Anaheim – Nashville 1:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:4 (kon.) | Carolina – Florida 4:0 (kon.)
Seattle – Edmonton 2:7 (kon.) | Boston – Buffalo 3:4 (po pr.) | Columbus – Chicago 4:1 (kon.)
Vegas – Nashville 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Washington – Montreal 9:2 (kon.)
Tampa – Arizona 5:3 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Buffalo Sabres
Sobota 31.12.2022, 19:00 • TD Garden, Boston • NHL

Zápas je u konce. Viděli jsme velké drama, které muselo rozhodnout až pětiminutové nastavení. Ve třetí třetině sice domácí Boston otočil góly Patrice Bergerona a Brada Marchanda skóre, a už to vypadalo, že domácí těsný náskok udrží. Jenže v závěru sáhlo Buffalo k power-play a Dylan Cozens dokázal srovnat. V nastavení se hrál hokej nahoru a dolů a vše rozhodl v 64. minutě po brejku dva na jednoho Alex Tuch, který tak byl u všech branek svého celku. Buffalo tak vyhrálo 4:3. Boston je po této prohře na prvním místě Atlantické divize s 60 body, Buffalu patří ve stejné divizi čtvrté místo s 38 body.

Boston další zápas odehraje 2. ledna od 20:00 doma proti Pittsburghu, Buffalo bude ve stejný den hrát od 1:00 na ledě Ottawy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:13:47)

Utkání sledovalo 17 850 diváků.

Česká a slovenská stopa

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:38
    David Krejčí (BOS) – 0+2, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:25
    David Pastrňák (BOS) – 1+1, +1 účast, 6 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:30

Buffalo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Cozens ve vlastním pásmu vybojoval puk, založil akci dva na jednoho, bekhendem pak našel ALEXE TUCHA, ten si stahovačkou našel ideální pozici a střelou do Swaymanova protipohybu rozhodl o druhém bodu pro Buffalo – 3:4. Asistence: Dylan Cozens.

63:05
    Platilo to i při Mittelstadtově přihrávce na Thompsona, ten pouze promáchl.

62:45
    Hraje se nahoru a dolů, v koncovce to ale na obou stranách docela skřípe.

61:26
    Pastrňák neuspěl se střelou z úhlu, ani při dorážce, kdy na něj zívala polovina odkryté branky.

60:49
    Na opačné straně se z úhlu o střelu snažil Thompson, na Swaymana si ale nepřišel.

60:18
    Marchand se snažil prostrčit puk na Bergerona, Dahlin ale do toho všeho vložil na poslední chvíli hůl a akci Bostonu tak zastavil.

60:01

60:00

59:58
    Tak ještě oddechový čas na straně Buffala.

59:27
    Boston chce samozřejmě oba body už v základní době, ale Luukkonen se skutečně překonává a předvádí opravdu těžké zákroky.
    58:23 Dylan COZENS - 3:3

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Pastrňák (Krejčí, Zacha), 46. Bergeron (Marchand, DeBrusk), 53. Marchand (Pastrňák, Krejčí) – 17. Ta. Thompson (J. Skinner, Tuch), 23. Tuch (Ljubuškin), 59. Cozens (Tuch, Dahlin), 64. Tuch (Cozens)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Cr. Smith, Coyle, Hall – N. Foligno, Frederic, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Furlatt, McIsaac – Murray, Cormier

Diváci: 17 850