově se z osy hrací plochy z mezikruží prosazuje tvrdou střelou TOMÁŠ HERTL. Asistence: Erik Karlsson a Kevin Labanc.
    09:38 Tomáš HERTL - 1:0

10:21

10:25
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno, rychle po vhazování se tvrdou ránou bez přípravy prosazuje dnes dobře hrající TRAVIS KONECNY. Asistence: Anthony DeAngelo.
    10:25 Travis KONECNY - 1:1

10:33
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlý hokej. Logan Couture se dostal do zakončení, brankáře ale nepřekonal.

11:34
    Nick Seeler rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, jeho pokus o vyslání spoluhráče do brejku úspěšný nebyl.

12:03
    9:7, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější jsou domácí.

13:00
    Flyers se dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet před brankou.

13:42
    Kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat před brankou Flyers. Domácí pokračují v dobré hře.

15:01
    Mario Ferraro se dostal do střelecké pozice, od modré čáry vypálil, jeho rána byla před brankou tečovaná, ovšem mimo.

15:40
    Sledujeme rychlý hokej, Tomáš Hertl měl další velkou šanci, ale trefil jen ležícího brankáře.

15:53

16:54
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky zde v San Jose bavit.

18:09
    Timo Meier měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Tomáš Hertl poslal domácí celek do vedení, velmi rychle přispěchali hosté s odpovědí, prosadil se Travis Konecny.

20:01

20:08
    Zápas pokračuje druhou třetinou, oba kluby do ní vstupují za nerozhodného stavu.

20:36
    Sharks rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel.

21:00
    12:9, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je domácí celek.

21:27
    Kevin Hayes se dostával do útočného pásma, ale nedokázal z ostré pozice výrazněji ohrozit branku soupeře.

22:33
    Postavení mimo hru a v něm hostující celek, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:01
    Buly před brankou domácích, Kaapo Kähkönen musí být pozorný.

23:47
    Patrick Brown se dostal do útočného pásma, přihrávkou za sebe hledal spoluhráče, ale ti byli obsazení obranou Sharks.

25:06
    Sledujeme rychlý hokej, hosté se usadili v útočném pásmu.

25:19
    Nick Bonino se sice dostal do útočné třetiny, ale zakončit nedokázal. James van Riemsdyk rychle otáčí směr hry.

25:52
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:57
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Cameron York – 2 min., podrážení.

27:40
    Rasmus Ristolainen se dokázal dobře vrátit, jeho dobře přejetí před brankou zblokovalo akci soupeře.

27:52
    Hosté získali puk a dokázali vyhodit přes všechny čáry.

28:29
    Domácí celek využívá přesilovku a bere si vedení zpět, po rychlé akci se prosazuje z hranice brankoviště a svou druhou branku dává TOMÁŠ HERTL. Asistence: Timo Meier a Logan Couture.
    28:29 Tomáš HERTL - 2:1

28:48
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
    Nico Sturm – 2 min., nedovolené bránění.

30:01
    Přesilovka se Flyers nedaří podle představ, hosté se nemohou dostat do útočného pásma stabilněji.

30:20
    Owen Tippett pálil a brankář domácích Kaapo Kähkönen kryje kotouč. Bude se vhazovat.

30:24
    Anthony DeAngelo zakončoval rychle po vhazování, jeho tvrdou ránu kryje Kaapo Kähkönen.

30:29
    James van Riemsdyk clonil před brankou, ale střelu od modré čáry nedokázal zblokovat, bude se vhazovat před brankou Sharks.

30:49

32:03
    Domácí kombinovali před brankou, ale do střelecké pozice se Sharks nedostali.

32:32
    Marc-Édouard Vlasic ztratil hokejku před svou brankou, ale drobného zaváhání hosté nevyužili.

33:19
    Wade Allison měl velkou šanci, ale ležícího brankáře Sharks překonat z dobré pozice před brankou nedokázal.

34:15
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí.

34:51
    Travis Konecny se dostal do zakončení, Kaapo Kähkönen si s jeho tvrdou ránou dokázal poradit.

35:54
    Nicolas Deslauriers poslal kotouč před branku, ale jeho spoluhráči nedokázali tečovat.

36:49
    Jevgenij Svečnikov měl velkou šanci, ale jeho pokus zblokoval obránce.

37:09
    Travis Sanheim – 2 min., nedovolené bránění.

38:01
    Logan Couture měl obrovskou šanci, ale jeho pokus nebyl povedený, a tak nechal vyniknout brankáře Flyers.

39:00
    Poslední minuta hry a celou přesilovku odehrál Tomáš Hertl.

39:22
    Už se nic pravděpodobně nestane.

40:00

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí mají těsný náskok.

40:40
    Domácí se pokoušeli získat útočné pásmo, ale nepodařilo se jim to.

40:52
    Hned z kraje třetí třetiny navyšuje domácí celek své vedení, po rychlé akci a přihrávce Hertlově se prosazuje ránou ke vzdálenější tyči KEVIN LABANC. Asistence: Tomáš Hertl a Erik Karlsson.
    40:52 Kevin LABANC - 3:1

42:04
    25:19, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se nyní výrazněji přiblížili k výhře.

43:48
    Morgan Frost se dostal do zakončení, s jeho pokusem neměl brankář problém. V pohodě zasáhl Kaapo Kähkönen.

44:27
    Jonah Gadjovich to zkoušel individuálně, dostal se do dobré střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

45:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene.

45:45
    Kaapo Kähkönen si dokázal poradit s další střelou soupeře. Hosté se pokouší zdramatizovat zápas, ale obrana Sharks hraje dobře.

45:57
    Hostům stačilo málo prostoru k rychlé kombinaci a střelou z přešdbrankového prostoru poslal kotouč do horní části branky OWEN TIPPETT. Asistence: James van Riemsdyk a Nick Seeler.
    45:57 Owen TIPPETT - 3:2

46:22

46:35
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek vede o jednu branku.

47:14
    Alexandr Barabanov se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná. Gólman zasahovat nemusel.

49:06
    Ivan Provorov si vybruslil před branku, byl tam sám, ale přihrávka od spoluhráče nebyla povedená. Zajímavou šanci hosté neproměnili.

50:44
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, sledujeme zajímavý hokej, který se blíží do své finální fáze.

50:55
    Hra je přerušena a vhazovat se nyní bude vhazovat ve středním pásmu.

51:09

51:32
    Hra pokračuje dál. Alexandr Barabanov zkoušel rychle rozehrát, ale jeho akci chyběla přesnost.

52:06
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější hru, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

52:55
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flyers. Domácí mají možnost usadit se v útočném pásmu.

53:30
    Tomáš Hertl sice v útočném pásmu vybojoval kotouč, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus byl zblokovaný.

54:10
    Travis Sanheim rozehrává od své branky, oba kluby střídají a do hry posílají odpočaté hráče.

54:27
    Kevin Labanc leží na hrací ploše, faul hostů.

54:27

54:27
    Joel Farabee – 2 min., vražení na hrazení.

54:40
    Logan Couture pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen brankáře.

55:01
    Na ledě je pochopitelně Tomáš Hertl, dva góly dneska dal, na jeden přihrál.

55:33
    Noah Cates měl dobrou střeleckou pozici, jeho ránu vyrazil domácí brankář do ochranné sítě nad brankou.

56:00
    Přesilovka se nedaří domácím podle představ, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

56:27

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry třetí třetiny, domácí celek drží těsný náskok.

57:06
    Travis Sanheim nahodil kotouč na branku, domácí gólman kryje kotouč.

57:09
    Oddechový čas pro tým Philadelphia Flyers.

57:09
    Hosté hrají v šesti.

57:55
    Hostům hra bez brankáře vyšla, od modré čáry po vyhraném vhazování vypálil Konecny a jeho pokus tečoval před brankou mimo dosah brankáře SCOTT LAUGHTON. Asistence: Travis Konecny a Anthony DeAngelo,
    57:55 Scott LAUGHTON - 3:3

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

59:17
    Radim Šimek dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali zakončit.

60:00

Třetí třetina nerozhodla o tom, kdo tento zápas vyhraje. Za stavu 3:3 bude následovat prodloužení.

60:01

60:01
    Prodloužení začalo.

60:24
    Travis Sanheim pokračoval v akci, ale do zakončení se hostující hráč nedostal.

60:36
    Travis Konecny vrací hru do středního pásma.

61:00
    Timo Meier to zkoušel individuálně, ale nedokázal zakončit.

61:10
    Je to jasné, bod z prodloužení tohoto zápasu získají hodně. Situaci dva na jednoho dokázal výborně proměnit ANTHONY DEANGELO. Asistence: Ivan Provorov a Owen Tippett.

3. Travis Konecny (PHI) 1+1

Ve třetí třetině Sharks vedli o dva góly, ale pak se podařilo hostům i díky hře bez brankáře vyrovnat, a tak zápas dospěl do prodloužení. V něm Flyers po situaci dva na jednoho a brance DeAngela rozhodli o dvé výhře. Tomáš Hertl dva góly dal a na jeden přihrál, ale na výhru to Sharks nestačilo. (07:13:31)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Hertl (E. Karlsson, Labanc), 29. Hertl (Meier, Couture), 41. Labanc (Hertl, E. Karlsson) – 11. Konecny (DeAngelo), 46. Tippett (J. van Riemsdyk, Seeler), 58. Laughton (Konecny, DeAngelo), 62. DeAngelo (Provorov, Tippett)

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – Jayc. Megna, E. Karlsson (A), Vlasic, Šimek, Harrington, Ferraro – Meier, Couture (C), Barabanov – Nieto, Hertl (A), Labanc – Bonino, Sturm, J. Svečnikov – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
    Trenér: David Quinn

Philadelphia Flyers: Ersson (Sandström) – Provorov, York, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Ristolainen – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Farabee, N. Cates, Konecny – Hayes, Laughton (A), Allison – Deslauriers, P. Brown, MacEwen.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: South, Dwyer – Suchánek, Johnson

Diváci: 17 562