Anaheim – Nashville 1:6 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 2:4 (kon.) | Carolina – Florida 4:0 (kon.)
Seattle – Edmonton 2:7 (kon.) | Boston – Buffalo 3:4 (po pr.) | Columbus – Chicago 4:1 (kon.)
Vegas – Nashville 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.) | Washington – Montreal 9:2 (kon.)
Tampa – Arizona 5:3 (kon.)
Los Angeles Kings
2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Philadelphia Flyers
Sobota 31.12.2022, 22:00 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

To je tedy ode mě vše. Přeji vám co nejlepší start do nového roku 2023 a snad se v brzké době opět uvidíme u nejlepší hokejové ligy světa. Na počtenou. (00:49:58)

Statistika
    Střely na bránu: 29 – 23 | Přesilová hra: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Samuel Ersson (PHI) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 59:38
    Jonathan Quick (LAK) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 58:53

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Philipp Danault (LAK) 1+0
    2. Owen Tippett (PHI) 1+1
    3. Rasmus Ristolainen (PHI) 0+1
    Hokejisté Philadelphie Flyers zakončili rok 2022 vítězně, když si z ledu Los Angeles odvážejí oba dva body.

Philadelphii se tedy nakonec ve třetí třetině přeci jen podařilo otočit zápas na svou stranu, když rozhodující branku vstřelil Flyers ve vlastním oslabení. Vcelku nevinné nahození Noaha Catese přesně zaplulo do domácí brány.

Los Angeles mělo následně ještě dostatek času alespoň vyrovnat, jenže to se Králům nepodařilo a naopak ještě inkasovali do opuštěné klece, jelikož potvrzující branku vstřelil Konecny.

Philadelphia Flyers tedy v Kalifornii slaví další výhru, když po skalpu Sharks bere dva body i proti Los Angeles Kings.

59:33 Travis KONECNY - 2:4

59:33
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers nakonec potvrzují své vítězství, když hosté dostali puk až za bránu Kings, kde ho sebral TRAVIS KONECNY, jenž ho odtud ihned zasunul do opuštěné klece. Asistence: Scott Laughton, Noah Cates.

59:16
    Flyers se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

59:01
    Domácí zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

58:43
    Quick už pomalu míří na svou střídačku!

58:25
    Přesilovka Flyers je u svého konce, a tak se Kings mohou pokusit o vyrovnání.

57:51
    Hayes zavezl puk do útočného pásma, kde ještě přihrával Tippettovi, avšak toho si pohlídala domácí obrana.

57:23
    Konecny chtěl křižnou přihrávkou najít Hayese, jenže jeho pas sebral Kempe.

57:00
    Philadelphii se nevydařil její další útok, a tak puk opět letí k Erssonovi.

56:37
    Los Angeles se podařilo ukořisti jednu z přihrávek hostí a puk letí přes celé kluziště.

56:24
    Šance Los Angeles se snižují, jelikož Gabriel Vilardi (LAK) ve středním pásmu hodně zbytečně hákoval DeAngela a za své počínání dostává dvě minuty.

55:58
    Konecny po pravém křídle vjel do útočného pásma, kde hned otestoval Quicka, jenž jeho střelu vyrazil mimo tři tyče.

55:35
    Kempe se netradičně objevil na modré čáře, odkud tedy i vypálil, ale jeho pokus letěl hodně mimo bránu.

55:01
    Tippett vletěl s pukem do útočného pásma, kde i z levého kruhu vystřelil, avšak jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 10. Kempe (Doughty, Fiala), 14. Danault (Arvidsson) – 13. Laughton (York, Tippett), 30. Tippett (DeAngelo, J. van Riemsdyk), 54. N. Cates (Ristolainen, Seeler), 60. Konecny (Laughton, N. Cates)

Los Angeles Kings: Quick (Copley) – Doughty, M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar, Byfield – Arvidsson, Danault, Iafallo – Vilardi, Lizotte, Fiala – Anderson-Dolan, Kupari, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Philadelphia Flyers: Ersson (Hart) – York, Provorov, DeAngelo, Sanheim, Ristolainen, Seeler – Tippett, Frost, J. van Riemsdyk – Konecny, Farabee, Allison – Laughton, Hayes, MacEwen – P. Brown, Deslauriers, N. Cates.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Samuels-Thomas, Hebert – Flemington, O´Quinn

Diváci: 18 230