USA – Švýcarsko 5:1 (kon.) | Rakousko – Kanada 0:11 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 3:0 (kon.)
Německo – Rakousko 4:2 (kon.)
Slovensko
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Lotyšsko
Pátek 30.12.2022, 17:00 • Avenir Centre, Moncton, Kanada • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:42:03)

Dnešní utkání sledovalo 3 878 diváků.

Celek z Pobaltí tak nyní čeká baráž o udržení v elitní skupině proti poslednímu týmu z protější skupiny, kterým bude Německo, nebo Rakousko. Slovensko pak první fázi šampionátu uzavře zítra proti Švýcarsku.

Ve skupině B je postupová tajenka rozluštěna, Slovensko poráží Lotyšsko 3:0 a stává se posledním účastníkem čtvrtfinále! Tým kouče Abolse sice stejně jako ve všech dosavadních utkáních předvedl velmi sympatický výkon a dlouho s favorizovaným soupeřem držel krok, ani jednu ze svých osmadvaceti střel ale nepropasoval za Gajana a duel opouští s prázdnou.

Střely na branku: 26 – 28.

59:49
    Slovensko má závěrečné sekundy utkání plně pod kontrolou, v Avenir Centre máme hotovo.

59:26
    Běží poslední minuta, utkání se dohrává převážně ve středním pásmu a v lotyšské obranné zóně.

58:29
    Lotyšsko si mohlo připsat aspoň čestný úspěch, branková konstrukce ale byla proti! Vilmanis z blízkosti slovenské klece nastřelil bližší tyč!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:58
    Odpískáno zakázané uvolnění, hra se od Berzinšova brankoviště jen tak nepohne. Do konce střetnutí zbývá odehrát ještě něco málo přes dvě minuty.

57:52
    Berzinš je zpět v lotyšském brankovišti a nyní si na své konto připsal další úspěšný zákrok, po krátké přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

57:34
    Lotyšsko nevzdává a znovu se vrhá dopředu, na vyrovnání mu už ale vůbec nezbývá čas.
    57:03 Filip MEŠÁR - 3:0

57:03
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Máme hotovo, Slováci si zásahem prázdné branky zajišťují vstupenku do vyřazovacích bojů! Na střeleckou listinu z pravé strany zapisuje FILIP MEŠÁR – 3:0! Bez asistence.

56:51
    Fenenkovu střelu někdo zblokoval, Kazaksův následný pokus pak jen orazítkoval plexisklo.

56:24
    První pokus Slovenska trefit opuštěnou svatyni projel jen pár centimetrů kolem pravé tyče!

56:00
    Je to tak! Tým z Pobaltí hraje vabank, na ledě je v šesti a jeho klec zeje prázdnotou!

56:00
    Lotyšsko si bere timeout! Jde do tuhého, Berzinš už nejspíš zůstane na střídačce.

55:59
    Teď neuspěl ani Simanovičs, jehož zakončení z kruhu končí na betonu. Gajan následně puk přikryl, od zaslouženého čistého konta ho dělí čtyři minuty.

55:30
    Berzinš pokukuje po lotyšské střídačce a už byl napůl cesty na střídačku, nakonec se do ní ale vrátil. Artis Abols ho ještě odvolat zřejmě nechce.

54:43
    Nepřehledné situace před Gajanem chtěl využít jeden z lotyšských obránců, jehož projektil z modré čáry ale zamířil jen vedle slovenské klece.

Střely na branku: 23 – 25.

54:28
    Ločmelis střelou na vzdálenější tyč vymetl pavučiny v Gajanově rukavici, Lotyšsku se čas na vyrovnání rychle krátí. Jdeme do poslední reklamní pauzy.

53:56
    Gajan si po delší době připsal na konto další zákrok, Lotyšsko se ještě nehodlá vzdát a útočí.

53:31
    Fenenko zavezl puk do útočného pásma, takřka okamžitě se na něj ale nalepili protihráči a u mantinelu za Gajanem se ho snaží obrat o kotouč.

52:40
    Štefančík zakončil z prostoru pro vhazování. Po Berzinšově přihrávku se ještě dva Slováci natahovali po dorážce, ani jeden z nich ale na pryž nedosáhl.

51:57
    Slováci vyhráli vhazování před svou brankou, Štrbák po pravé straně vyváží puk ven z pásma.

Střely na branku: 23 – 23.
    51:19 Lotyši si sami zavařili, Slováci ale nedokázali svou šanci přetavit ve třetí trefu

51:19
    Slovensko nehodlalo počkat, až se na led dostane čerstvá lotyšská formace a Fenenka připravilo o kotouč! Forček vedl k chaosu u Berzinšovy branky, tým z Pobaltí teď měl veliké štěstí!

50:55
    Fenenko drží puk na své holi a krouží před Berzinšem, Lotyšsko momentálně střídá formace.

50:21
    Jeden ze Slováků vyhodil puk až za Berzinše, hra bude následovat vhazováním po Gajanově pravici.

49:54
    Lotyšsko evidentně chce na inkasovaný gól rychle zareagovat, velmi pevná slovenská defenzíva ale momentálně protihráče nepouští za modrou čáru.
    49:03 Šimon NEMEC - 2:0

49:03
    Tak tohle je možná hřebík do rakve lotyšských nadějí na postup ze skupiny! Mešár pěknou křižnou přihrávkou z kruhu do kruhu našel nikým nehlídaného ŠIMONA NEMCE a talentovaný zadák následně zakončil přesně ke vzdálenější tyči – 2:0! Asistence: Filip Mešár, Libor Nemec.

48:40
    Gajan teď čelil jednoduché střele z křídla, proti které předvedl naprosto rutinní zákrok. Přerušuje se.

48:28
    Lotyšům se nedaří navázat na výbornou pasáž z konce druhé třetiny, kdy měli dění plně pod kontrolou.

47:44
    Žlnka pálil z hodně ostrého úhlu, připravený Berzinš jeho zakončení takřka z rohu hrací plochy betonem vytěsnil do ochranné sítě nad lotyšskou klecí.

47:15
    Veckaktinš se snažil proniknout do útočného pásma přes dva protihráče, kteří ho ale včas zastavili.

46:24
    Lotyšský brankář nyní zastavil nahození z modré čáry. Puk skončil na jeho hokejce, přičemž Berzinš ho pak obratem schoval pod svou rukavici.

Střely na branku: 16 – 20.

45:54
    Nemec z prostoru pro vhazování přestřelil, Berzinš tentokrát nebyl nucen zasahovat.

45:23
    Hraje se nahoru dolu. Zpoza vlastní branky nyní vyhozený puk sbírá Dej, který po straně míří vpřed.

44:57
    Slováci teď bleskově zastavili lotyšský výpad a znovu vyváží kotouč daleko od svého brankoviště.

44:35
    Slovensko kombinuje v útočném pásmu a snaží se se propracovat do nějaké lepší střelecké pozice.

43:35
    Štrbák se teď ve středním pásmu pokoušel zastavit protihráče, přičemž jeho zákrok hraničil s hákováním. Podle rozhodčího bylo vše v pořádku, hraje se dál.

42:58
    Berzinš si poradil s lehkým nahozením z pravé strany a lapil ho do své rukavice, hra je přerušena.

42:41
    V poslední třetině zatím sledujeme hodně bojovný hokej, hra se drží takřka výhradně u mantinelu. Ani jeden tým nechce tomu druhému dovolit vystřelit.

41:52
    Rozherávku na Purmalise, který číhal na hraně třetiny, zachytil připravený Nemec. Slovensko následně vyrazilo vpřed, protihráči ho ale k Berzinšovi nepustili.

41:24
    Peter Repčík vyváží puk ven ze slovenského obranného pásma, další výpad Lotyšsku nevyšel dle představ.

40:49
    Kotouč nyní za svým vlastním brankovištěm hlídá Simanovičs, Lotyši mezitím rychle střídají formace.

40:19
    Třetí třetina je tu, Lotyšsko se chopilo kotouče a hned se snaží si připravit šanci před Gajanovou klecí.

40:01

Střely na branku: 14 – 20.

V Avenir Centre nás nejspíš čeká velmi zajímavá třetí třetina. Lotyšsko se totiž nehodlá smířit s porážkou a po vyrovnaných prvních minutách druhé části převzalo iniciativu. Výsledkem byl místy přímo mohutný nápor na svatyni Adama Gajana, který čelil celkem solidní porci střel. Pokud by se celku z Pobaltí podařilo na tento výkon navázat a po pauze srovnat, mohl by se tým Ivana Feneše dostat do pořádných problémů.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

40:00

39:54
    Ločmelis už pár sekund operuje s kotoučem za slovenským brankovištěm, protihráči ho nepouští dál od mantinelu a snaží se ho co nejrychleji odzbrojit.

39:18
    Slovensko se před Berzinšem usadilo jen na několik vteřin, pak bylo vyhnáno zpět za modrou.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:33
    Gajan střelu z modré čáry vyrazil, závěrečné minuty druhé třetiny patří jednoznačně Lotyšsku.

37:43
    Fenenkova střela byla zblokována za brankoviště. Gajanova klec je teď pod obrovským tlakem, Slovákům se vůbec nedaří hru dostat pod kontrolu.

37:05
    Dobrou lotyšskou přesilovku uzavřelo kvalitní zakončení z pravé strany, v ochozech to znovu zašumělo.

36:32
    Petrovský se dostal ke kotouči, vyjel s ním do středního pásma a následně jej vymrštil za Berzinše. Slovenská početní nevýhoda se pomalu chýlí ke konci.

36:04
    Lavinš drží kotouč za slovenskou brankou a hledá někoho, komu by jej mohl přihrát.

35:18
    Gajan se musel hodně natáhnout, aby zakončení z pozice u pravé tyče vychytal! Lotyši jsou opravdu hodně aktivní a jdou si za gólem.

35:00
    Lotyšsko má ideální příležitost výbornou pasáž utkání přetavit ve vyrovnávací trefu, Libor Nemec (SVK) je totiž teď trestán za držení hole.

34:38
    Purmalis se protáhl dopředu a posunul puk na mezikruží. Tam sice měl hned dva spoluhráče, ani jeden z nich ale kvůli dotěrným sokům na pryž nedosáhl.

Střely na branku: 13 – 14.

33:56
    Lotyšsko v oslabení kouše a snaží se navázat na Ločmelisův výlet. Slovensko má zatím situaci pod kontrolou, aspoň tedy co se obrany týče.
    33:06 Ločmelisův úprk v oslabení zneškodnil Gajan

33:06
    Ločmelis se ve vlastním oslabením dostal do úniku! Gajan zachoval chladnou hlavu, střelu k tyči vytěsnil a udržel Slováky ve vedení!

32:38
    Mešár to teď z velmi podobné pozice zkusil ještě jednou, tentokrát nastřelil beton lotyšského gólmana. Slovensko je pevně usazeno v útoku a kuje pikle.

32:12
    Hned zkraje početní výhody z pravého kruhu vystřelil Mešár, Berzinš prudkou ránu z voleje vyrazil.

32:03
    Uvidíme další přesilovou hru pro Slovensko. Klavs Veinbergs (LAT) jde ven za vysokou hůl.

31:38
    Slovensko si v útočném pásmu počíná rozvážně a vyhlíží perfektní příležitost pro střelu. Lotyšský gólman zatím nemusel zasahovat, musí však být ve střehu.

31:16
    Dukurs se u mantinelu dlouho neúspěšně snažil odzbrojit Grocha, který pryž zvládl předat Sýkorovi.

30:41
    Gajan vyrazil zakončení z hranice brankoviště. Puk se pak ujal Nátny a vyváží ho ze své třetiny.

Střely na branku: 11 – 12.

30:01
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny. Kotouč nyní opět vyletěl nad mantinel, po pár minutách tu máme další krátkou reklamní přestávku.

29:37
    Gajan byl na druhém konci hrací plochy ve střehu, Hodass neuspěl. Dění je na chvíli pozastaveno.

29:12
    Funtek poslal puk podél modré čáry Petrovskému, jehož následné nahození zasáhlo jen hrazení.

28:27
    Bitvu o kotouč za Berznišem vyhrálo Lotyšsko, které ani teď nedovolilo soupeřům ohrozit branku.

27:56
    Hraje se hlavně v neutrální zóně. Slováci jsou častěji na puku, nepříjemní Lotyši je ale nepouští vpřed.

27:13
    Veinbergs se vyznamenal defenzivním zákrokem a z posledních sil vyšťouchl kotouč za modrou čáru, Slovensko se musí stáhnout z útočného pásma.

26:50
    Fenenko si stáhl vyhozený puk na svou hůl, Lotyšsko zakládá další útočnou akci z hloubi vlastního pásma.

Střely na branku: 11 – 10.
    26:07 Mešárovu střelu zastavila pravá tyč Berzinšovy branky

26:07
    Od druhého gólu Slovenska nás dělily milimetry, Mešár teď z prostoru mezi modrou a kruhem nastřelil vzdálenější tyč lotyšské branky!

25:50
    Strážce slovenské svatyně si nyní poradil s nebezpečnou tečovanou střelou z pravé strany a přerušil hru.

25:28
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. Repčík zajel k lotyšskému brankovišti a chvíli si povídal s Berzinšem, o příjemnou přátelskou diskuzi nejspíš nešlo.

25:06
    Gajan nyní zalehl puk po Darzinšově nebezpečné dorážce. Po přerušení byla k vidění další strkanice. Je poznat, že v dnešním zápase jde o hodně.

24:43
    Veinbergs zkusil střelu z voleje z prostoru pro vhazování, které ale chyběla notná dávka přesnosti.

24:15
    Krátkou sérii přihrávek střelou z modré uzavřel Fenenko. Před Gajanem bylo rušno, slovenský gólman si ale dráhu kotouče pohlídal a lapil ho do své výstroje.

23:56
    Gajan si nyní poradil se zakončením z prostoru pro vhazování, které bez obtíží vyrazil za brankoviště.

23:42
    Filip Mešár (SVK) útočícího Ločmelise ve středním pásmu zastavil podražením, přesilovka pro Lotyšsko.

22:56
    Hraje se nahoru dolu. Slovensko teď operuje v útoku, Lotyšsko ale úspěšně drží dění u mantinelu.

22:17
    Vysvobozený Štrbák vyrazil dopředu po pravé straně. Na středu se mu nabízel Dvorský, místo přihrávky ale přišla střela do ramene lotyšského gólmana.

21:45
    V úvodu druhé třetiny je aktivnějším týmem na ledě Lotyšsko, kterému se ale nedaří Gajana ohrozit.

21:17
    Gajan vyrazil Fenenkovu ránu z pravého kruhu a následně odražený kotouč pokryl, přerušuje se.

20:47
    Lotyšsko odzbrojilo protihráče v rohu za Berzinšem a nyní se snaží co nejrychleji prostřídat.

20:09
    Prostřední část je tu. Připomeňme jen, že oba celky jsou ve čtyřech, na trestnou za nesportovní chování na začátku třetiny usedli Štrbák a Ravinskis.

20:01

Střely na branku: 8 – 4.

Máme za sebou první část, výkon obou stran by se zatím dal popsat jako velmi vlažný. Ani jeden tým nechtěl hned v úvodním dějství udělat nějakou velkou chybu, a k vidění tak byla velmi opatrná podívaná. Gól dosud padl jen jeden, když první a dosud jedinou přesilovku utkání v branku přetavil Alex Čiernik. Inu, uvidíme, jak se bitva bude vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 18:00.

20:00

20:00
    Po siréně byla ještě za slovenským brankovištěm k vidění malá skupinová strkanice. Na dvě minuty jsou z kluziště vykázáni Maxim Štrbák (SVK) a Anri Ravinskis (LAT), oba za nesportovní chování, a prostřední třetinu tak zahájíme ve formátu čtyři na čtyři.

19:52
    Simanovičs ještě zpoza branky rozehrává puk dopředu, Lotyšsko už ale nejspíš zaútočit nestihne.

19:28
    Nemcovo nahození z hranice pásma bylo zblokováno, puk po kontaktu s protihráčem zaletěl za branku.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:55
    První třetina se pomalu chýlí ke konci. Slovensko kontroluje hru, dění se drží v lotyšské části plochy.

18:00
    Adam Žlnka momentálně míří do kabiny v doprovodu zdravotníka, na střídačce ho totiž vyhozený kotouč zasáhl do hlavy. Snad to nebude nic vážného...
    17:52 Alex ČIERNIK - 1:0

17:52
    Slováci ale nakonec přeci jen početní výhodu využívají a na konci první části se ujímají vedení! Lotyšsko pod mírným náporem zkolabovalo a před jeho brankovištěm vznikl chaos, kterého dorážkou naplno využil ALEX ČIERNIK. Berzinš se nezvládl ke vzdálenější tyči přesunout včas – 1:0! Asistence: Peter Repčík, Dalibor Dvorský.

17:12
    Šimon Nemec znovu sbírá puk za Gajanem, Slovákům zatím přesilovka nevychází dle představ.

16:52
    Slováci se už vrátili do lotyšského pásma a kombinují, zatím Berzinše v přesilovce neprověřili.

16:26
    Lotyšsko oslabení začalo dobře a při první příležitosti vyhodilo kotouč daleko od svého brankoviště.

Střely na branku: 4 – 3.

15:59
    Otevře se hra během první slovenské přesilovky? Grits Silkalns (LAT) je vyloučen za podrážení.

15:39
    Nemec krátkou přihrávkou vyslal do útoku Žlnku, který následnou střelou z křídla orazítkoval mantinel za Berzinšem. Ten tak nebyl nucen zasahovat.

14:56
    Na ledě se teď bojuje o každý centimetr. Slovensko se drží v útoku, Lotyši ale protihráče nepouští od mantinelů a už vůbec jim nedovolují vystřelit.

14:30
    Jeden z Lotyšských hráčů se po kolizi s protihráčem za slovenskou svatyní pomalu přesouvá na střídačku, evidentně na tom není dobře. Snad bude v pořádku.

13:35
    Oba celky hrají velmi opatrně, dosud nebyla k vidění žádná větší střelecká šance. Berzinš s Gajanem mají naprosté minimum práce, moc toho na ně nešlo.

12:55
    Slovensko zneškodnilo lotyšský výpad už na modré čáře a nyní se samo snaží se přesunout dopředu.

12:10
    Slováci teď těsně po vyhraném buly ve svém pásmu vyhodili kotouč až za Berzinše, vhazování před Gajanem se tak bude po pár sekundách opakovat.

11:44
    Šimon Bečár nyní střeží kotouč za slovenskou svatyní a čeká, až jeho spoluhráči dokončí střídání.

11:13
    Dvorskému zakončení z kruhu nevyšlo dle jeho představ, Berzinš skákající kotouč bez obtíží vystihl a schoval pod svou rukavici. Hra je znovu přerušena.

10:48
    Sýkora je na puku a zaváží ho zpět do lotyšské třetíny. Uvidíme, co Fenešův tým vymyslí tentokrát.

10:04
    Ločmelis se obtočil kolem slovenské branky, jeho nahození z kruhu pak Gajanovu svatyni minulo.

09:12
    Šotek udržel pryž v útočném pásmu a nahodil jí zpět za Berzinše. Slovensko se snaží rozjet kombinaci.

08:35
    Štrbákovo nahození z modré k Berznišovi neproniklo, puk se zasekl někde v husté cloně před brankou.

07:51
    Dukurs pronikl dopředu po pravém křídle, posunul se na mezikruží a zamířil pod horní tyč. Gajan nepříjemnému projektilu nastavil do cesty vyrážečku.

07:16
    Oba celky zpevnily své obrany a úspěšně otupují výpady soupeřů, brankáři jsou teď bez práce.

Střely na branku: 2 – 1.

06:40
    Vůbec poprvé musel svůj gólmanský um dát najevo také Gajan, který střelu jednoho z protihráčů vyrazil do ochranné sítě. Máme tu první komerční pauzu.

05:49
    Štrbák v prostoru pro vhazování zkusil zakončit z otočky, což mu ale úplně nevyšlo. Pomalu jedoucí kotouč zachytil nedaleko číhající protihráč.

05:15
    Žlnka teď nezvládl zachytit dlouhou přihrávku, která zajela až za Berzinše. Vhazování před Gajanem.

04:49
    Lotyšský gólman byl opět ve střehu, tentokrát jeho pozornost střelou do hrudníku vyzkoušel Dvorský.

04:04
    Nemec z pravého kruhu zakončil, Berzinš odpověděl vyrážečkou a připsal si na konto první zákrok.

03:54
    V Monctonu stále čekáme na první gólovou šanci, dosud nebyla k vidění snad ani jedna střela na branku. Lotyšsko si teď do statistik zapsalo další icing.

02:58
    U lotyšské střídačky sledujeme další tahanici o pryž. Sudí už hráče varuje, aby trochu popohnali.

02:15
    Gajan sklepl vyhozený puk do rohu na Šimona Nemce, Slovensko ani další výpad před Berzinše následně nepřetavilo v delší pobyt v útočném pásmu.

01:49
    Bitvu o kotouč za Berzinšem vyhrál Hodass, následná lotyšská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

01:22
    Slovensko kontroluje puk a hledá cestu zpět do útoku, Lotyšsko ale forčekem drží hru u Gajana.

00:47
    Libor Nemec se pokusil na lotyšskou klec nahodit puk z modré čáry, jenže letící kotouč byl zblokován. Protihráči se pak vydali do protiútoku, který končí ofsajdem.

00:15
    Slováci po vyhraném vhazování nehodlají ztrácet čas a hned se přesouvají před Berzinšovu klec.

00:01

Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!

Oba celky jsou na hrací ploše, v Avenir Centre je vše připraveno. Za malou chvíli startujeme.

Úvodní buly je naplánováno na pátou hodinu našeho času, dá se však očekávat, že se zhruba o pět až deset minut opozdí, jak je ostatně v zámoří zvykem.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, zápas o čtvrtfinále začíná zhruba za půl hodiny! V mezičase si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy, které jsou pro vás připraveny níže.

Slovensko: Gajan (Marinov) – Funtek, Š. Nemec (C), Nátny, Štrbák, Groch, Kmec, Bečár – L. Nemec (A), Petrovský, Mešár (A) – Čiernik, Dvorský, Sýkora – Mišiak, Repčík, Žlnka – Šotek, Dej, Štefančík.
    Trenér: Ivan Feneš.

Lotyšsko: Berzinš (Lipskis) – Ozolinš (C), Hodass, Simanovičs, Fenenko, Mackevičs, Kazaks – Darzinš, Ločmelis, Lavinš (A) – Dukurs (A), Veinbergs, Purmalis – Veckaktinš, Bukarts, Ravinskis – Cjunskis, Rullers, Vilmanis – Samitis, Silkalns.
    Trenér: Artis Abols.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Yerkovich (USA) – Persson (SWE), Wyonzek (CAN).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY NA MSJ

Pro zajímavost přikládáme výsledky posledních pěti vzájemných střetnutí dnešních soupeřů na předešlých šampionátech, přičemž všechny vyhrála reprezentace Slovenska. Prodlouží dnes svou sérii, nebo jí Lotyšsko zkomplikuje cestu do čtvrtfinále?

MS 2022, skupina: Slovensko – Lotyšsko 3:2sn.
    MS 2016, skupina: Slovensko – Lotyšsko 4:2
    MS 2013, baráž: Slovensko – Lotyšsko 5:3
    MS 2011, skupina: Slovensko – Lotyšsko 3:1
    MS 2009, skupina: Slovensko – Lotyšsko 8:3

LOTYŠSKO (5. místo)
    3 Z, 0–0–1–2, 4:11 (-7), 1 bod

Pokud si Lotyšsko chce udržet naděje na postup do play-off, budou muset dnes bezpodmínečně zvítězit. Tým z Pobaltí se sice nechce smířit s rolí outsidera a zatím všechny své soupeře nepříjemně kousal, kvalitní výkony ale dosud přetavil jen v jediný bod. Ten získal po nájezdech se Švýcarskem, zatímco v duelech proti Finsku a USA padl už v šedesáti minutách.