USA – Švýcarsko 5:1 (kon.) | Rakousko – Kanada 0:11 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 3:0 (kon.)
Německo – Rakousko 4:2 (kon.)
Německo
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Rakousko
Pátek 30.12.2022, 22:30Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

I přes střeleckou převahu 18:6 musí Rakušané zkousnout porážku. I tak ale podali suverénně nejlepší výkon na turnaji a Nikitovi Quappovi dokázali vstřelit více gólů než třeba takoví Švédové. Hlavně však kvůli nepovedené druhé části inkasovali hned čtyřikrát a ztrátu nedokázali dohnat. Německo tak na souboj s Českem bere tři body. (01:13:00)

Hráči zápasu:

Rakousko: Ian Scherzer
    Německo: Roman Kechter

V poslední třetině se naši jižní sousedé neuvěřitelně zvedli a podali nadmíru sympatický výkon, přesto vítězí nejspíše i zaslouženě tým Německa!

59:57
    Ani nyní se to přes závar před bránou nedaří, i tak Rakušané v posledních pěti minutách podali neskutečně bojovný výkon.

59:17
    Nikolause Heigla neskutečnou rybičkou zastavil David Reinbacher.

58:55
    Thomas Heigl mohl zavěsit do prázdné, zastavil ho Scherzer.

58:42
    Ránu Iana Scherzera vyrazil Quapp lapačkou do ochranné sítě.

58:35
    Phillip Krening chtěl o mantinel nahodit puk do útočné třetiny, poslal jej ale moc prudce, další icing.

58:29
    Neustávající tlak Rakouska řeší Němci zakázaným uvolněním.

57:53
    Před německou bránu znovu obrovský závar, gól se jim však nedaří stále vsítit.

57:38
    Rána Jonase Dobniga šla do Quappovy vyrážečky.

57:08
    Quirin Bader mohl střílet na prázdnou bránu, sudí odpískali hru vysokou holí a vhazuje se po Quappově lavici.

57:02
    Jonas Dobnig posunul do mezikruží na Lucu Auera, Nikita Quapp ale vše pokryl.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 19. Krening (Lutz, Kechter), 22. van der Linde (Rossmy), 27. T. Heigl (N. Heigl, Bader), 37. Kechter (Krening, Lutz) – 30. Scherzer (Rohrer, Auer), 46. Dobnig (van Ee)

Německo: Quapp (Wolf) – van der Linde (A), Bidoul, Bettahar, Sinn, Klein, Elten, Wäser – T. Heigl, N. Heigl (A), Bader – Lutz, Rossmy (C), Hördler – Oswald, Kechter, Krening – van Calster, Hauf.
    Trenér: Tobias Abstreiter

Rakousko: Sicher (27. Pfarrmaier) – Sablattnig, Reinbacher (A), Söllinger, Tialler, Summer, Hörl, Lindner – Scherzer, Rohrer (C), Tschurnig – Dobnig, van Ee, Klassek – Engelhart, Auer (A), Erne – Cernik, Geifes, Stiegler – Linton.
    Trenér: Kirk Furey

Rozhodčí: Menniti, Šindel – Grillo, Klouček